Květen 2011

Nábytek z ruských min je v Estonsku trendem

31. května 2011 v 10:24 | lucik |  zajímavosti

Co dělat s tisícovkami ruských min, které Sověti nechali v Estonsku? Designér z nich dělá extravagantní nábytek.
Estonský designér Mati Karmin pracuje s nevybuchlými lodními minami. Tento doslova explozivní nápad vychází ze situace, v níž je jeho vlast. Když se z Estonska v 90. letech 20. století Rusové stáhli, zbyly po nich v zemi statisíce min.
Nikdo neví, co s nimi: jsou nebezpečné, nedají se nijak využít a ani prodat se nedají. A protože Estonsko profituje z námořního obchodu, nemají smysl ani pro obranu. Vůbec nejvíc jich je uložených v Paldiski, kde byla za komunismu velká ponorková základna a tréninkové středisko. A právě nedaleko tohoto uzavřeného vojenského prostoru žije estonský designér. Když je zahlédl, rozhodl se najít pro ně využití.
Aby se z miny stalo něco užitečného, musí se nejprve odstranit rozbuška a pak nálož. Potom už lze z vnějšku vyrobit cokoliv si přejete. Karmin z min dělá nejrozmanitější zařízení bytu a také různé doplňky. Některé působí poměrně postapokalypticky - jako například toaleta nebo křeslo, ale jiné by se hodily i do těch konzervativněji zařízených bytů.
Například minové krby v industriálním duchu vypadají téměř dokonale - nikdo by při jejich spatření neřekl, že měly původně zabíjet. Třešničkou na dortu jsou pak dětské kočárky a houpačky. Všechny jeho výrobky se dají koupit, ale ceny zasílá designér pouze na vyžádání…

TINIE TEMPAH šlape amíkům na paty

31. května 2011 v 10:23 | lucik |  Muzika a Styl

Ostrovní hiphopová superstar TINIE TEMPAH dobývá americký trh a za prodej svého singlu tam získal platinovou placku!
Prodej singlu Written In The Stars totiž v Americe překročil miliónovou hranici. Tinie Tempah se tak stal prvním britským rapperem v historii, kterému se v USA podařilo za prodej singlů získat platinový certifikát!
Vypadá to, že americkým hiphoperům vyrostla v Evropě žhavá konkurence...
V domovské Anglii patřil Tiniemu rok 2010. Z neznámého umělce se během několika týdnů stala doslova hudební celebrita. Za album Disc-Overy získal spoustu cen včetně Brit Awards jako Objev roku, prosadil se i v dalších zemích Evropy. Letos se rozhodl zkusit štěstí za oceánem a daří se mu i tam. Stává se z něho globální hvězda!

Pro americký trh desku Disc-Overy rozšířil. Natočil několik nových skladeb, například Till I'm Gone, kde hostuje populární Wiz Khalifa. Právě tahle nahrávka by se měla stát dalším singlem. V Čechách se po Written In The Stars zatím začíná prosazovat skladba Wonderman s hostující zpěvačkou Ellie Goulding. Píseň už vystoupala na devětačtyřicáté místo v oficiálním IFPI žebříčku...

ŠPAGETY desetkrát jinak. Rychle, odvážně i klasicky

31. května 2011 v 10:23 | lucik |  recepty
Špagetové tornádo
Přísady:
2 nakrajené cibule
3 lžíce oleje
sterilovaná zelenina - hrášek, mrkev, cibule, zelí atd.
kečup
sůl
koření
špagety

Postup:
Do vroucí vody vložíme špagety 12 minut vaříme. Mezitím v misce smícháme zeleninu s olejem, kečupem a kořením, osolíme a řádně promícháme. Uvařené a sceděné špagety přidáme do misky se směsí zeleniny. Vše pěkně promícháme. Nakonec můžeme do směsi přidat jednu konzervu sardinek v oleji. Podáváme na mělkém talíři a k pití bych doporučil sklenku bílého vína.

Špagetová omeleta
Postup:
Určitě jste měli včera špagety a něco málo zbylo. Tak tedy ty zbylé špagety dáme na pánvičku na rozpálený olej a po všech stranách osmahneme. Pak zalijeme rozšlehaným vajíčkem, posypeme strouhaným sýrem a necháme dojít pod pokličkou na vypnuté plotýnce. Výborné je použít sýr niva a posypat nějakým tím kořeníčkem - jako třeba bazalka nebo jen obyčejná pažitka. Podáváme buď jen s kečupem nebo dresinkem. Skvělé je to s jakýmkoliv zeleninovým salátem.

Teorie velkého třesku: Sheldon

31. května 2011 v 10:23 | lucik |  seriály

Dr. Sheldon Cooper PhD., zní celé jeho jméno i s tituly ´před´a ´za´. Jeden z partičky, co se na obyčejné smrtelníky dívá snad z jiné planety…
Jeho obliba kostkovaného oblečení a kombinace flanelových pyžam se županem je až neuvěřitelná, stejně jako obliba hrdinů 70. a 80. let, které hrdě nosí na triku (Superman, Flash Gordon, Aquaman, …)

Sheldon doslova prosvištěl základní i střední školou a už v 11 letech nastoupil na univerzitu. První titul PhD. získal v šestnácti letech, druhý jen o něco později. V dětství měl neshody se sousedovic dětmi i vládou, kvůli skladování obohaceného uranu v kůlně za domem. Ani rodiče nebyli z jeho ´praktických´ pokusů zrovna nadšení.

Sheldon pracuje na katedře pod vedením Dr.Erica Goebelhausera, který mu nechává prostor pro jeho vědecké bádání. Zmínit můžeme třeba světélkující rybku nebo Cuba Libre (rum s kolou) bez rumu.

Bydlí s Leonardem, ale jen proto, aby si rozdělili nájem. Při každé možné příležitosti mu nezapomene dát najevo svou vyšší inteligenci, minimálně větší polovinu ze společných 360 IQ bodů. Je extrémně pořádkumilovný a otravuje s tím naprosto každého, i sousedy.

Sympatickou Penny, která se jednoho dne přistěhovala do protějšího bytu, a od toho dne po ní touží všichni kámoši, kromě Sheldona, považuje za sem tam roztomilé zvířátko, po zbytek času se na ni snaží aplikovat logický algoritmus vysvětlující ženské chování.

Jediné selhání je ochotný připustit právě v mezilidských vztazích, ale to je schopný - podle svého - odpozorovat od ostatních, nebo si k vysvětlení přizve právě Penny. Zatím v jediném díle se Sheldon lidsky odvázal v restauraci, skvěle se bavil s dívkou a výtečně hrál na klávesy, zkrátka byl společenský. Mohla za to ovšem modifikace jeho oblíbeného koktejlu rumu s kolou bez rumu, kam mu Penny přeci jenom tajně nějaký přilila.

Sheldon je určitě nejvýraznější postavou celé TVT. Velmi rád pronáší věty, kterým okolí ani trochu nerozumí a snaží se všechna tvrzení fyzikálně zdůvodnit. Proto se tolikrát neshodne s Penny, která o fyzice nemá ani páru.
Je až k nevíře, že jeho představitel Jim Parsons je vcelku normální chlapík, rád hraje a klavír a miluje sledování basketu, tenisu a baseballu. Pravidelně se objevoval v seriálu Soudkyně Amy a vidět jsme ho mohli i ve Škole svádění.

Miliony let nezvěstná ryba

31. května 2011 v 10:22 | lucik |  zvířátka

Hlubiny oceánů stále skrývají spoustu tajemství.

Jsou dva dny před Vánocemi roku 1938, druhá světová válka pomalu klepe na dveře. V jihoafrickém městě East London zvoní telefon. Zvedá ho kurátorka, pečující o sbírky a chod zdejšího muzea, Marjorie Courtneay-Latimerová. Dozvídá se zajímavou zprávu. Nějaký rybář chytil do sítě dost divnou rybu. Marjorie neváhá a okamžitě jede do přístavu. Rybář ji překvapí padesátikilovým a jeden a půl metru dlouhým úlovkem.

Šok z pravěku
Jihoafrický profesor James Smith objev nadšeně zkoumá. Rybu pojmenovává právě po kurátorce. Od té doby jí tedy říkáme latimérie (latimérie podivná, latinsky Latimeria chalumnae). Vědci o tomhle tvorovi do té doby vědí jen to, že žil v pravěku, asi před 300 miliony lety. Domnívají se, že vymřel před 50 až 60 miliony lety. Právě proto pro ně objev znamená pořádný šok!

Začíná lovná sezona
Jenže pak jako by se "země" slehla. Následujících několik let má profesor Smith smůlu. Ze zoufalství vyvěšuje i plakáty a nabízí odměnu za ulovenou rybu. Jako správně zapálený vědec se nevzdává a dělá dobře. Po 14 letech se na něj konečně usměje štěstí a dostává se k němu další latimérie. Potvrzení objevu nezůstává bez povšimnutí. Mnohý vědec a mnohé muzeum chtějí rybu mít, a tak začíná zběsilý lov. Ten definitivně končí až v roce 1989, od kterého jsou latimérie chráněné mezinárodní smlouvou CITES (tj. Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin).

Co je zač?
Díky stavbě těla ulovených kousků vědci zjišťují, že původně to pravděpodobně byla sladkovodní ryba. Žije v hloubkách okolo 200 metrů, proto se o ní dlouho nevědělo. Latimérie je dlouhá asi jeden metr a dožívá se až 20 let. Patří do skupiny lalokoploutvých. Protože je jejich posledním zástupcem, říká se jí také živoucí fosilie (zkamenělina). Dokonce existuje i více druhů, které se většinou liší jen zabarvením a místem výskytu.

Devět největších chyb při líčení

31. května 2011 v 10:22 | lucik |  ostatní
Myslíš, že když se už nějaký ten pátek líčíš, že máš kosmetické triky v malíčku? Možná se mýlíš. Dnes a denně potkáváme na ulici spoustu holek a žen, které se dopouští neuvěřitelných chyb v líčení. Zjisti, jestli také nepatříš mezi ně.
Díky líčení můžeš zvýraznit své přednosti a zamaskovat případné nedostatky. Chce to ale umět s kosmetickými přípravky správně zacházet. Na co si dát obzvlášť pozor?

1. Špatná míra
Do očí bijící je, když nepoznáš, kolik make-upu je tak akorát. Určitě jsi už slyšela o denním a nočním líčení. Přes den to prostě chce menší množství a decentnější barvy, večer naopak zvýraznit buď oči, nebo rty, abys nebyla za nevýraznou tuctovku. Pokud se nelíčíš vůbec, zamysli se, jestli to občas nechce aspoň korektor a lesk na rty. ;-)

2. Pořád to samé
Sleduješ módní trendy v oblékání a ráda zkoušíš nové věci? Tak proč totéž neděláš i v líčení? Zjistila jsi, že ti sluší černá linka, hnědé stíny a bezbarvý lesk? Fajn, nos ho, ale proč pořád? Nehodí se ke každému outfitu ani pro každou příležitost. Neboj se experimentovat a hrát si.

3. Zabiják jménem make-up
Make-up je základ každého tvého stylingu. A bohužel je to častý kámen úrazu. První chybu děláš už při nákupu, když sáhneš po špatném odstínu. Jiný bys měla používat v zimě, kdy jsi bledulka, a jiný v létě, když je tvá pleť o dost opálenější. Pokud máš tu možnost, nechej si s výběrem odstínu poradit v obchodě. Pečlivě ho vyzkoušej a prohlédni si ho nejen v obchodě pod zářivkami, ale i na denním světle. Řekni si v obchodě o vzoreček, nebo po něm zapátrej v časopisech.
Většina holek si zkouší make-up na hřbetu ruky nebo na zápěstí, tam má však kůže úplně jinou barvu než na obličeji. Make-up zkoušej na hraně čelisti, tam nejlépe zjistíš, zda se dobře hodí k barvě tvého obličeje i světlejšímu krku.
Další chyba, kterou s make-upem spousta holek dělá, je špatné nanášení. Make-up se neaplikuje jen na tvář, musíš ho pořádně rozetřít až k vlasům, uším a do ztracena až na krk. Také nezapomínej pod make-up používat krém vhodný pro tvůj typ pleti.
Existují různé typy make-upů, tuhé, tekuté, pěnové - vyber si ten správný pro svou pleť. Některé jsou šetrné k suché pleti, jiné si poradí s pórovitou pletí se sklony k akné.

4. Špatně vytrhané obočí
Obočí umí hodně změnit výraz obličeje, proto bys při jeho vytrhávání měla být hodně opatrná. Klidně si na své "poprvé" skoč ke kosmetičce, stojí to pár korun a můžeš se spolehnout, že od ní budeš mít tvar skutečně profesionální. Udržovat ho pak bude hračka. Letos se nosí přirozenější vzhled obočí, který vypadá lépe, než obočí vytrhané do tenké linky.
Obočí by sis měla hlídat, i pokud si barvíš vlasy na hodně odlišný odstín, než je tvůj přirozený. Pokud jsi bruneta a odbarvuješ se na blond, bude tvé tmavé obočí vypadat hodně tvrdě. Zesvětlovač by prospěl i jemu.

garfield komiksy

31. května 2011 v 10:21 | lucik |  garfield-komiksy

Čarodějnický med lásky

31. května 2011 v 10:21 | lucik |  magie a kouzla

Potřeby: 1 hrnek světlého medu, 2 zlomené tyčinky skořice, 1 lžička celého hřebíčku, 1 kousíček zázvorového cukru ,2,5 cm kousek sušené citronové kůry, 2,5 cm kousek vanilkového lusku, 1 špetka mletého kardamonu, 2 růžové svíčky, 1 sklenici s uzávěrem
Postup: Všechny bylinky a med posilte svým magickým záměrem. Dejte bylinky do sklenice s uzávěrem, přidejte med a protřepávejte, dokud se všechny bylinky nenamočí. Uzavřete a dejte sklenici na oltář mezi dvě růžové svíčky. Rozsviťte je a nechte shořet. Med nechejte 3 týdny uležet na tmavém místě. Malé porce přidávejte do jídla a teplých nápojů k podpoře příjemných pocitů a lásky.


Ping-pongové míčky místo izolace: 25 tisíc balónků na zdi

30. května 2011 v 10:56 | lucik |  zajímavosti

Stolní tenis je skvělá zábava. Ale kromě toho se z nich dá udělat parádní dekorace pro byt.
Dokážete si představit, jak by si někdo mohl vyzdobit domácnost pingpongovými míčky? Američanovi Danielovi Arshamovi se to povedlo. Zdi svého malého apartmánu polepil rozpůlenými míčky. Překvapivě to vypadá docela dobře.

V jiném než malém bytě by to nebylo možné - ale pětatřicet metrů čtverečních velký byteček to snesl. Podle muže, který si sám apartmán ozdobil, míčky nejen dobře vypadají, ale navíc fungují jako tepelná izolace. Mladý muž si na originální výzdobu troufl proto, že je sám zaměstnancem architektonického studia Snarkitecture.

Tom Felton

30. května 2011 v 10:56 | lucik |  celebrity

Zamilovávám se nosem
Možná to bude znít dost komicky,ale moje vysněná holka mi prostě musí vonět.Tím nemyslím žádný nesmyslně předražený parfém,ale její vlastní,osobitou vůni.Když mi hezky voní,moje srdíčko má dotyčná už téměř jistý!

Malé holky
Mám rád,když jsou holky spíš o něco menší než já.Asi je to tím,že já se svými 174 centimetry taky nejsem zrovna obr,takže nechci svou lásku omezovat tím,že by třeba vedle mě nemohla nosit vysoké podpatky,i když je nemám moc rád!

Potřebuju upřímnost
Pro mě je maximálně důležité,aby moje holka byla především inteligentní,upřímná a veselá.Chtěl bych,aby mě uměla rozesmát,když nejsem zrovna úplně v pohodě.Určitě by neměla drbat ostatní holky a rozhodně nesmí mluvit jako dlaždič.A nejhorší jsou holky,které musí mít vždycky pravdu!to je na zbláznění!!!

Chci do Prahy!
Každý,kdo byl v Čechách,básní o Praze.Matka měst,nejkrásnější hlavní město Evropy a tak dále.Většinou když někde pracovně cestuju,tak se stejně nikam nepodívám,po památkách a tak,ale Prahu určitě plánuju.Moc mě láká,podle fotek vypadá fakt krásně!

Patří mi hudební kanál
Hledáme mladé umělce a pomáháme jim prosadit se v tomhle šíleném světě showbyznysu.Já se taky snažím dělat hudbu a hraju na kytaru.Ted makám na svých písničkách a doufám,že z toho brzy bude album.

Jsem zadaný
Sorry,holky!Moje láska Jade a já jsme se poznali už před třemi lety při natáčení Harryho.Od té doby spolu chodíme!

Osvěžující letní saláty

30. května 2011 v 10:56 | lucik |  recepty

Rajčatový salát s bazalkou
Ingredience
5 dobře uzrálých velkých rajčat, stroužek česneku, hrst bazalky, špetka soli, špetka pepře, lžíce olivového oleje.
Postup
Rajčata omyjte a nakrájejte na drobné kostičky, přidejte prolisovaný česnek, nadrobno nasekanou bazalku, dochuťte špetkou solí, pepře a lžící olivového oleje. Salát nechejte alespoň půl hodiny v lednici ustát.

