Květen 2008

zákony

31. května 2008 v 17:20 | Lucy
Víte, že v Kalifornii nesmíte jíst pomeranče ve vaně?!
Za hvízdání v neděli můžete být v Salt Lake City v americkém Utahu pokutováni až do výše 1 000 dolarů.
Coloradu smějí kočky běhat volně po městě jen když mají na ohonu odrazku.
V Utahu mohou vlastnit jaderné zbraně,ale nesmí je používat
Ve Švýcarsku si nesmí muž po 10.hodině večer ulevit ve stoje
V Libanonu může mít muž vstyk se zvířetem,jeli to samice.Má-li vstyk se samicí může následovat smrt osoby.
V americkém státě Ohio je protizákonné opít rybu
Na Floridě mohou být uvězněny ženy, které o nedělích skáčou s padákem.
Jediná žena, která v Liverpoolu smí chodit nahoře bez, je prodavačka v obchodě s tropickými rybičkami.

kredity

29. května 2008 v 21:17 | Lucy
Vazeny zakazniku, pri dnesnim zahajeni akce Darky pro vsechny, jsme nepocitali s tak velkym zajmem a proto jsme si Vas vybrali jako naseho sponzora pro dnesni den. Vsechny odeslane smsky Vam budou jednorazove odecteny z Vasemu uctu. Aktualni stav sms: 1768487
Neplatny kod. Pravdepodobne jste se pokusil zadat falesny kod GO kuponu. Bude vam uctovana pokuta 2000 Kc, ktera je obratem odectena z vaseho kreditu.
Vazeny zakazniku, dekujeme Vam za ucast v soutezi BEZ KREDITU. Vyhral jste prvni misto, a proto si prosim zmente operatora, nebot nam zbytecne blokujete cislo.
Za eroticky chat odecteno 200 Kc. Volejte *88.
Dobry den byl jste vybran do souteze (ses bez kreditu) byla vam odectena castka 5000kc z kreditu, hezky den, operator.
Ahojky! Jak se mas? Ja nic moc, protoze jsem chytil virus, kterej mi vyzral vsechen kredit. Zacina slovy: Ahojky! Jak se mas? Ja nic moc ...
Jako podekovani za vyplneni dotazniku Vam byl odecten kredit v hodnote 100,-Kc. Vas Operator.
Vazeny kliente, selhanim v nasem systemu byly chybne uctovany tarify hovorneho. Proto Vam nyni odecitame z Creditu 666 Kc. Omlouvame se, Operator.

indiánský horoskop 3

29. května 2008 v 20:44 | Lucy
23.11. - 21.12.
Oheň-živel
Západní-vítr

Popis znamení Sovy

Sova je symbolem osvícenectví a vědění. Stejně tomu bylo i ve světě starých indiánů. Byl to posel životní modrosti, hluboké pravdy, vyslanec Stvořitele.

Jedinci, kteří přišli na svět v totemu Sovy charakterizuje neutuchající touha po vyšších ideálech. Snaží se je hledat, sami se jimi řídí a horlivě je předávají a šíří mezi jinými. Něco jim našeptává, že jsou věci mezi nebem a zemí. Snaží se nacházet odpovědi na nejrůznější otázky a je úplně jedno jakým způsobem ke studiu přistupují a z jakého úhlu pohledu se na věc dívají. Důležité je, že to dělají v ušlechtilém zájmu, pro dobro své i ostatních. No, možná vám tahle charakteristika přijde trošku nadnesená. Spíš jsem tady popsal jakýsi prototyp Sovy-ideála. Tak by tomu mělo být.

Pravda, nikdo není dokonalý, ani Sovy ne. I když si to o sobě často myslí. Právě z toho důvodu bývají ostatními někdy považovány za namyšlené, občas se chovají povýšenecky. A jsou-li navíc o svých ideálech a pravdách neotřesitelně přesvědčeny, bývá s nimi nejednou těžká řeč. Otevřít nové obzory a možnosti pohledu jim pak dokáže jen autorita, kterou sami uznávají. To však platí jen v případech, kdy se jedná o ty nejzásadnější otázky. Jinak jsou naopak velice otevřeni jakékoliv debatě a diskusi. Rádi vedou rozpravy na nejrůznější témata. To se odráží i v běžném životě. Raději každý problém proberou se všemi zúčastněnými stranami a snaží se nalézt optimální řešení, které by uspokojilo všechny. To je přístup, který by si měly osvojit všechny Sovy. Naslouchat a akceptovat názory nejen uznaných odborníků, zajímavá iniciativa může vzejít i od těch, od kterých bychom to nečekali.

Jednají férově. Mají smysl pro čest, jednají otevřeně. Na svět se snaží dívat optimisticky, se životem si rozumí - možná je to díky snaze řešit problémy okamžitě a efektivně. Pokud je vyřeší v zárodku, už se s nimi nemusí zatěžovat později. Vynikají svou neustálou aktivitou. Drží je "při životě". Mají spoustu koníčků a zálib a k práci přistupují s plným nasazením. Pokud by se jim někdo snažil svázat křídla, buď uletí, nebo se "v kleci" trápí nudou a zahálkou, nakonec uchřadnou.

Tak by se k nim měl chovat i partner. Dopřát jim svobodu s vědomím, že se Sova potřebuje proletět, ale vždy a ráda se vrátí tam, kde je jí dobře. Díky pracovitosti a houževnatost se o rodinu dokáže dobře postarat, své "hnízdo" ráda zvelebuje. Zaskřípat to může v momentě, kdy se Sova snaží mluvit do všeho, všechno ví nejlépe. Důležitý je konsensus a vzájemná dohoda.
22.12. - 19.1.
Země-živel
Severní-vítr

Popis znamení Husy

Leckdo si husu představuje jako těžkopádného a pomalého ptáka. Je třeba si však uvědomit, že i když to huse trvá možná déle než ostatním ptákům, nakonec se jí vždy podaří vzlétnout. Je schopna podat obdivuhodné výkony, je neúnavná. Za svým cílem dokáže doletět hodně daleko.

Totéž platí o "Husích lidech". Dokážou překvapit ohromnou sílou a odhodláním, se kterým přistupují k životu. Jejich přednosti však nespočívají v okamžitých rozhodnutích a spontánních reakcích. Naopak, dají si načas, záležitost proberou ze všech stran, zváží všechny alternativy. Pokud už se k něčemu odhodlají, jdou za svým záměrem přímo. Jsou to houževnatí, pracovití a cílevědomí lidé. Často se stává, že si stanoví příliš obtížně dosažitelný cíl, ne však nesmyslný či pošetilý. Na jejich straně stojí tvrdohlavost, umíněnost, nezvyklá pilnost a ctižádostivost. Úspěch se pak dostaví sice později, stojí ale na pevných základech. Raději udělají jednu věc, avšak pořádně, než by se pustily do řešení více problémů, o nichž ví, že je stejně nedotáhnou do konce. Neměly by zapomínat, že existují i jiné věci, než jen práce. Neuškodí umět si užít, odpočinout a ze své disciplinovanosti občas trochu slevit.

Je fakt, že jedinci narození v totemu Husy mají touhu poznat záležitosti nadpřirozené a mystické, nepřestávají však být realisty. Jakoby občas zatoužili doletět až k nebi, vždy ale bezpečně přistanou na Zemi, kde se cítí nejlépe. Potřebují si na všechno sáhnout, mít po ruce racionální důkaz. Nezřídka to bývají lidé, kteří se od poznávání vnějšího světa obrátí "dovnitř" - snaží se poznat svoji mysl, poznat sebe. Ponoří se do svého nitra a díky analytickému myšlení mohou dojít zajímavému poznatku. Neznamená to, že zaručeně najdou hlubokou životní pravdu, domnívám se však, že poznávání sebe sama je první krok na velké cestě poznání.

Lidé, kteří přišli na svět ve znaku Husy, si před každým rozhodnutím dopřejí dostatek času na rozmyšlenou. Stejně je tomu i v případě partnerského života. Navenek můžou působit jako emočně chladní lidé, nejsou zvyklí dávat své city najevo příliš rychle. Dopřejte jim toleranci a mějte trpělivost. Pokud se Husa rozhodne pro vás, máte vyhráno. Díky pracovitosti a šikovnosti zajistí hezký domov.
20.1. - 18.2.
Vzduch-živel
Severní-vítr

Popis znamení Vydry

Indiáni považovali vydru za velmi hravé a svým způsobem i roztomilé zvíře. Byl to symbol něčeho nového, změny k lepšímu. V mnoha mýtech vystupovala vydra jako bytost se schopností zahnat obavy a strasti. Přinášela naději a sílu pokračovat v započaté cestě. Na poutích bájných hrdinů se objevovala jako průvodce a poutníkův pomocník.

Díky optimismu a životnímu nadšení zvládají lidé zrození v totemu Vydry existenční trampoty neobyčejně lehce. To, co jeden vidí jako svízel nebo těžkost, chápe Vydra jako výzvu, hru. Ke všemu přistupuje s humorem, dokáže podržet i v těch nejhorších chvílích. Proto jsou ve společnosti velice oblíbení. Mívají hodně přátel, jsou to dobří společníci. Lehce se skamarádí.

Lidé narození v tomto znamení bývají nadaní, vynikají aktivitou, pracovitostí, mají neobyčejný smysl pro spravedlnost. Pokud cítí nějaké příkoří, neváhají okamžitě zasáhnout a pomůžou tomu, kdo je podle nich v právu, pomůžou slabšímu proti převaze. Nejednou mívají nápady, jejichž realizace končí nejdál někde v polovině, většinou jsou schopni udělat jen první krok. Jejich představy a plány jsou většinou reálné jen v jejich fantazii. Neumí rozlišit utopii od uskutečnitelných vizí. Pak potřebují někoho, kdo by je podržel "na zemi". I když si to nepřipouštějí, konstruktivní kritiku potřebují, jinak by zbytečně spotřebovali příliš energie a času na realizování svých nerealizovatelných projektů. Z toho vyplývá i určitá nestálost, zásadní věci neumí brát příliš vážně. Dali by se přirovnat k motýlovi, který si volně poletuje na louce, tu sedne na květinu, tu ochutná nektar z jiné. Letí kam chce, příliš se nikde neváže. Možná by bylo dobré, aby se tito lidé naučili určité disciplíně, pak se v jistých záležitostech snad dostanou dál, než jen do půli cesty. Dejte si pozor, Vydry bývají dobrými kamarády, ale díky jejich přelétavé povaze můžou společnost, ke které se hlásí, změnit ze dne na den. Pokud jim něco přestane vyhovovat nebo se cítí být příliš svázáni, prostě zapomenou a přidají se jinam.

Podobně je to i v partnerském soužití. Neobejdou se bez volnosti, neumí se usadit. Řeknou-li "navždy", já bych to viděl nejdéle na pár let. Potřebují druha, který by jim vycházel vstříc a který by se toulal a poznával nové s nimi. Vydra prostě není příliš domácký typ.
19.2. - 20.3.
Voda-živel
Severní-vítr

Popis znamení Vlka

V evropské kultuře bylo toto zvíře štvancem, který byl určen k záhubě. Vlk byl znamením ďábla, v pohádkách představoval zlo, jeho tesáky znamenaly smrt. V indiánské mytologii byl asi "nejpoužívanější" bytostí, objevuje se v mnoha historkách, příbězích. Byl uctíván pro jeho nadpřirozené a mystické schopnosti. Míval velký význam při šamanských a kouzelnických rituálech. Představoval tajemnou stránku života.

Vlka bylo ve volné přírodě dost obtížné spatřit. Pokud se tak stalo, považovali to indiáni za veliké štěstí. I když se to nezdá, je totiž tenhle tvor velice plachý a citlivý. Podobně je to s lidmi narozenými v totemu Vlka - v Kruhu Země poslední znamení. Jejich citlivost se projevuje ve dvou směrech. Směrem vně ze skupiny, ve které žijí, projevují právě plachost, nesmělost a ostýchavost. Naopak směrem dovnitř, tedy k ostatním členům jejich "smečky", se chovají velice starostlivě, intuitivně vycítí potřeby druhých, dokážou pochopit a pomoct.

Jsou to velice jemné povahy. Bojí se dát své emoce plně znát, často je skrývají a drží se v ústraní. Jsou dobromyslní, srdeční a důvěřiví. Nejednou se však stávají terčem jiných "dravějších" jedinců, kteří je zneužívají. Není divu, že před okolní skutečností utíkají do svého snového světa, staví si bariéry, které je mají ochránit. Raději si svůj život naplánují a vymyslí ve své fantazii, ve svých představách. Se zájmem se pak věnují různým tajemným záležitostem, mají blízko k věcem, které jsou mimo hmotnou realitu. Je-li však nejhůř, dokážou se vyburcovat k mohutné obraně, leckdo by to do nich neřekl. Pozor, dají potom jasně na srozuměnou, že vlk je šelma.

Na životní cestu potřebuje ten, kdo se narodil ne znamení Vlka, partnera, který by ho schoval pod ochranná křídla, který by ho chránil. Takový člověk pak na oplátku dostane skvělého druha, vždy připraveného pomoct, vyslechnout a pohladit

indiánský horoskop 2

29. května 2008 v 20:37 | Lucy
22.7. - 21.8.
Oheň-živel
Jižní-vítr

Popis znamení Lososa

Losos je symbol obrovské síly, energie. Na své cestě zdolává nespočet zdánlivě nepřekonatelných překážek. Jako by měl nezlomnou vůli, obrovský motor, který ho žene vstříc úspěchu. Navíc je od přírody vybaven očividnou mrštností a hbitostí, které mu putování ulehčují.

Podobné vlastnosti viděli indiáni i v jedincích narozených v totemu Lososa. "Lososí lidé" vynikají především silnou osobností. Jsou to rození vůdci. Mají obrovské sebevědomí, které všem vystavují na odiv. Dávají jasně na srozuměnou, kdo je tu pánem. Do čela skupiny se nestaví z touhy po moci a v žádném případě z nutkání bezohledně vládnout. Prostě si myslí, že na to mají - většinou tomu tak skutečně je. Chtějí skupinu chránit, jsou ochotni nést za ni odpovědnost, přinášet oběti. Za časů dávných indiánů se z nich stávali velitelé (a vítězové) loveckých či bojovných výprav. Za své odříkání však musí být ostatními ctěni, musí ke své osobě cítit dostatečný respekt a potřebují být obdivováni. Odmění se pak. Pokud ale dojdou k závěru, že je skupina spíše využívá a neodměňuje je dostatečnou úctou, prostě se seberou a "odplavou do jiných vod". Jejich velkorysost a kouzlo osobnosti budí u ostatních sympatie a důvěru. Životní energie z nich doslova prýští. Dokážou tím strhnout ostatní na svou stranu, k uskutečnění jejich vizí a plánů pak nestojí nic v cestě.

Někdy jsou jinými obviňování z nadřazenosti, někdy se nechají omámit svou iluzí neomylnosti a dokonalosti. Nesmí zapomínat radit se s ostatními, dát jim prostor, nevnucovat všem své názory, i když je Losos o jejich správnosti absolutně přesvědčen. Občas se nechají strhnout situací a s chutí si zariskují, rádi si dokazují svou připravenost a schopnost okamžitě reagovat. Adrenalinové opojení je někdy oslepí natolik, že prostě narazí. Pokud nastane nějaký problém, chápou jej jako další výzvu a znovu se vrhají do práce. Jsou zvyklí žít naplno, jsou pořád aktivní. Není pak divu, že často trpí srdečními chorobami. Měli by poznat, kdy už je toho na ně moc a prostě vysadit. Možná bude těžké uznat svoji nahraditelnost, ale vyplatí se. Je lepší odpočinout si, načerpat síly a pustit do boje s případnou konkurencí než prohrát boj s infarktem.

Umění žít naplno se projevuje i v partnerském soužití. Rádi si dokazují své schopnosti. S potěšením si jen tak zaflirtují, pokud se však vztah stane vážným, odevzdají celé své srdce a partnera hýčkají vzácnými perlami donesenými z mořských hlubin. Na oplátku žádají přímé jednání. Upřímnost je jim nadevše, pijí jen čisté víno. Rovněž jim nezapomeňte připomínat jejich úspěchy a výjimečnost. Pokud prokouknou špinavou hru, odplují a už jen zřídka se vrátí do stejných vod, kde jednou došli zklamání.

Takže Lososové, občas sestupte na zem, uvědomte si, že dokonalý a neomylný člověk neexistuje. Ostatní mohou přinést zajímavý pohled na věc. Pracujte, žijte aktivně, ale nezapomínejte na zdraví!
22.8. - 21.9.
Země-živel
Jižní-vítr

Popis znamení Medvěda

Medvěda většinou posuzujeme jako neobratné, těžké a lenivé zvíře. Indiáni však život medvěda důvěrně znali. Pro ně byl naopak symbolem hbitosti, obratnosti, rychlosti, síly, klidu a rozvahy.

Obdobně nahlíželi i na lidi, kteří byli narozeni v totemu Medvěda. Nejsou to jedinci nutně toužící po životě ve skupině. Dost dobře se o sebe dokáží postarat sami. Jsou samostatní, nezávislí. Ví, že na sebe se mohou spolehnout. O svých kvalitách a přednostech jsou přesvědčeni. Mají za to, že jen oni jsou schopni zvládnout danou úlohu. Protože jsou pak na všechno sami (ovšem z jejich viny), musí pracovat o to tvrději, pilněji. Vyznačují se praktickým a rozumným přístupem nejen k jednotlivým úkolům, ale i k celému svému životu. Raději si všechno pečlivě a systematicky připraví, naplánují.

Nemají rádi nečekaná překvapení a náhody, které s sebou občas život (chtě nechtě) přináší. Je-li pak třeba reagovat neodkladně, rozhodnutí nebývají příliš efektivní. Bohužel postrádají operativní schopnosti, jsou nejistí. Jsou to typy, které své uplatnění najdou v týlu. V klidu prostudují mapy, zváží pro a proti, připraví podklady a navrhnou postup, řešení. V první linii pak ale musí stát někdo malinko dravější, někdo, kdo si s adrenalinem rozumí víc než Medvědi. Prostě neumí své schopnosti a přednosti "prodat". Navenek často vystupují jako přehnaně kritičtí lidé. Jsou to detailisti. To jim na oblíbenosti nepřidá.

Do partnerských vztahů vstupují s rozvahou. Život o samotě jim nedělá přílišné problémy, s manželstvím čekají. Pokud se ale rozhodnou, mnoho ze své síly a energie obětují na vytvoření teplého a příjemného domova. Jsou oddaní, věrní, ke svým blízkým zodpovědní. Problémy může způsobit ona zmiňovaná "záliba" v kritizování. Občas neuškodí, ale uznejte, kdo se cítí dobře, je-li neustále napomínán pro maličkosti?

Buďte tolerantní, Medvědi! Naučte se chválit, i když víte, že vy byste to určitě udělali lépe a pečlivěji. Uvědomte si, že potřebujete pomoc druhých, všechno sami nezvládnete. Ze života nemějte takový strach, zbytečně si kazíte zdraví. Vezte, že je vždy někdo, kdo vám rád pomůže.
22.9. - 22.10.
Vzduch-živel
Západní-vítr

Popis znamení Havrana

V evropské kultuře je havran symbolem smrti, je to zlé znamení. Pro indiány však každé zvíře představovalo tvora s duší, tedy potomka "Velké Matky" - Země. Žádné stvoření pak nemohlo být představitelem záporných vlastností. Nejinak je tomu i v případě havrana. Symbolizoval rovnováhu v přírodě, napomáhal udržovat svět v harmonii. I v indiánské mytologii byl spojen se smrtí - pomáhal mrtvým duším. Ale indiáni smrt nechápali jako něco negativního. Je to součást života, podmínka života. Zabití havrana znamenalo velké neštěstí.

Typická je pro lidi narozené v totemu Havrana potřeba společnosti a společenského života. Nemají rádi samotu, ve skupině se cítí bezpečně a sebejistě. Bývají to otevřené, přátelské a vstřícné povahy. Umí navazovat nové známosti, jsou komunikativní, mají diplomatický talent. Navázané známosti jsou však často povrchní (nechají se okouzlit zevnějškem - neumějí proniknout "dovnitř").

Havrani prostě nekladou na jedince příliš velký důraz - důležitá je skupina. S jejich citem pro spravedlnost nejednou vystupují v roli soudců, rozhodčích a prostředníků mezi znepřátelenými stranami. Spory raději urovnávají než vyvolávají. S chutí nad vším dumají, přemýšlí, hodnotí ze všech stran. Okamžitou odpověď od nich nečekejte. Z toho důvodu jim leckdy unikne výhodná příležitost. Pro svou otevřenou mysl lehce podlehnou různým pletichám a intrikám. Je lehké je ovlivnit, bývají příliš důvěřiví. Velice dbají na svůj zevnějšek, jsou to elegáni na pohled. Obrazně řečeno, úzkostlivě dbají o "každé peříčko". Chtějí se líbit, mají dobré estetické cítění. Nezřídka mezi nimi najdeme umělce.

Potřebují volná křídla, svobodně se prolétnout. Pokud je jejich partner dostatečně tolerantní a tyto jejich potřeby nemá tendenci příliš potlačovat, bývá soužití ve dvojici šťastné. Každé velké "koule na noze" a příliš těsných okovů se snaží zbavit. Pak by se mohlo stát, že odlétnou a zahnízdit tam, kde se budou cítit volně.
23.10. - 22.11.
Voda-živel
Západní-vítr

Popis znamení Hada

I přes to, že had patřil a patří k jedněm z nejnebezpečnějších živočichů a v evropské kulturní tradici vystupuje většinou coby spodobnění zla či ďábla a mnoho lidí se ho štítí, u starých indiánů tomu bylo naopak. Ne, že by nepředstavoval nebezpečí, ale pokud šlo o mystické záležitosti, byl ztělesněnou moudrostí, magickou postavou a představitel nadpřirozených (s lidmi zpřátelených) sil.

Z výše uvedených přirovnání můžeme vyjít i při charakterizování Hada jako jednoho ze znamení Kruhu Země. Bývají to skutečně moudří a hloubaví lidé, dobří pozorovatelé, kteří si nedají pokoj, dokud nepřijdou na kloub nějaké záhadě. Neprohlédnou to, co má být skryto, neodhalí to, co má být tajné. Ti, kteří před Hady něco utajují nebo se vyznačují neprůhledným chováním pak na ně působí jako výzva. Pomáhá jim jeden velký trumf. Jsou obdařeni intuicí, šestým smyslem. Odpověď a výsledný obraz poskládají i z malých dílků - krok pokroku a neúnavně. Nepotřebují policejní školy, aby odhalili to, co ostatní nevidí. Hadí lidé umí vyslovit jednoznačný závěr, do věci či řešení problému vnášejí světlo. Neumí příliš dělat kompromisy, nezná "něco mezi". Buď a nebo. Dobro nebo zlo. Ne, že by všechno viděl černobíle, prostě potřebuje mít jasno.

Dejte si pozor, aby jste jednou nebyli odhaleni třeba vy. Raději s Hady jednejte na rovinu (samozřejmě nejen s nimi), férově. Určitě se vám to vyplatí. Nezapomeňte, že pokud je had v nebezpečí, dokáže kousnout! Na druhou stranu jsou kdykoli připraveni pomoct tam, kde je jich třeba.

Jsou velice vytrvalí, za svými cíli dokážou jít velice odhodlaně a tvrdohlavě. Mnohdy však nepoznají zdravou míru a mají tendenci se přeceňovat. Příliš se tím vyčerpávají a často to odnese jejich zdraví. Pokud si něco umanou, neposlouchají rady svých přátel a prostě to budou dělat tak dlouho, dokud je neskolí nemoc nebo se jim jejich záměr nakonec s vypětím všech sil podaří.

Podobně je to i v partnerském soužití. Had nesnáší nevěru, neupřímnost. Pokud miluje, tak úplně, z celého srdce, "napořád". Z toho důvodu lidé, kteří se narodili v totemu Hada neuznávají volnost - druh se jim musí odevzdat úplně. Jak jsem napsal výše, pokud odhalí zradu, kousne. Pozor, může to hodně bolet!

indiánský horoskop 1

29. května 2008 v 20:32 | Lucy
21.3. - 19.4.
Oheň-živel
Východní-vítr

Popis znamení Sokola

Sokol je dravec. Bystrý pozorovatel schopný kdykoli a okamžitě vystartovat za svým cílem, kořistí, úlovkem. Myslí, že není třeba plánovat, prostě jen v pravý čas reagovat. Díky spontánnosti, často zbrklosti, někdy startuje vícekrát než uloví. To ho však neodradí od dalších vzletů. Ve své schopnosti neoblomně věří, vytčené mety považuje za dosažené a pokud jich nedostane nevadí, aspoň se proletěl, viděl něco nového, ověřil si postupy. Úspěch se pak dříve či později určitě dostaví. Zdravý rozum mu občas zatemní temperament, náhlé emocionální vzplanutí - reaguje pak prudce, bez okolků, přímo. Jen aby nenarazil. Při rychlosti jeho letu to může hodně zabolet!

To se může projevit i v mezilidských vztazích. "Sokolové" bývají v jednání s jinými lidmi přímí, upřímní, nenávidí přetvářku. Bývají dobrými zaměstnanci - jsou aktivní a svou práci odvedou svědomitě. Pokud si je znepřátelíte, můžete si za to sami. Narozený v totemu Sokola nesnáší lenochy, prospěcháře a ani nezkoušejte hrát na ně nějakou špinavou hru! Jak jsem napsal výše - emoce mu okamžitě zatemní mysl a už je ve vzduchu a řítí se na vás plnou rychlostí. Ano, nemýlíte se, kořistí jste vy! Občas se mezi těmito jedinci vyskytnou poněkud sobecké, hrubé a bezohledné povahy. Pak je lepší nestát jim v cestě - chodí totiž přímo, bez oklik a vyhýbání. V opačném případě boji neuniknete. To je právě jejich velký (mnohdy bohužel poněkud těžký) úkol: vštípit si dovednost naslouchat jiným, naučit se dialogu.

Příměru lovec - kořist můžeme použít i jedná-li se o milostné záležitosti. Samozřejmě, Sokol tu vystupuje v roli lovce. Jde přímo, nemá čas čekat. Své lásce dokáže doletět i pro "modré z nebe", ale umí se pořádně rozzlobit. A uvidí-li kolem hnízda poletovat nezvaného hosta, opovážlivce, který si dělá zálusk na Sokolova partnera, klidně si ho dá k večeři.

Milí Sokolové, buďte hrdí, ale dělejte kompromisy, každý není váš nepřítel.
20.4. - 20.5.
Země-živel
Východní-vítr

Popis znamení Bobra

Bobři milují jistotu a bezpečí. Stojí pevně na zemi, jsou to typičtí realisti. Mistři praktického života, moudří lidé. Člověk narozený v totemu Bobra si cílevědomě buduje kvalitní domeček, který stojí na pevných základech, není jen tak vidět a do kterého mají přístup výhradně pozvaní.

Jsou neustále v pohybu. Mají jasný plán, konkrétní vizi, budoucnost si umí dobře naplánovat. Krok po kroku jdou za svým cílem, zvládají metu za metou, nic neuspěchat - vše musí stát na pevných základech. Nekonečná aktivita a mravenčí práce se jim vyplácí. Po čase už to není neviditelná nora, kde Bobr přebývá. Stává se z ní, obrazně řečeno, honosná vila a posléze palác, který je neustále rozšiřován, vylepšován. Díky své šetrnosti, pracovitosti a praktičnosti jsou Bobři dobře zajištění pro život. S prostředky umí nakládat účelně. Pelíšek takového jedince pak může skrývat nejeden poklad. Jen ať pak přijde s prosíkem ten, který se Bobrovi celou dobu vysmíval, sám si užíval, rozhazoval a marnil peníze! Inu, kdo se směje naposled… Ale ne, Bobři jsou velkorysí.

Nic však nedají zadarmo. "Přijď, přilož ruku k dílu a já se ti odměním", říkají. Pravda, nic v životě však není úplně idylické. A tak jsou i Bobři, jejichž život není až tak růžový, jak si původně představovali. Pro malé věci občas přehlédnou ty velké. Upnou se na svůj plán, puntičkářsky plní každou stanovenou podmínku a leckdy si nevšimnou příležitosti, která přichází (často ani nechtějí). Nejspíš je to právě tím, že každý projekt tvoří s velkou pečlivostí a je jim pak líto jen tak od něj upustit a vrhnout se na jiný, byť mnohem výnosnější. Možná mají i strach.

Neustále totiž musí myslet na zadní vrátka a neumějí riskovat - lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše. Ono je to kolikrát i mnohem pohodlnější, že? Pohodlnost a pasivitu vidíme u těch, kteří jsou právě na bezpečí svého domova, svého pelíšku, až příliš závislí. Nejspíš to vypadá, že si první a druhý odstavec poněkud protiřečí, ale jsou to jen různé strany téže mince - jak jste si mohli všimnou, pramení z týchž potřeb. K jejich uspokojení ovšem nevede jen jedna cesta. A tak rozeznáváme Bobry-workoholiky na jedné straně a Bobry-pecivály na straně druhé.

