Zmizelá vesnice

18. ledna 2011 v 22:20 | lucik |  tajemné příběhy
V záznamech Královské kanadské jízdní policie se můžeme dočíst o nevysvětlitelném případu zmizení obyvatel celé vesnice. Zmizeli mužy, ženy i děti. Na břehu jezera Angikuni rozbíjí svá zimní tábořiště eskymácké kmeny. Jezero se rozkládá zhruba 500 mil od města Churchill. Pro eskymácké kmeny to bylo vydatné loviště, které bylo dostatečně vzdáleno stále více dotírající civilizaci.
Eskymáci žili v naprosté spokojenosti a harmonii, ale netušili, že se stanou právě na tomto kouzelném místě obětmi záhadného osudu. V listopadu roku 1930 mířil francouzský kanaďan Joe La Belle domů po pravidelném lovu. Při cestě zpět se odchýlil od směru cesty, aby si oddechl v přátelském prostředí eskymácké vesnice, kde se každý znal a každý znal i La Bella.
La Belle se cítil zvláštně už při příchodu k úzké rokli, kde ho obvykle vítal šílený štěkot eskymáckých psů.  Tentokrát ale panovalo hrozivé ticho. Joe se přesunul blíže k vesnici a zakřičel své pozdravy. Očekával odpověď, ale nikdo se neozýval. Vždy ho tady vítali s radostí a pokaždé mu někdo na pozdravy odpověděl, protože patřil k místním oblíbencům. Nikoho tady neměli tak rádi jako právě Joe La Bella.
Joe informoval kanadskou policii, že v opuštěné vesnici strávil hodinu a nenarazil ani na jednu stopu, která by ho dovedla ke zmizelým osadníkům. V jurtách objevil jídlo v hrncích nad ohništi, které byly vychladlé týdny a možná také celé měsíce. V jednom příbytku objevil dětské oblečení, ve kterém byla ještě zapíchnutá jehla ze slonoviny. Vypadalo to, jako kdyby všichni zmizeli v jednom okamžiku a bez sebemenšího odporu.
Po příjezdu policie objevili několik velice zvláštních nálezů. Vysoce ceněné eskymácké pušky ležely na svém obvyklém místě a bylo velice dobře známo, že eskymák neudělá bez své zbraně ani krok. To byl zvyk způsobený zdejší panenskou přírodou.
Sedm eskymáckých psů bylo nalezeno mrtvých nedaleko tábora. Byli přivázáni ke kmenům stromů a vypadalo to, že zemřeli již hodně dávno.
Další nevysvětlitelná záhada vznikla na eskymáckém pohřebišti, kde byl jeden z hrobů otevřen a tělo nebožtíka bylo vytaženo. To by nikdo z eskymáků nikdy neudělal. Z vesnice zmizelo více jak 30 osob a vypadalo to, že vesnici opustili tak rychle, že si s sebou nevzali oblečení ani jídlo a své psy nechaly umřít ukrutným hladem. Kanadská policie ještě několik měsíců prohledávala oblast jezera Angikuny, pátrala i v dalších eskymáckých vesnicích, ale po neúspěchu policie tento případ odložila ad acta.

Tato nevysvětlitelná záhada zůstala dosud nevyřešená.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama