Survivor-o kmenové radě

9. května 2011 v 20:44 | lucik |  Reality show

Kmenová rada se koná na konci každé epizody. Zde volí trosečníci proti jednomu hráči v kmeni, který bude vyloučen. Při prvním příchodu na Kmenovou radu je soutěžící požádán, aby si vzal svou pochodeň a zapálil ji v ohništi umístěného na Kmenové radě. "Toto je část rituálu Kmenové rady, protože oheň reprezentuje Váš život. Dokud máte oheň, jste stále ve hře. Pokud Váš oheň uhasne, jste ze hry venku." (This is part of the ritual of Tribal Council because fire represents life. As long as you have fire, you are still in this game. When your fire's gone, so are you.) je věta, kterou Jeff přivítá trosečníky na první Kmenové radě. Pokud už existuje porota, je požádána, aby přišla na Kmenovou radu a tiše seděla a pozorovala průběh Kmenové rady. Soutěžící jsou na Kmenové radě dotazování Jeffem, co se událo během předešlých dní a jak se vyvíjely vztahy mezi nimi. Těsně před hlasováním se Jeff zeptá soutěžícího s individuální imunitou, zda si jí nechá či předá jinému soutěžícímu. Kdokoli kdo má imunitu, nemůže být vyloučen ze hry.

Soutěžící volí proti dalšímu hráči v tajnosti a vysvětlují svou volbu ve zpovědnici, kde se hlasuje. Hráč, který obdrží nejvyšší počet hlasů musí opustit hru. Soutěžící nemůžou hlasovat sami pro sebe. Hráči jsou také požádáni, aby psali čitelně a vyhnuli se psaním neobvyklých přezdívek. Během vysílání hlasování na Kmenové radě nejsou ukázány všechny hlasy od soutěžících, aby se co nejdéle udržel moment překvapení, kdo bude vyloučen. Hlasy od všech soutěžících jsou ukázány během závěrečných titulků, kdy je také ukázána závěrečná řeč vypadlého trosečníka. Před přečtením hlasů, jsou hlasy produkcí seřazeny tak, aby toto čtení bylo napínavé co nejdéle. Všechny hlasy jsou konečné a nemůžou se měnit. Pokud trosečník získá při čtení hlasů potřebný počet hlasů na vypadnutí, další hlasy se již nečtou a ostatní soutěžící se je nedoví.
Jak se můžete dočíst v sekci o skryté imunitě, v určité chvíli jsou požádáni hráči, kteří mají skrytou imunitu, o možnosti zahrát tuto imunitu.
Hořící pochodeň vyřazeného hráče je následně uhašena a při tom Jeff prohlásí:"Kmen promluvil. Je čas odejít." (The tribe has spoken. It's time for you to go.). Hráč poté opouští Kmenovou radu a je požádán, aby pronesl závěrečná slova ve zpovědnici umístěnou mimo Kmenovou radu. Tato řeč je poté vysílána při závěrečných titulcích. Zbývající členové kmene jsou požádání, aby se se svými pochodněmi vrátili zpět do svého tábora. V některých sériích se tak kmen dostal ke zdroji ohně (díky hořícím pochodním), ale v jiných sériích, pokud ještě neměli rozdělaný oheň vlastními silami, hořící pochodně si s sebou brát nesměli.
V případě nerozhodného výsledku, jsou hráči požádáni o nové hlasování. Tohoto hlasování se však nezúčastní hráči, mezi kterými se rozhoduje a volit se může jen pro jednoho z těchto trosečníků. Pokud však opět dojde k nerozhodnému výsledku, hráči mezi kterými se rozhodovalo dostanou imunitu a všichni ostatní si losují kameny z pytlíku. Hráč, který si vybere kámen s jinou barvou než ostatní je vyloučen ze hry. Ve dřívějších sériích, byli hráči v případě nerozhodného výsledku dotazováni, kolik hlasů měli na předchozích Kmenových radách a ten, kdo jich měl více, byl vyloučen ze hry. V Survivor: Africa v případě nerozhodného výsledku, hráči soutěžili v kvízu o přírodě a ten kdo odpověděl špatně, byl vyřazen.
V ojedinělých případech se situace řeší takto:
Pokud je nerozhodný výsledek v případě posledních čtyř hráčů, není již nové hlasování, ale hráči mezi kterými se rozhoduje se zúčastní soutěže mezi sebou.
V Survivor: Palau, Survivor: Panama - Exile Island, Survivor: Cook Islands a Survivor: Gabon to byla soutěž v rozdělávání ohně.
V Survivor: Marquesas byl použit systém tahání kamenů z pytlíku, což Jeff Probst později přiznal za chybu.
Pokud má kmen před sloučením pouze dva členy a je vyslán na Kmenovou radu jako v Survivor: Palau, také zde se trosečníci mezi sebou utkají v soutěži. Tento případ však nastal zatím pouze jednou.
Hráč se může rozhodnout opustit hru. Přestože se ostatní soutěžící k tomuto staví zamítavě, pokud hráč z jakýkoliv důvodů chce hru opustit, je mu to umožněno. Pokud hráč opouští hru na Kmenové radě jako v případě Survivor: Pearl Islands, Survivor: Palau a Survivor: Nicaragua, nejen že se mu pochodeň uhasí, ale také se položí na zem. V závislosti na důvodu odchodu ze hry, může být hráč požádán či také odmítnut, aby pronesl svá závěrečná slova. Pokud hráč hru opustí kvůli zranění či kvůli svým důvodům během hry mimo Kmenovou radu, tak se následující Kmenová rada nekoná a druhému kmeni je oznámen odchod jednoho soutěžícícho. Ale může se stát, že pokud je ve hře stále mnoho trosečníku, může se konat jak soutěž o imunity tak i následná Kmenová rada.

zdroj:http://www.kdoprezije.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama