Červen 2010

Hádanka:Lordi

28. června 2010 v 20:44 | lucik |  hádanky,obrázky
Do hotelu přišli tři lordi. V recepci si řekli za jeden pokoj 10 liber, které každý z gentlemanů zaplatil - dohromady 30 liber.
Když měl poslíček odnést pánům zavazadla, přispěchal ředitel hotelu, že měli hosté zaplatit jen 25 liber. Dal tedy poslíčkovi pět liber, ať je lordům vrátí.
Poslíček nevěděl, jak rozdělit 5 liber mezi tři osoby, tak dal každému po libře a dvě si nechal.
Každý tedy zaplatil 9 liber (deset původně, jednu dostal zpět). 3x9=27. Dvě libry si nechal poslíček. 27+2=29. Kam zmizela jedna libra?

dům loutek-info o seriálu

28. června 2010 v 20:43 | lucik |  seriály
Loutkami jsou v tomto seriálu míněni živí lidé, kteří se rozhodli pro získání velkého finančního obnosu obětovat pět let života. Říká se jim "agenti" nebo také "loutky". Práce pro Dollhouse totiž obnáší vymazání jejich osobnosti včetně paměti, aby do nich mohly být vloženy nové osobnosti s jinou pamětí, schopnostmi a dovednostmi, a to pro plnění různých úkolů.
Tyto proměněné jedince si najímají bohatí lidé, kteří je využívají pro uskutečnění svých záměrů. Podle jejich požadavků jsou každé "loutce" předem nastaveny vlastnosti. Úkoly, které agenti dostávají, jsou nejrůznějšího druhu. Od mileneckých služeb až po páchání zločinů. Po akci a vykonání zadané práce si "loutky" nic nepamatují. Jedna z nich se však začíná rozpomínat, čím během úkolů prošla, a přestává být manipulovatelnou osobou…
Za seriálem Dollhouse stojí světoznámý americký scenárista a režisér Joss Whedon. Na Primě COOL se s jeho tvorbou mohli diváci setkat při sledování seriáluAngel.
K jeho dalším slavným dílům patří seriál Buffy, přemožitelka upírů nebo internetová muzikálová senzace Dr. Horrible´s Sing-Along Blog. Hlavní představitelkou Domu loutek je herečka Eliza Dushku, která se objevovala nejen v uvedených seriálech, ale je také hlavní představitelkou seriálu Volání mrtvých, který Prima COOL také vysílala.

Zajímavosti:
Elizu Dushku a Josse Whedona napadl koncept seriálu během jejich společného oběda. Společnosti Rossum, která vede výzkum a zároveň stojí za provozem Domu, je pojmenovaná jako pocta hře Karla Čapka R.U.R. (Rossums Universal Robots).
Seriál měl premiéru na jaře 2009. Brzké nasazení na novém TV programu Televize Prima jej tak zařadí k nejrychleji uvedeným seriálům kvalitní světové produkce na Primě COOL. Česká verze seriálu je obohacena o úzkou spolupráci s fanoušky seriálu.

Jodelle Ferland z Eclipse

28. června 2010 v 20:42 | lucik |  Twilight Sága
z
Datum narození:9.10.1994

Místo narození:Nanaimo,Britská Kolumbie,Kanada

Životopis:
Mladá, velmi talentovaná herečka Jodelle Micah Ferland se narodila 9. 10. 1994 v Nanaimo, městě v kanadské Britské Kolumbii, má ještě starší sestru a bratra. Do světel ramp vstoupila v roce 1998 rolí v seriálu Cold Squad a za dva roky poté již účinkovala v prvním filmu (byť jen televizním) Mermaid. Její ztvárnění holčičky, která se není schopna vyrovnat se smrtí otce, bylo natolik věrohodné a poutavé, že jí vysloužilo nominaci na cenu Emmy (televizní obdoba Oscarů) a stala se tak prozatím nejmladší nominovanou herečkou vůbec.

Poté následovalo několik dalších seriálů - Dark Angel (2000), Smallville (2001) a Collector (2004) a objevovala se čím dál více i ve filmech - televizní Trapped (2001), horror They (2002) a bohužel dosti špatný remake horroru z roku 1976, Carrie (hrála titulní hrdinku v dětství) dle předlohy Stephena Kinga. Jisté déja-vu mohla J. F. cítit, když se v roce 2004 objevila v seriálu Kingdom Hospital, který napsal opět King a byl to zase remake - tentokrát famózního seriálu Larse von Triera Království. Slečna Ferland si zde provedla malý nácvik na Silent Hill - proháněla se po chodbách v roli ducha holčičky Mary Jensen, který se zoufale snaží dojít klidu.

V roce 2005 ji Terry Gilliam obsadil coby Jelizu-Rose, dívku, jejíž otec zemře na předávkování (že by zase déja-vu?) a ona zůstává sama na farmě uprostřed obilných lánů, do své hříčky Tideland, kde předvedla naprosto neuvěřitelný výkon - byla vzteklá, roztomilá, křehká a nevinná i ďábelsky svůdná a dokonale zatlačila do pozadí všechny ostatní herce. O rok později se dočkala role ve filmu, který měl asi největší potenciál, ji nějak představit celosvětové veřejnosti - horroru Silent Hill, kde již tradičně fenomenálním způsobem ztvárnila dvojroli Sharon/Alessy, duší dvou dívek, kterých se dotkly poskrvněné pařáty mrtvého města Silent Hill.

V roce 2007 má mít premiéru její další film, opět horror Seed - příběh o sériovém vrahovi, údajně dle skutečné události, bohužel se jedná film Uwe Bolla, tak nezbývá, než tiše doufat, že pro další roli si slečna Ferland vybere film někoho alespoň z poloviny tak dobrého jako byl Terry Gilliam.

rozhovor-Kellan Lutz a Ashley Greene

28. června 2010 v 20:41 | lucik |  Twilight Sága
a
Fajn, že tu mám zrovna vás dva. Je pravda, že jste víc než jen kolegové?
Ashley: Poznali jsme se už snad před šesti lety a jsme dobří kamarádi. Natáčení Twilight to jen utvrdilo. Ale nechodíme spolu.
Kellan: My se s Ashley samozřejmě vezmeme. :-) A.: Haha. Ale musim říct, že Kellan je můj nejlepší kámoš. Baví mě mluvit s ním o mužích, dostanu tak pohled z druhé strany.

Kdyby bylo po vašem, koho by Bella zvolila?
A.: Když to vezmu podle sebe... Rob mě na první pohled nezaujal vůbec. Byl to takovej tichej, uzavřenej kluk, žádná chemie mezi námi nevznikla. Když po něm začaly fanynky šílet, ani si s tím nevěděl rady. To Taylor, to je jiná. Je rozkošnej, zbožňuju ho. Já bych ji spárovala s ním. K.: Já bych ji dal Robovi. Za odměnu. On na sebe strhnul pozornost fanynek a my máme klid, tak si ji fakt zaslouží (smích).

Co se vám líbilo na Zatmění víc než na předchozích dílech?
K.: Akce. Konečně pořádné rvačky a napětí. Miluju akci, baví mě být za drsňáka a ukazovat modřiny, co jsem slíznul v boji.
A.: Mně se líbilo, že už nejsme parta cizích lidí, ale skuteční přátelé. Na place je pak hned jiná atmosféra.

Kdyby nebylo Twilight, co byste dnes asi dělali?
A.: Možná bych byla modelka, docela se mi v tom už dařilo.
K.: Asi bych hrál v televizi, dělal občas modeling a čekal na svou velkou šanci, až mě někdo objeví. Nebo bych dělal něco úplně jinýho. Cokoli, jsem takový chameleon.

Xavier Samuel - Nový upír v Twilight!

