Duben 2010

moje diplomky

29. dubna 2010 v 20:18 | lucik |  Bleskofky,diplomy
n
n
n

Pyramidy v moři - Yonaguni

29. dubna 2010 v 20:18 | lucik |  tajemné příběhy
Píše se rok 1995 a potápeč Frank Joseph se věnuje svému koníčku - potápění. Tentokrát si vybral vody v okolí Okinawy a malého ostrůvku Yonaguni. Při prvním ponoru si všiml podivné obdélníkové struktury, rozkládající se na velké ploše. Frank zavolal na pomoc potapěče a po detailním průzkumu se nestačil divit, co že to objevil. Potapěči objevili dlouhé ulice, veliké bulváry, vznešená schodiště, velkolepá klenutá podloubí, enormní bloky dokonale oříznuté - všechno harmonicky spojené  v lineární architektuře, kterou nikdo ještě neviděl. V následujících měsících se archeologické společenství  připojilo k prozkoumání tohoto objevu.
Vycvičení profesionálové utvořili tým  s nadšenci, kteří stavbu objevili. Ve vzájemném respektu pracující spolek, akademici a amatéři spojili síly k tomu, aby byly příkladem spolupráce pro zbytek světa. V září 1996, nedaleko od břehu ostrova Yonaguni, více jak  300 mil na jih z Okinawaa, našli obrovskou pyramidovou strukturu v hloubce 160 metrů. Zdá se, že pyramida byla ceremoniálním středem širokých promenád a lemujících pylonů. Dodnes však nidko neví, kdo ji vytvořil a k jakému účelu sloužila.

test-jak snášíš kritiku

29. dubna 2010 v 20:18 | lucik |  testy,vtipné texty
1) Trápíš se často maličkostmi? (Ano 5 bodů, Ne 2 body)
2) Vyhýbáš se hádkám a neshodám? (Ano 5 bodů, Ne 1 bod)
3) Sneseš, když se někdo baví na tvůj účet a dělá si z tebe posměch? (Ano 1 bod, Ne 6 bodů)
4) Snášíš lépe kritiku než nepřiměřenou chválu? (Ano 1 bod, Ne 4 body)
5) Jsou chvíle, kdy samu sebe nemáš ráda? (Ano 1 bod, Ne 4 body)
6) Zdá se ti, že ti všichni křivdí? (Ano 4 body, Ne 2 body)

Vyhodnocení:
Do 14 bodů:
Dáváš přednost komunikaci bez přetvařování. Konstruktivní kritika je pro tebe daleko důležitější než upřímné lichocení. Vážíš si lidí, kteří se právě takto projevují a jsou schopni takto jednat. Dotknou se tě jen velmi podobné postupy, na které příslušně reaguješ a dlouho si je pamatuješ.
15 - 23 bodů:
Sneseš dost, ale pokud se právě necítíš v pohodě, dokážou tě vyvést z míry i hlouposti, které bys jindy vyřešila s nadhledem. Vždy raději počítej do 10! Ve své indisponovatelnosti nevstupuj do rizikových vod, jakým jsou večírky a jiné akce.
24 bodů a víc
S tebou to okolí nemá lehké. Jsi citlivka jedna radost. Každou poznámku bereš osobně a dokáže tě dohnat k slzám. Měla bys zapracovat ve svém podvědomí, určitě se ti to vyplatí. Okolí tě bude mít raději a nebudeš se bát, že ti ublíží.kouzlo ohně

27. dubna 2010 v 18:25 | lucik |  magie a kouzla
Tentokrát budeš potřebovat krabičku zápalek.Tiše vyslov nějaké přání a zapal dvě sirky.Drž je zapálenými hlavičkami blízko sebe,každou v jedné ruce směrem vzhůru.Pokud jejich plameny budou směřovat k sobě a nakonec se spojí do jednoho plamínku,tvoje přání se do roka splní.Když se plamínky nespojí,musíš si na uskutečnění svého přání počkat.Přemýšlej taky o tom,jak bys ho mohla sama uspíšit.

nejdelší fontána-video

27. dubna 2010 v 18:24 | lucik |  zajímavosti

Dvoupodlažní most Banpo v Soulu není obyčejným mostem, ale zároveň také nejdelší fontánou zapsanou v Guinessově knize rekordů. Moonlight rainbow fontána (Duhový měsíční svit) má téměř 10 000 světel podél obou stran mostu a během pěti minut vytryskne 190 tun vody.

