Září 2010


HÁDANKY: Pár krátkých a zajímavých rébusů pro dnešní den

7. září 2010 v 8:58 | lucik |  hádanky,obrázky
1. Vyslovíš-li mé jméno, zabiješ mě. Kdo jsem?

2. Tři muži se potápějí v řece, ale když vylezou, jenom dva mají mokré vlasy. Jak je to možné?

3. Co dělá osel když na něj svítí slunce?

4. Může se muž oženit se sestrou své vdovy?

5. Je to tvé, ale tví přátelé to používají více než ty. Co je to?

6. Co je nejnesmyslnější bitka...

7. Je to stříbrné a lítá to.Co to je?

8. Co je to maximální blbina?

Odpovědi na tyto hádanky a rébusy najdete níže...

.

James Bond-agent s povolením zabíjet

7. září 2010 v 8:57 | lucik |  ostatní

m

James Bond je bezpochyby nejslavnější špion všech dob. Zachránil svět už tolikrát jako nikdo jiný. S jeho utajením je to ale trochu problematické - z knížek a filmů ho zná totiž každý. Přestože jde o vymyšlenou postavu, má ke skutečnému světu tajných služeb blíž, než si myslíš…

Bonda stvořil v roce 1952 britský spisovatel Ian Fleming. Sám během druhé světové války sloužil u tajné služby britského námořnictva, proto měl dost zkušeností, aby svého tajného agenta ztvárnil co nejpřesvědčivěji. Celkem vzniklo 14 knih, podle kterých bylo zatím natočeno 22 filmů.

Kromě napínavé akce a zajímavých lokalit, kde se jednotlivé bondovky odehrávají, jsou pro diváky velký tahákem nejrůznější technické vynálezy a hračky, které má agent 007 k dispozici.

Bondův univerzální kufřík
Najdeš v něm například rozebíratelnou sniperskou (odstřelovací) pušku, náboje, vhodně skrytý nůž (dostupný zvenčí) a kapsli s jedem. Kufřík je jištěný proti zneužití - kdo ho otevře nesprávným způsobem, tomu vybouchne pod rukama.
V praxi: Podobné kufříky samozřejmě používali i reální agenti. Jen se musí dbát na to, aby kvůli nadupané výzbroji nebyl příliš těžký.


Jet pack - příruční raketa
Zařízení, které si připneš na záda, zmáčkneš tlačítko a proud plynu, který z něj uniká, tě vynese do vzduchu. Bond si takto zalétal ve filmu Thunderball.
V praxi: Jet pack rozhodně není žádný výplod autorovy fantazie. Už na začátku 60. let ho vyvíjela americká armáda. Přestože je dnes již hodně vylepšený, pro osobní dopravu ani využití v armádě se nehodí. Létání s ním je pro lidský organismus velmi náročné. Používá se proto jen při cvičení budoucích kosmonautů.

Speciální hodinky
Bond je odborník přes hodinky. Pravidelně je střídá a každé z nich umí jiné užitečné kousky. Někdy v sobě ukrývají laser, jindy cirkulárku. Největší peckou ale byly hodinky z filmu Žít a nechat zemřít. Jsou magnetické a umí od Bonda odrazit jakoukoliv kulku!
V praxi: Hodinky Jamese Bonda jsou běžně k dostání. Výrobci se předhánějí, kdo z nich propůjčí svou značku slavné legendě 007. Má to jen jeden háček. Hodinky, které si koupíš ty, sice vypadají stejně jako ty Bondovy, ale umí jen ukazovat čas.

Skutečný Bond
Ne všechna akční dobrodružství slavného agenta 007 vymyslel spisovatel Fleming. Při natáčení snímku Goldfinger se filmaři nechali inspirovat skutečností! Je zde scéna, ve které se Bond vynoří z vody v potápěčském obleku a pronikne na nepřátelskou základnu, kam umístí ničivou nálož. Jedním tahem zipu shodí vodotěsný oblek a pod ním má slušivý smoking. V něm vstoupí do baru, podívá se na hodinky a v tu chvíli základna za jeho zády vyletí do vzduchu. Podobnou akci provedl v roce 1940 nizozemský agent Peter Tazelaar. V potápěčském obleku se vynořil u lázeňského města Scheveningen, které bylo v tu dobu obsazeno nacisty. Pod neoprenem skutečně skrýval večerní oblek, ve kterém pronikl na nepřátelský večírek. Měl za úkol dostat pryč ze země dva nizozemské politiky. Jeho mise však na rozdíl od té Bondovy skončila neúspěchem. Byl prozrazen a před jistou smrtí ho nakonec zachránil jiný agent převlečený za policistu.

Neotvírejte si příliš hubu aneb žárovka do pusy nepatří!!!

7. září 2010 v 8:57 | lucik |  ostatní
Na jedné oslavě vydařeného přeletu utrousil jeden pilot, student medicíny, že lidská čelist má tak nedokonalou konstrukci, že kdyby si člověk vložil do úst nějaký větší předmět, řekněme obyčejnou 60 watovou žárovku, nepůjde už vůbec vyndat. Všichni se srdečně zasmáli dobrému vtipu a pilo se vesele dál.

Ale když už bylo vše vypito a účastníci oslavy se rozešli domů, jeden nešťastník si na tu žárovku v puse vzpomněl. "No to přece není možné, když se dá strčit do pusy, musí se dát i vyndat! Vždyť to nemůže záviset na směru, jedním ano a druhým ne?" Bez váhání vyskočil doma na mísu na WC a vyšrouboval vzorek pro otestování. Zpočátku se mu žárovku nedařilo zasunout, byla pro jeho čelist příliš velká. Po chvíli úsilí a trápení však pěkně vklouzla a dokonale vyplnila ústní dutinu. Jenže zpátky už to skutečně nechtělo jít! Co teď? Snažil se zoufale ze všech sil vytáhnout žárovku.

Asi po hodině se vrátil jeho spolubydlící z jiné oslavy a vidí podivný obraz - jeho kamarád sedí zoufalý v posteli, oči uslzené a z pusy mu trčí cosi, co vypadá jako závit žárovky. "Co se to tady děje?" Místo odpovědí jenom jakési huhňání. Po krátké konverzaci posunkovou řečí vytáhl postižený tužku a papír a písemně objasnil svoji svízelnou situaci. Rozbití žárovky vyloučili raději hned, střepiny v ústech by mohly být životu nebezpečné. Nejrozumnější bude asi zajít na chirurgii. Vydali si tedy městskou hromadnou dopravou do nemocnice. I když už bylo pozdě večer, v tramvaji bylo docela plno. Asi tu noc všichni oslavovali. Chvílemi si náš pacient zakrýval rukou ústa, jindy zase vrhal rozpačité pohledy na ty, kteří si všimli závitu, vyčnívajícího z jeho pusy. Lékař na pohotovosti si prohlížel závit žárovky ještě nechápavěji, než pasažéři v tramvaji. Byl to čerstvý absolvent a netroufal si, tak zavolal na pomoc kolegu, zkušeného chirurga. Ten prohlásil, že takový případ ve své praxi ještě nezažil, ale čelisti že opravuje běžně a zřejmě to bude bolestivé. Nešťastník kývl hlavou na souhlas, a tak ten odborník přitlačil na správná místa na jeho hlavě, vysadil čelist z pantů, vyndal neporušenou žárovku a zacvakl čelist zpátky. A aby mohlo porušené vazivo správně srůst, zafixoval mu bradu obvazem.

To už ale bylo na městskou dopravu skutečně pozdě, tak si oba kamarádi z radosti nad vyřešeným problémem objednali taxíka. Upovídaný řidič se s nimi hned dal do řeči a při pohledu na obvázanou hlavu se hned zvědavě vyptával, co že se mu jako takhle v noci přihodilo. Povyprávěli mu tedy celý příběh. Taxikář vzal udiveně do rukou dotyčnou, ještě uslintanou žárovku a nedůvěřivě si ji prohlížel. "To přece není možné, když jde dovnitř, musí jít i ven!" Nestačili ani mrknout a už byla tam! Zapíchl taxík u chodníku a po několika minutách marných pokusů oba poprosil, jestli by ho nemohli zavést k tomu odborníkovi na čelisti. Každý si jistě dokáže představit, jak se ten chirurg asi tvářil ...

Varování:
Zapřísaháme všechny čtenáře - nezkoušejte to! Ani na sobě, ani na jiných. Nejedná se o žádný vtip, i když to tak na první pohled vypadá. A rozhodně nevyprávějte tento příběh před malými dětmi nebo v přítomnosti lidí, kteří rádi zkoušejí nové věci.

Kristen Stewart: "Vedle Roba jsem někdo jiný!"

7. září 2010 v 8:57 | lucik |  Twilight Sága
Dvě největší hvězdy ságy Twilight spolu chodí už bezmála dva roky. Teprve teď nás ale nechali alespoň trochu nahlédnout do svého, jindy tak utajovaného, soukromí...
Zamračenou a vážnou! Takovou známe Kristen z fotek slídivých paparazzi! V poslední době je ale všechno jinak. "Ledová královna" Kris se na většině snímků usmívá. Důvod je jasný: "Může za to Robert," přiznává herečka.

"Kdykoliv je vedle mne, cítím se v bezpečí a mám chuť se smát. Jsem zkrátka úplně jiná, než když jsem sama a mám pocit, že se neustále musím před někým schovávat a bránit," svěřila se filmová Bella.

Právě teď Kris natáčí v kanadském Montrealu nový film. "Kristen je skvělá herečka. Dokud tu však byla sama, uzavřela se do sebe pokaždé, když se přestalo filmovat," říká jeden z kameramanů a pokračuje: "Ve chvíli, kdy za ní přiletěl její přítel, je samý vtip a dokonce si chce i povídat."

Ve vztahu Twilight stars ale rozhodně není všechno růžové! Zatímco Kristen se chce odstěhovat do Londýna nebo zůstat v Los Angeles, Rob prohlašuje: "Chci žít v New Yorku!"

Jak to dopadne? "Nemám tušení, zatím se o tom neustále dohadujeme," prozradila Kristen a Robert s úsměvem dodal: "Toužím po NY, ale obávám se, že bez Kristen nemohu žít. Takže je vám asi jasné,kde budeme bydlet...!:-)

Kellan Lutz: "Nejsem kus masa!"

7. září 2010 v 8:56 | lucik |  Twilight Sága
Hvězda ságy Twilight má pocit, že ho filmoví režiséři neberou vážně.
Ve 13 letech začal s vystupováním v TV seriálech, proslavil se však až rolí Emmetta Cullena v sáze Twilight. Teď má ale Kellan (25) plné zuby toho, že ho všichni obdivují jen kvůli jeho svalnatému tělu: "Jsem dobrý herec a zasloužím si seriózní jednání." Kellanovi došlo, že s ním spousta lidí jedná jako s kusem masa ve chvíli, kdy mu zavolali z televize a pozvali do jedné talk show s prosbou, aby si hned na začátku svlékl tričko a ukázal své svaly. "Přišlo mi to vážně trapné." "Na své tělo jsem pyšný a jsem rád, že se díky němu filmy, ve kterých hraji, prodávají lépe," řekl ještě Kellan a na závěr dodal: "Mohu ale nabídnout mnohem víc a hodlám to všem režisérům dokázat!" Kromě hraní v Twilight, se Kellan také proslavil jako model spodního prádla značky Calvin Klein X. Spolu se Zacem Efronem a Taylorem Lautnerem se letos objevil na prvních místech žebříčku o nejpohlednější mužské tělo, který každoročně vyhlašuje časopis Men´s Health.