Březen 2010

Prapodivná Sokotra

30. března 2010 v 19:44 | lucik |  zajímavosti
Sokotra je ostrov. Patří Jemenu a najdeme ho v Indickém oceánu asi 240 km od Somálska. A my se podíváme na tento časem zapomenutý ostrov trochu blíž.

Oceán tu má tu nejkrásnější barvu, pláže jsou ze sněhobílého písku a na ostrově rostou ty nejprapodivnější stromy a rostliny, které nikde jinde na světě nenajdeme. Snad nejpodivuhodnější jsou stromy dračí krve, které vypadají jako veliké houby. Mají husou korunu s jehličím a žijí z rosy. Dračí stromy mají červenou mízu, která je léčivá a používá se i jako barvivo. Podle pověsti na ostrově kdysi dávno bojoval drak se slonem, a v místě, kde tekla jejich krev, vyrostly tyto stromy.  Na ostrově  je spousta dalších kouzelných stromů  tzv. lahvovníky a okurkovníky, myrhovníky akadidelníky, které do kmene "nacucnou" spodní vodu, tak vznikne taková přírodní "váza", vy které vyroste nějaká nádherná květina.
Také se říká, že na ostrově má hnízdo bájný ohnivý pták Fénix, který jednou za 500 let vyletěl k lidem a rozdával životodárné jiskry. Když se dlouho neukázal, ptali se lidé moudrého starce, kde je bájný pták. Stařec pravil, že ohnivá síla Fénixe se skrývá v jednom obyčejném člověku. A od té doby k sobě lidé začali mít navzájem větší úctu, protože každý mohl být ten, co ukrývá Fénixovu jiskru. Země, kde se toto událo, se stala místem lásky a vzájemné úcty všech jejich obyvatel. A přitom každý člověk nosí ve svém srdci životodárnou jiskru, která mu dává sílu a lásku.
A co Sokotřané? Je to mírumilovný národ žijící v naprostém souladu s přírodou. Ti u pobřeží žijí v chýších a chytají ryby, ve vnitrozemí bydlí v domcích či jeskyních, loví divoké kozy a sbírají plody ze stromů. Pracovat nepotřebují, protože ke skromnému a spokojenému životu jim stačí to, co jim štědrý ostrov poskytuje. A to se jim líbí.

Domácí masky na vlasy – 1. část

30. března 2010 v 19:44 | lucik |  ostatní
Lámavé a křehké vlasy:
Banán
- rozmačkej jeden velký banán s jedním žloutkem a čtyřmi lžícemi olivového oleje. Směs vetři do vlasů, nech 20 minut působit a pak důkladně vymyj.

Kopřivy
- na jaře natrhej mladé kopřivy (popřípadě je můžeš zakoupit v lékárně) a převař je. Výsledným odvarem opláchni vlasy.
Pivo- třetinku piva smíchej s vajíčkem a celou směs nanes na vlasy, kde ji nech působit 30 minut. Poté důkladně smyj.

Kiwi
- rozmačkej kiwi s citronem, nanes na vlasy a na dvě hodiny je zabal do igelitového pytlíku. Poté smyj.
Unavené vlasy

Rozmarýn
- hrst rozmarýnu převař v litru vody a nech deset minut louhovat. Směs sceď a odvar jemně vmasíruj do pokožky a co je důležité neoplachuj!

Olivový olej
- smíchej 2 žloutky se 4 lžícemi olivového oleje a dobře prošlehej. Vzniklou směs nech 30 minut působit a pak důkladně smyj.

Mastné vlasy:
Levandule
- jeden decilitr olivového oleje promíchej s deseti kapkami levandulového oleje, směs vmasíruj do pokožky hlavy a nech působit 15 minut. Pak vše pořádně smyj.

Čajovník
- smíchej 5 lžic rostlinného oleje se šťávou z jednoho citronu a přidej deset kapek z čajovníku (tea tree oil - seženeš v lékárně). Směs vmasíruj do ručníkem vysušených vlasů, aby se uvolnila mastnota a lupy, pak nech působit 30 minut a smyj.

Bílek
- ušlehej z bílků sníh a nanes ho na vlasy. Smyj ho až po úplném zaschnutí.
Jablečný ocet
- jeden šálek jablečného octa smíchej s 1 šálkem vody. Nanes na suché vlasy a nech 20 minut působit, poté smyj.

Suché vlasy:
Panenský olivový olej
- v mikrovlnce nahřej 1 dcl panenského olivového oleje, aby byl teplý (ne horký!). Pak ho vetři do suchých vlasů, hlavně na konečky. Poté zabal vlasy do ručníku a 30 minut nech působit. Nakonec vše smyj.

Panenský kokosový olej
- smíchej 2 čajové lžičky 100% panenského kokosového oleje, 2 čajové lžičky kozího jogurtu, 2 čajové lžičky smetany, 1 zralé avokádo (rozetřené), kapku levandulového, růžového a ylang, ylang oleje. Vzniklou pastu nanes rovnoměrně na neumyté vlasy. Nech působit 20 minut a poté důkladně smyj.

Tvaroh
- 1 lžíci tvaru zřeď vodou, nanes na vlasy, nech 20 minut působit a poté smyj.

Vyzkoušej tohle kouzlo!

30. března 2010 v 19:43 | lucik |  magie a kouzla
Vezmi list papíru a polož si ho před sebe naležato(delší strana je směrem k tobě).Nakresli tři vodorovné čáry a sedm svislých tak,aby jejich rozestupy byly přibližně stejné-tím rozdělíš plochu papíru na 32 obdelníčků.Do nich naprosto nahodile vkresli 16 křížků a 16 koleček.Ted se soustřed na otázku,které tě zajímá,zavři oči a poslepu pětkrát zabodni barevnou fixou do papíru.Otevři oči a podívej,co jsi trefila-jestliže je víc křížků,odpověd je NE a jestli je víc koleček,odpověd je ANO.

Abeceda technických katastrof

30. března 2010 v 19:43 | lucik |  Abeceda
A
Apollo 1
co: havárie při simulovaném startu kosmické lodi
kdy: únor 1967
kde: Kennedyho vesmírné středisko, USA
jak k tomu došlo: Kvůli závadě kabelů vznikla jiskra, která podpálila vnitřek kabiny plný hořlavých plastů.
následky: Všichni tři astronauti zahynuli udušením a 27 záchranářů se přiotrávilo, protože si nestačili vzít plynové masky.

B
Bhópálská katastrofa
co: největší známá průmyslová katastrofa, při které z chemické továrny unikly smrtelně jedovaté chemické látky
kdy: v prosinci roku 1984
kde: v indickém městě Bhópálu
jak k tomu došlo: Do reaktoru vnikla voda a způsobila výbuch, při kterém do okolí uniklo asi 40 tun kyanovodíku a dalších jedovatých chemických látek.
následky: Těsně po výbuchu zemřelo asi 3000 lidí a na následky havárie zahynulo dalších 20 000 lidí.

C
Neštěstí v Courrières
co: výbuch v kamenouhelném dole
kdy: v březnu 1906
kde: na severu Francie nedaleko města Courrières
jak k tomu došlo: Z neznámých příčin v jedné z chodeb dolu explodoval uhelný prach. Těžební věže se zhroutily a některé chodby byly detonační vlnou zcela zničeny.
následky: Zahynulo 1125 horníků a rozpoutaly se nepokoje, při kterých musela vláda proti horníkům nasadit vojsko.

Č
Černobylská havárie
co: nejhorší jaderná havárie
kdy: v dubnu 1986
kde: v ukrajinské jaderné elektrárně v Černobylu
jak k tomu došlo: Nehodu způsobila špatná konstrukce elektrárny spolu s nebezpečným pokusem, při kterém se výkon reaktoru vymkl kontrole a došlo k jaderné explozi.
následky: Havárie zavinila smrt asi 4000 lidí a velkou část Evropy zamořila radiací.

D
Trajekt Doña Paz
co: největší civilní námořní katastrofa
kdy: v prosinci 1987
kde: na pravidelné lodní lince mezi filipínskými přístavy ve městech Leyte a Manila
jak k tomu došlo: Přetíženou loď, na které místo 600 lidí plulo asi 4000 pasažérů, místo kapitána řídil nezkušený plavčík, který nerozuměl radaru. Trajekt se proto srazil s tankerem Victor, na palubu se vylila ropa, která začala hořet.
následky: 4386 mrtvých lidí, kteří zahynuli v plamenech nebo byli sežráni žraloky.

E
Tanker Exxon Valdez
co: ohromná ekologická katastrofa, při které se z tankeru do moře vylilo 40 000 tun ropy
kdy: v březnu 1989
kde: u pobřeží Aljašky
jak k tomu došlo: Kapitán tankeru se pravděpodobně opil a předal řízení nezkušenému námořníkovi. Tanker najel na skalisko a následně uvízl na mělčině, kde se z něj začala valit ropa.
následky: Koberec ropy pokryl asi 500 km2 moře a zahubil tisíce mořských ptáků, tuleňů, velryb a ryb.

K
Ponorka Kursk
co: ruská jaderná ponorka se potopila i s celou posádkou
kdy: v srpnu 2000
kde: v Barentsově moři
jak k tomu došlo: Nepravděpodobnější je, že v přední části ponorky vybuchlo jedno z torpéd. Jiné teorie hovoří o srážce s jinou ponorkou, kolizi s minou z 2. světové války nebo
s neznámou lodí.
následky: 118 mrtvých a ponorka, která dodnes leží na dně moře.

L
Lanovka v Cavalese
co: lanovce plné turistů prasklo nosné lano
kdy: v březnu 1976
kde: u italského města Cavalese
jak k tomu došlo: 52 mm silné nosné lano prasklo a kabina se zřítila do 200 m hlubokého údolí. Příčinou pádu byl buď špatný stav lana, nebo jeho překřížení s tažným lanem, které jej doslova přeřízlo.
následky: Všech 42 turistů na místě zahynulo.

M
Uvězněné metro
co: požár soupravy metra
kdy: v říjnu 1995
kde: v ázerbajdžánském hlavním městě Baku
jak k tomu došlo: Na podvozku jednoho z vozů metra došlo k elektrickému zkratu. Pojistky nefungovaly a zkrat způsobil požár, při kterém metro uvízlo v tunelu.
následky: Bylo zde 289 mrtvých a skoro stejný počet zraněných pasažérů.

O
Oheň v tunelu Salanga
co: jeden z nejhorších moderních požárů
kdy: v listopadu 1982
kde: v Afghánistánu
jak k tomu došlo: Uprostřed 2,5 km dlouhého horského tunelu se cisterna srazila se sovětským vojenským náklaďákem a došlo k explozi. Strážní tunelu si mysleli, že jde
o vojenský útok a tunel uzavřeli, čímž znemožnili záchranu lidí.
následky: Při požáru zahynulo až 2700 vojáků a civilistů.

P
Piper Alpha
co: největší havárie ropné plošiny
kdy: v červenci 1988
kde: v Severním moři
jak k tomu došlo: Při úniku plynu z poškozeného plynovodu nastal výbuch, po kterém následoval obrovský požár. Plameny šlehaly do výše 150 metrů nad plošinou. Přežili pouze muži, kteří se nebáli 60 metrového skoku a rychle se vrhli z hořící plošiny do ledového moře.
následky: Zahynulo 169 mužů a ropa zamořila 80 km2 mořské hladiny.

R
Raketoplán Challenger
co: první ze dvou havárií amerických raketoplánů (druhou byla havárie při přistání raketoplánu Columbia v roce 2003)
kdy: leden 1986
kde: nad mysem Canaveral na Floridě
jak k tomu došlo: Na jedné z pomocných raket bylo vadné těsnění, které nevydrželo žár při startu. Vznikl oheň, který přepálil držák pomocné rakety a ta narazila do hlavní palivové nádrže. Následoval výbuch, který raketoplán rozmetal na kusy. Kabina s posádkou ještě chvíli stoupala a pak se z 20 km výšky zřítila do oceánu. K explozi došlo pouhých 73 vteřin po startu.
následky: Všech sedm členů posádky (stejný počet jako později na Columbii) zahynulo.

S
Srážka boeingů
co: největší letecká katastrofa
kdy: v březnu 1977
kde: letiště Los Rodeos na ostrově Tenerife
jak k tomu došlo: Kvůli teroristickému útoku v hlavním městě byly všechny lety přesměrovány na malé horské letiště Los Rodeos. Kvůli nedostatečnému technickému vybavení a nezkušenému personálu se srazily dva obří letouny typu Boeing 747-Jumbo.
následky: V boeingu společnosti KLM zahynulo všech 248 lidí, v boeingu společnosti
Pan Am zahynulo 329 lidí a přežilo jich 69.

T
Titanik
co: potopení největší lodi, jaká kdy byla postavena
kdy: v dubnu 1912
kde: v severním Atlantiku na trase mezi Velkou Británií a New Yorkem
jak k tomu došlo: Titanic se srazil s ledovou krou a začal se potápět. Zkoumání jeho vraku ukázalo, že se ještě na hladině rozlomil na dvě poloviny, které klesly ke dnu.
následky: Z 2223 lidí na palubě Titaniku jich přežilo 706. Z ledové vody je vytáhl parník Carpathia, který připlul asi 2 hodiny poté, co šla loď ke dnu.

V
Pád vlaku do řeky
co: nejhorší vlaková havárie
kdy: v červnu 1981
kde: v Indii
jak k tomu došlo: Přeplněný vlak vjel za prudké bouře na ocelový most nad řekou. Konstrukce nevydržela nápor vichřice a tíhu vlaku, takže se most rozlomil sedm z devíti vagonů se zřítilo do řeky. Některé prameny ale mluví o tom, že se most zlomil při brzdění vlaku, který se chtěl vyhnout srážce s mužem, který přes most vedl buvola.
následky: Havárie si vyžádala 800 mrtvých a 1000 raněných.

Z
Zánik zepelínu
co: požár největšího vzdušného plavidla všech dob - vzducholodi Zeppelin LZ 129 Hindenburg kdy: v květnu 1937
kde: nad letištěm v americkém New Yersey
jak k tomu došlo: Během přistávání vypukl požár a celá 245 dlouhá vzducholoď shořela během pouhých 34 sekund! Nejpravděpodobnější příčinou požáru byla jiskra ze statické elektřiny, která zapálila vodík, který vzducholoď nadnášel.
následky: Zahynulo 35 lidí z paluby vzducholodi a jeden člen posádky letiště.


Skvrny a pruhy - Jak loví velké kočky?

30. března 2010 v 19:43 | lucik |  zvířátka
Strach i nadšení - to jsou pocity, které v lidech odjakživa vzbuzovaly velké kočkovité šelmy. Zvláště lvi se těší velké oblibě a v legendách i našich myslích mívají roli králů zvířat. Všichni jsme si na to zvykli, ale zaslouží si lvi takový titul?

Lev nemá žádná "nej", která bychom čekali od vládce všech koček. Velikostí ho překonává tygr a silou čelistí jaguár. Levhart se vyskytuje na mnohem větším území, je přizpůsobivější, a pokud se z něj stane lidožrout, bývá mnohem nebezpečnější než lev. Irbis horský se zase na lva může dívat z vrcholků svých velehor. Prostě jediné, v čem lev vyniká, je hříva, kterou mají samci a která jim dodává majestátní vzhled. Lví samec dělá úžasný dojem, ale když dojde na lov, je to trochu horší.

Připlížit se...a zaútočit
Ne že by nic neulovil, pokud opravdu musí, ale protože je velký a těžký, raději přenechá hledání kořisti, plížení a prudký závěrečný sprint svým družkám. Ostatní velcí kocouři to tak dělat nemůžou, protože na rozdíl od lvů nežijí ve smečkách, ale jednotlivě. Strategie lovu je ale u většiny velkých koček podobná: vyhlédnou si kořist a snaží se nenápadně přiblížit co nejblíž. Umění plížit se by jim Indiáni mohli závidět - hebká srst a měkké polštářky na spodku tlapek, které kočka opatrně klade na zem, nezpůsobí ani nejmenší šelest. Po připlížení se na pár desítek metrů následuje útok, při kterém i mohutná kočka předvede sprinterské schopnosti a vyvine rychlost kolem 60 km/h. Kdyby byla v obci, koledovala by si o pokutu za rychlost.

Ostrouhat maso z kostí
Poslední fází lovu je stržení kořisti na zem a její zahubení. Největší druhy koček obvykle útočí z jakéhokoli úhlu, "objemnou" kořist předními prackami a spoléhají na to, že jejich váha ji strhne na zem. Jakmile k tomu dojde, dlouhými špičáky prokousnou kořisti hrdlo a snaží se ji zadusit. Pokud loví velké zvíře menší kočka, musí útočit víc cíleně a snaží se rovnou zakousnout do krku. Jakmile je kořist mrtvá, začíná kočce hostina. Obvykle si nejprve pochutná na vnitřnostech a pak se pustí do masa, které zadními zuby doslova "odstřihává". Ty nejmenší zbytky pak z kostí dostane jazyk pokrytý drsnými výrůstky, které z něj dělají jakési struhadlo.

Nejsnadnější kořist
Každý druh velkých koček má různé druhy přirozené kořisti, kterým za normálních okolností dává přednost. Někdy ale kořist dojde nebo je šelma v tak špatném zdravotním stavu, že si ji nedokáže ulovit. Pokud se pak potká s člověkem, mají obě strany zaděláno na problém. Zabít člověka je pro šelmu hračka. Co je pak logičtější než to, že o jinou kořist ztratí zájem? Než se ho podaří zastřelit, může lidožrout připravit o život desítky lidí. Lidé se proto snaží zabránit tomu, aby se ze šelem lidožrout mohl stát. Například v Indii dávají na pole figuríny vesničanů nabité elektrickým proudem. Tygr, který zkusí zaútočit, dostane elektrickou šlupku. Ta ho obvykle přesvědčí, že s lidmi je lepší vycházet po dobrém.

Lev

- domov má v Africe a na malém kousku Indie

- líbí se mu na travnatých pláních, v řídkých lesích a v polopoušti

- loví velké býložravce, jako jsou pakoně, antilopy a zebry

- mívá 1 až 4 mláďata

- obvykle žije 10 až 14 let

- je dlouhý až 250 cm (bez ocasu)

- může vážit až 225 kg

- hladoví afričtí lvi nejdřív napadali sloní mláďata a pak se naučili lovit i dospělé slony

"Jako jediný lovím ve smečce a skolím i slona!"


Levhart skvrnitý

- domov má v Africe a Asii

- líbí se mu skoro všude - v pralesích, savanách, lesnatých horách i v pouštích

- loví hmyz, drobné obratlovce i velké býložravce, jako jsou gazely

- mívá 2 až 3 mláďata

- obvykle žije 9 až 12 let

- je dlouhý až 190 cm (bez ocasu)

- může vážit až 90 kg

- levharti přežijí skoro všude, kde mají dost potravy - třeba i na okrajích velkých měst

"Občas vyberu popelnice"


Levhart obláčkový

- domov má v jižní a jihovýchodní Asii

- líbí se mu v pralesích

- loví opice, ptáky, dikobrazy a malé jeleny

- mívá 2 až 5 mláďat

- obvykle žije 11 let

- je dlouhý až 93 cm (bez ocasu)

- může vážit až 23 kg

- na srsti má neobvyklý vzor, který vypadá jako kříženec pruhů se skvrnami

"Jsem smutný, že mě nikdo pořádně nezná"


Tygr

- domov má v Asii

- líbí se mu v džunglích, lesích i v zasněžené tajze

- loví jeleny, divoká prasata a buvoly

- mívá 2 až 3 mláďata

- obvykle žije 10 až 15 let

- je dlouhý až 280 cm (bez ocasu)

- může vážit až 320 kg

- tygr ussurijský (poddruh tygra žijící na Sibiři) loví i medvědy

"Jsem největší a také jediná pruhovaná velká kočka!"


Jaguár

- domov má v Jižní a Střední Americe

- líbí se mu tam, kde je voda - v pralesích a na bažinatých pláních

- loví kapybary, jeleny, divoká prasata, kajmany, želvy, ptáky i ryby

- mívá 1 až 4 mláďata

- obvykle žije 12 až 15 let

- je dlouhý až 185 cm (bez ocasu)

- může vážit až 136 kg

- vyniká silnými čelistmi a zuby, díky kterým může lovit i kajmany a želvy

"Rozlousknu želví krunýř a rozcupuju kajmana!"


Irbis horský alias sněžný levhart

- domov má v Asii

- líbí se mu ve vysokých horách

- loví kozorožce, sviště, zajíce a ptáky

- mívá 2 až 3 mláďata

- obvykle žije 15 až 18 let

- je dlouhý až 130 cm (bez ocasu)

- může vážit až 75 kg

- jako jediná velká kočka vystupuje až do výšek 6000 metrů nad mořem

"Občas potkám horolezce. Mám mu sebrat svačinu?"


Kočičí smysly

Zrak. Oči míří dopředu a dokážou zaostřit i na velkou vzdálenost. Za sítnicí se nachází vrstva (tapetum lucidum), která i minimální množství světla odráží na buňky sítnice. Díky tomu kočky vidí i za tmy.

Sluch spolu se zrakem patří k nejsilnějším smyslům velkých koček. Velké ušní boltce jsou pohyblivé a šelma je natáčí směrem, ze kterého přichází zvuk.

Hmat. Kolem nosu a tlamy mají kočky dlouhé hmatové vousy, které jejich nervům předávají informace o jemných pohybech v prostředí okolo hlavy. Užitečné jsou hlavně kočkám, které loví v noci.

Čich velkých kočkovitých šelem je sice o mnoho lepší než lidský, ale zaostává za psovitými šelmami. Kočky to ale dohánějí dalším čichovým orgánem (Jacobsonův orgán), který mají umístěný na horním patře. Spíš než při lovu jim ale slouží k "ochutnávání" pachu druha nebo družky v době rozmnožování.

Chuť šelem je obecně mnohem méně citlivá než naše. Zajímavé ale je, že kočkovité šelmy na rozdíl od psů vůbec necítí sladkou chuť, protože jim chybí ty správné chuťové pohárky.
Upírská lampa svítí na krev

30. března 2010 v 19:42 | lucik |  zajímavosti
n
Obyčejná svítidla potřebují elektřinu. Tohle pohání vzácnější šťáva…

Abyste si mohli číst při rozsvícené "krvavé lampě", musíte nejprve rozbít její horní část. Pak do kapalina hodíte přiloženou přísadu a pořežete se o rozbitý okraj. Potom už stačí do roztoku kápnout pár kapiček vaší cenné krve a voila - lampička svítí!
Experimentální přístroj založený na chemické reakci má jediný účel - připomenout Američanům, co to znamená, svítit si doma. Jedná se vlastně o umělecké dílo varující předy zbytečným mrháním elektřinou - ale kdoví, třeba se někomu zalíbí natolik, že ho začne vyrábět. Má říct, že rozsvícení lampičky má vždy nějaké důsledky, a že mrhání elektrickým proudem by se nám mohlo v dlouhodobé perspektivě nevyplatit.

Namaluj si hrneček

30. března 2010 v 19:42 | lucik |  ostatní
Jak začít? Základem krásně namalovaného hrníčku je jeho výběr, tedy výběr tvaru, barvy a velikosti. Pokud si chcete ozdobit svůj vlastní hrníček na kakao k snídani, vyberte si co možná nejsympatičtější tvar, ze kterého rádi pijete. Barvu zvolte harmonickou, která už sama o sobě bude působit relaxačně.

A co dál? Nejdřív si v hlavě promyslete, co byste na hrníčku chtěli mít. Může to být nápis, na co hrníček je, čínské znaky, asymetrické tvary malované přes sebe, kytky, lístečky,… apod. Aby hrníček působil celkově dobře, měl by být sehraný do jednoho tématu. Vícero kombinací by vás mohlo dokonce rozladit, jen kdybyste se na něj podívali (natož z něho měli pít kakao a naladit se tak na celý den).

Předkreslit! Všechno už jste si promysleli, víte na co přesně budete hrníček používat a máte vybraný takový, který se vám líbí. Tak si na hrníček zkuste temperovými barvami předkreslit to, co tam nakonec namalujete barvami na porcelán. Je to dobré pro nacvičení daného obrázku i na vyzkoušení, jak se na hrníček maluje. Budete mít potom jistější ruku, až budete tvořit své dílo barvami, které na hrníčku už zůstanou.

básničky o lásce

30. března 2010 v 19:42 | lucik |  básničky,citáty
Touha:
Toužím poznat Tvůj dotek
a pohlazení z lásky.
Toužím ukojit svůj smutek,
nechci si už dělat vrásky.
Toužím cítit Tvoji teplou kůži
na svém nahém těle.
Přivonět si k darované růži,
věřit jenom v Tebe.
Toužím nikdy nepoznat touhu,
kdy nevím co mám dělat.
Snad i proto nepřestanu
v lásku naši doufat.

Dvě slůvka:
Je krásná noc
Ty skoro usínáš
a já jen doufám, snad na mě vzpomínáš
Krásný sen Ti pod víčka kladu,
je o mně a nemá žádnou vadu
Snad se Ti bude sladce spát,
jen letmý polibek stihla jsem Ti dát
S přáním dobré noci tiše se loučím,
dvěma slůvky: Miluji Tě, dnes končím

Jessica Alba-životopis

30. března 2010 v 19:42 | lucik |  celebrity
a
Rodné jméno
Jessica Marie Alba
Místo narození
Pomona, California, USA
Datum narození
28. dubna 1981 (Býk)
Kam si napsat o autogram
Jessica Alba
5800 Sunset Blvd
TEC Bldg, 3rd Fl
Los Angeles, CA 90028
USA

Životopis:
Jessica Marie Alba se narodila 28. dubna 1981 ve městě Pomona, v Kalifornii. V dětství se s rodiči několikrát stěhovala. Nejdříve, když byla ještě hodně malá, do Biloxi ve státě Mississippi. Po třech letech se stěhovala tentokrát do Del Ria v Texasu a naposledy v jejích 9 letech do jižní Kalifornie.

Již v pěti letech se chtěla stát herečkou. A vyplnilo se jí to. Ve 12-ti letech začala navštěvovat hodiny herectví. O 9 měsíců později podepsala první smlouvu se svým agentem. Svou kariéru herečky odstartovala komedií "Camp Nowhere" kde si zahrála Gail. Smlouvu podepsala původně jen na krátkou dobu, ale jelikož jedna z hlavních hereček odmítla hrát, a protože měla podobné vlasy, smlouva se jí prodloužila. Po tomto filmu se objevila v reklamách na Nintendo a J.C Penny

V roce 1994 dostala nabídku na roly Jessici v seriálu "The Secret World of Alex Mack". V tom samém roce ještě dostala nabídku do seriálu "Flipper", kde si zahrála Mayu a který se natáčel v letech 1995-1997. První řada se natáčela v Austrálii a protože Jessica měla potapěčské zkoušky mohla si plně užívat a hrát si s delfíny. Po úspěchu první řady se začala natáčet i řada druhá kde si také ještě zahrála. Díky tomuto seriálu si také zahrála v "Chicago Hope" a dostala roly Evy ve filmu "Venus Rising". Po seriálových úspěších dostala několik nabídek a vystupovala i v populárních televizních show, například v kanadské "Dini Petty Show" , kde hovořila o své kariéře herečky a o seriálu "Flipper". Roku 1998 se Jessica objevuje v nekolika epizodách seriálu "Beverly Hills 90210". Také v seriálech "The Love Boat: The Next Wave" a "Brooklyn South". Následně začala s Randy Quaidem točit film "P.U.N.K.S."

Nejspíš její nejslavnější období začíná rokem 1999, kdy se objevuje v mnoha časopisech. Na jaře roku 1999 se začíná točit film "Never Been Kissed" (Nepolíbená), ve kterém si zahrála malou roli. O několik měsíců později si zahrála ve filmu "Idle Hands" (Ruka zabiják). Po tomto filmu chtělo s Jessicou udělat interwiev spousta časopisů. Ještě v roce 1999 si zahrála ve filmu "Paraniod". Natáčení filmu skončilo v červnu.

V roce 2000 se Jessica stává ještě slavnější a to díky seriálu "Dark Angel" kde hraje Max. O tomto seriálu je napsáno tolik, že nemá cenu se jím více zaobírat.

Roku 2001 nafotila s Michaelem Weatherlym fotky pro únorové číslo People Magazine. V květnuu 2001 se zasnoubila s Michaelem Weatherlym ale po dvouleté známosti se rozešli.

Jessica natočila filmy "Honey" a "Sleeping dictionary". V roce 2004 začala točit film podle knižní předlohy Franka Millera "Sin city". Poté se objevila ve dvou dílech Fantastické čtyřky, což jen potvrdilo její pozici hereckého pozlátka.

Zajímavosti,Drby:
Na začátku června 2008 se jí a jejímu manželovi Cashi Warrenovi narodila holčička Honor Marie Warren.

Ráda hraje golf.

Promoci na střední škole složila v 16 letech.

Vzadu na krku má tetování sedmikrásky s beruškou, stejné tetování má matka i teta (je to tradice v rodině přechází z matky na dceru).

Její bratranec je slavný skatebordový mistr známý jako Steve "Salba" Alba.

Poprvé se líbala v sedmi letech.

Kde se vzala žvejka?

30. března 2010 v 19:41 | lucik |  ostatní
Lidé znají žvýkačky prokazatelně již 5000 let. Přesto je historie žvýkaček, jak je známe dnes, poměrně mladá a lidé na ně dlouho pohlíželi s velkou nedůvěrou. Pojď se s JUNIOREM podívat do báječné historie žvýkání.

Archeologové čas od času objeví důkaz o tom, že lidé žvýkali už v pradávné historii. Nejznámější takový nález byl uskutečněn v roce 2007 na severu Finska. Byl to kousek ožvýkané březové pryskiřice, který byl datován do období 3000 let před n. l. V tomto kousku hmoty byly jasně prokazatelné stopy lidských zubů. Byl to jen jeden z důkazů toho, že lidé pryskyřici v pradávnu žvýkali. Pravděpodobně je stejně jako nás žvýkání pryskyřice uklidňovalo. Žvýkání má ale také prokazatelně léčivé účinky na různé záněty v ústní dutině.

Smůla i listí
Kromě pryskyřice neboli smůly se žvýkala i samotná kůra stromů, listy různých rostlin nebo velmi často včelí vosk namáčený v medu. V dávných kulturách amerického kontinentu se žvýkala i šťáva z gumovníku, což už mělo k dnešní žvýkačce docela blizoučko. První komerčně vyráběné žvýkačky se objevily v polovině 19. století, a kde jinde než v Americe. Prodávali se jednak žvýkačky z pryskyřice, jednak z parafínu.

Konečně guma
O třicet let později se v obchodech objevily první gumové žvýkačky z přírodního kaučuku. Dochucovaly se mletým kořenem lékořice nebo různými ovocnými šťávami. Počátkem
90. let na trh vstoupil výrobce žvýkaček William Wrigley se žvýkačkami s mátovou příchutí, které se staly velmi populární. Světové rozšíření žvýkaček přišlo ale až v průběhu
20. století, a to s americkými vojáky.

Před bojem žvýkat!
Právě americká armáda v obou světových válkách udělala ze žvýkačky hit. Už v první světové válce dostávali američtí vojáci s proviantem také balíček žvýkaček. Žvýkání před bojem jim pomáhalo lépe se vyrovnat se stresem. Tato strategie se velmi osvědčila, takže v druhé světové válce patřila žvýkačka prakticky k povinné výbavě amerického vojáka. Tehdy se stala i skvělým platidlem směnného obchodu mezi vojáky a civilním obyvatelstvem v Evropě. A také velmi ceněným drobným dárkem, který vojáci rozdávali dětem na osvobozených územích.

České žvýkačky
Žvýkačka nebyla v Evropě, a dokonce ani u nás neznámá ani před válkou. Už v roce 1910 se na českém území ve Velimi začala vyrábět žvýkací guma s názvem RICI. Recept na její výrobu získal továrník průmyslovou špionáží v USA. Lidé u nás byli ale z nové cukrovinky rozpačití. Věc, která se po intenzivním žvýkání neměla spolknout, ale vyplivnout, byla pro zákazníky velmi prazvláštní. Z důvodu nízkého prodeje byla proto výroba o dva roky později zastavena. Obnovena byla nakrátko v polovině 20. let, ale stejně jako napoprvé i tentokrát
o ni lidé nejevili valný zájem. České, respektive československé žvýkačky se proto začaly vyrábět až na konci 50. let. Nejznámější byla bublinová žvýkačka s ovocnou příchutí PEDRO.

Jak se dělá?
Dnes se pro výrobu žvýkaček používá převážně syntetická (umělá) guma. Ta se rozpouští při teplotě asi 130 oC. V tekutém stavu se míchá s cukrem či umělými sladidly, dále se přidává kukuřičný sirup, konzervanty, barviva, a nakonec přichází na řadu ochucovadlo, jako je ovocná či mentolová příchuť. Poté se tekutý základ lije do forem, kde se zchladí. Nakonec přichází povrchová úprava. U polštářkových nebo kuličkových žvýkaček se polotovar polévá cukrovou či sladidlovou polevou a nakonec se lakují voskem.

George Michael-životopis

30. března 2010 v 19:41 | lucik |  Muzika a Styl
Povolání:zpěvák

Datum narození:25.6.1963

Místo narození:Bushey,Anglie

Životopis:
Začněme trochou suchých statistických údajů: 6 singlů na první příčce americké hitparády, 11 singlů na první příčce britské hitparády, 6 desek na první příčce, celkem přes 80 miliónů prodaných desek. První britský umělec, který měl v Top 3 celkem 6 singlů z jediného alba!, nespočet prestižních ocenění, několik beznadějně vyprodaných koncertů na londýnském stadionu Wembley.

Za některého umělce "mluví" hudba, za jiného hudba i čísla. George Michael, jedna z největších ikon britské populární scény, ovládá "řeč" hudby i čísel. Brilantně provedený pop na novém albu, potvrzuje George Michaela ve světové špičce.

George Michael se narodil 25. června 1963 jako Georgios Kyriacos Panayiotou v severním Londýně. Bylo mu pouhých sedmnáct let, když napsal skladbu Careless Whisper, o rok později založil svou první skupinu The Executive. Záhy však pochopil, že větší šance má spíše v duu - vytvořil ho se svým kamarádem z dětství Andrewem Ridgleym; název zněl WHAM!

Kariéra se rozeběhla bleskově - již v červnu roku 1982 vychází debutový singl Wham Rap! (Enjoy What You Do?), ale na třetím hitparádovém místě skončil až jejich druhý singl s názvem Young Guns (Go For It!). Na nejvyšších příčkách hitparády se nakonec umístilo všech deset následujících hitů a všechna čtyři alba rovnou na prvním místě. Kariéra jedné z komerčně nejúspěšnějších popových skupin osmdesátých let skončila v roce 1986 - kolik kapel se dokáže rozejít na vrcholku popularity?

Rozloučení s dvaasedmdesáti tisíci fanoušků proběhlo na koncertu ve Wembley. George Michael však už tu dobou slavil úspěchy na sólové dráze. Již dva roky před rozchodem se svým kamarádem Andrewem si vzpomněl na svou první píseň Careless Whisper a vydal ji na sólovém singlu - překvapivě zabodovala na první hitparádové příčce a stala se jednou z nejhranějších rozhlasových písní osmé dekády.

Nemenší úspěch slavila i následující balada A Different Corner, stále zřetelněji prokazující Michaelovu nespornou vyzrálost, kterou potvrdil i duet s Arethou Franklin s názvem I Knew You Were Waiting (For Me); George byl prvním bílým zpěvákem, který natočil duet s první dámou soulu. Ještě další dva velice úspěšné singly (I Want Your Sex a Faith) stihl George připravit pro rok 1987, než se v listopadu konečně objevilo na trhu dlouho očekávané debutové album s názvem Faith, které vznikalo ve studiích v Londýně a v Dánsku.Kariéra adolescentního popového idolu z dua Wham! byla zapomenuta, George Michael si rychle dokázal najít nové, mnohem vyspělejší publikum - na obou březích Atlantiku se prodalo přes 15 milionů desek, což v obou hudebních velmocích vyneslo album Faith na první příčky tamních hitparád, stejně jako šest následujích singlů: I Want Your Sex, Faith, Father Figure, One More Try, Monkey a Kissing A Fool. Komerční ohlas navíc zakrátko následovalo odborné ocenění v podobě Grammy Awards za nejlepší album, dvě ceny Ivora Novella pro Skladatele roku a Mezinárodní hit roku za skladbu Faith, a prvenství v kategoriích Mužský vokalista v oblasti pop/rock, Mužský vokalista v oblasti soul/R&B a Nejlepší album v oblasti soul/R&B při American Music Awards. Těžko pak někoho překvapí, že následné turné, které začalo v únoru 1988 na proslulém tokijském stadionu Budokan a přes Austrálii a Evropu se vrátilo do Severní Ameriky, bylo po celém světě beznadějně vyprodané. A to ani nemluvě o legendárním koncertu Nelson Mandela Freedom na stadionu Wembley, na nějž si George Michael v červnu odskočil ze svého turné, aby zde jako jedna z hlavních hvězd večera zazpíval tři své písně.

Už v září se na trhu objevilo jeho nové album Listen Without Prejudice, uvedené předcházejícím singlem Praying For Time; už od této skladby byl zřetelný Michaelův hudební posun - deska zněla syrově, velmi osobně, texty se nesly ve stále filozofičtější rovině, hudebně pak oscilovaly od klasiky šedesátých let, přes černý rytmus až k jazzové náladě; většina z nich šla přímo proti zažitým hitparádovým trendům. O to překvapivější bylo umístění na první příčce britské hitparády a úspěchy singlových skladeb Waiting For That Day, Heel The Pain a Cowboys & Angels. Michaelu Georgovi ještě nebylo třicet, když byl zařazen po bok svých dávných idolů - Arethy Franklin,Eltona Johna Stevieho Wondera. Takový život už si zaslouží být literárně zpracován - autobiografii vydal George Michael ještě v témže roce ve spolupráci s Tonym Parsonsem pod názvem Bare. Jestliže umístění singlu Cowboys & Angels z poslední desky až na dně první padesátky nejúspěšnějších skladeb podle některých škarohlídů signalizovalo Georgeův ústup z hvězdných pozic, pak nejpádnější odpovědí bylo v listopadu 1991 vydání dueta s Eltonem Johnem; píseň Don't Let The Sun Go Down On Me byla natočena na jednom z Michaelových koncertů ve Wembley a stala se dalším celosvětovým hitem číslo jedna; veškerý výtěžek z jeho prodeje byl věnován na Domov pro postižené AIDS.

Hitparádový návrat na nejvyšší pozice nebyl výjimkou; o pět měsíců později to potvrdil hit Too Funky z desky Red Hot And Dance (výtěžek z tohoto alba šel opět na podporu léčby nemocných AIDS). Too Funky se stala nejhranější skadbou roku 1992, k čemuž nemalou měrou přispěl i výtečný videoklip, který režíroval George Michael ve spolupráci s proslulým módním návrhářem Thierrym Muglerem. Přesně o rok později obsadilo první příčky květnové hitparády na tři týdny Five Live EP, které obsahovalo i duet s Queen a Lisou Stansfield, natočený v roce 1992 na koncertě Freedie Mercury Tribute; veškerý výdělek šel opět na charitu, tentokrát na Freddie Mercury Phoenix Trust.Stále se však očekávala nová regulérní dlouhohrající deska, namísto toho v říjnu roku 1993 přinesly palcové titulky deníků po celém světě senzační zprávu: GEORGE MICHAEL PŘED SOUDEM! Zpěvák žaloval svou nahrávací společnost Sony Music Entertainment, kterou vinil z omezování jeho tvůrčí svobody a neochoty akceptovat jeho nové hudební směřování; o devět měsíců později prohlásil soud za vítěze gramofonovou firmu; George podal odvolání, takže proces se nakonec táhnul až do roku 1995, kdy bylo zpěvákovi konečně umožněno rozvázat smlouvu se Sony Music Entertainment a sepsat nový nahrávací kontrakt - celosvětovou smlouvu uzavřel George Michael s Virgin Records, jen ve Spojených státech měla jeho desky vydávat společnost SKG Music, kterou založili Steven Spielberg, David Geffen a Jeffrey Katzenberg.

V době soudních tahanic pochopitelně žádné nové nahrávky George Michaela nevycházely, i jeho koncertní vystoupení byla velmi sporadická; k výjimkám patřila 1. prosince 1993, v den světového boje proti AIDS, účast na benefičním koncertu pod záštitou Lady Diany; vystoupení se zúčastnila řada předních pěveckých osobností, včetně k. d. lang a Micka Hucknella. Koncert přenášela televize do celého světa a výtěžek dosáhl několika milionů dolarů. Znovu se pak George na veřejnosti objevil až koncem roku 1994, kdy na prvním ročníků předávání cen MTV European Music v Berlíně zazpíval svou vůbec první novou píseň po třech letech - a skladba Jesus To A Child měla u televizního publika obrovský úspěch, což po jejím vydání na singlu potvrdily závratné prodeje, které jí v lednu roku 1996 vynesly na první příčky hitparád. Hvězdná popularita George Michaela však neupadala ani v mezidobí - v lednu 1995 byla skladba Careless Whisper zvolena posluchači londýnské rozhlasové stanice a čtenáři hlavního londýnského večerníku jako nejlepší nahrávka všech dob, sám Michael pak jako Nejlepším mužský vokalista. O rok později převzal George cenu Capital Radio pro Nejlepšího mužského vokalistu. A to přitom již tři roky nevydal jedinou novou skladbu!

Teprve 13. května 1996 se publikum konečně dočkalo - na trhu se objevila první deska vydaná u společnosti Virgin Records, natočená v Londýně, aranžovaná a produkovaná samotným Georgem Michaelem; dostala název Older. Zlatou nebo platinovou se nakonec stala v 34 zemích, jen ve Velké Británii byla platinová pětkrát! Album obsahovalo jedenáct nových písní, včetně následně velkých mezinárodních hitů Jesus To A Child, Fastlove,Spinning The Wheel, Older, Star People 97 a You Have Been Loved; všechny obsadily první nebo druhou příčku hitparád. Navíc videoklip k Fastlove byl nejžádanější skladbou na MTV v roce 1996.

George Michael Na začátku října 1996 také George poprvé po pěti letech uspořádal samostatný koncert - nejprve vystoupil v přímé přenosu Radia 1, následovalo vystoupení v pořadu Unplugged hudební televize MTV; na obou koncertech zazněly písně jako Father Figure, One More Try, Waiting For That Day, Freedom 90, Fastlove a Older, oba uzavírala gradující píseň Star People, která v obou případech spontáně zvedla lidi ze sedadel. Návštěvnost prvního z nich byla limitována dvěma sty míst, druhá pak nepřesáhla pět set diváků; návštěvníky byli vítězové nejrůznějších soutěží, z nichž většina se do Londýně slétla ze všech koutů světa, stejně jako přizvaní pěvečtí hosté. George Michael dodnes považuje oba koncerty za nejvýznamnější ve své kariéře. V roce 1996 rozšířil George svou sbírku prestižních ocenění o sošku Brit Awards v kategorii Nejlepší britský umělec a o třetí cenu Ivora Novella pro Skladatele roku. Že nešlo o nikterak mylnou volbu dokázalo 8. září vydání čtyřskladbového EP s názvem You Have Been Loved, které v hitparádě debutovalo na druhé příčce, což z Georgea Michaela učinilo vůbec prvního britské umělce, který měl v Top 3 celkem 6 singlů z jediné desky! Byl největší čas začít rekapitulovat. Však také 24. listopadu 1997 vydala Georgeova původní nahrávací společnost pod názvem If You Were There dlouho očekávanou kolekci největších hitů skupiny Wham! O týden později na to zareagovala i společnost Virgin Records a na trhu se objevila reedice alba Older, obohaceného o druhý, šestiskladbový disk s názvem Upper; disk obsahoval interaktivní prvky umožňující fanouškům prostřednictvím internetu přístup na Georgeovy webové stránky, k videu a fan klubu. Obě desky opět zazářily na prvních příčkách hitparád - nastal ideální čas na vydání kompilace toho nejlepšího z Michaelovy sólové kariéry. Společnost Sony Music Entertainment tak učinila v listopadu 1998 pod názvem Ladies And Gentlemen; album v předvánočním čase na celých osm týdnů obsadilo vrcholky albových hitparád na obou březích Atlantiku (jen ve Velké Británii se stalo osminásobně platinové), což představovalo přes 2 miliony prodaných desek.

George MichaelSkvěle se ostatně Michael rozloučil i se starým tisíciletím (hitparádovým hitem As v podobě duetu s rtythm&bluesovou divou Mary J.Blige, původně z repertoátu Stevieho Wondera, a retrospektivním albem Songs From The Last Century, obsahujícím mimo jiné i píseň Roxanne z repertoáru Stinga či Sinatrovu klasiku Where Or When) a skvěle vstoupil do tisíciletí nového - v červnu roku 2000 se v hitparádě objevil jeho nový duet If I Told You That, tentokrát s Whitney Houston. Zbýval jen návrat na pódium.K tomu došlo během obřího benefičního koncertu NetAid na stadionu Wembley; k Michaelovi se zde přidal gospelový sbor a dvacet tanečníků, na závěr jeho vystoupení pak v písni Freedom 90 všech sedmdesát tisíc diváků.

George MichaelV roce 2003 jako by se kruh uzavřel - George Michael urovnal veškeré spory se společností Sony Music a po deseti letech s touto společností opět podepsal smlouvu. 23. ledna letošního roku se objevil pilotní singl Amazing a 15. března se na trh dostane dlouho očekávané nové album Patience. Je se na co těšit!

Darwinova cena za smrt

30. března 2010 v 19:41 | lucik |  zajímavosti
Darwinova cena se uděluje lidem, kteří se vlastní neopatrností nebo hloupostí připraví o život. Přestože jsou tedy její nositelé bez výjimky po smrti, cesty k získání cen jsou mnohdy úsměvné...

Devětatřicetiletý právník Garry demonstroval studentům práv pevnost okenních skel mrakodrapu, ve kterém sídlila jeho kancelář. Studenti se tak mohli přesvědčit, že skla příliš pevná asi nebudou, když ho Garry dokázal ramenem prorazit, vyletět ven a pádem ze čtyřiadvacátého patra se zabít.

Nemocniční pacient s vážnou chorobou plic dlel v kyslíkovém stanu a těšil se, jak si zahřeší. V ponožce měl totiž ulité dvě cigarety a zapalovač. Když osaměl, mohl si konečně zapálit. Škoda, že mu nikdo neřekl, jak silná výbušnina kyslík je. Možná mohl ještě žít...

Michael pozoroval přítele, který čistil své akvárium a při tom si stěžoval na jednu z ryb, která rychle roste a požírá ostatní. Furiant Michael ji s výkřikem "Tak jí provedeme to samé!" vzal a strčil do úst. Stále živá třinácticentimetrová ryba mu ovšem uvízla v hrtanu a než přijela pomoc, Michael se udusil. Ocásek čouhající z jeho úst se ještě chvíli po tom mrskal...

Tygr zabil dva mladíky v kalkatské ZOO, kteří se ho pokoušeli na znamení nového roku ověnčit girlandou. Když mládenci přelezli překážky a dostali se do výběhu, šelma jim dvěma mocnými ranami tlapou srazila vazy a částečně je zkonzumovala.

Zaříkávač hadů na žádost obyvatel malého města odchytil krajtu, která se dostala do jednoho z domů. Když vítězoslavně ukazoval pytel s plazem, začali ho lidé hecovat, aby jim předvedl, jak se krajty chytají. Muž si na důkaz svého umu omotal krajtu kolem krku. Když ho začala škrtit, nenašel se nikdo, kdo by mu pomohl, a tak bídně zhynul.

A ještě jednou had: vyhlášený lovec Ali zajal poblíž Teheránu plaza tak, že ho přitiskl pažbou k zemi. Had se začal ovíjet kolem pušky tak intenzivně, že zmáčkl spoušť a prostřelil Alimu hlavu.

Tři paka v Americe chytili na golfovém hřišti sysla, odnesli ho do malé dřevěné boudy, zavřeli do bedýnky a nastříkali na něho tři spreje se zmrazovací látkou. Když sysel stále žil, přemýšleli, jak jinak ho zprovodit ze světa, k čemuž si zapálili cigaretu. Bouda plná výparů bouchla a přežil pouze sysel.

Jim měl matku, která už dávno přetáhla osmdesátku. Stále ale chtěla řídit auto. Jim ji tedy odvedl k přezkoušení. S instruktorem pak domlouval podrobnosti, přičemž si stoupl přímo za vůz. Matka, kterou před tím usadil za volant, si myslela, že má vyrazit a zařadila zpátečku. Přimáčkla synka ke zdi tak silně, že na místě vydechl naposledy.

Malé kuře spadlo do studně. A protože to bylo v Egyptě, kde je každého sousta třeba, postupně se ho vydalo zachránit šest lidí. Když je profesionální záchranáři později utopené tahali ven, vytáhli i viníka nehody - kuře. Nemusíme zdůrazňovat, že živé.

Málokdo asi pochopí, proč se reverend Upton Down vydal s manželkou a dvěma dcerami do džungle v Nové Guinei, aby tamní domorodce obrátil na pravou víru. Než stačil vytáhnout z batohu bibli, vařila se těla celé rodiny v kotli s gulášem.

Wayne byl drobný zlodějíček, který porůznu kradl barevné kovy. Jednou narazil na měděnou trubku vyčuhující zpod omítky nějakého objektu. S radostným (a posledním v jeho životě) zavýsknutím popadl velké nůžky a přiložil je ke kabelu, ve kterém bylo napětí o síle 11 000 voltů.

První obětí nového milénia v Las Vegas byl jakýsi Tod. Ten při novoročních oslavách vyšplhal na lampu veřejného osvětlení, kde mával na procházející dav, dokud mu neuklouzla noha. Svůj pád se snažil odvrátit zachycením za elektrické kabely, ze kterých se stejně utrhl a spadl z deseti metrů na hlavu na betonový chodník...

Jistý Daniel byl propuštěn z hasičského sboru v Sequoyah. Jeho kamarádi se mu rozhodli pomoci tím, že zinscenují požár neobydleného domu, který "obětavě" zlikviduje "náhodou" kolem procházející Daniel. Plán zkrachoval na tom, že Daniel při rozlévání benzinu v domě uvízl. Když jeden z hasičů podle plánu zažehl požár, nezbylo Danielovi nic jiného, než uhořet...

Dva mladíci v Indonésii se rozhodli oslavit konec Ramadánu pořádným ohňostrojem. Nakoupili rachejtle, jejichž rozbušky připojili k baterii motocyklu. Ten pak nastartovali. Výbuch byl slyšet dva kilometry daleko a samozřejmě ani jeden z nich nepřežil.

O ruské ruletě snad ani nemá cenu se zmiňovat, některého z pitomců, kteří při ní zemřeli, zná snad každý z nás. Ovšem hrát ruskou ruletu s automatickou pistolí, kde šance přežít je nulová, to už je husarský kousek. Že, mladíku z Houstonu?

zvířecí strom

30. března 2010 v 19:40 | lucik |  hádanky,obrázky

Super test

30. března 2010 v 19:40 | lucik |  testy,vtipné texty
Jak na něj :Vem si papír a tužku,odpověz na 23 otázek,ale nečti si odpovědi,odpovědi si přečti až napíšeš k jednotlivým číslim odpovědi :)Je to Sranda :)))

1.jméno idola, popřípadě kluka
2.nějakou část těla
3.dárek, co ti někdy dal
4.kus nábytku
5.něco, co patří k vybavení bytu
6.barva
7.zvíře
8.část těla
9.příslovce, které vyjadřuje stav nálady
10.zvířecí zvuk
11.nějaký předmět
12.cokoli, čím můžeš něco pevně uchopit
13.část oblečení
14.část těla
15.název tvé nej písničky
16.jméno zpěváka
17.něco, co dělá hluk
18.otvor na těle (např. pusa, nos...)
19.sladkost
20.část kalhot
21.nějaká domácí práce
22.oblíbené číslo
23.část obličeje

Teďka si podle čísel doplňuj tvoje odpovědi v následujícím textu:
MÉ RANDE S...(1)...
Když jsem otevřela dveře, políbil mě na...(2)... V ruce držel...(3)... Společně jsme si pak sedli na...(4)... Samou nervozitou zakopl o...(5)... Bylo mu chudákovi tak trapně, že z toho byl celý...(6)... Ale to ještě nebylo všechno! Kde se vzal, tu se vzal můj...(7)... Chicco, lehl si k jeho nohám a začal mu lízat...(8)... ...(9)...si setřel Chiccovy sliny. Chicco to ale nevzdal a začal...(10)... jak o život. Byla jsem z toho tak nervózní, že jsem po Chiccovi hodila ...(11)... Pak jsme se konečně začali líbat. Byla jsem z toho úplně mimo. Pak si mě k sobě ...(12)... přitáhl a začal mě pomalu a vášnivě svlékat ...(13)... Něžně jsem ho pohladila po ...(14)... a začeptala mu do ouška: "...(15)..." Tak ho to dojalo, že mi zazpíval nejnovější hit od ...(16)... Bohužel to v jeho podání znělo jako ...(17)... Abych ho nenápadně utišila co nejrychleji, strčila mu do ...(18)... jeho oblíbené...(19)... Když vtom mu začal v ...(20)... zvonit mobil. Byla to jeho máma. Má prý jít okamžitě domů, protože zapomněl na ...(21)... Škoda! Ale slíbil mi, že se za ...(22)... dní uvidíme. Na rozloučenou mi ještě vtiskl na ...(23)... vášnivý polibek

Pravěcí krokodýli: Vládci Sahary a lovci dinosaurů

29. března 2010 v 19:27 | lucik |  zvířátka
Místa, která dnes pokrývají nekonečné duny saharského písku, byla kdysi lovištěm pravěkých krokodýlů. Mnohem větších, chytřejších a mrštnějších, než jsou ti dnešní.

V období druhohor bys dnešní Saharu nepoznal ani náhodou. Místo nekonečného písku, kamení a suchomilných rostlin i živočichů tady byla velmi příjemná tropická krajina s lesíky, bažinami, jezery a mnoha vodními toky. Žili zde dinosauři, ale o vládu nad krajinou se museli podělit s jinými plazy. Zdejší krokodýly už několik let vykopávají paleontologové pod vedením Paula Serena z Chicagské univerzity. Ano, je to stejný člověk, který loni objevil miniaturního tyranosaura a na svém kontě má objevy nových druhů dinosaurů z celého světa.

Superkrokouš přichází:
Jedním z Paulových velkých (opravdu velkých!) úlovků je krokodýl Sarcosuchus imperator, kterému se přezdívá SuperCroc (do češtiny by se to dalo přeložit jako Superkrokouš). Druh byl sice popsán už v roce 1966, ale nejvýznamnější fosilie objevil během své expedice do Nigeru v roce 1997 právě Paul Sereno. Sarcosuchus žil před 115 až 110 miliony let a dosahoval délky 12 metrů a váhy 8 až 10 tun. To znamená, že byl dvakrát delší a pětkrát těžší než největší dnešní krokodýl a největší žijící plaz, kterým je krokodýl mořský. Superkrokouš Sarcosuchus byl také jedním z vůbec největších krokodýlů, jací kdy žili. Podobně velcí byli jen Deinosuchus a Purrusaurus z Ameriky a indický Rhamphosuchus.
Souboje s dinosaury?
Sarcosuchus byl natolik úctyhodným dravcem, že se záhy po jeho objevu vyrojily spekulace
o tom, jak lovil dinosaury. Největší romantici si ho dokonce představovali v zuřivých soubojích s dinosaurem rodu Suchomimus. Tohoto až 12 metrů dlouhého dravce s ploutví na zádech, který si zahrál v jednom díle Jurského parku, objevil také Paul Sereno. On sám říká, že Superkrokouše považuje za dravce, který by byl schopný velké dinosaury (včetně Suchomima) přemoci. Jiní vědci jsou skeptičtější a říkají, že protáhlý čenich Sarcosucha připomíná rybožravé krokodýly gaviály.
Ve vodě číhá smrt:
Paul Sereno a jeho kolegové souhlasí jen částečně. Rybami se prý živili jen mladí jedinci - ti dospělí měli naopak širokou tlamu s mohutnými zuby, které vypadají jako stvořené k lovu velkých zvířat. Oči Sarcosucha byly v lebce posazené tak, že se dívaly vzhůru. Zdá se proto logické, že Superkrokouš nebyl moc aktivní lovec - spíš jen číhal v kalné vodě na dinosaury, kteří se přicházeli napít. V druhohorních jezerech a řekách byl Sarcosuchus bezpochyby vrcholovým predátorem, kterého kromě zubů a silného ocasu chránily i kostěné štíty na kůži. Jedna taková krokodýlí šupina mohla v průměru měřit jeden metr.
Nikdy nepřestal růst:
Podle "letokruhů" na šupinách vědci také spočítali, že Superkrokoušové se dožívali 50 až 60 let a po celou dobu života neustále rostli. Tím se lišil od moderních krokodýlů, kteří během pár let dosáhnou plné délky a pak svůj růst zabrzdí. Zajímalo by tě, jestli jsou dnešní druhy krokodýlů malými potomky slavného Superkrokouše? Nejsou, Sarcosuchus je jim příbuzný jen velmi vzdáleně. Superkrokouš také není jediným vyhynulým krokodýlem, který ve druhohorách obýval Saharu. Zdejší svět byl na krokodýly mnohem bohatší, než si paleontologové až do loňského roku mysleli.
Krokodýlí pětka:
V listopadu 2009 Paul Sereno popsal své nejnovější úlovky: pětici velmi neobvyklých krokodýlů, kteří žili před 100 miliony let. Byli každý jiný, ale jednu věc měli společnou - jejich končetiny se nacházely přímo pod tělem. Na rozdíl od dnešních krokodýlů, kteří mají nohy po stranách těla, to proto to byli velmi rychlí a mrštní tvorové. Dostali vtipné přezdívky a my si je představíme jednoho po druhém.

Krokodýl divočák (anglicky BoarCroc, latinsky Kaprosuchus saharicus) měřil asi 6 metrů
a z tlamy mu trčelo několik dlouhých dýkovitých zubů. Lovil na souši a živil se menšími druhy dinosaurů.

Krysí krokodýl (RatCroc, Araripesuchus rattoides) zase vypadal spíš jako domácí mazlíček - měřil jen 1 metr a měl malé zuby, kterými lovil hmyz a okusoval či vyhrabával rostliny.

Krokodýl lívanec (PancaceCroc, Laganosuchus thaumastos) dostal svou přezdívku podle úplně placatých čelistí. Dorůstal do délky 6 metrů a na kořist číhal ve vodě.

Kachní krokodýl (DuckCroc, Anatosuchus minor) měřil 1 metr a měl široké čelisti, kterými v mělké vodě lapal malé živočichy.

Psí krokodýl (DogCroc, Araripesuchus wegeneri) byl také dlouhý jen 1 metr a podle čelistí ve "psí" hlavě se zdá, že to byl všežravec, který snědl všechno, co mu přistálo pod drápy.

Podle vědců měli pravěcí krokodýli velmi vyvinutý mozek a zřejmě byli daleko chytřejší než ti dnešní. Ani se tomu nemůžeme divit. Žili ve velmi pestrém prostředí a většina z nich se živila jako aktivní lovci, kteří při shánění potravy museli nejen konkurovat dinosaurům, ale také si dávat pozor, aby od nich nebyli sežráni.Takový život byl pro mozek nepochybně náročnější než život dnešních krokodýlů, kteří jen celý den nehybně číhají ve vodě na okamžik, kdy budou moci udělat jedno velké "chramst".

Dnešní vládce:
Největší žijící krokodýl je krokodýl mořský (Crocodylu porosus), který žije v tropických vodách Asie, v Indonésii a Austrálii. Největší ověřený údaj hovoří o délce 6,3 m a váze 1200 kg. Nepotvrzené historky ale mluví o obrech 9 m dlouhých a 2 tuny těžkých!

Bermudský trojúhelník

27. března 2010 v 23:09 | lucik |  zajímavosti
Mizely tady lodě, letadla i jejich posádky a nikdy se nenašli. Lidé na tomto místě vídají záhadná světla nad vodou i pod ní. Co se to děje v Bermudském trojúhelníku?
Bermudský trojúhelník je oblast v Atlantickém oceánu mezi Floridou, Portorikem a Bermudským souostrovím. A už několik staletí děsí lidstvo. Zmizely tu desítky lodí a letadel. Jejich vraky a ani pasažéři se nikdy nenašli.
Piloti hlásí, že let trval kratší, nebo naopak delší dobu, než je obvyklé. Najednou přestanou fungovat všechny přístroje. Ručička kompasu se točí kolem dokola. Někteří lidé tvrdí, že s úžasem pozorovali tajemná světla na obloze i pod vodní hladinou. Unáší snad lodě a letadla UFO? Vysvětlení a příčin může být hned několik.

Návštěva z kosmu
Jedním z vysvětlení je návštěva kosmických lodí mimozemšťanů. Unášejí lidi, aby je mohli zkoumat. Podle jiné domněnky mají ufouni hluboko pod vodou svoje základny, odkud startují na průzkumné lety. A možná právě kvůli tomu jsou pod vodou k vidění světla různých tvarů. Někdo dokonce říká, že viděl UFO vlétnout do moře a nebo z něj naopak vylétnout.

Zmizení v čase
Je 4. prosince 1970 a Bruce Gernon ml. spolu se svým otcem v malém sportovním letadle vzlétli z ostrova Andros. Zamířili na Floridu a náhle je obklopil zvláštní mrak. Měl zářivé stěny s malými obláčky, které uvnitř něj kroužily ve směru hodinových ručiček.
Když pilot na konci zvláštního mraku uviděl otvor, nabral rychlost a vyletěl z něj. Jenže zjistil, že je už u cíle, přitom mu takový let normálně trvá o půl hodiny déle. Prošli snad Bruce a jeho otec časovou smyčkou?
Také piloti jiných letadel někdy podávají zprávy o podivných časových posunech. A řídící věže se setkávají s tím, že letadlo zmizí z radaru a objeví se až po dlouhé době. Zmizely snad ty lodě a letadla, které se nikdy nenašli v čase?

Bájná Atlantida
V jeskyních pod vodou mohou žít potomci Atlanťanů, tedy obyvatel Atlantidy. To je bájný kontinent (jako dnes známe Afriku nebo Asii), na kterém měla sídlit vyspělá civilizace. Některá z jejích zařízení mohou být stále v provozu a způsobit tak výpadek přístrojů letadel a lodí.

Další hypotézy
Někteří vědci zase tvrdí, že za tímto jevem mohou být magnetické anomálie - střelka magnetického kompasu se místo k magnetickému severu, jak to má být, otáčí k pravému zeměpisnému severu.

Existují i názory, že za to může Golfský proud. Je to pomořská řeka široká až 80 km, protékající rychlostí až 4 metry za sekundu. Jen si tu rychlost představte! Takže klidně může vraky zanést daleko od místa ztroskotání, a nebo je taky může přesunout do hlubokánských podmořských kaňonů a údolí.

Metan nebo modré díry
Pod Floridou se nachází podmořská plošina s názvem Blake s obrovskými zásobami plynu zvaného metan. Badatelé z Anglie přišli s nejnovějším vysvětlením, a sice, že právě tenhle plyn způsobuje potápění lodí.
Když totiž metan z mořských hlubin vystoupá na hladinu moře ve větším množství, dokáže snížit hustotu vody. V praxi to znamená, že se loď může snadno potopit a navíc tak rychle, že ji posádka nemá šanci opustit.
V oblasti Baham je pod hladinou mnoho propastí, tunelů a vápencových útvarů. Právě jim se říká modré díry, uvnitř kterých působí silné proudy. Ty při přílivu a odlivu vtlačují vodu dovnitř děr a způsobují tak trychtýř. Ten má hladině má podobu víru a dokáže vcucnout malou loď.

Proč lodě a letadla mizí beze stopy i s celou posádkou, na to zkrátka existuje řada vysvětlení. Ať už bájných - jako potomci Atlanťanů, nebo vědeckých - jako působení metanu, Golfského proudu či vírů z modrých děr.
Jenže nic z toho záhadná zmizení nevysvětluje natolik spolehlivě, aby tomu všichni uvěřili. O stovky let dříve se zmizení lodí kladlo za vinu podmořským příšerám - obří chobotnici nebo krakatici. A nebo také pirátům. Jenže Bermudský trojúhelník i dnes, v 21. století, kdy máme ty nejmodernější technologie, stále zůstává jednou z největších záhad v dějinách lidstva.

Takhle to začalo
Píše se 5. prosince 1945. Pět amerických bombardérů Grumman TBF Avenger z letky č. 19 se z vojenské základny na Floridě vzneslo na běžný cvičný let. Měli za úkol nacvičit bombardování a vrátit se.
Jenže to už se nestalo. Základna později uvedla, že piloti hlásili podivné chování kompasu. Velitel Charles Tailor vydal příkaz letět dál a když jim dojde palivo, přistát na moři. Letka se základnou ztratila spojení.
Ihned bylo započato rozsáhlé pátrání, ale žádný z těch pěti bombardérů a ani jediného pilota nenašli. Naopak záhadně zmizelo další letadlo - jedno z těch, co bylo zapojeno do pátrací akce. Mělo na palubě 13 členů posádky. Vrak nebyl nalezen dodnes.
V roce 1964, tedy o 19 let později, novinář jménem Vincent Gaddis pro jeden americký časopis napsal velký článek právě o tomto letu č. 19. Pojmenoval ho »Smrtící Bermudský trojúhelníku«. Od té doby popularita této oblasti jen rostla a velkou zvědavost vyvolává i dnes.

Věděl to už i Kryštof Kolumbus
Světoznámý mořeplavec a objevitel Ameriky (1492) Kryštof Kolumbus zapsal záhadné jevy v oblasti dnešního Bermudského trojúhelníku jako první na světě.
• Během plavby jeho posádka uviděla ohnivý pás, který z nebe přelétl do moře.
• Pak také nešlo přehlédnout bílé blikající světlo.
• Kompas se choval divně.

DALŠÍ ZMIZENÍ

1781 - Loď Saratoga s třináctičlennou posádkou.
1918 - Americká nákladní loď Cyclops s 306 muži na palubě.
1948 - Dopravní letadlo Star Tiger, 29 lidí na palubě.
1949 - Letadlo Star Ariel mizí ve stejném místě s 20 lidmi.
1954 - Letoun amerických námořních sil se 42 lidmi mizí poté, co oznámil, že se setkal s neznámou silou.
1963 - Tanker Mary Sulphur Queen s nákladem síry a 39 členy posádky. Nalezly se jen dvě záchranné vesty.

citáty o přátelství

27. března 2010 v 23:08 | lucik |  básničky,citáty
Že neodhalujeme přátelům své srdce až na dno, není proto, že bychom si nebyli jisti jimi, nýbrž sebou.

Kde není rovnosti, přátelství nemá trvání.

Přátelství, jež nesvázala moudrost, může pošetilost snadno rozvázat.

Staré boty a staří přátelé jsou nejmilejší.

Nekráčej přede mnou, možná za tebou nepůjdu, nekráčej za mnou, možná tě nedovedu vést. Kráčej vedle mě a buď můj přítel...

Nové známé získáváme rádi proto, že nás ještě neznají a budou nás obdivovat víc než ti staří, kteří nás znají příliš.

Čtyřicátník nejenže nevyžaduje věrnost, ale cítí se bezpečněji, mají-li jeho přítelkyně vážné známosti.

Na tom, koho máme rádi, nám nevadí i jeho neřesti, zatímco u toho, koho nesnášíme, jsou nám proti srsti i jeho ctnosti.

Chceš-li zachovat přízeň domu kam přicházíš jako přítel, vyhýbej se styku s jeho ženami.

Kdo je bez přátel, žije jen napůl.

Drž se nové cesty a starého přítele.

Něco o tetování

27. března 2010 v 23:08 | lucik |  ostatní
Co to vlastně tetování je:
Tetování je vpravování barvy pod kůži, kde zůstavá a tím tvoří obrazce. Je tzo už velmi stará a oblíbená technika, jak zdobit tělo stejně jako piercingy. Ale o těch až někdy později. Tetování je v téhle době moc populární a tak jsem se rozhodla, že vám napíšu ty nejztručnější věci, které potřebujete vědět, když se rozhodnete pro tetování. Takže tady to je.

Proč tetování?
Proč si vlastně lidi nechávají dělat tetování? Strašně lidí se nechá potetovat jen kvůli frajerství či co. Prostě chtějí zapadnou do party a tak, aby ynikli okolo ostatních, si pořídí tetování. Nechápu to i když tetování moc chci. Určitě ne kvůli ostatním, ale kvůli tomu, že MĚ se moc líbí! Kvůli MĚ!! Ne kvůli ostatním... ne kvůli kamarádům.. ne, ne kvůli partě! Kvůli sobě. Takže holky- neblázněte a nepořizujte si něco, co pozdějc už nebudete chtít nosit a budete se za to spíše stydět. Většinou už potom nemáte kamarády, kvůli kterým ste si nechaly udělat tetování, takže je vám úplně na nic. Ale jestli se vám líbí a myslíte si, že by vám slušelo? Tak do toho!!!

Druhy tetování:
Je několik druhů tetování. Dlouhodobé i krátkodobé. A já vám je teď trošičku přiblížím, o co vlastně jde:
1) HENNA- neboli Mehndi je krátkodobé tetování, které se jen nakreslí a mizí po krátkém čase (cca 14 dní). Poměrně krátká doba, nemyslíte? HENNU si můžete echat nakreslit v salonu a nebo jen tak sami doma. HENNA v tubě, kterou můžete běžně zakoupit, stojí okolo 300,-, což mi přijde poměrně dost.
2) KLASICKÉ TETOVÁNÍ- klasické tetování, kterým se teď až do konce článku budete zabývat, je dlouhodobé, vpichuje se jehlou pod kůži, vpich je poměrně bolestivý a po aplikaci se rána hojí cca 1 měsíc. Mohou nastat komplikace. Tetování je na doživotí, leda, že byste si ho nechaly opět kosmeticky odstranit, což stojí poměrně dost peněz.