Haluzovej dům

27. dubna 2010 v 18:24 | lucik |  hádanky,obrázky
n
n
n
n
n
n
n

Alarmující studie o škodlivosti chleba

27. dubna 2010 v 18:24 | lucik |  ostatní
Nedávno byl bez větší odezvy zveřejněn alarmující článek, který varuje před nebezpečím pocházejícím z vůně pečeného chleba. Ukazují se totiž následující spolehlivě zjištěná fakta:
  
  
   1. Více než 98 procent odsouzených pachatelů závažných trestných činů konzumovalo chléb.
  
   2. Plná polovina dětí, které vyrůstaly v domácnostech konzumujících chléb, má v testech inteligence podprůměrné výsledky.
  
  3. V 18. století, kdy se prakticky všechen chleba pekl doma, byla průměrná délka života menší než 50 let, dětská úmrtnost dosahovala hrozivých čísel, mnoho žen umíralo při porodu a nemoci jako tyfus, žlutá zimnice a chřipka decimovaly celé národy.
  
   4. Více než 90 procent násilných trestných činů je spácháno do 24 hodin po požití chleba.
  
   5. Chléb se vyrábí z tzv. "těsta". Bylo prokázáno, že již necelého půl kilogramu této hmoty může udusit myš. Průměrný Čech sní za jediný týden větší množství.
  
   6. Primitivní kmenová společenství, která neznala chléb, trpěla v nesrovnatelně menší míře rakovinou, Alzheimerovou chorobou, Parkinsonovou chorobou a osteoporézou.
  
   7. Chléb je prokazatelně návykový. Osoby, kterým je odepřen chléb a dostávají pouze vodu, se nejpozději do dvou dní vehementně dožadují chleba.
  
   8. Chléb je často pouze přestupní stanicí ke konzumaci "tvrdších" potravin, jako je máslo, džem, buráková pomazánka a dokonce čokoláda.
  
   9. Je dokázáno, že chléb absorbuje vodu. Protože lidské tělo obsahuje více než 90 procent vody, vyplývá z toho, že konzumace chleba může mít za následek, že vaše tělo bude pohlceno tímto absorbujícím potravinářským výrobkem a stane se z vás houbovitá rosolovitá hmota.
  
   10. Novorozenci se mohou chlebem zadusit.
  
   11. Chléb se peče při teplotách kolem 200 stupňů Celsia. Taková teplota zabíjí dospělou osobu za dobu kratší než 1 minuta.
  
   12. Většina konzumentů chleba nedokáže odlišit závažná vědecká fakta od nesmyslných statistických blábolů.

Hra PAC-MAN Pizza Parlor ke stažení

27. dubna 2010 v 18:23 | lucik |  Hry a Filmy
n
Tady máte odkaz ke stažení:zde

skrytá kamera

27. dubna 2010 v 18:23 | lucik |  vtipná videa

Existují upíři?

27. dubna 2010 v 18:23 | lucik |  zajímavosti
Příběhy o upírech - nemrtvých lidech - živících se lidskou krví rozhodně slyšel každý z nás. Povídky o těchto (ne)tvorech totiž patří u milovníků hororů k nejoblíbenějším.
Víra v upíry, démony, kteří pijí lidem krev byla rozšířena po celé Evropě. Jde o velmi starou pověru rozšířenou v mnoha zemích. A pozor, někteří lidé věří v existenci upírů dodnes. Kdo je vlastně upír? Upír není ani živý ani mrtvý, přes den se ukrývá před denním světlem v rakvi a v noci vychází za potravou, tedy krví, nejraději lidskou.
Stane se jím člověk, který za svého života škodil druhým, zemřel podivným způsobem, nebo byl upírstvím nakažen od jiného upíra.

Čelákovičtí upíři:
Asi nejznámější důkaz víry našich předků v upíry najdeme ve středočeských Čelákovicích. Při stavbě rodinných domků zde před lety nalezli archeologové čtrnáct koster. Na tom by nebylo ještě nic divného, kdyby všechny nebyly během pohřbu poškozené tak, aby jim bylo znemožněno vylézt z hrobu.
Dříve totiž panovalo přesvědčení, že někteří lidé mohou i po smrti škodit živým. Ti se tomu bránili tím, že "podezřelé" mrtvé pohřbívali se svázanýma rukama či nohama, ústy ucpanými hlínou, a obličejem dolů - tedy v poloze na břiše. To vše proto, aby se "nemrtví" nemohli vyhrabat z hrobu a škodit. Někdy však i po takovémto "bezpečném" pohřbu podezřelého člověka docházelo k tragickým událostem, ze kterých ho součastníci vinili - třeba udeřil blesk, vznikl požár, nebo se o
bjevila nakažlivá nemoc. Potom nezbylo než hrob "upíra" vykopat a oddělit mu hlavu, případně probít jeho srdce dřevěným kůlem. Na čelákovickém pohřebišti jsou takto posmrtně o hlavu připravené čtyři kostry, v jedné nalezli archeologové dřevěný kolík zaražený do levé části hrudníku.
Středověkých hrobů, v nichž jsou lidé pohřbíváni tak, aby nemohli z hrobu vycházet, je v ČR i po celé Evropě více, jde však jen o jednotlivé případy na běžných pohřebištích. "Upírský hřbitov" v Čelákovicích je ojedinělý.

Nejznámější upír:
Jako předloha pro literárního Drákulu posloužil britskému spisovateli Bramu Stokerovi valašský kníže Vlad III. Tepeš. Jeho knížectví je dnes součástí Rumunska, v první polovině 15. století, kdy se Vlad III. narodil, však bylo samostatné. Přízvisko Tepeš (čti Cepeš), které znamená Narážeč, nebo Napichovač (na kůl) získal díky svému oblíbenému způsobu poprav nepřátel a krutosti. Je však třeba pamatovat, že doba ve které žil byla neobyčejně drsná a jeho knížectví bojovalo o holou existenci s Turky i Maďary. Upíra z něho udělali až za nějakou dobu po smrti.
Legendu přiživuje i to, že nevíme, kde leží jeho ostatky. Když v roce 1931 otevřeli rumunští archeologové údajnou Vladovu hrobku v klášteře na ostrově Snagov uprostřed stejnojmenného jezera, byly v ní jen staré zvířecí kosti. Po delším pátrání byl na ostrově objeven další hrob. V něm údajně ležela rakev s lidskými kostmi, zabalenými v černém, zlatě vyšívaném rouchu a se šperky s dračím motivem. Nikdo však nález blíže nestačil zkoumat, po přepravě ostatků do muzea v Bukurešti se totiž vše záhadně ztratilo.

Nemoc která vše vysvětluje?
Možná, že pověsti o upírech mají i reálnější základ. Existuje totiž vzácná nemoc krve, při níž uniká z organismu železo, jmenuje se porfyrie. Nemocní mají nápadně bílou a jemnou pokožku. Časem u nich dochází ke znetvoření obličeje: tuhnou jim rty a dásně, zuby působí výrazněji. Pobyt na slunečním světle příznaky nemoci urychluje, u pacientů vznikají červené skvrny na kůži, rostou jim chlupy na rukou a obličeji, červenají zuby. Postižení proto žijí pouze v noci a raději se vyhýbají lidem. Jsou alergičtí na česnek, ten totiž rozpouští železité krevní barvivo a brání organismu v jeho vytváření.

diplomek za bleskovku

25. dubna 2010 v 20:09 | lucik |  Bleskofky,diplomy
Diplomek pro mě za bleskovku
m
je fakt super :-)

Příběh k zamyšlení-Dar

25. dubna 2010 v 18:38 | lucik |  ostatní
Jan byl spolehlivý tesař, který pracoval pro velmi úspěšného stavebního podnikatele. "Chci tě pověřit dozorem při stavbě nového domu. Máš na starosti materiál i práci dělníků od základů až po střechu," řekl jednoho dne Janovi podnikatel.
A Jan tento úkol nadšeně přijal.
Deset dnů předtím, než se měly začít kopat základy, znovu prostudoval celý projekt. Zkontroloval měření i rozpočty a napadlo jej - pokud je opravdu hlavní stavební dozor, proč by na několika místech nepoužil levnější materiál a neušetřil nějaké peníze pro sebe. Kdo zjistí rozdíl?
Svůj plán začal hned uskutečňovat. Objednal dřevo druhé jakosti a ve zprávě uvedl, že bylo použito dřevo první jakosti. Do základů dal levnější beton, použil méně drahý elektroinstalační materiál; zkrátka šetřil, kde se dalo... a všude uváděl materiál kvalitnější. Když byl dům hotový a vymalovaný, pozval podnikatele, aby si jej přišel prohlédnout.
"Jendo," řekl mu podnikatel, "odvedl jsi opravdu skvělou práci. Byl jsi celé roky dobrým a spolehlivým pracovníkem, proto jsem se rozhodl projevit ti vděčnost tím, že ti tento dům dám jako dar!"

