Leden 2011

Koza, která žila jako krokodýl

30. ledna 2011 v 15:37 | lucik |  zvířátka
a
Zajímavé zvíře žilo na Baleárských ostrovech (Malorka, Ibiza Menorka a další) ve Středozemním moři. Vypadalo jako koza - vlastně to i koza byla - ale k přežití zvolilo podobnou strategii jako mají velcí plazi, například krokodýlové. Mohly za to přírodní podmínky.
Zvířata, která se dostanou na nehostinný ostrov, se tamnímu nedostatku musí přizpůsobit. Zvlášť těžké je to pro větší savce, kteří spotřebují mnoho potravy. Často se jim to nepovede, ostrov si zdevastují a vyhynou. Aby předešel tomu osudu, koze příbuzný sudokopytník Myotragus přizpůsobil svůj organismus okolním podmínkám natolik, až začal fungovat jako u studenokrevných plazů, třeba krokodýlů. Na Baleáry se Myotragus se dostal před pěti miliony let, když klesla hladina Středozemního moře. Ocitl se v prostředí, v němž nebyli predátoři, což byla výhoda. Ale nebyl tam ani dostatek vegetace, kterou by se mohla tato koza živit, což byla zase velká nesnáz.
Myotragus proto "nasadil úsporný režim", postupně se mu zmenšil mozek až na poloviční velikost ve srovnání s mozkem přibližně stejně velkých koz žijících dnes ve Španělsku. Tato změna měla vliv i na jeho zrak a sluch, které se velmi zhoršily. Ovšem nebyly to smysly, které by potřeboval ostřit, neboť nebylo predátorů, na něž by ho musely upozorňovat
Pravděpodobně měl i nižší tělesnou teplotu než ostatní savci. Než Myotragus dospěl, trvalo to 12 let. Vždy, když nebylo co jíst, svůj růst zastavil, stejně jako například zmínění krokodýlové.
Tyto kozy dokonce ani neběhaly, nýbrž pouze chodily. Fakticky byly jejich nohy krátké a strukturované tak, že to bránilo v běhu, což představovalo další způsob šetření energií. Jinými slovy Myotragus se dokonale přizpůsobil podmínkám ostrovů. Vycházelo mu to až donedávna. Jenže, když před asi 3000 lety, přišli na ostrovy lidé se psy, nastal jeho konec. Pomalá, ne moc chytrá a ostražitá koza se stala snadnou kořistí.

Vysoké podpatky: Projděme se z historie až po současnost

30. ledna 2011 v 15:37 | lucik |  zajímavosti
Touha postavit se na vysoké podpatky se rodí již v dávné minulosti. Netýká se však pouze žen! Byli to také muži, kteří si vysoké podpatky z nejrůznějších důvodů oblíbili.
Ve starověkém Egyptě byla tato obuv výsadou vyšší třídy. Ta ji nosila jako ozdobu pro různé slavnostní příležitosti. Podle některých pramenů však chodili na vysokých podpatcích např. i řezníci, kteří si tím, ač se vám to bude zdát neuvěřitelné, ulehčovali pohyb v krvi po zabitých zvířatech.
Vysokou obuv začali později používat i staří Řekové a Římané. Hercům dodávala vážnost při antických tragédiích a na ulicích umožnila zákazníkům snadno rozpoznat lehkou ženu v době, kdy tady byla prostituce nelegální. V průběhu středověku si pak ženy i muži zvykli před odchodem z domu přirážet na svou drahou obuv dřevěnou podrážku, která ji měla ochránit před blátem a odpadky v ulicích. Tato podrážka se stala předchůdcem klasického podpatku - klínu, který je v současnosti s botou již pevně spojen.

Trendy z Turecka
Ve 14. století vytvořili Turkové první střevíc na vysoké podrážce nebo chcete-li platformě, tzv. chopine, který si svou popularitu udržel až do 16. století. Benátčané učinili z těchto střevíců symbol bohatství a sociálního postavení žen. Pro cizince však byly tyto ženy spíše jen terčem vtipných poznámek.
Ten skutečný módní poplach způsobený vysokými podpatky vyvolala v 16. století Kateřina Medicejská, manželka Jindřicha Orleánského. Vzhledem k tomu, že byla ženou malého vzrůstu, pověřila svého obuvníka, aby jí zhotovil pár módních bot na velmi vysokých podpatcích.
Rozmařilá evropská šlechta, která se předháněla v módních výstřelcích, nemohla zůstat pozadu a tento typ bot se brzy velmi rozšířil. Jako symbol vyšších vrstev byl u mužů i žen v oblibě až do francouzské revoluce. Dodnes používaný termín zazobaný, v angličtině well-heeled, pochází právě z tohoto období. Na sklonku 18. století pak přestali muži tyto boty nosit a vysoké podpatky zůstaly nadále výhradně jen symbolem ženskosti.

kouzlo-mince na čele

30. ledna 2011 v 15:37 | lucik |  magie a kouzla
Vezmeme minci, přiložíme ji na čelo, kde ji prstem přitlačíme tak, aby se zatlačením do kůže na čelo přilepila. Mince tak drží sama na čele a odpadne teprve tehdy, když čelo svraštíme. Totéž provedeme ještě jednou na čele diváka. Potom minci přiložíme na čelo dalšího diváka, ale po dobrém přitlačení ji nehtem rychle odlepíme a necháme padnout do své dlaně. Divák má však pocit, že mince je také na jeho čele přilepena, a na naší žádost, aby minci bez pomoci rukou odstranil, počne krčit čelo. Mince však nechce odpadnout, a proto divák svou námahu stupňuje. Teprve po chvíli marné námahy půjčíme divákovi zrcátko, aby se přesvědčil o zbytečnosti svého počínání.

Volte barvu vlasů podle osobní typologie

30. ledna 2011 v 15:37 | lucik |  ostatní
Jaký jste barevný typ?
Svou ideální barvu vlasů snadno poznáte
, jakmile se zařadíte do barevné typologie. Studenému typu tváře budou slušet jiné odstíny než teplému. Barva vlasů by vedle barvy očí a pleti měla dohromady vytvořit přirozený a slušivý celek.

Jarní typ - volte zlaté tóny
Máte světlou plet se žlutým nádechem, v létě se vám objevují pihy? Oči máte modré, šedé, šedozelené, zelené nebo světle hnědé? Pak je to jasné. Jste jarní typ. Slušet vám budou světlejší odstíny barev, nejlépe s medovým nádechem - tedy například medově blond a oříškově hnědá.

Letní typ - světlá vede
Letní barevný typ poznáte podle narůžovělé nebo olivově zbarvené tváře, šedých, modrých, modrozelených nebo hnědých očí. Dobře se opalujete. Vaši krásu podtrhne plavá až popelavá blond, oříšková nebo světle hnědá barva. Vyvarujte se vyšisované blond barvě.

Podzimní typ - červené odstíny vás oživí
Máte světlou pleť, hůře se opalujete, oči jsou hnědé nebo zelené. K podzimnímu typu ladí podzimní barvy, tedy zlatavě blond, měděná, zrzavá, hnědá s červenými tóny. Chcete zkusit černou? Doplňte ji o červený melír.

Zimní typ - černá je jasná volba
Máte bledou pokožku, možná vám vystupují modré žilky, oči mohou být jakékoliv barvy. Jako ulité vám padnou tmavé, chladné barvy, například černá, přírodní hnědá nebo bordó.

Co ještě rozhoduje o barvě vašich vlasů
I když už svou ideální barvu vlasů znáte, měla byste vědět, že existují další kritéria, kterými je dobré se řídit. Například pokud se často a snadno červenáte, červené tóny barev na tento nedostatek ještě více upozorní. Pokud se opalujete do žluta, neměla byste zase volit žluté odstíny barev.
Při změně barvy vlasů by měl hrát roli také váš věk. Je-li vám přes padesát, zapomeňte na výrazné barvy jako je červená, fialová a podobně. Decentnost je na místě
. Není ale také vždy nejlepší volba sáhnout po barvě, která vám slušela v mládí - v průběhu let se barva vaší pokožky
mění a dnes vám vůbec nemusí slušet to, co před třiceti lety.

Když si nevíte rady
Stále si nejste jistá, do jaké barvy jít? Vyzkoušejte počítačové programy
, které umožňují vložit fotografii
vaší tváře a barvu i střih vlasů vám virtuálně dokreslí. Tuto možnost nabízejí i mnohé kadeřnické salóny. Jestliže máte z výrazné změny strach, volte odstíny jen o dva tóny jiné, než je vaše přírodní barva a postupně se přibližujte ke své vysněné barvě.

Optické klamy

30. ledna 2011 v 15:36 | lucik |  hádanky,obrázky
o
m
Ač se to nezdá,ty čáry jsou rovné
a

Vesmírná květina

30. ledna 2011 v 13:08 | lucik |  zajímavosti
m
Za pomoci infračerveného kosmického teleskopu WISE (Wide-field Infrared Survey Eplorer) vznikla zcela nová fotografie kosmické květiny - mlhoviny Rozeta.

Fotografie přes 4 500 milionů let vzdálené mlhoviny v souhvězdí Jednorožce je sestavena ze čtyř různých snímků pořízených v rozdílných vlnových délkách infračerveného spektra.
Barvy na fotografii reprezentují rozdílné součásti mlhoviny. Modrá a azurová představují světlo vycházející z hvězd (vlnová délka 3,4 a 4,6 mikrometrů). Zelená a červená představuje světlo z horkého prachu ve vlnové délce 12 a 22 mikrometrů. Díra uprostřed obrázku je způsobena hvězdnou radiací.

Návod: Umělá krev pro gurmány

30. ledna 2011 v 13:08 | lucik |  recepty
a
Jistě, máte možnost si umělou krev koupit. Směle do toho. Pokud máte kde a chcete investovat… Nebo se pusťte do opravdu krvavého experimentu a sami uvidíte, co z toho vznikne.

Masakr začíná
Vycházíme ze základního předpokladu, že chceme krev jedlou. Proto vše použité musí být poživatelné!

Potřeby:
kukuřičný sirup světlý
potravinářské barvy červená a zelená
voda

Světlý kukuřičný sirup zakoupíte v prodejnách zdravé výživy za cenu cca 30 korun. Potravinářské barvy sypké stojí mnohem méně, dá se říct pár korun. Můžete ale použít i gelové, ty už budou trošku dražší. Práškové prodávají téměř v každé staromódnější drogerii či zásobenějším obchodě.
Postup je jednoduchý - smícháte sirup s barvami. Záleží na vlastním vkusu, jaké barvy chcete docílit. Můžete do červené přidat zelenou a vytvořit tak tmavou krev, nebo třeba jen trošku hnědé.
Pokud se vám bude výsledná hmota zdát příliš tuhá, rozřeďte ji vodou. Nezapomeňte na to, že potravinářské barvy barví! A to velmi intenzivně a dobře právě to, co obarvit nechcete. Vyhněte se z tohoto důvodu posypání jakékoliv látky, jež k tomu není určena. I pár zrnek barvičky dokáže nevídané…

Avatar 2 a 3 se blíží!

30. ledna 2011 v 13:08 | lucik |  ostatní
Po ohromujícím úspěchu pohádkové sci-fi jménem Avatar nemohlo snad nikoho výrazněji překvapit oznámení hned dvou dalších pokračování, na kterých momentálně režisér James Cameron pracuje. Známy jsou zatím jak předběžné termíny uvedení do kin, tak i jedna zajímavá spekulace ohledně příběhu, kterou sám hlavní představitel, Sam Worthington, nedávno vyslovil.
Cameron prohlásil, že prvních pětadvacet dní nového roku strávil prací na sequelech, jejichž detailní svět momentálně ještě více prokresluje. Práce tedy probíhá na obou pokračováních současně a současně je má v plánu i natočit, premiér bychom se však měli dočkat s ročním odstupem, a to během Vánoc 2014 a 2015. Dá se ovšem říct, že vzhledem k neuvěřitelné monumentálnosti původního Avatara jsou tyto termíny zatím velmi předběžné.
I když konec prvního filmu možná nasvědčoval uzavření příběhové linie mariňáka Jakea Sullyho a jeho pandorské družky Neytiri, režisér nemá v plánu pro další díly rozehrávat novou zápletku. Spolu s Avatarem 2 a 3 se tedy vrátí i staří hrdinové. Sam Worthington pro server Moviefone pronesl zajímavou myšlenku, že by se snad něco mohlo dít s jeho uměle vytvořeným tělem, do kterého se natrvalo převtělil v závěru prvního Avatara, aby si zachránil život. Myšlenku dále upřesnil tím, že jeho nově nabytá tělesná stavba má možná něco jako záruční lhůtu.
A zajímavost na závěr: Cameron by chtěl nějakým tím procentem ze zisku dalších Avatarů podpořit i životní prostředí. Sám říká, že další avatarovské filmy bez nějakého většího (dobročinného) plánu dělat nechce.

Porotce Steven Tyler chce natočit další desku s Aerosmith

30. ledna 2011 v 13:07 | lucik |  Muzika a Styl
Zpěvák a frontman skupiny Aerosmith Steven Tyler potvrdil, že jeho nové angažmá v talentové soutěži American Idol nijak neohrozí přípravy zamýšlené desky skupiny. Kapela se znovu sejde v nahrávacím studiu a po sedmi letech vznikne nové studiové album.  
FOTO: Steven Tyler
Kapela Aerosmith plánuje začít pracovat na studiovém albu ještě tento měsíc. Tyler očekává, že na konci ledna budou zahájeny přípravy nové desky a postupně se sám pustí do skládání písní. Pro kapelu bude právě vznikající deska patnáctým albem. Dokonce už bylo dojednáno koncertní turné pro Severní Ameriku a Japonsko na listopad a prosinec tohoto roku.
Americká Superstar
Od září 2010 je Tyler porotcem v americké pěvecké soutěži American Idol, což je mateřská verze české Superstar. Premiérový díl letošní sezóny se vysílal 11. ledna na televizním kanálu Fox. Desátou řadu soutěže hodnotí nejenom Tyler, ale také zpěvačka a herečka Jennifer Lopez spolu s muzikantem a producentem Randy Jacksonem.
Dvaašedesátiletý rocker vysvětlil, proč chce usednout na místo Simona Cowella, známého kata soutěže. "Každý má svůj názor. Jen jsem si chtěl otestovat svoje limity." Dále Tyler dodal, že po čtyřiceti letech v hudební branži chce předat některé své znalosti také nové generaci. Soutěž běží dvakrát týdně a není jasné, jak Tyler zkombinuje toto pracovní vytížení s přípravou skladeb.
Spoluhráči z Aerosmith se obávali, že práce pro soutěž může ohrozit fungování skupiny. Když se baskytarista Tom Hamilton o porotcování dozvěděl, vyjádřil se takto: "Steven teď dělá American Idol. Pro tuhle věc je inkoust vyschlý. Budeme muset pracovat na nové desce podle jeho rozvrhu."
Hlavní kytarista skupiny Joe Perry v létě veřejně prohlásil, že se o Tylerově účasti v televizní soutěži dozvěděl na internetu. Tyler tím podle něj narušil plány všech pěti členů kapely. Nesváry v Aerosmith však vládly už několikrát. Naposledy když chtěl Tyler kapelu na dva roky opustit a živě nevystupovat. Aerosmith však neshody překonali a dokonce v létě vystoupili v Praze. Snad i v případě Tylerovy nové práce kapela své plány nakonec zdárně zrealizuje.

Jablkové řezy sněhové

30. ledna 2011 v 13:07 | lucik |  recepty
a
Potřeby:
450 g polohrubé mouky
250 g másla Rama
300 g mletého cukru
4 vejce
1 vanilkový cukr
1/2 baličku prášku do pečiva
jablka

Postup:
1. Do mísi prosejeme mouku s práškem do pečiva, 1/2 cukru
2. Přidáme rozměklé máslo, žloutky a zpracujeme v těsto
3. 1/3 těsta odkrojíme, dáme do lednice ztuhnout
4. 2/3 těsta dáme na vymazaný a vysypaný plech
5. Na těsto nastrouháme jablka a posypeme vanilkovým cukrem
6. Z bílků ušleháme pevný sníh, do kterého zašleháme druhou polovinu cukru
7. Sněhem potřeme jablka
8. Na sníh nastrouháme zbytek ztuhlého těsta z lednice
9. Dáme péci do trouby na 180 stupňů asi 35 minut.
Po upečení a vychladnutí krájíme na řezy nebo čtverce, můžeme jíst.

Básničky-jaro

30. ledna 2011 v 13:06 | lucik |  básničky,citáty
Už je Jaro,kvete kvítí
Už je Jaro, kvete kvítí.
Zadečky broučků pěkně svítí.
V noci hvězdy vidět jsou,
do světa snů tě zanesou.
Je to pravda kvete láska.
Blíží se Noc Svatojánská.

Jaro
Tráva je moc unavená
od dlouhého stání,
chtěla by si odpočinout
v něžném kolébání.
Že jsem ráda na světě,
pohoupej mě, milý větře,
aspoň malinko-
-moc mě z toho stání
bolí kolínko.

