Únor 2011

hádanka-ponožky

8. února 2011 v 9:13 | lucik |  hádanky,obrázky
Ponožky
Na půdě, kde je tma, visí na šňůrách pomíchané černé a bílé ponožky.
Kolik nejméně ponožek musíte z půdy přinést, aby bylo zaručeno, že máte alespoň jeden pár ponožek stejné barvy?

Podotýkám ještě jednou, že na půdě je tma a proto netušíte, jakou barvu ponožky zrovna ze šňůry berete.

řešení v celém článku

Půl století bez penisu. Ken, přítel panenky Barbie, oslavil padesátiny

8. února 2011 v 9:13 | lucik |  ostatní
a
Být přítelem nejslavnější panenky světa není nic lehkého. Kenovi se to daří už půl století.
Ken, společník a partner proslulé panenky Barbie, slaví letos padesátiny. Oznámila to společnost Mattel, světová jednička v produkci hraček, na čtvrtečním zahájení Mezinárodního salonu hraček v Norimberku na jihu Německa.
Od roku 1961 oblékal Mattel Kena do nejrůznějších šatů, od šortek či plavek po diskokalhoty, ale hladké a svalnaté tělo nápadníka Barbie neutrpělo jedinou vráskou.

Spolu, ale bez svatby
Ken podle oficiální historiografie Mattelu přes svou ideální postavu nikdy nezpečetil sňatkem svazek s Barbie, která je o dva roky starší. Barbie nosila svatební šaty jen z toho důvodu, aby udělala radost svým krejčovským přátelům. Po vzoru dobových mravů se pár dokonce v roce 2004 rozešel a vedl život svobodných. Letos Ken s pomocí profilu na Facebooku a účtu na Twitteru začal Barbie znovu dobývat.
Zpočátku byl Ken jen doplňkem Barbie, kterému se nevěnovala velká pozornost. Jeho hlava se otáčela jen doprava a doleva, zatímco Barbie jí mohla otáčet i vzhůru a dolů. Také Kenovy ruce byly až do roku 1977 nepohyblivé.
Za padesát let vystřídal Ken asi čtyřicítku povolání - od kadeřníka, přes kosmonauta, až po roli otce. Velké pozdvižení vzbudil model z roku 1991, v němž Ken změnil nikoliv povolání, ale rovnou sexuální identitu. Jeho oblečení a všechyn doplňky totiž přesně odrážely to, jak se na počátku 90. let oblékala homosexuální komunita v New Yorku.
Ken získal jméno podle syna Rutha Handlera - muže, který vymyslel první panenku Barbie. Narozdíl od své sestry Barbie, která dala jméno slavné panence, se s tím Ken Handler nikdy nesmířil; celý život trpěl tím, že právě po něm se jmenuje figurka muže bez primárních pohlavních znaků. Ken Handler všechny šokoval, když se roku 1994 ukázalo, že má AIDS.

Recept na Krtkův dort

8. února 2011 v 9:13 | lucik |  recepty
a
Korpus:
100 ml oleje
100 g moučkového cukru
2 vejce (sníh)
1 lžíci rumu
180 g polohrubé mouky
2 vrchovaté lžíce kakaa
1 kypřící prášek
125 ml mléka

Postup:
Olej, cukr a žlouky utřeme do pěny. Přidáme lžíci rumu a ještě zamícháme. Mouku smísíme s kakaem a kypř. práškem. Tuto směs střídavě s mlékem přidáme do těsta. Na závěr lehce vmícháme sníh. Vlijeme do vymazané a kokosem vysypané kulaté formy o průměru cca 24 cm. Pečeme při teplotě 175°C asi 30 minut.
Po obvodu vychladlého korpusu vytvoříme nožem kruh (asi 1,5 cm od kraje. Vnitřek korpusu vydlabeme lžící do zvláštní mísy. Dáváme pozor, aby se nám na dně korpusu nevytvořily díry. Pokud se tak stane, vraťte na místo vydloubnuté těsto.

Náplň:
3 banány
2 smetany ke šlehání (460 - 500ml)
2 ztužovače šlehačky
40 g moučkového cukru
70 - 80 g čokolády na vaření

Postup:
Smísíme cukr, ztužovače a najemno nasekanou čokoládu. Do téměř ušlehané šlehačky vsypeme tuto směs a došleháme.
Banány rozkrojíme podélně na poloviny a vložíme je do vydlabaného korpusu. Na ně navršíme šlehačku s kousky čokolády a vytvoříme jakýsi kopeček. Na tento namačkáme jemně rozdrobený vnitřek korpusu.

Citáty o štěstí

8. února 2011 v 9:12 | lucik |  básničky,citáty
Máme být vděčni těm, kdo nám darují štěstí. Jsou to obdivuhodní zahradníci, díky nimž naše duše vzkvétají.
Marcel Proust

Kdybychom neviděli vedle sebe lidi šťastnější nás, měli bychom sebe za nejšťastnější. Kořenem naší nespokojenosti je tedy závist.
Sofie Podlipská

Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít.
Honoré De Balzac

Jsme tu pro druhé lidi, především pro ty, na jejichž úsměvu a blahu závisí naše vlastní štěstí.
Albert Einstein

Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
Dalajláma

Ten žil šťastně, kdo žil v ústraní.
Ovidius

Co je štěstí? Talíř polévky, místo na spaní a žádné bolesti. Není to samo o sobě dost?
Theodor Fontane

pár vtipů

8. února 2011 v 9:12 | lucik |  jazykolamy,vtipy
Srazí se dvě auta a pořádně. Z jednoho se vypotácí chlap, z druhého ženská a ta povídá: "Bože to je štěstí, oba na živu a ještě vy krásnej chlap. Měli bychom se seznámit. Já jsem Věra." "Těší mě, já Honza." Ženská šáhne do auta, vytáhne flašku a říká: "To je príma, nerozbila se. Musíme to seznámení zapít." Podá ji chlapovi, ten si pořádně přihne a podá ji zpět ženský. Ta ji zazátkuje a strčí do auta. "Vy se nenapijete?" povídá chlap. "Ne, já už jen počkám na policajty."

Přišla Tina Turner ke svému doktorovi a povídá: "Já bych potřebovala odoperovat ty vnější pysky na přirození. Já je mám moc velký a jak nosím ty těsný kožený kalhoty, tak je to vidět a lidi si z toho dělají legraci." Doktor souhlasí a Tina si dá podmínku, že se to musí utajit. Když se po operaci probere z narkózy vidí, že je celý pokoj plný květin. Volá doktora a říká, že to mělo být utajený! Doktor ji ujišťuje: "Ale ano, to je všecko jen od jedné osoby - podívejte se" a dá jí lísteček. Na něm je napsáno: "Děkuji za nové uši - Niki Lauda".

Za války vojáci vystříleli vesnici, zachránila se jen malá holka s třemi kulkami v břiše.Jak šel čas,stala se z ním žena, vdala se a měla dvě dcery a syna.Když děti dospívaly, přišla za ní jedna dcera"mami,mám problém"." Co, jsi v tom?", ptá se matka."Né, jen jsem na záchodě vyčůrala kuličku".Matka si vzpomene na válku a říká jí,že to nic není.Pak příjde další dcera a říká"mami,mám problém" a matka "jsi v tom?","ne, ale vyčůrala jsem kuličku".Matka ji také uklidnila.Pak přišel syn"mami,mám problém" a matka"Co je? Musíš se ženit?"Né, ale honil jsem si péro a zastřelil jsem kámoše!"

Přijde pan Levski do nemocnice a doktor mu říká:,,Vy jste asi homosexuál,že?" ,,Ano" ,,Tak to je s vámi zlé,máte malárii." A existuje na to lék?" ,,Ne,vlastně ano:Vezměte mléko,co už začíná páchnout,dejte to do mixséru,spolu s masem ,o už dávno není červené a voňavé ,ale zelené a páchnoucí smixujte a v průběhu 1 hodiny vypijte." Pan Levski odejde a sestřička se ptá:,,Proč jste mu předepsal takové strašné projímadlo ,když mu nic není?!!" ,,Aby si ten buzik konečně uvědomil k čemu má prdel !!!!!!!"

Manželé si prohlížejí hrad. Dojdou ke hradní studni a průvodce říká: "Ta studně je hluboká 50 metrů a říká se, že kdo do ní hodí minci a něco si přeje, tak se mu to splní." Manžel tam hodí korunu, manželka se nahne za ní a přepadne dolů. Manžel povídá: "No ne, ono to opravdu funguje."

Chytřejší během 30 vteřin

6. února 2011 v 21:15 | lucik |  přísloví,chytřejší během 30...
Kdo je filantrop?
Je to člověk,který daruje čas,peníze či jiné hmotné statky na charitativní účely.Za filantropy se označují dárci velkých sum peněz nebo lidé,kteří svým dobrovolnictvím pomáhají zlepšit kvalitu života ostatních.Mezi filantropy patří např.Rudolf Jedlička či Matka Tereza.

Testík

6. února 2011 v 21:15 | lucik |  testy,vtipné texty
1.Jak si ženy často vypomáhají,aby si i ze zcela rovných vlasů vytvořily nádherně nadýchaný účes?
A)střední vlnou
B)trvalou
C)mikrovlnkou

2.Význam mnoha ustálených slovních spojení už hodně lidí nezná.Codělá člověk,který něco "zametá pod koberec"?
A)něco skrývá
B)dělá si čistý stůl
C)je něčemu na stopě

3.Nobelova cena je ocenění za vědecký výzkum a za přínos lidské společnosti.Čím se proslavil Alfred Nobel,její zakladatel?
A)vynálezem alobalu
B)vynálezem dynamitu
C)vynálezem žárovky

4.Lidské tělo je složeno z nejrůznějších materiálů.Věděli byste,která tělesná substance je vůbec nejtvrdší?
A)kosti
B)zubní sklovina
C)nehty

5.Bez kosmonautiky by náš svět vypadal dnes úplně jinak.Jak zní odborný název pro oběžnou dráhu satelitu kolem Země?
A)lifter
B)boom
C)orbita

odpovědi v celém článku


Po které ženě muži nejvíc touží? Jejich snem je Blake Lively

6. února 2011 v 21:14 | lucik |  celebrity
a
Z hlasování pěti milionů mužů o tom, koho by měli nejraději za partnerku, vzešla mladičká vítězka: třiadvacetiletá blondýnka Blake Lively.
Blake Lively je třiadvacetiletá herečka, kterou proslavila role v seriálu Gossip Girl (v Česku uváděný pod náznem Superdrbna). Podle pěti milionů hlasujících na serveru Ask Men je to nejžádanější žena na světě - nejvíce hlasujících řeklo, že by si za partnerku přáli právě ji.
Na základě výsledků hlasování server představil žebříček 99 nejatraktivnějších žen. Jednoznačně v něm převažují brunetky, je jich tam hned 70. Zajímavé také je, že v hlasování uspělo hned několik těhotných žen - například Natalie Portman či Marion Cotillard, umístila se i Penelope Cruz, které se nedávno narodilo první dítě, pátá je Miranda Kerr (ta stihla Orlandu Bloomovi porodit syna také teprve nedávno).


Bylinky pro krásné vlasy

6. února 2011 v 21:13 | lucik |  ostatní
Bylinky pro krásné vlasy
Bylinky jsou nejlepším prostředkem v péči o vlasy.
 Stejně tak jako my, jsou přírodního původu a hlavně neobsahují žádnou chemii, která je vždy, ať chceme nebo ne, nějakým způsobem pro naše tělo škodlivá. Přestože si například barvíte vlasy, bylinkový šampón nebo kúra vám pomohou opět vlasy uzdravit. Nejdůležitější je uvědomit si, jaké problémy nás tíží. Jestliže máme problémy s řídkostí vlasů, s lupy nebo jsou naše vlasy příliš vysušené či mastné - na každý tento problém existují bylinky.

Konkrétní využití bylinek:
  1. Bazalka podporuje růst vlasů a usnadňuje jejich rozčesávání.
  2. Bříza je ve vlasové kosmetice využívána k výrobě březové vody. Ta omezuje tvorbu lupů a mastnoty a brání vypadávání vlasů.
  3. Heřmánek zklidňuje pokožku hlavy a zvyšuje lesk vlasů.
  4. Kopřiva podporuje růst vlasů a jejich lesk, posiluje je a zamezuje vypadávání.
  5. Levandule zmírňuje svědění pokožky hlavy a celkově vlasový porost regeneruje.
  6. Máta desinfikuje vlasovou pokožku a zabraňuje tvorbě lupů.
  7. Měsíček zvláčňuje a ošetřuje citlivou pokožku hlavy.
  8. Šalvěj je bylinka využívána ve vlasové kosmetice jako kondicionér.
Vlasová kúra pro krásné vlasy
K její výrobě budeme potřebovat
pouze hrstku sušených bylin (opět by se mělo jednat o bylinky, které nám pomohou s problémy, které skutečně máme) a 200 mililitrů základového oleje.
 Všechny ingredience smícháme dohromady, uzavřeme ve vzduchotěsné nádobě a necháme uležet na chladném a tmavém místě. Jednou denně řádně protřepeme. Doba uležení se pohybuje od jednoho do tří týdnů - záleží na nás, jak chceme mít přípravek účinný.

Aplikace vlasové kůry
Směs očistíme od zbytků bylinek a používáme jedenkrát týdně formou vlasové masky - necháme asi 20 minut působit na mokrých, umytých vlasech a poté řádně opláchneme.

Abeceda ze světa počítačů

6. února 2011 v 14:55 | lucik |  Abeceda
A (drive A:) -  označení   první disketové mechaniky instalované v počítači, z mechaniky A: se zpravidla při zaváděcím procesu snaží počítač zavést operační systém, pokud je prázdná, přechází na pevný disk (viz heslo boot).
Boot - zavádění systému, proces, který probíhá po zapnutí počítače. Teprve po jeho zdárném ukončení je možno počítač používat.
Cache - rychlá vyrovnávací paměť mezi procesorem a pomalejším zařízením (hlavní pamětí, pevným diskem, disketovou mechanikou apod.), umožňující zrychlení práce procesoru.
Čip (chip) - křemíková destička, plátek, na kterém je integrován elektonický obvod, ale stále častěji tento termín označuje celý integrovaný obvod.
Data bus - datová sběrnice v počítači, zajišťující přenos dat. Podle taktovacího kmitočtu a šířky datové sběrnice se mění objem dat, který lze datovou sběrnicí přenést. Právě přenosy po sběrnicích jsou velmi důležitým činitelem, který spoluovlivňuje výslednou výkonnost celého počítače.
Free memory - volná paměť, která není právě využita a je tedy volná k uložení dat, případně programu.
Game port - rozhraní počítače pro připojování ovladačů pro ovládání počítačových her.
Harddisk - diskové záznamové médium - pevný disk, umístěný napevno v počítači. Pevné disky mají relativně vysokou kapacitu (20-120 GB) a mnohem menší přístupovou dobu ve srovnání např. s výměnnými disky.
Hardware - technické vybavení -(»železo«) - označení pro veškeré technické - fyzické zařízení, které je potřebné pro funkci systémů zpracování informací (např. systémové jednotky počítačů, monitory, klávesnice, tiskárny, počítačové  myši, tablety, kabely a konektory, diskety, rozšiřující karty apod. Protipólem a zároveň nezbytným doplňkem oblasti technického vybavení je oblast programového vybavení (software).
Joystick - ovládací páka - vstupní zařízení, používané u domácích počítačů, ale i u počítačů osobních k řízení programů, hlavně počítačových her. Umožňuje předávání logické nebo analogové informace o vychýlení páky do jednoho ze čtyř směrů nebo do jedné ze čtyř možných kombinací těchto směrů. Součástí joysticku bývá také spoušť, vyrábějí se např. simulátory aut s volantem, letové simulátory apod.
Karta - card - rozšiřující karta -deska s plošnými spoji a standardizovaným konektorem, na které je umístěna elektronika s nejrůznějším účelem. Stavebnicová koncepce počítačů IBM PC (slot) umožňuje pohodlně takové karty doplňovat, přidávat a zaměňovat (např. karta modemová nebo grafická).
Monitor - základní výstupní zařízení počítače. Slouží k zobrazování textových i grafických informací. Existují rovněž monitory s dotykovou obrazovkou (touch screen), kterými lze prsty ovládat patřičně uzpůsobené programy. Monitory se člení podle obrazového kmitočtu (některé kvalitnější se přizpůsobují kmitočtu obrazového adaptéru), podle velikosti obrazovky (úhlopříčky v palcích např. 15'', 17'', 19'', 20'', 21''), dále podle toho, zda jsou barevné nebo jednobarevné (monochromatické), případně podle dalších technických parametrů.
Myš (mouse) - vstupní ukazovací zařízení počítače, vzhledem a velikostí připomínající skutečně myš.
Vyvinuta byla u firmy Apple a stala se dnes jedním z nejrozšířenějších periferních zařízení.
Slouží k pohodlnému ergonomickému ovládání programů jednou rukou bez použití klávesnice nebo v komunikaci s ní.
Operační systém - je hlavní řídící program, jímž se řídí chod programů v počítači. Ovládá všechny vnitřní funkce počítače a je správcem systémových prostředků (vstupy, výstupy, paměť, čas procesoru). Nejpopulárnější oper. systémy jsou MS-DOS, Unix, OS/2, Windows a Mac OS.
Paměť - součást počítače nebo jeho periferie, určená pro ukládání a čtení informací. U osobních počítačů je operační paměť konstruována prakticky výhradně z polovodičových paměťových prvků -integrovaných obvodů. Na základní desce počítače bývá instalováno 256 i 512 MB paměti RAM.
RAM, zkr. "Random Access Memory" - paměť s náhodným přístupem, paměť určená k vícenásobnému zápisu i čtení. Z těchto paměťových prvků bývá sestavena operační paměť osobních počítačů, pročež jsou v některých případech oba pojmy /aniž by šlo o chybu) zaměňovány.
ROM, zkr. »Read Only Memory« -paměť určená pouze pro čtení. Nejčastěji druh polovodičového paměťového prvku, do kterého jsou u výrobce uložena potřebná data, a uživatel z této paměti může už jenom číst. Tyto paměti se používají u osobních počítačů, nebo pro data, která budou beze změn stále potřebná pro provoz např. tiskáren a jiných periferií.
Software - programové vybavení, program, netechnické, »nehmatatelné« položky, nutné k provozu počítačů. Příkladem programového vybavení může být operační systém (např. MS-DOS, OS/2 aj.), počítačová hra, textový editor, tabulkový kalkulátor apod.
Taktovací frekvence - clock speed - taktovací kmitočet počítače. Značně ovlivňuje výkonnost celého systému, jeho hodnota je přibližně úměrná rychlosti, s jakou mikroprocesor provádí nejzákladnější operace - strojové instrukce. U špičkových přístrojů se pohybuje přes 4000 MHz.
UPS, zkr. »Uninterruptible Power Supply/System «- zařízení záložního (nepřerušitelného) energetického zdroje. Jde o krabici s minimálním počtem ovládacích prvků, která se zapojuje do přívodu napájení a v případě výpadku el. rozvodné sítě se automaticky připojí během několika sekund jako náhradní zdroj napájení a může pak napájet počítač z vestavěných akumulátorů několik desítek minut i několik hodin. To je doba dost dlouhá pro bezpečné ukončení práce bez nebezpečí ztráty dat z důvodu výpadku.
Virtuální paměť - simulovaná operační paměť např. na pevném disku, doplňující většinou skutečnou operační paměť. Používá se typicky tam, kde pro nějakou operaci s velkým objemem dat nedostačuje kapacita skutečné operační paměti (RAM).
Základní deska -motherboard/mainboard - základní deska počítače. Deska plošných spojů, na které jsou umístěny všechny nutné základní komponenty počítače: mikroprocesor, paměťové obvody, taktovací obvody, sběrnicový systém...
V počítači bývá na rozdíl od desek rozšiřujících umístěna napevno.

Erotický horoskop-panna

6. února 2011 v 14:55 | lucik |  SMS,Snář,Horoskopy
Ženy narozené v tomto znamení bývají velmi krásné. Paradoxně ale zůstávají dlouho svobodné. K sexuálnímu styku potřebují naprostou jistotu, že je partner ten pravý. Musí s ním být v naprostém psychickém souladu a spřízněnosti. Panna je velmi silná a nezávislá osobnost, nepotřebuje vedle sebe mít partnera, o něhož by se musela opírat. Chce být pomalu dobývána. Muž, který jde rychle na věc, ji odpuzuje. Panna sex pro svůj život nepotřebuje, klidně by dokázala žít několik let bez milování. Díky své přirozenosti a půvabu má řadu platonických obdivovatelů. Má ráda čistotu, vůni a pořádek. Nejraději se miluje v tradičním romantickém prostředí. Před sexem si vás řádně vykoupe a vysuší. Bude vás laskat, jemně hladit a mazlit se s vámi. Než budete chtít s pannou vyzkoušet nějakou novou polohu či erotickou pomůcku, poraďte se s ní. Respektujte ji, pokud inovace odmítne. V sexu nesnáší hrubost ani perverzi. Na první pohled může působit chladně, ale opak je pravdou. Potřebuje jen trochu trpělivosti a schopnosti empatie, aby v ní partner mohl rozdmýchat záplavu vášně a smyslnosti. Muž musí splňovat její vysoké požadavky a představy o ideálním partnerovi a vztahu naplněném láskou a oddaností. Když se muž přibližuje tomuto vysněnému ideálu, ztrácí panna veškeré zábrany a zdrženlivost. Ona sama se cítí být dost dobrá pro každého muže. Dává najevo, že ona má z čeho vybírat. Je ženou pro zcela výjimečného a jedinečného muže. Nevěru neuznává, panna je celý život přísně monogamní.

Erotogenní zóny
Její hlavní erotogenní zónou je bříško, hlavně oblast kolem pupíku. Naskládejte na její bříško ovoce, nebojte se ani šlehačky nebo šampaňského. Hodujte pak na jejím těle. Uvidíte, jaké slastné pocity to v ní vyvolá. Poté si role vyměňte. I panna ráda lačně slízává víno z milencova těla. Má ráda misionářskou polohu, protože se může plně oddat svému milenci.

Zeměpis ženy a muže

6. února 2011 v 14:55 | lucik |  testy,vtipné texty
Zeměpis ženy:
Mezi 18 a 20 je žena jako Afrika, napůl objevená, napůl divoká, přirozeně krásná s plodnými místy

Mezi 21 a 30 je žena jako Amerika, velmi rozvinutá a otevřená uzavřít obchod, zejména s někým kdo platí hotově

Mezi 31 a 35 je žena jako Indie, velmi žhavá, uvolněná a přesvědčená o vlastní kráse

Mezi 36 a 40 je žena jako Francie, lehce zestárlá, ale pořád vřelá s mnoha krásnými místy, jež lze navštívit

Mezi 41 a 50 je jako Jugoslávie, prohrála válku a pronásledují ji vlastní chyby. Je třeba zásadní rekonstrukce.

Mezi 51 a 60 je jako Rusko, velmi rozsáhlá s nestřeženými hranicemi, chladné podnebí lidi odrazuje

Mezi 61 a 70 je žena jako Mongolsko, s velkou dobyvatelskou minulostí, ale bez budoucnosti

Po 70 jsou jako Afghánistán. Skoro každý ví, kde to je, ale nikdo tam nechce.

Zeměpis muže:
Mezi 17 a 70 je muž jako Irák, řídí ho kokot...

vyrob si Vonné pytlíčky do prádla

6. února 2011 v 14:54 | lucik |  ostatní
Potřebujeme: 2 čtverce látky cca 15x15cm, vatu, vonný olej, koření (skořice, badyán, hřebíček, jalovec, levandule), 2 látkové stužky dlouhé cca 20 cm barevně ladící s látkami.

Postup: Oba čtverce látky zaobroubíme. Z vaty vytvoříme kuličku o průměru cca 5 cm. Položíme ji na čtverec a pokapeme několika kapkami vonného oleje. Cípy čtverce zvedneme a těsně nad vatou sešijeme a ovážeme mašličkou. Na druhý čtverec uděláme hromádku z koření a pak postupujeme jako u předchozího čtverce. Hotové ranečky umístíme do prádelníku.