vyrob si-Papírová mozaika

25. dubna 2010 v 18:37 | lucik |  ostatní
Potřeby:Výkresy,temperové barvy,štětce,nádoba na vodu,pravítko,tužka,nůžky,lepidlo

Postup:
Nejprve si rozmyslíme, jaký obrázek chceme vyrobit a v jakých barvách, nemusí to být jen tulipán, ale třeba i sluníčko, vánoční stromeček nebo hvězdička.
Pak nabarvíme výkresy temperovými barvami - v našem případě půl výkresu červenou a zelenou, celý výkres modrou. Můžeme použít i dva odstíny barev, třeba světlejší a tmavší modrou, obrázek pak bude zajímavější.
Po zaschnutí nabarvené výkresy nastříháme na čtverečky a obdelníčky nebo i jiné tvary, které nemusí být uplně pravidelné.
Na čistý výkres si tužkou nakreslíme tvar, který chceme vyrobit a nanečisto si vyzkoušíme poskládat dílky. Pak ho po částech ho natřeme lepidlem.
Například u tulipánu nejdřív natřeme lepidlem červený květ a opatrně přikládáme jednotlivé dílky mozaiky. Tak postupujeme i u dalších částí.
Po zaschnutí si pak obrázek už jen pověsíme na zeď
m


Křeček zlatý

25. dubna 2010 v 18:36 | lucik |  zvířátka
n
Křeček zlatý (Mesocricetus auratus Waterhouse,1839) někdy nazývaný též křeček syrský nebo křeček medvědí je druh hlodavce z čeledi myšovitých.

Historie:
Poprvé byl křeček zlatý popsán v roce 1839 přírodovědcem Waterhousem. Teprve v roce 1930 se podařilo zoologovi profesoru Aharonimu z Jeruzaléma v blízkosti Aleppa v Sýrii odchytit prvního živého křečka zlatého. V hluboké noře našel matku s dvanácti mláďaty, z nichž přežila jen 3 (9 jich nepřežilo cestu autem). Velmi brzy přišli na svět potomci těchto sourozenců. Z těchto sourozenců pochází všichni doma chovaní křečci zlatí. Každý křeček zlatý je nějak příbuzný všem ostatním křečkům.

Popis:
Tento až 18 centimetrový a až 180 gramový křeček má různé typy i barvy srsti (dlouhá, krátká, lesklá - satén). Na hlavě má malý růžový nosík, pak velice citlivé a ve stáří velmi důležité hmatové vousky, černá korálková očka,ouška a veliké lícní torby, do kterých se mu vejde 2,5 piškotů a nějaké zrní, celkem až polovina své vlastní hmotnosti. Křečci se dožívají 2 až 3 let. Může se dožít i většího i menšího věku.

Povaha:
Povaha může být různá: agresivní, kamarádivá, ignorantní. Většinou záleží na okolí (místě koupení), dostatku či nedostatku potravy a chování jeho majitele. Křeček zlatý je samotář, od 2 měsíců života se více křečků nesnese. Křeček zlatý je velmi dobrý společník.

Mechová peřinka-buchta

25. dubna 2010 v 18:36 | lucik |  recepty
n
Potřeby:4 vejce (sníh), 250g Hery nebo másla, 20dkg cukru krupice, 150ml mléka, 30dkg polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 1 vanilkový cukr, kůra z půlky citrónu ... 1 polévková lžíce kakaa na obarvení půlky těsta

Postup:Nejdříve si oddělíme žloutky a bílky. Žloutky vyšleháme s cukrem a Herou (máslem) do pěny a poté zašleháme mléko. Dále přidáme ostatní suroviny a vše vyšleháme do hustší hmoty, do které pak zvolna vařečkou vmícháme sníh ze čtyř bílků (těsto nám jakoby zřídne a bude akorát). Poté těsto rozdělíme na dvě poloviny a do jedné vmícháme kakao. Pekáč si vymažeme máslem a vysypeme strouhankou a do něj pak lžící na střídačku poházíme těsta. Dáme péct do předehřáté trouby na 170°C a pečeme dokud vršek není zlatavý.

Green Day-rozhovor

25. dubna 2010 v 18:34 | lucik |  Green Day
n

BRAVO: Ahoj Billie Joe, vypadáš dobře ! Už jsme měli strach, že snad máš
rakovinu ...
Billie Joe: No dovol ! Kdo prdí, zdraví si tvrdí ... Takže žádná rakovina. Možná
vám ale Mike může vysvětlit jak tahle fáma vznikla ...
Mike: V září loňskýho roku jsme k desce "American Idiot" vydali dost hustou
tiskovou zprávu. V ní se rozplývá umírající fanda nad slavnou minulostí
Green Day. Samozřejmě to nikdo nepochopil. Měl to být vtip, přišlo mi to
jako dobrej nápad.
BRAVO: A co vaše texty na albu "American Idiot" ? Je to všechno vymyšlené
anebo se přece jen texty týkají vašich životů ?
Billie Joe: Je tam jeden opravdový příběh, a sice "Wake Me Up When September
Ends"... je to o tom, jak mi umřel táta v roce 1982 na rakovinu ...
Tré: Ostaní songy jsou vlastně příběhy fiktiního hrdiny, v kterým se každý z nás
trochu poznává. "American Idiot" je v podstatě první punková opera v
dějinách hudby. Je to legrační, vždyť první songy jsme nahráli jen tak z
hecu. Netušili jsme, jakej úspěch ta deska bude mít. Fakt neuvěřitelný.
BRAVO: Proč jste se vlastně nechali nafotit jako vězni ? Co to bylo za nápad ?
Mike: Protože do jednoho patříme za mříže ! Mám s tím zkušenosti. Strávil jsem
kdysi noc ve vězení, kde jsem měl vystřízlivět. Policie mě sebrala na
ulici, kde jsem totálně opilej usnul na chodníku... Ale to je pořád ještě
lepší než to, co se Billiemu přihodilo v Itálii. Taky byl totálně na mol -
jenže on usnul na hotelový chodbě a k tomu ještě nahej !
Billie Joe: No co ? Když je mi horko, tak se prostě svlíknu ! Bohužel mě kvůli
tomu taky zatkli, když jsem se v roce 1995 obnažil v Milwaukee na
pódiu. Druhej den jsem zaplatil pokutu 141,85 dolarů. O trochu
nepříjemnější bylo mí zatčení v lednu 2003. To mě zastavili
policajti sto metrů před mým barákem v Berkeley (Kalifornie). V krvi
jsem měl 1,8 promile alkoholu. Naštěstí jsem dostal jen zákaz
řízení. Od tý doby nepiju.
BRAVO: Vzpomenete si na nějaké trapasy ?
Billie Joe: Ani ne, snad jen že jsem na turné čúral opilej do svýho kufru... ale
to se mi už přece stát nemůže...
Mike: Jednou se mi zdálo, že mě Billie škrtí. Ve spánku jsem si tak sám vyrazil
zub.
Tré: Já jsem měl jednou pocit, že mi na koncertě začali hořet kalhoty, tak jsem
je rychle svlíknul. Ale nic se nedělo ... byl to jen pocit.
BRAVO: Není divu, když vás kapely jako Sum 41 nebo Good Charlote nazývají
svými idoly - když jste takový pošuci ...
Tré: To nejsou kapely, to jsou jen boybandy. S punkem nemají nic společnýho.

Květomluva(1.)