Kdo chce znát,jak kytky voní?
Kdo chce znát, jak kytky voní,
ten se musí předklonit.
Kdo se jaru nepokloní,
bude z něho škarohlíd.
Včelky bzučí kolem stromů,
prohlédnou si každý květ,
pak na chvilku letí domů,
za chvilku se vrátí zpět.
Proč to včelky dělají?
Proč do květů koukají?
Třešní bude plný stůl,
medu bude plný úl.


Kristen Stewart je blond!

30. ledna 2011 v 13:06 | lucik |  Twilight Sága
a
Hvězda Stmívání změnila barvu vlasů a na únorovém čísle módního magazínu Vogue se objevila s blond hřívou. Je to změna k lepšímu?
Na titulce nového Vogue září Kristen nepřehlédnutelnou blond kšticí. Po tmavě hnědém sestřihu je to docela změna. Ale u Kristen vlastně nic nového. Už jsme ji viděly zrzavou, černovlasou, na krátko i s loknami.

V časopise ovšem nemluví ani tak o svém novém účesu, ale spíš o hraní, své slávě a své životní roli. A taky o tom, co právě teď dělá.

Kristen Stewart v magazínu Vogue
"Samozřejmě natáčím," usmívá se Kristen. Před kamerou se znovu stává éterickou Bellou, které je pro ni prý čím dál tím větší inspirací. "Donutila mě víc přemýšlet, víc používat hlavu." A jak se těšila na samotné natáčení? "Je to jako vrátit se do školy a vidět po dlouhých prázdninách všechny své kamarády. Mám to zažrané pod kůží," vypráví nadšeně.

Kromě toho, že paralelně natáčí poslední dva díly Twilight ságy, Rozbřesk 1 a 2, začíná přemýšlet, do čeho investovat peníze, které už jí tahle upíří série vydělala. Nemyslí ovšem jen na sebe! Přemýšlí, komu by právě teď mohly její peníze pomoci.

Delfíní esperanto

30. ledna 2011 v 11:11 | lucik |  zvířátka
Vody při východním pobřeží Kostariky jsou domovem dvou zcela odlišných druhů delfínů, delfína skákavého a mnohem menšího delfína brazilského.
Jako všichni delfíni i tyto dva druhy jsou společenské, žijí ve skupinách, spolupracují při lovu a ve skupině spolu neustále navzájem komunikují. Dr. Laura May-Colladová z Portorické univerzity v San Juanu zkoumala hlasovou komunikaci obou druhů v přírodní rezervaci Gandoca-Mantanillo u pobřeží Kostariky.
"Jazyky" delfínů skákavých a delfínů brazilských se od sebe zřetelně liší, zatímco delfíni skákaví spolu komunikují dlouhými modulovanými výkřiky o nízké frekvenci, delfíni brazilští se dorozumívají krátkými vysokofrekvenčními hvizdy. Oba druhy jsou přitom podle nepatrných odlišností hlasu schopny rozlišovat jednotlivé členy své skupiny.
Delfíni se dorozumívají zpěvem.
Nyní však Laura May-Colladová objevila překvapivý jev. Pozorovala skupiny delfínů, v nichž společně plavali zástupci obou druhů a pokoušeli se spolu komunikovat. Ani jeden druh přitom nepoužíval svůj obvyklý hlasový repertoár, ale snažil se svou "řeč" přizpůsobit "cizojazičným" příbuzným. Vznikl tak zcela odlišný hlasový projev, který je směsí hlasů delfínů skákavých a brazilských - volání má střední délku a také jeho kmitočet leží přibližně uprostřed mezi nízkofrekvenčním hlasem delfínů skákavých a vysokofrekvenčním hvizdem delfínů brazilských.
Pozorování Laury May-Colladové je první svého druhu - dosud nikdy nebylo zaznamenáno, že by dva odlišné druhy živočichů hledaly společnou řeč, které by rozuměli všichni.

Kristen Stewart a Robert Pattinson-nejstylovější pár Hollywoodu

30. ledna 2011 v 11:10 | lucik |  Twilight Sága
a
Nejlépe oblékanou dvojicí v Hollywoodu byli zvoleni Kristen Stewart a Robert Pattinson.
Magazín In Style vyhlásil nejstylovější páry Hollywoodu. Na první příčce se pro někoho možná překvapivě umístila Kristen Stewart a Robert Pattinson.

Hlavním argumentem pro jejich volbu bylo především to, že oba vyznávají takový styl oblékání, který si může dovolit i běžný člověk. Nemají potřebu dávat najevo své bohatství a úspěch a oblékat se jen do luxusních značek.