Neuvěřitelný příběh o kamarádství

6. února 2011 v 14:54 | lucik |  zvířátka
m
Hroch Owen přežil přírodní katastrofu. Želvě Mzee je 130 let. Těžko bychom hledali rozdílnější tvory…
Je to jeden z nejdojemnějších příběhů ze zvířecí říše! Je o tragické ztrátě a skutečném přátelství. Odehrává se ve světě zvířat - a přesto je tak lidský. Pohádka začala vloni v africké Keni. Roztomilý hrošík Owen žije se svou rodinou na břehu řeky Sabaki. Hrošík se hrozně rád rochní v bahně a svou tlustou kůži líně vystavuje slunci.

Owen si připadá jako v ráji. Ale potom se to stane: Gigantická přílivová vlna zničí jeho bezstarostné dětství. Obrovská tsunami vyvolaná prudkými dešti spláchne hrocha a jeho rodinu z řečiště až do Indického oceánu. Owen bezmocně zápasí s mocným živlem, zoufale hází malýma nožkama, aby se neutopil. Tátu, mámu a sourozence už nikdy nespatří. Všichni zahynou v mořských vlnách.

Přírodní katastrofu jako zázrakem přežije jen Owen... Moře ho pak milosrdně vyvrhne na korálovém útesu před pobřežím keňského městečka Malindi. Rybáři vytáhnou zcela vysílené 300kilové zvíře z vody pomocí sítě na žraloky. Na náklaďáku převezou vyděšeného hrošíka do Hallerova přírodního parku. Tady má najít novou rodinu.

Ale tamní hroši ho ignorují. Nechtějí mít s nově příchozím nic společného. Owen se smutně potuluje obrovskou přírodní rezervací a přilne k prvnímu živému tvoru, který je stejně velký a šedivý jako on a stejně zatuchle páchne: k obří želvě Mzee. Ta není z Owenových snah o sblížení nijak nadšená, syčí na něj a snaží se mu utéci. Je ovšem bez šance.

vtipy-národy

6. února 2011 v 14:54 | lucik |  jazykolamy,vtipy
Proč se dělají bílé fidorky?
Aby se černoši nekousli do prstu.

Při hodině Českého jazyka paní učitelka chce na dětech, aby vytvořily větu se slovem Yetti.
Anička: "Yetti je sněžný muž."
"Výborně Aničko a co ty Lojzíku?"
Lojzík: "Yetti žije v Himalájích."
"Dobře. A co ty Ferko a Dežo?"
Ferko: "Jeti zima?"
Dežo: "Jeti vole."

Příjde eskymák domů a ptá se své ženy:
"Čím jsi zabila toho tuleně, co leží před našim domem?"
"Tím bumerangem co jsi měl u postele."
Eskymák se rozzuří a řekne: "Ještě jednou mi šáhneš na ponožky a zlomim ti peřinu!!"

Je štědrej den.
Přijde cigán k bílímu a řekne: "Náródilo se nám dítě, nechceš?"
A běloch: "No!Tak je ten štědrej. "Tak ho sem dejte!"
Druhej rok zase přijde cigán k bílímu a povídá: "Náródilo se nám dítě, nechceš?"
A běloch zase: "No,tak je ten štědrej den. Tak sem s nim!"
No a třetí rok zase přijde cigán k bílímu a povídá: "Náródilo se nám dítě, nechceš?"
A běloch: "Ne díky... Letos budeme mít kapra."

Tisková zpráva : Tým amerických špičkových vědců bádajících v Africe se ocitl v přímém ohrožení života, když se na úzké stezce setkal tváří v tvář stádu splašených hrochů....poté co vedoucí výpravy hrochy upozornil že ohrozili občany USA dali se hroši na ústup.
Důvod : "Moudřejší většinou ustoupí"!!!

Zpráva agentury TASS:
Na sovětsko-čínských hranicích napadla skupina čínských tanků sovětský poklidně orající traktor. Tento palbu opětoval a po zničení všech tanků odletěl zpět na základnu.

Na pohřbu tří vysokých funkcionářů v Moskvě se zúčastnil i náš představitel. Během pohřbu se ptá jednoho tamního sovětského přítele:
"Na co zemřeli tito tři soudruzi?"
"Na otravu houbami" zní odpověď.
"Ale vždyť jeden z nich má uprostřed čela díru."
"Nechtěl jíst houby."