25. dubna 2010 v 18:34 | lucik |  ostatní
Akát,květ-kdy tě opět spatřím?
Akát,list-tvé přátelství mne uzdraví.
Ananas-jen jeden polibek.
Angrešt-po hněvu nastane soulad a mír.
Barvínek-brzy budeš mou.
Bez černý-neklam se ve mně.
Bodlák-urázíš mne svou řečí.
Borovice-budu na tebe i dlouho čekat.
Borůvka-spočin jen jednou v mé náruči.
Bramborový květ-proč jsi tak zamyšlená?
Březový list-hled se ke mě přiblížit.
Buk,větev-obdivuji se ti.
Bukvice-tvá marnivost je zřejmá.
Celer-dojdeš svého cíle.
Cibule,květ-tvé slzy jsou neupřímné.
Citron-nemohu tě milovat.
Čekanka-tvá láska at mne vede.
Česnek-raději se vyhni mé společnosti.
Dub,list-odříkám se tě.
Fialka-dej mi své srdce.

Emily Osment-Rozhovor

25. dubna 2010 v 18:34 | lucik |  Hannah Montana
n
Je to už vaše třetí sezóna.Jak se za ta léta,co seriál běží,změnil?
Je těžké uvést jednu konkrétní věc.Myslím,že každý filmový den probouzí nové pocity.Cítím se tu už skoro jako doma.

Při natáčení bývá občas přítomné publikum.Líbí se vám to?
Ano,publikum máme na natáčení každý pátek.Je to super-nabíjí nás energií,v tu chvíli se pracuje úplně jinak.Přítomnost diváků nás povzbuzuje,díky ní se ještě víc snažíme.Je to opravdu fajn.

Dostáváte od fanoušků dárky?
Dost často!Nejsladší dárky od fanynek jsou vlastnoručně vyrobené náramky a náhrdelníky.Líbí se mi identické řetízky s písmeny BFF(Best Friends Forever-nejlepší kamarádky navždycky).Dívky,které je nám vyrábějí,mi jeden daly a druhý si nechaly.Jason kdysi dostal takový a nosil ho víc než dva měsíce.Náramek byl vidět v každém díle.Myslím,že byl oranžový.

Jaký je tvůj styl,jak se oblékáš?
Mám ráda pruhované svetry.Mám jeden oblíbený bíložlutě pruhovaný a druhý s šedozelenými pruhy.Myslím,že Lily je má taky ráda.

A doplňky?Které se ti obzvlášť líbí?
Boty!!!Mám doma ohromnou krabici na boty značky Convese.A stejně velkou krabici na sandály.Miluju,miluju,miluju boty!

Jaký módní vzkaz bys chtěla fanouškům poslat?
Moje rady zní:nekombinujte moc barev.Jednoduchost je nejlepší.

Česká přísloví(1)

25. dubna 2010 v 18:33 | lucik |  přísloví,chytřejší během 30...
 1. Bez práce nejsou koláče.
 2. Bez peněz do hospody nelez.
 3. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě.
 4. Bližší košile nežli kabát
 5. Co je šeptem, to je s čertem
 6. Co je v domě není pro mě.
 7. Co jsi z úst vypustil,ani párem koní nedostaneš zpět.
 8. Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek.
 9. Co se v mládí naučíš, ke stáru jako když najdeš.
 10. Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.
 11. Darovanému koni na zuby nekoukej.
 12. Devatero řemesel - desátá bída.
 13. Díra - nedíra, furt se natírá.
 14. Dočkej času jako husa klasu.
 15. Dobré slovo i železná vrata otvírá.
 16. Dvakrát měř, jednou řež.
 17. Drzé čelo lepší než poplužní dvůr.
 18. Hlad je nejlepší kuchař.
 19. Hlad má velké oči.
 20. Hloupý kdo dává, hloupější kdo nebere.
 21. Host do domu, bůh do domu a hůl do ruky.
 22. Chybami se člověk učí.
 23. Chytrému napověz, hloupého kopni.
 24. Chytrost nejsou žádné čáry.
 25. Jablko nepadá daleko od stromu.
 26. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
 27. Jak si kdo ustele, tak si lehne.
 28. Jaký pán takový pes.
 29. Jedna chyba sto jiných za sebou táhne.
 30. Jedna vlaštovička jaro nedělá.
 31. Jen blbec se spálí dvakrát o stejná kamna.
 32. Kam čert nemůže, nastrčí bábu.
 33. Kam nechodí slunce, musí lékař.
 34. Každá liška svůj ocas chválí.
 35. Každý ať zamete nejprv před svým prahem.
 36. Každý chvilku tahá pilku.
 37. Kde nic není, ani smrt nebere.
 38. Kde rodina v rozbroji, tam je zlato na hnoji.