Únor 2010

Předtucha o zmizení školy

28. února 2010 v 23:10 | lucik |  tajemné příběhy
Jeden z nejtragičtějších známých věšteckých snů se zdál devítileté Eryl Jonesové, v jednom údolí jižního Walesu. Dne 20.října 1966 se ráno probudila a řekla mamince : "Musím ti povědět, co se mi zdálo. Měla jsem sen, že jsem šla do školy a škola tam nebyla. Celou ji zalehlo něco černého." Druhý den ráno se z jednoho svahu údolí Aberfanu uvolnila po dlouhých deštích obrovská halda odpadu z uhelných dolů a zasypala základní školu Pantglas. Zahynulo v ní 28 dospělých lidí a 116 dětí, včetně Eryl Jonesové. Následující den navštívil Aberfon, doktor psychiatrie Barker a zoufalství, jehož byl svědkem, jím otřáslo. Napadlo ho, že jsou možná lidé, kteří tuto katastrofu předem předpovídali, a rozhodl se využít této příležitosti ke zkoumání předtuch.
Spojil se s Peterem Fairleyem, dopisovatelem londýnského listu Evening Standart, který v něm uveřejnil žádost o oznámení jakýchkoliv předtuch ohledně této tragédie. Doktor Barker obdržel 86 dopisů a 63 z nich dále zkoumal. Ukázalo se, že většina z nich je naprosto nepřesná a nepoužitelná. Nicméně dva týdny před sesuvem půdy se jedné ženě zdálo "o křičících dětech a sypající se černé hmotě" a tento sen potvrdil její manžel. Jiná žena dostala zase "spirituální vzkaz" o stovce dětí, které pohltilo černé bláto. I toto sdělení potvrdil svědek.

Test-Harry Potter

28. února 2010 v 23:10 | lucik |  testy,vtipné texty
1.Jaký obrázek je na první straně Harryho alba?
A)Harryho rodiče
B)Ron a Hermiona
C)Sova Hedvika
D)Lord Voldemort

2.Do které bradavické koleje zařadil Harryho moudrý klobouk?
A)Mrzimor
B)Havraspár
C)Nebelvír
D)Zmijozel

3.Kolik bodů získá družstvo,jehož chytač při famfrpálovém zápasu ukořistí Zlatonku?
A)100
B)150
C)50
D)15

4.Jak se jmenuje otec Harryho nepřítele,Draca Malfoye?
A)Cedric
B)Lucius
C)Amos
D)Neville

5.Do kterého stromu narazí začarovaný ford Weasleyových na začátku filmu Tajemná komnata?
A)Bříza drtička
B)Jedle travička
C)Olše škrtička
D)Vrba mlátička

6.Čí deník objeví Harry ve filmu Tajemná komnata?
A)Toma Raddleho
B)Albuse Brumbála
C)Strýčka Vernona
D)Rona Weasleyho

7.Které rodině dříve sloužil domácí skřítek Dobby?
A)Weasleyovým
B)Potterovým
C)Malfoyovým
D)Grangerovým

8.Jak se jmenuje učitelka jasnovidectví ve filmu Vězen z Azkabanu?
A)Profesorka Trelawneyová
B)Profesorka McGonagallová
C)Paní Norrisová
D)Madame Pomfreyová

9.Kdo nepatří mezi tvůrce Pobertova plánku?
A)James Potter
B)Severus Snape
C)Sirius Black
D)Petr Pettigrew

10.Která dívka získá Harryho srdce v Ohnivém poháru?
A)Cho Changová
B)Hermiona Grangerová
C)Ginny Weasleyová
D)Fleur Delacourová

Řešení:
1A,2C,3B,4B,5D,6A,7C,8A,9B,10A

Vyrob si lapač snů

28. února 2010 v 23:10 | lucik |  ostatní
Co budete potřebovat:kroužek (kovový nebo ze zatočené vrbové větvičky, v případě nouze si kroužek klidně vystřihněte z tvrdého papíru), průměr kroužku asi 15 cm,kožené šňůrky, chemlon nebo bavlnka,pírka (slepičí, holubí...),barevné korálky

Postup:Nejprve si kroužek omotáme chemlonem, bavlnkou nebo koženými šňůrkami po celé jeho délce. Tím jsme si vytvořili bránu, kterou procházejí všechny sny.Do kroužku teď vpleteme síťku, jak je ukázáno na obrázku. Může pomoci třeba máma nebo táta. Tahle pavučina bude sloužit k zachycení zlých snů. Uprostřed zůstane otvor pro dobré sny. Síťku můžete ozdobit barevnými korálky.
Lapač pak ozdobíme peříčky přivázanými na bavlnce, aby se sny mohly vznášet.
Nakonec připevníme nahoru poutko z kůže nebo bavlnky a amulet zavěsíme nad postel.
U amuletu určitě zapojíte vlastní fantazii a ozdobíte si jej podle svých představ. Ale nepřeplácat, aby se vám tam sny nezamotaly.

Historie plavání

28. února 2010 v 23:09 | lucik |  zajímavosti
Dneska se mrknem hlavně na závodní plavání a jeho vzniku. Tak tedy plavání vzniklo ve starověku, neví se přesně kde. Lidé uměli výborně plavat v Mezopotámii i ve starověké Číně a právě tam se nejspíše začalo plavat také pro zábavu.V Číně vznikaly první plavecké školy, vlastně byly součástí škol normálních a plavání bylo zařazeno do výuky. Později se plavání věnovali také Řekové a Římané. Ti brali plavání jako součást vojenského výcvikuAle ačkoli lidé uměli plavat již ve starověku, až 19. století přineslo vytříbení plaveckých stylů. Zvláště novodobé olympijské hry, jejichž historie začíná v Aténách roku 1896, přinesly zvýšený zájem o závodní plavání. A právě v té době se dotvořily 4 základní plavecké styly.

Motýl je nejmladší plavecký styl. Vznikl z plaveckého stylu prsa. V roce 1934 přišel trenér David Armbruster s novým stylem. Ten přinášel zvýšení rychlosti, ale zároveň vyžadoval lepší kondici a byl i náročnější na natrénování. O rok později začal plavec Jack Sieg používat nohy jako rybí ocas. Rozvinul pohyb nohou směrem dolů a tento kop byl pojmenován delfíní. Proto se někdy tento styl nazývá delfínem. Armbruster a Sieg skombinovali motýlkový pohyb rukou s tímto pohybem nohou.
Přesto byl motýlek považován za příliš vyčerpávající styl, i když byl evidentně rychlejší než prsa. Vznikla ale tzv. "motýlková prsa", kdy nejrychlejší prsaři plavali prsa s motýlkovým pohybem rukou a zkráceným prsovým kopem. Delfíní kop byl naopak prohlášen jako porušení pravidel. Teprve od roku 1950 byl delfínový kop povolen a pravidly byl uznán nový styl složený z delfínového kopu a motýlkového pohybu rukou. Tento pohyb rukou byl u prsou naopak zakázán. Neměli to naši plavečtí předkové vůbec lehké …

Na olympijských hrách se motýlkem poprvé závodilo v roce 1956 v Melbourne. V roce 1960 Lance Larson z USA pak uplaval 100 m motýlek za 59,0 sekundy. Motýlek se tak stal po kraulu druhým stylem, jímž člověk dokázal uplavat tuto trať rychleji než za jednu minutu.

Závody stylem znak se na olympijských hrách vyčlenily jako první. Již v roce 1900 se soutěžilo na trati 200 m. Oficiálně byl ale uznán jako samostatný plavecký styl až roku 1912. Vývoj znaku hodně závisel na vývoji jiných plaveckých stylů. Nejprve se znak plaval jako "prsa na zádech", ale obě paže se současně vracely do výchozí polohy nad vodou. S nástupem kraulu se pak znak rapidně změnil. Již roku 1902 se v poloze na zádech používal střídavý pohyb paží a kraulový kop.
I motýlek se podepsal na vývoji znaku. Při plavání pod vodou se začal používat delfínový kop, ale na zádech. V roce 1989 byla omezena maximální vzdálenost plavaná pod vodou po startu i každé obrátce na 15 m. Hranici jedné minuty na 100 metrů dlouhé trati jako první prorazil americký plavec Thompson Mann v roce 1964 časem 59,6 sekundy.

V Evropě představují prsa stále nejrozšířenější plavecký styl. Jen se někdy podívejte na koupališti do bazénu, kterým způsobem lidi nejvíce plavou. V novodobé historii plavání byla právě prsa prvním stylem, který se v 19. století v Evropě používal. Na olympijských hrách se však jako samostatná disciplína objevila až v roce 1908.
Dnes jsou prsa ze všech plaveckých stylů nejvíce svázána pravidly. Je to dáno tím, že se jedná o nejpomalejší styl a mnohé úspěšné snahy o jeho urychlení spočívaly v nalezení skulinky v pravidlech. Prolomení minutové hranice na 100 metrové trati přinesla až technika vlnivého pohybu. V dlouhém bazénu se to podařilo až roce 2001. Ruský plavec Roman Sloudnov zaplaval tuto trať v čase 59,97 sekundy.

Kraul je nejrychlejší plavecký styl. Zajímavé je, že zatímco evropští plavci (především Angličané) se marně snažili v 19. století objevit nový účinný plavecký styl, tak mnohé domorodé obyvatelstvo v Americe, Africe i Tichomoří "kraul" ovládalo. Podle nálezů ze starověku je pravděpodobné, že i v té době byl kraul již znám.
V Evropě se kraul objevil poprvé v roce 1844. Tehdy se mezinárodních plaveckých závodů v Londýně zúčastnili i severoameričtí indiáni. Byli značně rychlejší než ostatní plavci. Indiánský styl ale spíše pobavil než zaujal. Angličtí plavci i nadále upřednostňovali prsa a nový, zcela "neevropský" styl nenašel mezi nimi tehdy následovatele.