Chyby ve filmech: Stmívání

6. února 2011 v 14:53 | lucik |  Twilight Sága
1) V jedné z posledních scén, kdy Edward políbí Bellu na krk, je Bella bělejší než Edward… Nemá být on jako upír neuvěřitelně bílý?
2) Když je Bella v nemocnici, má zlomenou levou nohu… Ale na plese má zlomenou nohu pravou.
3) Při scéně, kdy Edward s Bellou vyletí oknem a zeptá se: "Do you trust me?" - Bella má kalhoty od bláta. Ale v Edwardově pokoji je od bláta nemá.
4) Ve filmu Cullenovic docela často jí… ale nemají mít přece nedojedená jídla? (např. Rosalie kouše mrkev, jablko atd.)
5) Billy Black řídil auto… není ale handicapovaný?
6) Když Bella s Edwardem mluví o tom, kdo opravdu je (scéna v lese), lze na vrchu obrazovky vidět mikrofon.
7) Ve scéně při tělocviku Bella udeří Mikea míčem, on má černé vlasy. Později, když s Bellou mluví, je má špinavě blond.
8) Port Angeles: Bella nastoupí do auta a když s Edwardem vystupují na stanici, nechá koupenou knihu v jeho autě. Ale doma si ji čte…
9) Když Bella dostane své nové auto a je v něm s Jacobem, je vidět jeho paruka (zřetelná čára).

Kristen v novém filmu

6. února 2011 v 14:53 | lucik |  Twilight Sága
m
Dostat roli ve filmu natočeného podle knižního bestselleru, je sen každého herce. A ten se teď Kristen nejspíš splní...
Při nedávné návštěvě v talkshow Oprah Winfrey totiž potvrdila, že by si měla zahrát jednu z rolí ve filmu On The Road (Na cestě), podle slavné knižní předlohy z roku 1957 od Jacka Kerouaca.

Ta vypráví autobiografický příběh o cestě několika přátel napříč Spojenými státy, kteří touží po absolutní svobodě a životě bez zajetých pravidel. A podle toho se také chovají. Popíjejí, berou drogy, nebrání se sexuálním dobrodružstvím, poslouchají jazz nebo se jen bezcílně potulují krajem a tím se skutečně stávají svobodnými a bezstarostnými.

Film se začne natáčet už v létě a Kristen si v něm zahraje Marylou, postavu manželky jednoho z hrdinů, Deana Moriarityho. Svou hereckou šanci komentovala slovy: "O roli v takovém filmu jsem vždycky snila a myslím, že je to velká šance, kterou nehodlám promarnit! Jsem naprosto nadšená a nemůžu se dočkat až začneme točit", dodala.

Víte, že aneb zajímavosti ze zvířecí říše...

5. února 2011 v 18:31 | lucik |  zvířátka
  -Kočka má v každém uchu 32 svalů.

-Jediný pták, který umí létat pozpátku, je kolibřík.

  -Pštrosi strkají hlavu do písku, protože hledají vodu.

  -Netopýři vylétávají z jeskyně vždy doleva.

  -Orel dokáže zabít mladého jelena a ještě s ním i odletět.

  -Některé ústřice z Karibiku umí lézt na stromy.

  -Emu a klokani jsou na uniformách australské armády proto, že neumějí couvat.

  -Kudlanka nábožná je jediný hmyz, který umí otočit hlavu.

  -Mládě červenky sní denně 4,256 metrů červů.

  -Bernardýni nenosí a nikdy nenosili soudky s rumem.

  -V knize "O hmyzu" přírodovědce Url N. Lanhama se dozvídáme, že reprodukční cyklus mšice je tak rychlý, že samičky se rodí již těhotné.

  -Nejstarší akvarijní rybička se dožila 41 let. Jmenovala se Fred.

  -Pohlaví želvy poznáte podle zvuku, který vydává. Samečci chrochtají a samičky syčí.

  -Oči některých ptáků váží více než jejich mozky.

  -Kočičí moč v ultrafialovém světle svítí.

  -Slon je jediný savec, který neumí skákat.