Seznam se s dítětem Belly a Edwarda

30. ledna 2011 v 11:10 | lucik |  Twilight Sága
a
V chystaném díle Twilight ságy Rozbřesk - část 2 budou spolu mít Bella a Edward dítě. Kdo jejich dceru ztvární na plátně?
Četla jsi knižní předlohu filmu? Jak si ty sama představuješ postavu Renesmee? Podle nás je mladičká Mackenzie Foy pro tuhle postavu ideální.

Co je zač? I když je jí teprve deset, střihla si už několik roliček v televizních seriálech (třeba FlashForward nebo 'Til Death) a hraje v mnoha reklamách (např. Burger King nebo Pantene). Taky je vcelku úspěšnou dětskou modelkou, třeba pro značky Guess, Gap nebo Ralph Lauren.

Kromě hraní a modelingu se věnuje tanci a baletu. Protože je tak mladá a už docela slavná, nechodí do školy, ale učí se doma. Nejvíc ji na tom prý baví, že může být celý den se svými zvířátky, psy jménem Windy a Dusty a kočkou Lunou. Ráda by měla i koně a zbožňuje žirafy, na ty ale radši zajde do ZOO.

Režisér Bill Condon hodlá ale Mackenzie v některých záběrech "omladit"tvář, aby vypadala ještě víc jako dítě. Bude k tomu používat stejné digitální triky, které už jsi mohla vidět na Bradu Pittovi ve filmu Podivuhodný příběh Benjamina Buttona.

pleťové banánové masky

30. ledna 2011 v 11:09 | lucik |  ostatní
Půlku banánu rozmačkáme vidličkou a smícháme se lžičkou sladké smetany.
Předtím než naneseme na obličej, přïtiskneme na něj na minutu teplou vlhkou žíňku, aby se otevřely póry. Naneseme masku a necháme působit 20 minut. Smyjeme vodou a hotovo! Po této masce už nebudeš mít nepříjemně suchou pletˇ.

Banánová pleťová maska na suchou pleť:
Tato bohatá a výživná maska je vhodná především na suchou pleť, které dodá pružnost, zdravou barvu a mladistvý vzhled. Obsahuje mnoho prospěšných mastných kyselin, vitamínů a minerálů. Je vhodná i na citlivou pokožku, v případě mastné či problematické pleti je lepší ubrat nebo úplně vynechat olej
1 zralý banán,
1 vaječný žloutek,
2 lžičky panenského olivového oleje
oloupaný banán rozmělníme vidličkou na jemnou kaši, přidáme vaječný žloutek a olej a důkladně promícháme.


seriál Doctor Who(Pán času)

30. ledna 2011 v 11:08 | lucik |  seriály
Poslední dny Pompejí, pád Bastily, první mistrovství světa ve fotbale a nebo naopak daleká budoucnost a ještě neznámé rasy? Tam všude vás může Doctor vzít sebou.
Doctor Who

Přesně o tom je anglický kultovní seriál Doctor Who, který se vysílá již od roku 1963, což z něj činí nejdéle vysílaný sci-fi seriál na světě. Doctor, což je jeho opravdové jméno, je posledním z rasy takzvaných Pánů času (proto také někdy Vládce nebo Pán času), kteří byli zavlečeni do války se svým úhlavním nepřítelem, Daleky. Dalekové jsou malá chapadlovitá stvoření, které se ovšem skrývají v mechanickém brnění, chráněném štítem. Jsou velice nebezpeční, což dokazuje i to, že dokázali vyhladit téměř celou jednu velice vyspělou rasu. Doctor byl dokonce ostatními Pány času poslán zpět časem, aby Daleky zničil, ale jak se zdá z některých epizod, několik mu jich zcela jistě uteklo, a tak se s nimi musí utkat znovu.
Dalek, stroj na zabíjení

Od doby Časových válek, jak byl nazván boj mezi Daleky a Pány času, Doctor cestuje napříč časem ve své lodi zvané TARDIS, která má podobu britské policejní budky z padesátých let, zažívá neuvěřitelná dobrodružství, napravuje chyby, kterých se dopustili jiní a soupeří se svými nepřáteli, kteří mají zájem o jeho loď a o schopnost cestovat napříč časem.

Mourrison - Meteorit

30. ledna 2011 v 11:08 | lucik |  Komiksy
218. Meteorit