Prvním úspěšným průkopníkem kraulu v Evropě se tak stal Arthur Trudgen. Tento Angličan cestoval po Jižní Americe a všiml si, že plavecký styl domorodých indiánů je podstatně rychlejší než styl prsa. Obě paže se střídavě při něm vracely do výchozí polohy nad vodou, zpočátku se hlava držela neustále nad hladinou jako při prsou a i pohyb nohou byl "prsařský". Přesto byl tento styl výrazně rychlejší než ostatní v té době používané styly. Byl pojmenován podle svého propagátora "trudgen".

O další pokrok se zasloužil opět Angličan, Frederick Cavill. Jeho styl se proslavil jako "australský kraul". Změnil se kop nohou, byl podobný jako dnešní, ale pohyb vycházel z kolen.

Na australský kraul navázal kraul americký. Ten přinesl dnes již klasický pohyb dolních končetin, který vychází z kyčelních kloubů. Jeho význačným představitelem byl John Weissmuler (možná ho znáte jako slavného představitele prvního filmového Tarzana). Podařilo se mu sladit polohu těla a práci končetin natolik, že během své desetileté závodní kariéry nebyl nikdy poražen.
Je pětinásobným olympijským vítězem z let 1924 i 1928 a 67x překonat světový rekord na tratích od 50 do 880 yardů. Byl také prvním plavcem na světě, který uplaval 100 m v čase rychlejším než 1 minuta. Podařilo se mu to poprvé v roce 1922, kdy tuto trať zdolal za 58,6 sekundy.

Kelly Blatz-rozhovor

28. února 2010 v 23:09 | lucik |  celebrity
Kelly,v seriálu Aaron Stone jsi za stydlína,když jde o holky.Jsi takový i live?
Dřív možná,ale už jsem se v tomhle ohledu polepšil :-)

Jaké holky se ti líbí?
Obvykle mi padne do oka taková,která mě rozesměje,nebo má podobné zájmy.Rád si s jakoukoli holkou jen tak sednu a povídám,jen musí být o čem.Nemám rád trapný chvíle ticha.Už při seznámení si ale nechci na nic hrát,chci být sám sebou a to samé chci i od svý holky.

Takže jsi nikdy neměl snahu ukázat se v lepším světle?
To fakt ne.Když mám u nějaké holky pocit,že ode mě očekává víc,je to znamení,že tudy cesta nevede.Když před ní ale můžu říct cokoli a chovat se trhle jako vždycky,je to dobrý znamení.

Existuje něco,co na tebe funguje?
Fakt stačí,když se tý holce podaří mě rozesmát!Je pro mě důležitý,aby měla smysl pro humor.Když se bude umět smát,bavit ostatní a nebude si hrát na seriozní a drsnou,jsem její :-)

A čí jsi ted?
Jako jestli jsem zadaný?

Jasně!
Jasně,že ne!

OK!Příjde ti divné,když pozve holka kluka na rande?
Vůbec!Nechápu,jak si některý holky můžou myslet,že nebudou cool,když budou zvát kluky na rande jako první.Asi je to sice příjemnější naopak,ale než čekat až vás osloví...Když třeba mě holka osloví jako první,automaticky ve mně vzbudí zájem.Mám to takhle prostě rád!

Takže už to nějaká udělala?
Jasně,proto je mi to taky sympatický!Mám prostě rád holky,které se ničeho nebojí a s každým dají řeč nebo se s ním prostě jdou seznámit,když se jim líbí.Proč ne?Lepší,než si pak vyčítat,že člověk něco prokaučoval.A úplně nejvíc miluju holky,který"vyhodíte dveřma a ony se vrátí oknem":-)Když prostě nic nevzdávají a zkoušejí to zas a zas.

Kam bys všem doporučil,aby vyrazili na první rande?
Mám rád přírodu,takže určitě doporučuju vyrazit někam ven.U nás v Hollywoodu je místo,kde promítají filmy v přírodě,což je podle mě parádní nápad na báječný místo na první rande.Navíc rád jím a u filmu jíst můžu,takže asi těžko vymyslím něco ještě lepšího.Jé...a ted jsem dostal hroznej hlad.

Ještě chvíli vydrž.Už jsi někdy prožil opravdu hrozné rande?
Jo,a ne jedno,hned několik!Někdy si prostě člověk něco naplánuje,něco od toho čeká,ale pak se najednou nemůže dočkat,až to skončí.Většinou šlo vždycky o to,že jsme si neměli o čem povídat,nenašli jsme společný téma.Ani se mi na to nechce vzpomínat!

Fajn,tak řekni,co děláš,když máš volno?
Dívám se nastarý filmy a televizní pořady.Taky poslouchám muziku,a protože sám hraju ve skupině,tak se snažím přicházet s novými nápady.A taky cvičím.

Vážně?A prozradíš jak?
Dělám hlavně kliky,procvičuju břišní svaly a tak.Ale cvičit po celodenním natáčení je asi to poslední,co bych někomu doporučil.Jenže se prostě musím udržovat ve formě,a když jste herec,musíte se udržovat ve formě i proto,abyste vydržel natáčení,které může trvat i celou noc.Takový trochu bludný kruh.

Jaké to je,když se ted na tebe všichni dívají jako na opravdovou hvězdu?
Normální!Moje máma se ta na mě dívá od začátku:-)Ale vážně.Zas tak často se mi nestává,aby ze mě šel někdo do kolen,ale párkrát se mi to už stalo.

A ke komu vzhlížíš ty jako k velké hvězdě?
Asi bych byl v šoku,kdybych se někde potkal s Seanem Pennem.Jeho opravdu uznávám a respektuju.Ale když žijete v Los Angeles,tak skoro pořád potkáváte slavný lidi,je to normální.Seana Penna jsem ale nikdy nepotkal,i když bych moc rád.Kudy asi chodí,když jsem na něj ještě nenarazil....?

Kdy jsi byl naposledy z něčeho nebo z někoho v šoku?
Nedávno jsem se šel podívat na koncert Radiohead.Úplně mě dostali.Lidi tam stáli,řvali nadšením a já s nima.Jinak mě jen tak někdo neohromí.

Je fajn,když tě lidi na ulici poznávají?
Je!Obzvlášt,když jde o holky:-)

A jaké to je,vidět se třeba na plakátech?
:-)Je to hrozně legrační!Když vejdu někam do budovy a vidím se na plakátě,nechce se mi pořád tomu věřit...Je prostě cool dělat to,co ted právě dělám.Ale ty plakáty si třeba moje mamina užívá o moc víc :-)

kouzlo-Nezlomitelná zápalka

28. února 2010 v 23:08 | lucik |  magie a kouzla
Toto kouzlo můžeme předvést i na jevišti. Pozveme ke spolupráci jednoho nebo dva diváky a vše děláme pod jejich kontrolou. Také diváky v hledišti musíme o všem informovat, aby mohli celý průběh sledovat.

Kouzelník rozprostře na stole před diváky kapesník. Do jeho středu vloží obyčejnou zápalku (tuto zápalku může divák poznamenat, aby nebyla možná její záměna). Potom kapesník složí, takže zápalka je uvnitř, a požádá jednoho diváka, aby v šátku zabalenou zápalku zlomil. Jakmile se tak stane, kouzelník rozbalí šátek a diváci vidí, že zlomená zápalka je opět celá a nepoškozená. Když kouzelník tento malý zázrak předvedl, může jej ihned znovu opakovat.

Vysvětlení: K předvedení tohoto kouzla potřebujeme kapesník, který je obšit dutou obrubou (lemem). V jednom rohu šátku zastrčíme před vystoupením do obruby zápalku. Po vložení poznamenané zápalky kapesník složíme. Přitom přeložíme nejprve cípek se zasunutou zápalkou. Tuto zápalku uchopíme z vnější strany a vložíme ji do rukou diváka se žádostí, aby ji podle své libost i vícekrát zlomil. Šátek přitom nepouštíme z rukou. Po zlomení zápalku sami v šátku narovnáme (za doprovodu nějaké kouzelnické formule nebo jiné poznámky). To je nutné z toho důvodu, že zlomená zápalka zůstane někdy značně deformována a tvaruje cípek šátku, což může být po jeho rozbalení dost nápadné.
Chceme-li kouzlo ihned opakovat, musíme si předem připravit zápalku i do protilehlé obruby. Šátek před i po provedení kouzla vždy vytřepeme na důkaz toho, že je prázdný, ale divákům jej do ruky nepůjčíme.
Zlomené zápalky vyjmeme z obruby po představení; dobře nám k tomu poslouží tenká pinzeta.

Delfín: Mistr kuchařského řemesla

28. února 2010 v 20:54 | lucik |  zvířátka
Inteligence delfínů je pověstná. Jsou schopni spolupracovat a učit se jeden od druhého. Jeden nedávný výzkum dokonce nadhodil odvážnou hypotézu, že jsou schopni použít jednoduché nástroje.Vědci totiž zpozorovali, že delfíní matky učí svá mláďata lámat mořské houby a používat je jako ochranu při hledání potravy na mořském dnu. Nyní přicházejí australští vědci s dalším zajímavým objevem: Když delfín chytne sépii, propracovaným způsobem ji vykostí a zbaví ji i jejího inkoustu.Delfíni používají složitý komunikační systém, který se delfíní mláďata učí podobně jako děti lidskou řeč. Vědci mají dokonce podezření, že si tito králové moří dávají i cosi na způsob jmen. Jsou popsány i případy, kdy delfíni či kosatky spolupracují s lidmi při lovu ryb, například v Austrálii nebo Brazílii, podnět k této činnosti přitom vychází od mořských savců. Ale že by se delfíni věnovali i kuchařině?

Vymačkaná sépie
Takový delfín skákavý denně spotřebuje až 7 kilogramů masa. Do jeho jídelníčku patří ryby, korýši, troufne si i na menší žraloky. Občas ovšem dostane chuť i na nějakou specialitku. Za pochoutku považuje třeba sépii, desetiramenného hlavonožce, který dorůstá délky třiceti centimetrů.
Biologové opakovaně pozorovali, jak delfíní samice nahnala sépie, které se obvykle skrývají v řasovém porostu, do míst, kde se nacházelo čisté písečné dno. Se svou kořistí se nejdříve pohrála a pak ji jediným drtivým úderem čenichu usmrtila. Na tom by ještě nebylo nic zvláštního. Překvapení výzkumníci ovšem poté pozorovali další divadlo. Delfín sépii nadzvedl a poté do ní mlátil svým čumákem tak dlouho, dokud ji nezbavil jejího obranného inkoustu.

Jak získat čisté kalamáry
Tím "kuchyňská" příprava delfíní večeře ještě neskončila. Sépie má na hřbetě pod kůží zbytek vápenité schránky, které se říká sépiová kost. Delfína ovšem zajímá jen maso, o nějaké kosti nemá zájem. Aby se jich zbavil, položí delfín sépii do písku, a pak ji vláčí tak dlouho, dokud schránka neodpadne. Poté se už pouští do jídla.
Vědci neskrývali překvapení: "Ukazuje to, jak velmi jsou jejich mozky vyvinuté. Je to pěkně mazaná cesta, jak získat čisté kalamáry bez všech těch příšerných kousků," podotkl člen výzkumného týmu Mark Norman. Jeho kolega Tom Tregenza uvedl, že podobné chování u delfínů pozorovalo poslední době více potápěčů. Jak se zdá, kuchařské umění delfínů bude dalším důkazem schopnosti delfínů učit se od sebe navzájem.

Seriál-Tajemství nových dinosaurů

28. února 2010 v 20:54 | lucik |  seriály
O seriálu:
Mnohokrát omílaná teorie o tom jak by asi pokračoval vývoj dinosaurů kdyby nevyhynuli se dočkala i filmového zpracování. Příběh se točí kolem toho že při zemětřesení se otevřel průchod do podzemního světa odkud utekli poslední přežívající dinosauři. 65 milionů let vývoje je ale změnil takže jsou mnohem vyspělejší a inteligentnější než jejich předci. Problém je v tom že v lese který dinosaurům posloužil jako nový domov se nachází i tábor a jeho obyvatelé brzy zjistí že v lese nejsou sami.
Britsko-kanadský seriál, který se odehrává v
dětském letním táboře, zaměřeném na paleontologii. Hlavními hrdiny jsou Lauren, Courtney, Chris a Kid, kteří přijíždějí na tábor jako dětští vedoucí
. Tábor vede doktorka Hillary Slayton, jejíž manžel záhadně zmizel ve zdejších horách při jedné expedici za vykopávkami. A právě její dcera Lauren je prvním člověkem, který se v hlubokých lesích kanadských hor setkává s živým dinosaurem jménem Eno. Ze světa dinosaurů pronásledují Ena dva nebezpeční
dravci, které se nevyplácí podceňovat. Podaří se Lauren a jejím přátelům najít vchod do dinosauřího světa a zjistit tak,co se stalo s jejím otcem?Popisy dinosaurů:
První ze tří dinosaurů se vyvinul s theropodních předků nejspíše z Dromeosaurů nebo Raptorů. Jeho peří bylo ovšem redukované jen na hlavu kde vytvořilo chocholku a na konec ocasu. Nemá tak dlouhý čumák jako jeho předchůdci a oči má umístěné dopředu. Je už vysoce intelignetní, schopný manipulovat s předměty. I když raptoři byli krvežízniví lovci jejich potomek na lidi neútočí.
Další dva dinosauři jen těžko zapřou svůj příbuzenské vztah s tlustolebými dinosaury jako je Pachycephalosaurus. Narozdíl od nich však jsou tito jejich potomci vybaveni jednoduchým pancířem takže jsou zavalitější a pohybují se jak po dvou tak po čtyřech. Jídelníček si dokážou spestřit i mravenci. Vyvinula se u nich celá řada dorozumívacích metod třeba i jednoduchá gesta. Rádi také napodobují vše co vidí u někoho jiného.Nečiní jim žádný problém manipulovat s předměty. Jsou ovšem vysoce agresivní a útočí na vše co se hýbe.
Popis prvních tří dílů:
1. Jitro nových dinosaurů (Dawn of the Dinosaur)
Seznamujeme se s čtveřicí mladých lidí - Lauren, Courtney, Chrisem a Kidem, kteří přijíždějí jako vedoucí na tábor, kde se děti věnují paleontologii. V lese se Lauren poprvé setká s dalším hrdinou, dinosauřím mládětem Enem. Nechce se jí věřit tomu, co viděla. Je možné, že dinosauři přežili až do dnešní doby?
Dromeosaurus Eno utekl z podzemního světa, kde přežili poslední zástupci dinosaurů. S Lauren se setkává, když ho honí dva predátoři. Lauren se podaří utéct, ale ztratí svůj medailonek, dárek od nezvěstného otce.
2. Bez pádla (Without a Paddle)
Lauren a Courtney zabloudí v lese při hledání ztraceného medailonku. Setkávají se opět s dravými dinosaury - predátory, před kterými je zachrání Eno.
Mezitím se jim na pomoc vydávají Chris a Kid, objevuje se ale záhadný doktor Aikens s řadou podezřelých otázek.
3. Netvor v lese (The Monster in the Woods)
Eno vrátí Lauren hledaný medailonek, pak ale zmizí v lesích. Když ho Lauren následuje, narazí opět na nebezpečné dinosaury. Hrdinně je však zastaví. Mezitím už další lidé objevili Enovy stopy a začíná se o ně zajímat i tajemný doktor Aikens.

Moderní řetízky

28. února 2010 v 20:53 | lucik |  ostatní
Vyrobíte snadno a rychle:

1-Na výrobu tohoto šperku budete potřebovat dřevěné nebo přírodní perly a přívěsek ve tvaru mušle(seženete včetně patřičného nářadí v prodejnách korálků).Na řetízek dlouhý 45 cm budete potřebovat hedvábnou nit o délce asi 70 cm.Na jednom konci udělejte uzel a přidejte 2 cm.Navlékněte první perlu a udělejte další uzel.Pinzetou ho můžete trochu přisunout k perle.

2-Chce to trochu trpělivosti,než navléknete další perly a přívěšek.Nakonec udělejte pořádný uzel.Na každý konec upevněte pomocí lepidla jednu kalotu(např.mosaznou)a připevněte na ně šperkařský uzávěr.Nadbytečnou nit odstřihněte..

Smetanová kúra na vlasy

28. února 2010 v 20:53 | lucik |  ostatní
Potřebuješ:
2 lžíce sladké smetany,1/2 lžičky oleje z pšeničných klíčků,lžičku citronové štávy

Jak na to:
Smíchej všechny přísady a směs proti roztřepeným a suchým vlasům vmasíruj do umytých vlhkých vlasů.Vlasy pročeš řídkým hřebenem,aby se směs rovnoměrně rozetřela po celé délce vlasů.Po deseti minutách kúru důkladně vymyj.

otáčivý dům

28. února 2010 v 20:52 | lucik |  zajímavosti
Tak jako slunečnice každným dnem se za sluncem otáčí dům v Kalifornii od Michaela Jantzena:

Účes podle znamení zvěrokruhu

28. února 2010 v 20:52 | lucik |  SMS,Snář,Horoskopy
KOZOROH
miluje kvalitu a nenápadnost. Těmto ženám sluší kontrast světlého s tmavým, jak při účesu tak při líčení. Budou vám vyhovovat dlouhé vlasy, jednoduché copy nebo konzervativní drdoly
VODNÁŘ
Máte ráda všechno nové a originální. Dejte si pozor na nevkusnou kombinaci ozdob a příliš chaotickou úpravu účesu.
RYBY
jsou romantické ženy. Můžete si dovolit bohatý účes i prosté dlouhé vlnité vlasy. Můžete se pokusit o kombinace barev s použitím barevných přechodů. Sluší vím třpytivé líčení.
BERAN
Ženy narozené ve znamení Berana mají spíše chlapecké rysy obličeje. Vám stačí jednoduchý účes obsahující hranatost. Důležité je nezakrývat u Beranů očí, spíš zdůraznit.
BÝK
Býci se nemusejí vyhýbat barvám, ale pozor ať to nepřeženete. Nekroťte svou fantazii a udělejte si bohatý a velkorysý účes.
BLÍŽENCI
Vám sluší lehké a nekomplikované účesy. Nepřehánějte to s líčením, někdy vám hrozí, že té nápaditosti bude příliš.
RAK
Lidé v tomto znamení si rádi zakrývají čelo a obličej. Slušet by vám měli účesy oblé a zakulacené. Líčení používejte co nejvíce přirozené.
LEV
Máte rádi náročné a originální účesy, které vám dají potřebu reprezentavitního vzhledu.
PANNA
Tomuto znamení vyhovují jemné, urovnané účesy s přesnými střihy. Máte smysl pro detail, vkus a umíte kombinovat barvy.
VÁHY
Základní smysl vah je spontánnost a přátelskost. Tomuto by měl odpovídat i účes, jednoduchý a náročný. Není ale dobré používat moc složité účesy, dejte přednost lehkosti.
ŠTÍR
Smyslnějšímu typu ženy, která je narozená v tomto znamení, by slušely složitější kreace. Účes by měl být perfektně proveden. Totéž platí o líčení.
STŘELEC
Tito lidé si účesem hlavu nelámou a stále nosí ten samý účes. Nevadí to ani okolí, tak si z toho není třeba dělat hlavu a hned zkoušet něco nového. Měli by jste ale mít odkryté čelo a oči.


přeřeky a výroky učitelů

28. února 2010 v 20:50 | lucik |  ostatní
Jak to, že je tady takový hluk? Za trest budete pět minut stát! Sedněte si.

Neustále hučí do souseda - jak turbína na přehradě.

Nechápu, jak někdo mohl napsat ,,ekosystém" s měkkým s!

Děcka, já na vás nechci ŘVÁT, ale buďte už konečně zticha!!!

Kubalce zkoušet nebudu. On by to uměl.

Ty jsi Jana? Ne, Eva. Tak pojď, Jano.

Čteš ty noviny, co na nich sedíš?

Proč opisuješ, když to neumíš? To se musí dělat chytře.

Zavřete okna, budeme zpívat!

Chlapci, kdo neví, co se dělá na záchodě, ať přijde do ředitelny, já mu to tam předvedu.

Pravda, děti. Dělat kružnici podle pravítka je obtížné.

Když vejde učitel do třídy, hodina začne povstáním.

Julian Kasprzik(Room 2012)

28. února 2010 v 20:48 | lucik |  Muzika a Styl
Co podnikneš když si chceš odpočinout?
Vždycky vsadím na svoji mp3!Skvělá hudba a možná taky polední spánek,když je na to čas,mi udělají opravdu dobře.A nebo si vyčistím hlavu smskováním a mailováním s kámoši.

Hrozně rád hraješ fotbal.Které fotbalisty nejvíc obdivuješ?
Michaela Owena a Ronaldinha.

Jakých je tvých nejoblíbenějších pět měst na paření?
Kolín nad Rýnem,Heidelberg,Mnichov,Siegen a Berlín.

Jaký je podle tebe největší party hit?
"My Love" od Justina Timberlakea.

A tvoje nejoblíbenější písnička,kterou máš ve své mp3?
"Elevator Love"od Guy Sebestiana.

Jak vypadá holka tvých snů?
Jako Rachel Bilson-víc asi dodávat nemusím!

Kde bys se svou skupinou nejradši vystoupil?
Ve slavném Madison Square Garden v New York City.

Kdo je podle tebe víc cool-Spider-man nebo James Bond?
James Bond,to je naprosto jasné.

Jaké jsou tvoje nejoblíbenější filmy?
"Forrest Gump" a "Pán prstenů"

Nudíš se ?

28. února 2010 v 20:47 | lucik |  testy,vtipné texty
1.Na rušném rohu ulice si rozložte stolek, na který postavte těžkou láhev, do poloviny naplněnou drobnými. Před ní dejte cedulku: "Jestli potřebujete drobné, vezměte si nějaké. Pokud si můžete dovolit pomoci bezdomovcům, přispějte." Hrdlo láhve musí být úzké, aby jím žádná ruka neprošla.

2.Nakupte plný vozík potravin, a když se vás pokladní zeptá, jestli chcete papírovou nebo igelitovou tašku, vyzkoušejte si, jak dlouho můžete zdržovat frontu tím, že se rozmýšlíte. Potom se začněte chovat nervózně a zkoušejte vzít celý nákup do náručí.

3.Až půjdete do kina na nějakou komedii, přelepte si přes oko náplast. Uprostřed toho největšího smíchu hoďte na plátno velkou kuličku a zakřičte: "Moje skleněné oko! Pomoc! Vypadlo mi skleněné oko?" Poté, co zastaví film a nějaký dobrák vám přinese kuličku zpět, podívejte se na ní svým "jedním" okem a řekněte: "To je kulička, vy idiote."

4.Zeptejte se někoho, jestli nemá drobné za padesát haléřů.

5.Sežeňte si videokameru, mikrofon a vydejte se za televizními reportéry zpravodajství. Když budou něco živě natáčet, skočte jim do řeči s otázkou typu: "Koho máte nejraději z Beatles?"

6.Na kartón obkreslete patnáctkrát vaši ruku (pouze po zápěstí) s tím, že zvednete prostředník. Když se budete opalovat na pláži, poházejte si ty kousky kartónu po celém těle. Odstraňte je, počkejte patnáct minut a potom se jděte projít po pláži. Podívejte se na sebe a zakřičte: "Ale ne... už zase!"

7.Předtím, než začne váš večírek, namačkejte na stříbrnou mísu zubní pastu, tak aby to byly malé kuličky; nechte je zaschnout a řekněte vaším hostům, že jsou to podomácku vyrobené mátové bonbóny.

8.Zajděte na pohotovost a vysvětlete sestře, která má noční službu, že jste dlouho stál jen na jedné noze a teď máte pocit, jako byste tam měl špendlíky a jehly. Zeptejte se, jestli to budou muset amputovat.

9.Zajděte na místní policejní stanici a řekněte strážníkovi, který má službu, že vám jeden pes řekl, že se dnes budou dít strašné věci a že by měli být připraveni.


tajemné lodě duchů

28. února 2010 v 18:55 | lucik |  tajemné příběhy
Poslední kapitánská večeře:
Vrzající stěžně,napnuté plachty a v podpalubí prostřeno k večeři.Jenže:Posádka pětistěžnového škuneru Carroll A.Deering beze stopy zmizela a nezanechala po sobě žádný vzkaz.V roce 1921 opuštěná lod narazila na mělčinu na pobřeží Severní Karolíny(USA).Nález opuštěné lodi vyvolal řadu otázek a dodnes o ní kolují temné zvěsti.Povídá se,že škuner nejspíš v noci zkřížil cestu jiné lodi patřící nemilosrdným pobřežím pirátům.Její posádka pak vzala neštastníky s sebou na věčnost.

Jak zmizelo 211 lidí,kteří se plavili na Waratahu?
Píše se rok 1909,je epocha velkých parníků.Loděnice mezi sebou soupeří,kdo postaví nejrychlejší lod.To ovšem musí spnovat především jednu podmínku-musí být nepotopitelná.Parník SS Waratah všem těmto standardům odpovídal.Přesto se ocelový kolos potopil.V červenci 1909 zmizel na trase z Austrálie do Jižní Afriky.Nevyslal žádný nouzový signál.Vrak s 211 lidmi na palubě je dodnes pohřešován.Tři roky po jeho zmizení éra parníků nadobro skončila.14.dubna 1912 se potopil Titanic a do hlubin s sebou vzal přes 1500 lidí.

Diplomky za 38 rychlovku

28. února 2010 v 18:54 | lucik |  Bleskofky,diplomy
Tak snad se vám líbí :-)

Meg Ryan-životopis

28. února 2010 v 18:54 | lucik |  celebrity
Povolání:herečka

Datum narození:19.11.1961

Místo narození:Fairfield,Connecticut,USA

Životopis:
Meg Ryan je původním jménem Margaret Mary Emily Anne Hyra. Je nejmladší ze čtyř dětí architekta a učitelky. Divadlu se začala věnovat už na střední škole a tento svůj zájem rozvíjela i během studií žurnalistiky na New York University. Zkoušela se uplatnit jako herečka v reklamách i jako modelka. Nakonec ji do světa filmu uvedla její matka, která se mezitím stala castingovou agentkou a díky svým kontaktům jí zprostředkovala roli Debby Blakeové, dospívající dcery hlavní hrdinky (Candice Bergenová), v dramatu Bohaté a slavné (r. G. Cukor).

Uplatnila se v sitcomu One of the Boys (1982, Jeden z chlapců), ve westernovém seriálu Wildside - ČTV (1995) a jako host ve dvou epizodách sitcomu Charles in Charge (Všechno má na starosti Charles). Do širšího diváckého povědomí vstoupila úlohou problémové dívky jménem Betsy v rodinném TV seriálu As the World Turns (1982-84, Jak se svět otáčí). Výrazná epizodní postava ovdovělé Carole Bradshawové v komerčním hitu Top Gun (r. T. Scott) odstartovala naplno její film. kariéru.

Následně na sebe upozornila ve fantastické komedii Vnitřní vesmír (r. J. Dante), kde hrála pilotovu manželku, energickou novinářku Lydii Maxwellovou, která je zatažena do bláznivé honičky kolem svého muže (Dennis Quaid), zmenšeného do těla neurotického hypochondra. Hvězdu z ní však učinila teprve postava temperamentní studentky a posléze novinářky Sally Albrightové, o jejichž milostných peripetiích zejména s podobně ztřeštěným mužem (Billy Crystal) vypráví romantická komedie Když Harry potkal Sally... (r. R. Reiner).

Obdobný typ romantické hrdinky, která neustále řeší dilema svých citových vztahů a hledá toho pravého, ztvárnila v postavě reportérky Annie Reedové, jejíž život osudově změní zpověď malého chlapce (Ross Malinger) v nočním rozhlasovém vysílání, který hledá pro svého ovdovělého tatínka (Tom Hanks) novou partnerku, v romantické komedii Samotář v Seattlu (r. N. Ephronová).

O tom, že stejně tak dobře zvládne i dramaticky náročnější party, podala M. R. přesvědčivý důkaz v životopisném hudebním dramatu The Doors (r. O. Stone), v němž ztělesnila Pamelu Coursonovou, dlouholetou družku legendárního rockového textaře, básníka a zpěváka Jima Morrisona (Val Kilmer). Přesvědčivě ztělesnila také odlišné role, mj. alkoholičku Alici Greenovou v sentimentálním dramatu Když muž miluje ženu (r. L. Mandoki) nebo kapitánku Waldenovou ve válečném dramatu Odvaha pod palbou (r. E. Zwick).

Od 1994 má vlastní produkční společnost Prufrock Pictures. Jejím manželem byl herec Dennis Quaid (1991-2001), s nímž má syna Jacka Henryho (nar. 1992) a po jehož boku účinkovala také v thrilleru Hlásím svoji smrt (r. R. Morton a A. Jankelová).