Pravidla:
Pravidla, to je hodně konkrétní slovo. Vlastně to nejsou pravidla, ale spíše taková příručka, které byste se měly držet, když si chcete pořídit tetováníčko. Takže:
1) Jedno z velkých pravidel je, že pokud vámk není 18 let, tak vám v salonu tetování neudělají, když ssebou nemáte zákonného zástupce (rodiče a pod.). Asi většině čtenářek tolik není a tak vám doporučuji přemluvit mamku (jděte na ní postupně, moc dobře to rodiče nezvládaj), aby tam s váma zašla. Bude pro vás oporouu, když to bude potom bolet, ale také zaručí, že vám tetování skutečně udělají. Jinak by vlastně ani neměly. Jistě, nekde klidně tetují aniž by se báli, že z toho bude průšvih, ale myslím, že je to zbytečné.
2) Vybrat ten zprávný, hygienický salon, kde vám rádi poradí a pomůžou. Na internetu lehce najdete nejznámější tetovací salony a studia z vašeho města nebo okolí. Než se rozhodnete k samotnému tetování, měly byste se nechat poinformovat v salonu, kde by vám měli říct, jak "zákrok" probíhá, jak vypadá hojení, jaké se můžou naskytnout potíže a spousta dalšího

Kam a co si nechat udělat?
Toť dilema. Každému se líbí něco jiného. Někdo si rád něchá udělat zvířátko, nekdo jen tak nějaký ornament, jiný zas čísný znak. V tomhle ohledu jsou teď nejvíce žádané ornamenty a čínské znaky, ale jen jen na vás, co si vyberete. Vy to budete mít do konce života! Další z problému, které se řeší dlouhou dobu před "zákrokem", je místo. Jsou různá místa, kam si můžete nechat dát tetování. Hodně oblíbené místo pro holky je bříško a záda v bederní části. Jestli byste chtěli vědět můj názor, tak mě se to strašně líbí.I já se do toho chci pustit i když vím, že je to na celý zbytek života a že to nejspíš bude hodně bolet. Ale myslím, že to za to stojí, protože je to strašně hezký (podle mě teda). Jina další "in" místa je na paži, u kotníku nebo u prsa. Ale je jen a jen na vás, jaké místo a jaký obrázek si necháte vytetovat!

Péče o tetování:
Po aplikaci inkoustu pod kůži se musí o tetování hodně pěčovat. Po dobu hojení by mělo být tetování pořád mastné. Mělo by se mazat speciální mastí, kterou vám v salonu doporučí. Přibližně měsíc by se tetování nemělo namáčet po teplé vody. takže žádné dlouhé nakládání do horké vany s pěnou, jasan? ;) Jinak, když se potřebujete umýt, namočte tetování jenom tak letmo vlažnou vodou a pak ho osušte jemným papírovým ubrouskem. Více informací o péči vám řeknou v tetovacím sallonu.

Milování podle barev

27. března 2010 v 23:07 | lucik |  ostatní
Je známo, že barvy mají na člověka výrazný vliv. A to i pokud se týká našeho sexuálního života. Takže až se příště s někým seznámíte, položte mu nejdříve jednoduchou otázku: "Jaká je tvá nejoblíbenější barva
?"

Bílá: Ti, co mají v oblibě bílou, jsou kazatelé cudnosti a svatosti a sex je pro ně nečistý a rouhavý. Na sex se dívají jako na hřích, francouzský polibek je pro ně obscénní a pokud se s někým milují, je to jen tehdy, když už celý zbytek světa dávno spí. Ženy, které mají rády bílou, se budou svlékat pod peřinou a muži se před a po sexu nezapomenout pořádně vysprchovat. Sex s takovými milenci bude spíš noční můrou.
Černá: Tato barva má hodně do činění s nenormálním a perverzním sexem. Pro milovníky černé je sex prostředkem k vybití frustrace a hněvu. Mají násilnické sklony, jsou sobečtí, bezcitní a náladový. Kriminální psychologové tvrdí, že černou údajně preferují sexuální násilníci.
Šedá: Lidé, kteří jsou nerozhodní a nejistí, kterým sebemenší rozhodnutí dělá problémy, neradi se vážou a nedrží sliby, mají rádi šedou. Sex provozují jen pro zábavu nebo k uspokojení vlastních potřeb. Význam
sexu pro ně je následující: "Jo, jooo, děkuji...".
Růžová: Je to barva lidí, kteří rádi flirtují, a kteří sex neberou jako věc intimní. Tuto barvu upřednostňují prostitutky, které rády předvádějí svou ženskost, pravda ale je, že muže většinou nenávidí. Dávají najevo falešnou nezralost a nevinnost. Ženy svádějí a rády si hrají, slibují víc, než mohou splnit. Muži, kterým se líbí růžová, si domluví na jeden večer
3 schůzky, ale nepůjdou ani na jednu. Namísto toho si vyrazí s někým, koho právě potkali v baru.
Žlutá: Pokud se vám líbí tato barva, vaše sexualita je velice přizpůsobivá a pokorná. Jste ten
druh člověka, který se miluje kvůli partnerovi a rád plní jeho přání a ve většině případů se pasivně poddá touze partnera. Nikdy si neužívá sex úplně, ale nikdy by neodmítl někoho, kdo se mu líbí. Chtějí zapůsobit a dopřát druhému tolik rozkoše, jak jen to bude možné, bez toho, aby brali ohled na své vlastní touhy. Lidé, kteří mají za partnera milovníka žluté, mají štěstí, protože se jim může dostat neskutečné slasti.
Oranžová: Ti, co dávají přednost
oranžové, neustále myslí na sebe, sebe a sebe. Sex je pro ně šou, ve které jsou jedinou hvězdou. Předehra je tak důležitá, jako samotný sex. Rádi šeptají sladké nic, bezvýznamné dialogy jsou pro ně vzrušující. Jsou to odborníci v předstírání orgasmu. Nikdy nepřiznají, že měli špatný sex, ale budou raději lhát sami sobě, že si užívali. Fakt je, že ve skutečnosti si nikdy sex pořádně neužijí.
Fialová: Tito lidé si myslí, že milování je ztráta času, a že je to špinavý, nepořádný akt. Příliš se zabývají tím, jak vypadají, jak se chovají. Ženy se vyhýbají sexu, aby si nezničily účes a makeup, muži ho berou jako pracovní záležitost. Fialoví milenci nejsou dobrými partnery pro sex.
Červená: Ti, co mají rádi červenou, jsou vášniví, někdy trochu agresivní milenci. Lehce se vzruší a užívají si sex v každé jeho podobě. Sex je pro ně dobrodružství a mají rádi nové a vzrušující věci. Rádi experimentují a mohou být označeni za bláznivé milence. Když se jednou rozpálí, může trvat hodiny, než se zase uklidní. Takže slaboši, dejte si pozor. S červenou si raději nezačínejte.
Modrá: Lidé, kteří mají rádi modrou, jsou něžní a romantičtí milenci, a velice citliví k potřebám partnera. Milování považují za umění a jejich přístup k druhému je elegantní a šlechetný. Muži i ženy této kategorie milují vše před, po i během milování. V manželství je modrá osoba věrný a oddaný milenec i partner.
Zelená: Pokud máte rádi zelenou barvu, váš vztah k sexu je svěží, čistý a nevinný. Ženy se celý život milují jako nevinné víly a muži jsou někdy trochu neobratní, ale šarmantní a pozorní. Jsou to něžní, opatrní a citliví milenci, věrní a nedokáží si představit milování s nikým jiným, než s osobou, kterou skutečně upřímně milují.
Hnědá: Milovníci hnědé jsou vroucní, citliví k potřebám partnera, velmi pozorní a vnímaví. Na milování potřebují hodně času a soukromí. Jsou velmi citliví a někdy stačí jedno nevhodné slovo, aby rázně ukončili vztah. Takže je důležité být k nim něžný, trpělivý a pozorný. Obdaří vás pak velkou láskou a pozorností, ale totéž, nebo ještě víc, očekávají od vás.

Jak se včely učí čichat ke květinám?

20. března 2010 v 21:54 | lucik |  zvířátka
Každá včela musí ve své okolí vyhledat, zpracovat a zapamatovat si nejrůznější vůně, které ji dokáží dovést k potravě. Vůně rostlin jsou však složeny z nejrůznějších komponent a zorientovat se v nich proto není jednoduché. Australští vědci nedávno přišli s objevem, jak si mozek včel dokáže s tímto obtížným úkolem poradit.
Kdyby si měly včely zapamatovat tisíce nejrůznějších vůní, byl by jejich mozek tak přehlcen informacemi, že by namísto jednoduchého a přehledného řádu vznikl v úlu zmatek. Systematickým trénováním včel na jednotlivé vůně dokázali vědci z University of Queensland v australském Brisbane zjistit, že včely si svůj úkol velmi zjednodušují. Namísto toho, aby dopodrobna analyzovaly všechny vůně, vyberou si z nich jen několik málo klíčových složek, které si pak zapamatují. Jejich svět je tedy sice o poznání méně "voňavý", než je ten náš, včely však díky tomu pracují s obrovskou efektivitou. Objev australských vědců však zdaleka není jen hrátkou, kterou si z nudy krátili čas. Podle Judith Reinhardové, která výzkum vedla, by mohl mít tento objev velký význam pro australské farmáře. Farmáři mají totiž často problém přinutit včely, aby se soustředily právě na jejich plodiny. Včely často sejdou z cesty a jsou přilákány nedalekými pralesy či národními parky a úroda pak není dobrá. "Kdyby se nám podařilo izolovat klíčovou vůni některé z plodin, mohly bychom včely vytrénovat na opylování jedné konkrétní plodiny, například mandloně," vysvětluje dr. Reinhardová.