28. června 2010 v 20:41 | lucik |  Twilight Sága
a

Mluví se o něm jako o druhém Robertu Pattinsonovi, tak se na něj podíváme zblízka...
Po Liamu Hemsworthovi je Xavier Samuel další nadějnou hvězdou, která pochází až z daleké Austrálie. Zatímco doma si zahrál v pár seriálech, v Americe získal roli v dalším pokračování megaúspěšné Twilight ságy s názvem Zatmění a také v Rozbřesku, posledním díle upírské tetralogie. Původně se také mluvilo o tom, že tuto roli by měl ztvárnit Tom Felton (Draco Malfoy z Harryho Pottera), ale i Channig Tatum. Nakonec ale konkurz vyhrál právě Xavier.
Šestadvacetiletý hezoun si v Zatmění zahraje nově zrozeného upíra Rileyho, který se připojí ke spiknutí Viktorie (Bryce Dallas Howard). Ta si dala za úkol zabít Belliny ochránce i Bellu samotnou.
Sám Xavier byl překvapený, že roli získal, protože, jak sám řekl, už není zrovna ve věku teenagerů. Na svůj věk ale vůbec nevypadá, takže do mladé upírské partičky zapadne skvěle!
Jen co se začalo točit v kanadském Vancouveru, vrhla se na něj média, která ho okamžitě začala srovnávat (i díky stejně sexy háru) s Robertem Pattinsonem a věnovala mu patřičnou péči, kterou Xavier okomentoval s úsměvem slovy: "Kávu už teď budu pít asi vždy za přítomnosti blesků fotoaparátů, ale jsem šťastný, že jsem roli Rileyho získal."

Melissa Rosenberg se rozmluvila o scénách na ostrově Esme.

28. června 2010 v 20:41 | lucik |  Twilight Sága
"Budou sexuální scény - vícenásobné sexuální scény," řekla Melissa pro Access Hollywood na premiéře Eclipse. "Bude tam peří," dodala."Bude tam scéna, v níž se narodí dítě,". Před nedávnem řekla Kristen pro Access, že je zvědavá na to, jak bude vypadat dítě Belly a Edwarda a na otázku, zda bude mít miminko Drakulovské kordy Melissa naznačila, že je to možné. "Může to tak být," usmála se Melissa.Melissa rovněž řekla, že momentálně už horlivě pracuje na scénáři a svěřila se is tím, v jakém stadiu je. "Jsem uprostřed Breaking Dawn," řekla. "Pracovala jsem na něm dnes ráno a budu na něm pracovat i zítra ráno. Jsem přesně v polovině."

Jackson promluvil o Twilight, Jasperově cestě v Eclipse a hlavně hororovém "Dread"

28. června 2010 v 20:41 | lucik |  Twilight Sága
Za interview vděčíme the New York Post.

Jako někdo, kdo sleduje hororové filmy lepší část svých osmadvaceti let, nemohu uvěřit, že napíšu tuto větu: Dread měl tak znepokojující a šokující konec, že jsem málem zvracel při posledním aktu filmu.

Nedávno jsem se sešel s "Dread star" Jacksonem Rathbonem a zjistil jsem, že mé "tělesné reakce" z filmu byly i pro Jacksona důvodem na prvním místě, aby podepsal smlouvu. Bavili jsme se ale i o přijatelnější věcech, jako např. co mohou fanoušci Twilight očekávat od letošního pokračování - Eclipse.

PW: Nebudu lhát, z tohoto filmu mi bylo na konci opravdu špatně.
Jackson: Oh skvělé! To je přesně to v co jsem doufal.

PW: Když jsi se seznámil s "Dread", vyvolal u tebe taky takové reakce?
Jackson: Dal jsem scénář příteli a on říkal že to z něj skoro udělalo chudáka. A tak jsem věděl, že ten film musím udělat
PW: Posledních 20 minut je nejtěžších na sledování. Jak to ten den vypadalo na natáčení?
Jackson: No, já jsem se snažil být na natáčení co nejvíc to bylo možné a ikdyž jsem zrovna nehrál v určité scéně, rád pozoruji. Rozhodně jsem tam chtěl být zrovna tento den. Byla to gut-wretching (??) scéna a myslím, že Hanne Steen odvedla skvělou práci, bylo to poctivé a reálné.

Glamour UK photoshoot + rozhovor se sourozenci "Cullenovymi"

28. června 2010 v 20:40 | lucik |  Twilight Sága
Jaký je rozdíl mezi láskou a touhou?
Kellan: První půlrok je vždy vzrušující, ale pak může začít nuda. Takže jestli ten žádostivý pocit nikdy nevymizí, tak víte, že je to skutečné.
Ashley: Když náhle začnete milovat věci, které vás dříve na druhém rozčilovaly, tak to znamená, že se něco změnilo.
Nikki: Přeháníme to s používáním slova "miluji". "Miluji tacos, miluji boty." "Milujeme" spoustu věcí, ale netoužíme po spoustě věcí. jsem ve filmu, kde se vše točí kolem posedlosti láskou, ale lidé by měli být více posedlí touhou.
Jackson: Touha chutná jako tequila a láska jako whiskey. Láska hoří déle, hřeje vás uvnitř a někdy děláme hlouposti. Tequila nás vede k plýtvání. Zbytečně visíme na touze a zahříváme se láskou.

Tělo a ochlupení... diskutujme.
Kellan: Mám chlupy na hrudi a když dělám fotky pro magazíny, tak se oholím, abych vypadal mladě. Ale nikdy jsem se nenechal navoskovat.
Nikki: Jsem velká fanynka ochlupení - jestli se muž holí, tak nemám zájem.
Jackson: Přál bych si mít větší strniště. Kvůli natáčení se musím holit denně, ale raději bych si vousy nechal růst, žil v horách a holil se sekerou.
Ashley: Delší vousy vypadají na klukovi skvěle, ale bolí to, když líbáte. Trocha chlupů na hrudi nevadí, ale nelíbí se mi na zádech!


Photoshoot Nikki Reed

28. června 2010 v 20:40 | lucik |  Twilight Sága
d
c
c
c
x


Umění Grafitti

28. června 2010 v 18:19 | lucik |  zajímavosti
Že grafitti nemusí znamenat jen bezhlavé čmárání po zdi, dokazuje dvadvacetiletá Francouzka a zároveň asi největší francouzská fanynka skupiny Tokio Hotel, která si říká Kim-Lan. Tahle skupina je také hlavním námětem jejích fakt povedených grafitti, kterých už má na svém kontě spoustu. Mladá umělkyně je na svůj věk dost schopná, protože svého talentu využila i ke slušnému byznysu. Svoje grafitti díla totiž nechává tisknout na trička a prodává je prostřednictvím svého e-shopu. A co jsou nejčastější motivy na tričkách? Samozřejmě Tokio Hotel, bez kterých nedá Kim-Lan ani ránu, ale také tu najdeš témata jako hip-hop, rock nebo glamour. Jestli se chceš podívat na další výtvory téhle talentované holky, mrkni na její profil www.myspace.com/kimlan78.