Okurkovo-avokádový salát s mátou
Ingredience
2 salátové okurky, 1 avokádo, lžíce olivového oleje, sůl, pepř, máta.
Postup
Okurky a avokádo zbavte slupky, nakrájejte na kostičky a odstraňte semínka. Smíchejte dohromady se špetkou solí, špetkou pepře a lžící olivového oleje. Nakonec přidejte nadrobno nasekanou hrst máty.

Smetanový salát s křenem
Ingredience
500 g hlávkového zelí, 1malá cibule, 150 ml smetany ke šlehání, 70 g čerstvého křenu, 3 lžíce bílého jogurtu.
Postup
Zelí omyjte, odstraňte zvadlé listy a nadrobno nakrouhejte. Osolte a nechejte půl hodiny odležet. Poté zelí ručně promačkejte - pustí tak tekutinu a zkřehne. Přidejte najemno nastrouhaný čerstvý křen (jako náhradní variantu lze použít i křen konzervovaný) a nadrobno nasekanou cibuli. Nakonec dochuťte smetanou a jogurtem. Necháme odležet do druhého dne.

Fenyklový salát
Ingredience
2 fenyklové řapíky, 2 rajčata, hrst černých oliv, 3 lžíce sójové omáčky, pepř, sůl, lák z okurek, olivový olej.
Postup
Očistěte jednotlivé řapíky fenyklu a nakrájejte na jemné nudličky. Přidejte na kostičky nakrájená rajčata, hrst černých oliv a zálivku připravenou ze lžíce oleje, půl hrníčku láku z okurek, sójové omáčky, soli a pepře. Půl hodiny nechejte odležet.

Ovocný salát se zmrzlinou
Ingredience
300 g kompotovaného ananasu, 150 g bílého hroznového vína, 300 g kompotovaných mandarinek, 2 banán, 500 g vanilkové zmrzliny, 3 lžíce vaječného likéru.
Postup
Zmrzlinu na chvíli vyndáme z mrazáku a dáme do lednice, aby trochu změkla. Mezitím oloupeme banány a nakrájíme je na kolečka. Přidáme omyté a napůl rozkrojené hroznové víno (zbavené pecek), ananas a mandarinky. Rozdělíme do misek, přidáme libovolné množství zmrzliny a polijeme vaječným likérem.

Kesha chce náhrdelník z lidských zubů!

30. května 2011 v 10:55 | lucik |  Muzika a Styl

Zpěvačku inspiroval jeden její obdivovatel... Jako hodně netradiční dárek jí totiž nedávno poslal vlastní zub.
"Přišel mi zub od fanouška, tak jsem ho dala na šňůrku," psala Kesha na twitter: "Ráda bych si vytvořila celý náhrdelník z lidských zubů! Ze zubů mých fanoušků... a pak bych v něm vyrazila na nějakou hollywoodskou show."
Později ještě hvězda připsala: "Myslím to smrtelně vážně. Potřebuji vaše zuby! Rozhlédněte se doma, jestli se vám někde neválí zuby moudrosti. Čekám na ně!"
Nakonec star dodala svou poštovní adresu: "Miluju vás moji fanoušci, dovolte mi, abych nosila vaše zuby. Posílejte je na adresu: Kesha, PO Box 120479, Nashville, 37212!"
Nejde ovšem o první neobvyklý náhrdelník, který Kesha nosí. Dost často ji zdobí její vlastní placenta: "Je to můj oblíbený náhrdelník. Vyrobila ho vlastnoručně moje máma a má zlepšovat mé psychické schopnosti. Věřím mu!"