Jistotu a bezpečí si zajistí oba, byť každý po svém. Kde stojíte vy? Podobně přistupují i k lásce a partnerství. Pomalu, nic neuspěchat. Nejdříve kvalitní základy, pak můžeme jít dál. Umí zajistit rodinné zázemí, teplo domova. Na svět se dívají přes konzervativní a "materialistické" brýle. Možná je něco mezi nebem a zemí a oni to nevidí. Možná se o něco okrádají, možná mají pravdu. To už musí zjistit každý sám. Takže Bobři-peciválové. Naučte se být v pravý čas flexibilní, překonejte pohodlnost, občas neuškodí opustit komfort domova a rozhlédnout po okolí! Bobři-workoholici. Měli by jste se naučit odpočívat a čas od času si vyhodit z kopýtka. K životu přistupujte s nadhledem. Nejen prací živ je člověk!
21.5. - 20.6.
Vzduch-živel
Východní-vítr

Popis znamení Jelena

Jsou šikovní pozorovatelé, nebezpečí a nepřítele umí vycítit na dálku. S předstihem pak dokáží obratně reagovat. Elegantně se vyhýbají otevřeným konfliktům a bojům. Kdo uteče, vyhraje! Je-li však střet nevyhnutelný, nastaví hlavu. Ano, tam se totiž skrývá jejich mocná zbraň.

Znakem Jelenů je inteligence a bystrý rozum - jejich "zbraň". Tito lidé měli mnohdy hodně co mluvit k otázkám týkajících se kmenového života a vedení společenského života. Díky spojení nevšedních verbálních schopností, inteligence a umění okamžité reakce to byli vyjednávači a vyslanci, často přinášející či nabízející mír. Jeleni jsou jedinci společenští. Neobejdou se totiž bez podpory svých bližních, potřebují být chráněni. A navíc řekněte, když by byli sami, kdo by je obdivoval, před kým by se měli předvádět? Díky šarmu a osobnímu kouzlu se umí rychle seznamovat, navazovat kontakty, uzavírat přátelství. Není-li mu něco pochuti a stojí-li to skutečně za tu námahu, mnohdy vynaloží mnoho energie a stráví hodně času na zhmotnění svých představ. Nebývá to ke škodě jeho okolí, má cit pro detail, každá změna je tvůrčí a vede k lepšímu.

Jelenovo mínus spočívá v neschopnosti dotahovat své záměry až do úspěšného konce. Jednodušší je prostě někoho pověřit. Vyplývá to z jeho životního stylu. Je svobodný, přebíhá "z pastviny na pastvinu", všude vychutná to nejlepší a už aby zas běžel dál. Nejednou je mu vytýkána povrchnost, ledabylost, neochota k hlubšímu poznání. Když mu to chcete říct přímo, nezapomínejte na jeho rétorický talent! Brilantně ze sebe vysype milióny důvodů, výmluv. Přesvědčuje tak dlouho, až je úspěšný - jedině tam je schopen dotáhnout záměr až do konce. Prostě vás "ukecá". Pokud se naučí a zvykne své přednosti zneužívat, málokdy se mu chce jednat na rovinu. Má snahu každého si líbivými řečičkami omotat kolem prstu nebo naopak nikoho nepustí ke slovu, rád vede monology. Buď mu okouzlením podlehnete nebo vám po "dialogu" s ním pořádně brní uši.

Nestálost se může projevit na emocionální rovině. Díky přecitlivělosti lehce podléhají strachu, jakoby stále čekali nepřítele, hrozbu. Neustálá připravenost k obraně či útěku se projevuje i na spánku, což je vyčerpává ještě víc. Potřebují se schovat pod ochranná křídla někoho silnějšího. Přátelská a otevřená společnost je jim největším darem. Buďte ostražití, ale uvědomte si, že ne každý k vám přichází s nepřátelskými úmysly. Naučte se poslouchat, vyslyšet druhé i když vás kritizují. Není to nic příjemného, ale "nastavit zrcadlo" potřebujeme každý. Dbejte na rodinné zázemí, pamatujte, že je dobré mít místo, kde se můžete vždy vrátit, i když je vám volnost vším.
21.6. - 21.7.
Voda-živel
Jižní-vítr

Popis znamení Datla

Indiáni spatřovali v lidech zrozených v totemu Datla léčitele a mocné uzdravovatele. Byli přesvědčeni, že stejně, jako datel zbavuje strom nemoci zevnitř a zabíjí škůdce, kteří jsou zavrtaní hluboko v kmeni, mohou tito jedinci pomoci svému bližnímu taktéž "zevnitř". Tradovalo se o nich, že příčiny neduhů objeví díky citu, empatii a umění naslouchat. Byli to lékaři duše. Stromy totiž indiáni chápali jako důležitý projev života a jako nedílnou součást Velké Matky - Země. Každý strom měl duši a tak ten, kdo dokázal uzdravit strom, musel být obdařen obrovskou mocí.

Datlové velice dbají na vztahy s druhými lidmi. Často by se rozdali, jen aby bylo vše v pořádku a všechno klapalo. Dojde-li ke konfliktu, nesou to velmi těžce, ale znovu se vrhnou do práce a usmiřují. Jsou to často plaší, možná ostýchaví lidé, nezřídka se stává, že si kvůli své citlivé povaze staví bariéry před okolním světem právě, aby se ochránili před hrubými útoky. Citlivost neznamená slabost. Nejsou to slabochové, jsou to silné osobnosti, jen tak si je neochočíte. Jdou si tiše za svým. Dobré vycházení s nimi může pokazit jejich častá náladovost, zapříčiněná zvýšenou vnímavostí. Pro druhé zapomínají na sebe. Rádi se cítí potřební, s neobyčejnou trpělivostí a sebezapřením se snaží pomáhat druhým. Bývají rovněž výbornými přáteli. Za projevenou náklonnost se dokáží odměňovat.

Mít Datla za příbuzného a sdílet s ním teplo domova je nesmírným štěstím. Je jejich prioritou zajistit harmonii, klid a zahrnout své blízké péčí. Tato starostlivost však může přerůst v přehnané opatrování - zejména takoví rodiče mají tendenci svým potomkům poněkud svazovat křídla a co nejdéle oddalovat jejich výlet z hnízda a osamostatnění. Datel-potomek se snaží co nejdéle vyhřívat u rodinného krbu, rodiče by mu pak do samostatného života měli trochu pomoct. Může to být těžké, ale určitě se to vyplatí. Většinou pak dlouho nemešká a už už pracuje na hnízdě vlastním, kde zanedlouho švitoří malá Datlí miminka.

snové symboly A (1)

28. května 2008 v 21:57
Akvárium - viděti : při zkouškách budeš plavati, očekávají tě hádky a nepřátelství, upadneš do bídy a žalu

Akvárium - Akvárium : stane se ti něco nepříjemného
Alkohol - Alkohol : odolej pokušení být nevěrný
Aloe - strom, viděti : starou známost obnoviti

Aloe - kvetoucí : Dočkáš se dlouhého života
Anděl - mluviti s ním : dobré znamení pro příští život
Arch (papíru) - popsaný : veliký úkol

Arch (papíru) - pomačkaný : zlý průjem

Arch (papíru) - papíru černého : smrt známěho či známé

Arch (papíru) - čistý : smutek
Atlas - Atlas : Nečekaně změníš místo.
Autobus - vidět prázdný : značí brzké uznáni a čest

Autobus - plný cestujících : předpovídá spokojenost v obchodech

Autobus - jet jím : znamená výstrahu před konflikty a nedorozuměním s přáteli, také před nerozvážnými sliby

Autobus - být řidičem : je předpovědí dostatku a nečekaného štěstí v lásce
Auto (Automobil) - vystupovat z něho : vaše vážnost utrpí

Auto (Automobil) - vyhrát automobilový závod : předhonit své konkurenty nebo rivaly

Auto (Automobil) - viděti : Zažiješ něco nového.