pozadí na blog

28. června 2010 v 18:18 | lucik |  pozadí,blendy
n
n
b
b
b
b
n
b
b

příběh o lásce-Láska a smrt

28. června 2010 v 18:18 | lucik |  ostatní
Je sychravé podzimní odpoledne, ulicemi plynou davy nevšímavých, ustaraných a tak neskutečně monotónních lidských postav. Všechny jsou zabrány do svých vlastních starostí všedního, ničím nezajímavého dne. Nikdo si nevšimne dívky kráčející středem té živé masy. Dívky s nepřítomnýma, uplakanýma očima. Nikdo se na chvíli nevytrhne z každodenního stereotypu. Nikdo se nezeptá, zda nepotřebuje pomoci, zda je vše v pořádku. Dívka bezmyšlenkovitě kráčí ulicemi. Už není schopna přemýšlet, ne, teď už ne. Její mysl zůstala na té křižovatce. Stále před očima vidí jeho krásné modré oči a nádherně tvarované rty, jak se s ní ač nerad, pro dnešek loučí a zároveň slibují další krásné zážitky. Ani jeden však ještě netuší, že je to naposled. Naposled v tomto životě. Naposled v tomto světě. Naposled co se mohou vzájemně podívat do očí a říct si ta dvě magická slůvka. "Miluji tě" řekne mladík a jeho tvář se rozzáří v láskyplném úsměvu. "Však já tebe taky" odpoví skoro rutinně dívka. Kdyby jen tehdy tušila. Auto se pomalu rozjíždí. Dívka odchází směrem k nedalekému domu. Už zavírá domovní dveře. Najednou uslyší strašnou ránu, zvuk rozbitého skla a nepřetržitý zvuk klaksonu. " Tome néééééé!!! Doběhne na křižovatku, kde už se tvoří hlouček všudypřítomných čumilů. "Zavolejte někdo záchranku, prosím rychle! Tome no tak prober se, prosím! Už je pozdě, mladík už nevnímá všechno to dění kolem něho. Nevnímá marné snažení záchranářů o jeho život. Nevnímá slzy své milované. Dívka stojí na rohu křižovatky a dívá se za černou dodávkou. Zhroutil se jí život. Chtěla mu toho tolik říct, jak moc s ním byla šťastná, jak milovala jeho velké modré oči, krásné rty, jeho bezchybnou povahu. Proč jen se to muselo stát, proč nám?! Miluji tě, Tome! Dívka prošla snad už celé město, už nemůže přemýšlet, nejde to! Najednou se ale znovu ocitla na té křižovatce. Tady. Tady se to stalo. Tady se jí zhroutil celý svět! Ale za okamžik budou zase spolu, pomylela si... "MILUJI TĚ" vykřikla dívka a vstoupila do silnice...

Bill Kaulitz-Analýza obličeje

28. června 2010 v 18:17 | lucik |  Muzika a Styl
b
Obočí:
Jedná pod vlivem citů, nechybí mu smysl pro humor i pro dobrodružství, do kterého se vrhá většinou s vervou. Když se ,,vyblázní¨, zaleze si do koutku, ve kterém se cítí bezpečně. Hýří spoustu dobrých nápadů, ale jen málokdy je dotáhne do konce. Ve své podstatě je spíš nesmělý, touží po opravdovém přátelství a moc si nevěří. I tak je ve společnosti velmi oblíbený.
Oči:
A zase ty city! Zdá se, jako by ho ovládaly! Je schopný v jednu chvíli vybuchnout jako kotel, v další brečet štěstím. Kariéru i život si užívá plnými doušky, ví, jak se bavit s fanouškama i jak sbalit holku.
Nos:
Má sklon k náladovosti a občas u něj zapracuje temperament. Je velkorysý a bezstarostný, trpělivost, vytrvalost a schopnost soustředit se nejsou jeho silné stránky. Jeho hobby je utrácení peněz, v tomhle směru je spíš nezodpovědný a nepraktický, chybí mu cílevědomost.
Pusa:
Ukazuje ne tvrdohlavost, umíněnost, výřečnost, rád si postěžuje ostatním, ale nechce se řídit jejich radami. Nedělá mu problém se rychle rozhodnout, jak jinak než podle pocitů.
Brada:
Podle ní nemá rád hádky, případné spory spíše urovnává. Kariéru moc neplánuje, bere to tak, jak to přijde.


GOTHIC!

24. června 2010 v 20:13 | lucik |  ostatní
l
Tajemno! Krev! Černo! Růže! Kříže! Horory! Metal! To všechno je gothic...
Pod pojmem gotika si každý vzpomene na dějepis a představí si Katedrálu svatého Víta. Ufff, pekelná nuda! Gothic style ale nabízí mnohem víc. Gotici jsou maximálně citliví, takže i přesto, že neustále chodí v černé a tváří se depresivně, jsou velmi tvořiví. Tenhle styl milují básníci, muzikanti a prostě umělci všeho druhu.

Jak vznikl?
Na počátku 80. let ve Velké Británii stál u zrodu tohohle stylu manžer punkové kapely Joy Division - Anthony H. Wilson, ten názvem gothic označoval muziku, kterou skupina hrála. Fanoušci Joy Division, většinou drsní pankáči, se pak začali oblékat trohu jinak - temněji a styl se začal vyvíjet.

Gothic umění
Vedle kapely punkových Joy Division se ke gothic stylu hlásí například skupiny Mortiis, Epica nebo Theatre of Tragedy a různé jiné kapely patřící ke všem odrůdám metalu či panku. Gotika se projevila i ve filmech jako je třeba Vrána, Beatlejuice, Mrtvá nevěsta Tima Burtona a spousta dalších. Nejvíc se rohodně projevuje v knihách, povídkách a hlavně básních.

Jak být gotikem?
Na to recept neexistuje. Gotici nemají žádné desatero, žádná pravidla. Jediné, co je spojuje je závislost na černé barvě a obliba ve všem temném, ať už jde o umění, oblečení nebo myšlenky. Gotici jsou vnímavé duše. Jsou zahloubaní do svého nitra a právě odtud berou úchvatné nápady ke své velmi osobité tvorbě. Každý gotik je originál! Často je gotika spojována se sebepoškozováním, sebevraždami a depresemi! Není to ovšem pravidlo, některým lidem se prostě jen líbí gothic jako styl!

Vzhled? Účes? Oblečení?
Černá! Černá! Černá! Ta prostě musí být všude, ať už jde o vlasy, nehty nebo sukně! Gotici ulítávají na košilích, pláštích a sukních, a to i kluci. Černá sice vítězí, občas se ale ve skříni gotika objeví i něco bílého nebo rudého, pokud možno s obrázkem růže. Nejčastějším doplňkem v gothic stylu jsou kříže a jiné náboženské motivy, řetězy a obojky. Gotici milují velká magická tetování a piercing.

Líčení
Výrazné černé oční linky a rudá rtěnka - pro holky i pro kluky!

Eclipse-wallpapers

24. června 2010 v 20:13 | lucik |  Twilight Sága
a
z
x
c
c
c

videa-Eclipse

24. června 2010 v 20:12 | lucik |  Twilight Sága

Bella's Lullaby

24. června 2010 v 20:12 | lucik |  Twilight Sága
m

Internet 100krát rychleji?

23. června 2010 v 19:08 | lucik |  zajímavosti
Vědci z telavivské univerzity vyvinuli zařízení, které může zrychlit přenos dat až 100násobně.
Optické kabely exponenciálně zvýšily rychlost, kterou jsme dříve data přenášeli. Jelikož však s přibývajícím časem streamujeme více a více služeb přes jedno jediné optické vlákno, dá se očekávat, že nám tok dat brzy začne na přetížených uzlech váznout.
Vědec z Telavivské univerzity se tomuto problému pokusil předejít, když vyvinul prťavou plastovou bránu, která bude řídit provoz v našich optických sítí. Má zrychit provoz sítí až 100násobně.
Mnoho domácností (především za hranicemi) má telefonní linku, televizi a internet připojené přes optický kabel, s léty se však objem přenášených dat spojených s provozem televize a internetu neustále zvyšuje.
Většina systémů, které se nyní starají o organizaci informací procházejících přes optické kabely, je založena na polovodičových filtrech. Nejenže tyto filtry je poměrně nákladné vyrobit, i jejich efektivita je oproti novému telavivskému vynálezu nízká.
Do nového plastikového filtru je vyryto množství žlábků o velikosti v řádu nanometrů, které mění světlo na užitečnou informaci. Vyrobit se dá za pár minut v každé laboratoři. Stačí nalít speciální plastový materiál do formy a je hotovo.
Přestože se vynález jeví opravdu nadějně, nemusí se na trh vůbec dostat. Od patentu k sériově vyráběnému produktu je hodně dlouhá cesta. Může se klidně stát, že se provozovatele komunikací nepodaří přesvědčit o výhodách nového řešení.