Miniprasátka jsou v kurzu

30. května 2011 v 10:55 | lucik |  zvířátka

Domácí mazlík má být roztomilé zvířátko s příjemnou srstí. Takové, které se dá vzít do ruky a ke kterému se můžeš přitulit. Tak co třeba čuník!?
Že se ti to nezdá? Že prase není mazlící, škrábe, smrdí, je moc velké... a vůbec, je to prase!? Tak to ještě neznáš miniprasátka, stále oblíbenější domácí zvířátka!
Milují je i celebrity a jedno prý vlastní i Paris Hilton nebo David a Victoria Beckhamovi. S prasetem, které se strká do jitrnic, jsou tyhle mini verze samozřejmě příbuzné, ale jinak je to zvířátko k pomazlení.
Dorůstají jen do velikosti 35 cm na délku, váží 11-30 kg, ale dožívají se až 18 let. V Anglii se prodávají až za 700 liber a chová je tam farmář Chris Murray na své farmě Pennywall, v hrabství Buckfastleigh.
Miniprastáka při venčení dozajista vzbudí pozornost. Navíc jsou velmi čistotná, hravá, ale dovedou být i svéhlavá a vyžadují tvou pozornost, mají rádi kontakt a společnost.
Na druhou stranu musíš počítat s tím, že se opravdu nebudou chovat jako pes. Dost možná tě budou nutit, aby ses mu podřídila. Proto chovatelé radí, že při jeho výchově je nutné stanovit a dodržovat alespoň určité hranice a nenechat si prasátko přerůst přes hlavu. "Mělo by minimálně cítit, že je na stejné úrovni se svým páníčkem," radí chovatelka miniprasátek. "Nesmí cítit, že má ve vaší domácnosti navrch," zdůrazňuje.
Prasátko je zvědavé a lstivé. Velmi rychle pochopí, co v bytě nesmí, ale bude to dál zkoušet. Jakmile ho přes den necháš samotné, pomstí se ti tím, že udělá nepořádek. Výchova tu nepomáhá, bude se to pokaždé opakovat.
Když ale mají prasátka nepřetržitý kontakt s majitelem, jsou naprosto úžasná. Svoji inteligenci ale nepoužívají k tomu, aby ti udělala radost, ale výhradně ve svůj prospěch. Je mu horko na slunci? Posune si lehátko do stínu a za chvíli si tam přitáhne i misku s vodou, aby nezteplala. Má prasátko hlad? Přisune si židli ke stolu, aby dosáhlo k dobrotám na něm...
Prasátko ale bez problémů zvládá cestu autem, samozřejmě potřebuje i očkování a svého veterináře, miluje dostatek pohybu!!! a vyplatí se ho krmit střídmě lehkou stravou.

Hlásněte pro mě :-)

29. května 2011 v 19:51 | lucik |  ostatní
Ahojky všem chtěla bych vás poprosit,jestli by jste pro mě hlasovali zde:http://layouts-star.blog.cz/1105/1-kolo-sonp#komentare
jsem tam jako lucik,předem vám děkuju

Co tě čeká v následujících deseti letech

29. května 2011 v 19:48 | lucik |  ostatní
Máš na zádech víc než tři výrazné velké pihy?
Než najdeš toho pravého na celý život,nějakou dobu to potrvá.Až to ale budeš nejmín čekatobjeví se ve dveřích senzační objev,který tě zbaví všech starostí a už navždycky zůstane stát při tobě.Jestli chceš zjistit počáteční písmeno jeho jména,zkus si své pihy protnout pomyslnou čarou...

Najdeš si v zorničkách světlé skvrny?
Občas se ti stane,že myslíš na svou kámošku,a v zápětí ti od ní pípne SMSka-jak je to možné?Evidentně máš skvělou intuici a byla bys i dobré médium!Mimochodem-taky máš vynikající čich na lidi!Dej na svou hlavu a dobrý odhad.Můžeš si tak ušetřit spoustu osobních přešlapů a vyvarovat se vzniku zbytečných problémů.

Zdobí tvoje paže a záda drobné pihy?
Jen když se rozloučíš s něčím z minulosti,můžou se ti otevřít dveře pro slibně vyhlížející budoucnost.Pokud rozvineš naplno svůj talent,proklouzneš do světa úspěšných lidí.Nic není v životě zadarmo,a tak na sobě budeš muset máknout,ale věř tomu,že tvoje píle nezůstane nedoceněná!Jen pozor na pýchu,je jako jed!


diplom

29. května 2011 v 19:47 | lucik |  moje diplomky

tento diplom jsem dostala od mého SBéčka http://tvseries.blog.cz ještě jednou moc děkuju :-)

Voda:Budoucnost ve vlnách

29. května 2011 v 14:51 | lucik |  magie a kouzla
Takhle na to:
Napln mělkou a velkou misku vodou.Vezmi si nějaký malý předmět,který pro tebe něco znamená(prstýnek,talisman).Pust ho doprostřed misky a pozoruj pohyby,které vzniknou ve vodě.

Začnou se šířit kruhy:
Je v tobě klid a síla k tomu,abys pomáhala druhým.

Voda vystříkne nahoru:
Neodsouvej na zítra to,co můžeš udělat dnes!

Voda se jen malinko pohne:
Konečnš si ujasni své pravé city!

Neklidně se míhá:
Závist,žárlivost,pochybnosti-to tě sžírá.Obklop se lidmi,kteří tě mají doopravdy rádi.

Mění se od úzkého do širokého:
Je někdo,kdo na tebe v tomhle okamžiku myslí.A téhle osoby si v nejbližších dnech určitě všimneš.

Mega kvíz o Twilight(1.část)

29. května 2011 v 14:51 | lucik |  Twilight Sága
1.Jak se jmenoval Edward Cullen,než se stal upírem?
A)Edward Whitlock
B)Edward Anthony Masen Junior
C)Edward Platt

2.Jak jdou po sobě čtyři díly Twilight ságy?
A)Stmívání,Nový měsíc,Zatmění,Rozbřesk
B)Nový měsíc,Rozbřesk,Stmívání,Zatmění
C)Stmívání,Rozbřesk,Nový měsíc,Zatmění

3)Čeho se Bella nejvíc bojí?
A)Má strach,že zestárne,zatímco Edward zůstane mladý
B)Myslí si,že ji Edward kousne a ona vykrvácí
C)Představuje si,jak ji chytí zlá upírka Victoria a zajije ji

4)Na Jaké podmínce se Bella a Edward dohodnou?
A)Nejdřív svatba,až potom sex
B)Pomilují se spolu a pak se uvideí...
C)O svatbě spolu ti dva vůbec nemluví

5)Kromě Cullenových je ještě jeden upíří rod,který nesaje lidskou krev.Kde žije?
A)Na Islandu
B)Na Aljašce
C)V Mongolsku

6)V Zatmění se objeví armáda nebezpečných,nově zrozených upírů.Jakým způsobem se dají zabít?
A)Zahubí je jedině kousnutí někoho z Volturiů
B)Zemřou,když se pokropí jedem ze speciální rostliny zvané oměj modrá
C)V boji se na ně nesmí útočit zepředu,ale jedině z boku.Pak se jim utrhnou všechny končetiny a nakonec se celé jejich tělo spálí

7)Co z Belliny ložnice tajně ukradne krutý pomocník upírky Victorie,Riley?
A)Edwardovu fotku v rámečku,aby mohl podle ní zjistit všechny jeho tajné úmysly
B)Bellinu oblíbenou červenou halenku,aby díky ní armáda zabijáků zavětřila stopu...
C)Bellin deník,aby si přečetl její tajné myšlenky

Upíří Deníky:Na čem ujíždí Elena, Stefan a Damon v reálu?

29. května 2011 v 14:50 | lucik |  seriály

Stefan:

,,Miluju svoje praštěný ségry a užívám si každou schvilku, kdy můžu být s nimi! Starší ségra Monika mi radí, jak na ženské, a mladší Julie a Leah? Těm zase radím já, jak na chlapy! Taky odjakživa fandím hokejistům z New Jersey-protože jsem se tam narodil :) Když je čas, rád si hokej i sám zahraju a nebo vypadnu do hor jezdit na snowboardu."

Elena:
,,Baví mě cestovat!Pocházím z Bulharska a poznat USA byl vždycky můj sen!Díky mojí práci se mi to povedlo,ale ráda bych co nejdřív navštivila i Paříž a Řím.Naposledy mě šíleně okouzlila třeba Barcelona.Když si potřebuju vyčistit hlavu,sázím na projíždku na koni.Taky mě baví volejbal a fotbal.Kluci se mnou ale moc hrát nechtějí,což nechápu!Náhodou,jsem v něm fakt dobrá!"

Damon:
,,Při natáčení seriálu The Lost jsem našel na Havaji zatoulanou kočku a nechal si ji.Rok předtím jsem si z útulku v Louisianě odnesl psa.Celé moje dětství máma trnula,s čím zase příjdu domů...Taky jsem se vždycky těšil,až si vydělám první peníze a nechám se popetovat.Můj sen se mi brzy splnil...Na vnitřní stranu pravačky jsem si nechal latinsky napsat:Tady a ted!"