Auto (Automobil) - vidět srážku : v jisté záležitosti bude silná konkurence

Auto (Automobil) - vidět je hořet : dobrý význam pokud jsou vidět jen plameny, černý kouř má špatný význam

Anastacia

28. května 2008 v 21:40 texty písniček
Try to fly away but it´s impossible
And every breath I take gives birth to deeper sighs
And for a moment I am weak
So it´s hard for me to speak
Even though we´re underneath the same blue sky

If I could paint a picture of this melody
It would be a violin without its strings
And the canvas in my mind
Sings the songs I left behind
Like pretty flowers and a sunset

CHORUS:
It´s heavy on my heart
I can´t make it alone
Heavy on my heart
I can´t find my way home
Heavy on my heart
So come and free me
It´s so heavy on my heart

I´ve had my share of pleasure
And I´ve tasted pain
I never thought that I would touch an angel´s wings
There´s a journey in my eyes
It´s getting hard for me to hide
Like the ocean at the sunrise

CHORUS:
It´s heavy on my heart
I can´t make it alone
Heavy on my heart
I can´t find my way home
Heavy on my heart
So come and free me
It´s so heavy on my heart

Love, can you find me in the darkness, and love,
Don´t let me down
There´s a journey in my eyes
It´s getting hard for my to hide
And I never thought I´d touch an angel´s breeze

Whooo...
(Repeat chorus til end)


česky :
Zkouším odletět, ale je to nemožné
a každý můj nádech je hluboký bolavý nádech
A v tu chvíli jsem slabá
Tak těžké je pro mě mluvit
dokonce i když jsem pod stejným modrým nebem

Když namaluji obrázek této melodie
budou to housle beze strun
a clona v mé mysly
zmamení písně zatím zůstává
jako krásná květina a západ slunce

Je to tíha na mém srdci
nemůžu to sama zvládnout
tíha na mém srdci
nemůžu najít cestu domů
tíha na mém srdci
tak přijď a uvolni mě
je to tíha na mém srdci

Sdílela jsem radost
a poznala jsem bolest
nikdy jsem se nechtěla dotknout andělských křídel
tady je cesta v mých očích
ztěžuje mi to mojí kůži
jako oceán ve východu slunce

Je to tíha na mém srdci
nemůžu nic dělat
tíha na mém srdci
nemůžu najít cestu domů
tíha na mém srdci
tak přijď a uvolni mě
je to tíha na mém srdci

lásko, můžeš mě najít v temnotě a milovat
nepouštěj mě
tady je cesta v mých očích
ztěžuje mi to mojí kůži
nikdy jsem se nechtěla dotknout andělských křídel

celine dion-my heart will go on

28. května 2008 v 21:36 texty písniček
Every night in my dreams
I see you, I feel you,
That is how I know you go on

Far across the distance
And spaces between us
You have come to show you go on

Near, far, wherever you are
I believe that the heart does go on
Once more you open the door
And youre here in my heart
And my heart will go on and on

Love can touch us one time
And last for a lifetime
And never let go till were gone

Love was when I loved you
One true time I hold to
In my life well always go on

Near, far, wherever you are
I believe that the heart does go on
Once more you open the door
And youre here in my heart
And my heart will go on and on

Youre here, theres nothing I fear,
And I know that my heart will go on
Well stay forever this way
You are safe in my heart
And my heart will go on and on

česky :
Každou noc Tě vidím a vnímám v mých snech.
Tak vím, že žiješ dál.
Přes všechnu vzdálenost a vesmír mezi námi.
Přišel jsi mi ukázat, že jdeš dál.

Blízko, daleko, kdekoli jsi.
Věřím, že srdce bude bít dál.
Ještě jednou otevřeš dveře.
A jsi tady v mém srdci.
A mé srdce bude bít dál a dál.

Jednou se nás dotkla láska a byla na celý život.
A nikdy neodejde, i když odejdeme.
Láska byla, když jsem Tě milovala,
jeden správný čas jsem věrná.
V mém životě vždycky půjdeme dál.

Blízko, daleko, kdekoli jsi.
Věřím, že srdce bije dál.
Ještě jednou otevřeš dveře.
A jsi tady v mém srdci.
A mé srdce bude bít dál a dál.

Jsi tady, není tu nic, čeho bych se bála,
A vím, že mé srdce bude bít dál.
Zůstaneme navždy na této cestě.
Jsi bezpečně v mém srdci.
A mé srdce bude bít dál a dál.

zvíře podle iniciálu

28. května 2008 v 21:28 | Lucy |  testy,vtipné texty
Jáké si zvíře?Podle iniciálu:
A anakonda
B blecha

C candát
Č čmelák
D delfín
E emu
F fenek
G gazela
H hroch
CH chroust
I všechny
J jezevec
K klíště
L labuť
M morče
N netopýr
O osel
P prase
R rys
S slepice
Š šváb
T tele
U úhoř
V vydra
Z zajíc
Ž žába

jsi upír ?

28. května 2008 v 21:01 | Lucy |  testy,vtipné texty
1.Příjdeš si někdy jako upír?
a)ano
b)ne
2.Máš raději noc nebo den?
a)den
b)noc
3.Zkoušel/a jsi někdy ochutnat krev,
a)ano,chutnala mi
b)ne
c)ano,nechutnala mi
4.toužil/a jsi někdy po krvy?
a)ano
b)ne
5.Pálí tě pokožka,když jsi dlouho na slunci?
a)ne
b)ano
6.Uvažoval/a jsi někdy,že bys vykradl/a krevní banku?
a)ne
b)ano
7.Máš výrazné špičáky?
a)ano
b)ne
8.Hrozně rád/a koušeš?
a)ano
b)ne
9.Nemůžeš v noci spát?
a)nemůžu
b)můžu
c)jak kdy
10.Když sleduješ dokumenty o upírech,slyšíš,jak tě volají?
a)ano
b)ne
11.Kde bys nejraději strávil/a noc?
a)pod širákem
b)na hřbitově
Výsledky:(tabulka s bodama je dole)
0-3
s upíry nemáš nic společného
4-6
máš něco málo z upíra,ale stáli jsi člověk
7-8
máš v sobě malího upíra!=o)
9 a více
Pozor!ty jsi postrach všech lidí!Jsi teda fakt kus upíra! =o)
Otázka
a
b
c
1
1
0
/
2
0
1
/
3
1
0
1
4
1
0
/
5
0
1
/
6
0
1
/
7
1
0
/
8
1
0
/
9
1
0
1
10
1
0
/
11
0
1
/

minulý život

28. května 2008 v 20:54 | Lucy |  testy,vtipné texty
1.Cesta časem do minulosti - kam by ses nechala zanést?
a) Na Divoký Západ
b) Do Versailles do doby Ludvíka XIV. - skvělé bály!
c) Do Orientu před 1000 lety - jako oblíbená sultánova žena
d) do ranného středověku - jako krásná žena s léčitelskými znalostmi
2. Zpět do součastnosti. Trávíš víkend se svojí partou na lyžařské chatě. První noc zjistíš,že...
a) ...kvůli tvrdému podkladu nemůžeš zamhouřit oko
b) ...by to bylo mazlivější,kdyby ses o spacák mohla s někým podělit
c) ...bys měla zůstat vzhůru,protože někdo musí dávat pozor na otevřený oheň v krbu
d) ...tě noční zvuky spíš uklidňují,než znepokojují
3. Existují nenáviděné zvuky,jako škrábání křídy nebo nehtů na tabuli. Ale i zvuky,které vyvolávají příjemné pocity. Jaké to jsou?
a) Klapání,když přejíždíš kolem po dřevěném mostě
b) Krásné šumění moře na skalách
c) Zvuk kapek dopadajících na okno,když je venku teplo a příjemně
d) Praskání ohně v krbu
4. V jakém filmu by ses nejraději zahrála hlavní roli?
a) V nějaké milostné telenovele
b) V road movie,kde hrdinka zachrání děti v životu nebezbečném boji ze spárů psychopatického zabijáka
c) Ve sci-fi filmu,kde intuitivně vycítíš,že jsou lidé v nebezpečí a zachráníš je díky svým zvláštním schopnostem.
d) V komedii,kde budeš hrát malou kapsářku a na konci zjistíš,že jsi zdědila obrovské bohatství
5. Tvoje oblečení je vždycky trendy. Přesto,máš nějaký starý kousek,se kterým se nechceš rozloučit?
a) Moje první (baletní) boty
b) Jedno oprané tričko,které mi připomíná moji letní lásku
c) Obrovský svetr mého otce,do kterého se můžu zachumlat,když mi není nejlíp
d) Moje džíny,které čím déle je nosím,tím lépe vypadají
6. Někdo tě pozve do velmi drahé restaurace a ty si můžeš z jídelního lístku vybrat,cokoli chceš. Co by to bylo?
a) Něco exotického,co jsem ještě nikdy neochutnala
b) Nechám se překvapit a poprosím hostitele,aby mi vybral
c) Asi nějaké menu
d) To nejdražší? Kdy budu mít zase takovou příležitost!
7. Každé holce se líbí určitý typ kluků. Jak musí vypadat ten tvůj?
a) Sportovně. Barva vlasů a očí není důležitá
b) Štíhlý,černé vlasy,modré oči
c) Trochu exotický,kudrnatý a krásné hnědé oči
d) Blond,modré nebo zelené oči,ne větší než mám já. Bez svalů
8. V jedné tombole vyhraješ 30 000 v hotovosti! Co bys s nimi udělala?
a) Dobřeju si nákupní výlet do Prahy a vezmu ještě někoho s sebou
b) Schovám si ty peníze na příští prázdniny
c) Část dám spontánně na charitu a zbytek ušetřím,protože mě v tu chvíli nic nenapadá
d) Nejdřív si pořídím všechno oblečení,které jsem si do teď pořídit nemohla. A za zbytek udělám párty
9. Fotky z katalogu cestovní kanceláře jsou opravdu lákavé. Zasníš se a myslíš si:"Přesně tady bych chtěla trávit líbánky!" co by bylo na fotkách?
a) Osamělý domeček u moře. S lavičkou pod stromem a povislými větvemi
b) Hotel - přestavěný středověký hrad uprostřed lesů,kopců a luk s koňmi
c) Luxusní hotel uprostřed oázy v poušti. S palmami a bazénem
d) Obrovský pokoj s velikou postelí s nebesy,baldachýny,zrcadly,vysokými koberci a drahým nábytkem. Kde? To je jedno!
10. Pořádáš párty,ale nálada je bohužel pod psa. Co proti tomu uděláš?
a) Myslím si,že by se o to měli postarat ostatní!
b) Protesty jsou zakázáný! Každý musí předvěst nějakou celebritu a nevhat se ode mě natočit
c) Protože vím,že to má vždycky úspěch,mám v zásobě pár věštících her!
d) Nic. To se zase určitě samo od sebe spraví
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
A 12 3 12 6 3 9 12 6 9 3
B 6 6 9 12 9 6 3 9 12 6
C 3 12 3 9 6 12 9 12 3 9
D 9 9 6 3 12 3 6 3 6 12
30 až 52 bodů:
Tenkrát: Byla jsi rozmazlovanou princeznou - možná v Orientu, Itálii nebo daleké Indii. Stačilo ti jen luksnout prsty a hned ti splnili všechna tvá přání. Přesto jsi se občas cítila osamělá a znuděná. Zřejmě tě provdali za starého bohatého muže, kterého jsi nemilovala. Trápila tě tajná láska k mladíkovi z obyčejného lidu.
Dnes: Ne každé přání se ti splní,ale přesto ti toho hodně spadne do klína. Jsi ješitná,mnohokdy i egoistická,přesto celkem oblíbená,protože všechny okouzlíš svým šarmem. Máš ráda hezké věci a taky pocit luxusu. To,co tě spojuje s tvým minulým životem,je touha po velké lásce.
53 až 74 bodů:
Tenkrát: Byla jsi milenkou nějaké známé osobnosti - mocného vládce,odvážného bojovníka nebo velkého vynálezce. Potřeboval po svém boku výjimečnou ženu - tebe! Nejen jako něžnou milenku,ale taky jako chytrou rádkyni. Všechno ale muselo být v tajnosti,protože za ženu měl nějakou jinou.
Dnes: V této souvislosti jsi na tom dnes lépe. Můžeš svoji lásku dávat otevřeně najevo a klidně na rovinu říct,když se ti něco nelíbí. Protože sebevědomí,které jsi měla i tenkrát,můžeš dneska veřejně ukazovat. Kromě toho tě s tvým minulým životem spojuje tvoje erotické záření,které žádnému klukovi ve škole neujde.
98 až 120 bodů:
Tenkrát: Byla jsi odvážnou hrdinkou s krví plnou touhy po dobrodružství. Možná,že jsi opravdu jednou putovala s vozem po Divokém Západě a hledala jsi zlato. Nebo jsi byla středověkou hradní paní,která se starala o blaho svých poddaných. Bojovala jsi,organizovala a pomáhala,kde bylo zapotřebí. Lidé tě uctívali,ale ne jako světici. Tvou slabou stránkou byla spousta milenců,které sis sama vybírala.
Dnes: Spousta dobrodružství,energie a organizačních schopností - to je v tobě i dnes. Jsi sportovní,máš ambice být předsedkyní třídy,jsi mnohostranná a v každé partě se cítíš dobře. Takže změna školy tě rozhodně neporazí. Pokud se ti líbí nějaký kluk,klidně převezmeš iniciativu a prostě ho oslovíš. Všichni mají rádi tvůj strhující temperament. Holky si tě vybírají za nejlepší kamarádku.

zpět do jestlí

28. května 2008 v 20:44 | Lucy |  testy,vtipné texty


Podívejte se na tenhle obrázek. Na jakou myslíte, že autobus jede stranu?? Nalevo, napravo...Děti ve školce to věděli hned!!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Děti ve školce odpověděli správně. A jak??
.
.
.
Doleva
....
A proč???
....
Protože nejsou vidět dveře...
....
Odpověděli jste správně?? Jestli ne, tak se vraťte zpátky do jeslí...

barva a nářadí

28. května 2008 v 20:36 | Lucy |  testy,vtipné texty
RYCHLE! ŘEKNI NĚJAKÉ NÁŘADÍ A BARVU! PRVNÍ, CO TĚ NAPADNE!


Peter a Sophie

28. května 2008 v 19:12 | Lucy |  tajemné příběhy
Muž jménem Peter zkoumal nadpřirozené jevy. Za celou dobu 20-ti let nepřišel ani na 1 pravdivý případ. Na paranormální jevy nevěřil, až do chvíle, kdy přijel do malého městečka a seznámil se s milou dívkou Sophií. Vždy, když ji chtěl doprovodit večer domů, nechtěla. Vždyť prý bydlí naproti v domě s číslem 13. Takto se Peter se Sophií scházel asi týden. Jednoho dne ale Sophie nikde nebyla. Peter se tedy šel zeptat naproti do domu s číslem 13. Tam mu však řekli, že tam nikdo takový nebydlí a že ten dům už 20 let patří nějaké rodině. Vtom však Peter uviděl Sophii, jak utíká směrem ke hřbitovu. Peter se rozběhl za ní, ale Sophie zmizela. Peter stál u hrobu nějaké Sophie, která zemřela před 20-ti lety.

animace video

28. května 2008 v 19:02 | Lucy

tree friends

28. května 2008 v 17:49 | Lucy


animace žraloka

28. května 2008 v 17:22 | Lucy |  žraloci

fota bílého žraloka

28. května 2008 v 17:11 | Lucy |  žraloci

žralok bílý

28. května 2008 v 16:52 | Lucy |  žraloci
Potrava:
V podstatě skoro každý živočich žijící v oceáně je jeho potenciální kořistí - čím větší, tím lepší. Tuňáci, marlíni (ryby příbuzné makrelám) a mečouni patří k jeho nejmilejším pochoutkám, zatímco lachtany, tuleně a delfíny uvítá spíše jako svačinku.
V současnosti neexistují žádné studie o tom, kolik potravy spotřebuje žralok bílý za den. Je ale známé, že její množství závisí na teplotě vody a na tom, kolik vhodné kořisti má zrovna žralok na dosah. Pro lovícího žraloka je životně důležitý mimořádně jemný čich, nejcitlivější z jeho smyslů. Čichem dovede vystopovat potravu na velkou dálku. Tisíce drobných jamek, kterými je poseta špice jeho čenichu, představují důležitý smyslový orgán. Svým mimořádně výkonným čichem dovede žralok vystopovat i nepatrné množství krve (1 kapka v 4,6 milionech l vody).
Poslední výzkumy ukazují, že přední část i s boky na hlavě je pokryta čidly schopnými vnímat velmi slabé elektrické pole. Touto vlastností se řadí mezi dokonalé výtvory evoluce. S velkou pravděpodobností přávě typ elektrického pole velmi spolehlivě vyhodnotí a podle určitého vzorce rozhodne o napadení jiného tvora. Ikdyž je to dokonalý stroj na zajištění své potravy, dokáže se velmi dobře spřátelit s potápěči. Nechá se hladit apod. Ale pozor, jsou to naprosto ojedinělé případy za dodržení nejpřísnějčích pravidel bezpečnosti. Potápěč je totiž oblečen do tzv. železné košile včetně nohavic a včetně rukavic z ocelových oček. Právě tento oděv je ovšem tzv. Faradayova klec, která člověka dokonale odstíní a ten navenek potom nevyzařuje naprosto žádné elektrické pole! Toto je ovšem doposud před sběrem kvalitativních a kvantitativních dat potřebných pro vytvoření hypotézy o tomto chování žraloka bílého.
Teplota těla:
Jako jeden z mála žraloků si dokáže udržovat vyšší teplotu těla než má okolní voda. V jeho svalech tvoří cévy spletitou sítˇ. Při pohybu se zahřívají svaly a tím i krev v cévách. Krev vytékající ze svalů, potom ohřívá studenou krev přitékající ze žaber. Pro žraloka to má mnohé výhody. Jeho svaly jsou neustále připraveny k akci a také trávení probíhá mnohem rychleji. Potom co se žralok nasytí, zvýší se teplota jeho žaludku o 6 °C. Když kořist rychle stráví, může opět brzy pozřít novou. Tak si vytváří zásoby na horší časy.
útoky na lidi,ploutvonožce :
Žralok bílý lidi systematicky neloví, obvykle je napadá v situaci, kdy mu připomínají ploutvonožce (což je ovšem téměř každý člověk plácající se na hladině, surfař nebo potápěč). Na základě etologických studií dnes víme, že útok bílého žraloka na ploutvonožce probíhá podle jakéhosi "plánu". Žralok nejprve zaútočí na kořist zespodu s cílem vykousnout z jejího těla velký kus. Potom kolem své kořisti plave a vyčkává, až ji silné krvácení oslabí natolik, že se již nebude moci bránit. Snaží se tak vyhnout zranění, které by mu mohl ploutvonožec při zápasu o život způsobit např. drápy. Teprve pak se ke kořisti vrací, aby ji sežral. Tento poznatek o způsobu lovu bílého žraloka, vede k vysvětlení mnoha smrtelných nehod plavců a surfařů. V případě, že jsou mylně identifikováni jako ploutvonožci, probíhá útok stejně. Rozdíl je v tom, že po prvním "ochutnávacím" zakousnutí se žralok mnohdy už nevrátí, nebo se oběti podaří dostat z vody, dřív než k tomu dojde. Tak či onak, vzhledem k velikosti bílého žraloka, bývají následky i tohoto jediného kousnutí často neslučitelné se životem. Ke své lidské oběti se již nemusí vrátit z "nutričních" důvodů. Žralok bílý je jeden z mála druhů, jejichž tělesná teplota je vyšší, než teplota okolní vody. Proto není bezprostředně vázán na vodu o určité teplotě a může se vydat i do chladnějších oblastí. Udržení vyšší teploty je ale značně energeticky náročné. A to je důvod, proč jsou ploutvonožci oblíbenou potravou žraloka bílého. Jejich těla jsou obalená silnou vrstvou tuku (tzv. blubber), který má funkci tepelné izolace. Pro žraloka bílého je tento tuk vydatným zdrojem energie. Oproti ploutvonožcům má člověk tuku málo a pro žraloka by tak představoval nevýživný "balast". Proto útok bílého žraloka mnohdy končí "ochutnávacím" kousnutím. Je ale třeba vzít v úvahu, že vyhladovělý žralok moc vybíravý nebude.
žralok bílý před kamerou :
Přestože žralok lidožravý napadá lidi koupající se v moři už celé věky, poznatky o jeho životě byly dlouhou dobu zahaleny tajemstvím (a dodnes ještě nevíme vše). Například první filmový záznam živého žraloka bílého pořízený v jeho přirozeném prostředí pochází z roku 1965, pouhých deset let před natočením Čelistí.
Zoologové se domnívají, že jakmile žralok lidožravý dosáhne určité délky a hmotnosti, změní od základu své dosavadní životní návyky. Vypadá to, jakoby zvíře, které dosud spokojeně žilo v horních vrstvách vody pod hladinou, zničehonic opustilo své osvědčené lovecké metody a navždy zmizelo v temných hlubinách. Stejně dobře je možné přijmout i předpoklad, že jakmile žralok lidožravý dosáhne potřebné váhy a velikosti, změní pohlaví ze samčího na samičí. Tak je tomu například u pyskounů nebo u některých kaniců. Možná, že příroda tímto způsobem zajišťuje přežití druhu, neboť jen silní jedinci mohou mít možnost přivést na svět zdatného potomka.
Důkaz snahy o zachování rodu jedné z nejstarších skupin obratlovců nosí žraločí dámy na svém těle do konce života. Toužící samec má na svém těle dlouhé výrůstky, kterými svou partnerku při páření stiskne a jizvy na těle samice se nikdy zcela nezahojí. Násilný rituál žraloka bílého umožní oplodnit vajíčka uvnitř těla samice kde se i nadále vyvíjejí. Na rozdíl od savců však tato mláďata nejsou vyživována matkou a tak věrni své žraločí povaze nenarozená žraločí nedochůdčata požírají nejprve neoplodněná vajíčka a později se pustí do svých slabších sourozenců. Hned po narození odplavou od své matky a starají se o sebe sama. Jen málokteré žraločí mládě se však dožije dospělosti, velice často se stávají obětí jiných žraloků.