Červen 2011

POTŘEBUJU HLÁSNOUT VE FINÁLE

30. června 2011 v 8:37 | lucik |  ostatní
Ahojte všichni,chci vás poprosit jestli by jste pro mě hlásli ve finále soutěže o nejlepší song tady jsem tam jako lucik.Těm co hlásnou předem moc děkuju za hlas

Čím si čistíte zuby?

26. června 2011 v 14:15 | lucik |  zajímavosti
Podle dochovaných historických nálezů o svůj chrup pečovali již staří Babyloňané v době před 3500 lety. K čištění ústní dutiny používali speciálně upravené klacíky.
Kartáček v dnešní podobě přisuzují historici Číňanům, kteří jej měli vyrobit zhruba okolo roku 1600, kdy do bambusové či kostěné rukojeti vkládali štětiny divokých prasat.
V současnosti se kartáčky vyrábějí z plastů a syntetických vláken. Většina zubních lékařů doporučuje používat kartáčky obchodně označované jako soft (tedy měkký či jemný), protože tvrdší kartáčky mohou nejen podráždit dásně, ale i narušit zubní sklovinu.

Smysly žraloků

26. června 2011 v 14:14 | lucik |  žraloci
Žralok má k dispozici smyslové orgány, z nichž některé jsou v říši zvířat naprosto ojedinělé (Lorenziniho ampule).

Sluch
Dosah žraločího sluchu je několik tisíc metrů. Pokusy prokázaly, že žraloci sluchem zachycují i velice nízké frekvence, které člověk neslyší, a zdroje těchto nízkých frekvencí je dokonce přitahují.

Čich
V pořadí citlivosti žraločích smyslových orgánů stojí čich s dosahem několika set metrů hned na druhém místě za sluchem. Žraloci jsou schopni ucítit jeden díl krve v několika milionech částic vody. Kromě pachu krve reagují i na pach sekretu vydávaného vyplašenými rybami.

Postranní čára
Postranní čára funguje na způsob detektoru změny polohy tím, že registruje sebemenší záchvěv vodního proudu a tedy i vibrace, které z něho pramení. Kromě toho má navíc rozhodující roli v udržování rovnováhy. Často je srovnávána se sonarem.
Jedná se o kanálek probíhající pod kúží téměř po celé délce obou stran trupu, který je s kožním povrchem spojen pomocí dalších menších kanálků. Další podobné kanálky jsou také umístěny na hlavě, kde obkružují oči a sledují okraj čelistí. Uvnitř kanálků jsou smyslové bunky zvané neuromasty, které registrují tlaky, jež se na ně přenášejí z tekutiny (tzv. lymfy), v níž se vznášejí. Takto získané informace jsou pak předávány do mozku.

Smyslové dutiny
Smyslové dutiny jsou rozděleny po celé délce těla od hlavy až ke kořenu ocasu. Častěji je nacházíme u žraloků z hlubokých moří. Vznikají vzájemným překrytím dvou přilehlých, od ostatních odlišných šupin. Uvnitř každé takto vzniklé dutinky je bradavka a jedna velká senzitivní buňka (tzv. volný neuromast). Toto uspořádání je naprosto totožné s buňkami, které u člověka a ostatních živočichů vytvářejí na jazyku orgány chuti. Pokusy dokázaly, že jsou tyto struktury citlivé na chemické podněty, což podporuje domněnku, že se skutečně o tyto orgány jedná. Detekční vzdálenost smyslových dutin je stejně jako u postranní čáry řádově 100 - 200 metrů.

Zrak
Oko žraloka se podobá oku obratlovců, ale je velmi dobře přizpůsobeno mořskému prostředí. Sítnice obsahuje velký počet tyčinek (vidění v šeru) a menší počet čípků (ostrost a vnímání barev). Zornička se může otvírat i zavírat velmi rychle podle intenzity světla a kvůli minimálnímu osvětlení v podmořském prostředí má oko i tapetum lucidum (vrstva buněk za sítnicí schopných odrážet nazpět světlo, které už jednou sítnicí prostoupilo) vlastní nočním dravcům. Žraloci vidí na kratší vzdálenost i nad vodní hladinou, zejména žralok bílý je znám vystrkováním hlavy nad vodu. Některé druhy žraloků mají zvláštní druh víčka tzv. mžurku, což je membrána, která jim zejména při útoku přepadává jako ochrana přes oko. Jiné druhy žraloků mžurku nemají, ale často dřív než zaútočí stočí oči dozadu, aby si je chránili.
Zrakový systém žraloka bílého vykazuje některé odchylky od ostatních druhů. Má výborně adaptované oko pro dobré vidění za dne a dokonalé rozlišování barev, zato je méně specializované na noční vidění, což odpovídá tomu, že je denním dravcem.

Lorenziniho ampule
Lorenziniho ampule, které jsou umístěny pod rypcem žraloka, jsou detektory teplotních a vibračních změn a zaznamenávají také změny slanosti, kontaktního tlaku i zcela nepatrné změny elektrického pole. Nesčetné pokusy dokázaly, že i ve zcela kalné vodě dokáží žraloci lokalizovat svou kořist, a to i tehdy je-li třeba nehybná nebo dokonce zahrabaná v písku (všichni živočichové včetně člověka vytváří slabé elektromagnetické pole). Tento orgán také velmi pravděpodobně nahrazuje zrak, když má žralok při útoku zakryto oko mžurkou nebo ho pootočí dozadu.

jablečno-bazalková zmrzlina

26. června 2011 v 14:14 | lucik |  recepty

Ingredience (pro 4 osoby):
350 g kyselých jablek
150 ml jablečné šťávy
1 svazek bazalky
citron
3 polévkové lžíce pistácií
130 g cukru
1 balíček vanilkového cukru
100 g smetany
100 g ricotty

Příprava:
Jablka oloupejte, vypeckujte a rozčtvrťte. Společně s jablečnou šťávou je rozmixujte. Přidejte štávu z citronu, opláchnuté listy bazalky, 2 lžíce pistácií, cukr, vanilkový cukr a vše dobře rozmixujte. Pak přilijte smetanu a přidejte ricottu, znovu rozmixujte. Zbylé pistácie nakrájejte a zamíchejte do zmrzliny. Vše dejte do kovové mísy a vložte do mrazáku asi na 4 hodiny.

sedm nejpřekvapivějších faktů o současných mužích:

26. června 2011 v 14:14 | lucik |  zajímavosti
- Představa, že by zbytek svého života spali už jen s jednou ženou, připadá 82 % zpovídaných exemplářů fantastická. Tedy pokud by to byla ta pravá.

- Pro 75 % mužů je na vzhledu ženy nejdůležitější obličej. Jen jedno procento kouká na prsa.

- 68 % dotazovaných by polykalo antikoncepční pilulky pro muže. Kdyby byly na trhu.

- 64 % mužů se stará o to, jak při sexu vypadá jejich postava.

- 62 % by šlo na mateřskou místo partnerky, tedy v případě, že by podstatně víc vydělávala.

- 57 % zpovídaných by se raději vyspalo se svou sekretářkou než se svou šéfovou.

- 22 % by trvalo na tom, aby partnerka přijala po svatbě jejich příjmení.

Jamie Campbell Bower chce hrát v romantické komedii!

26. června 2011 v 14:13 | lucik |  Twilight Sága

Tenhle super herec, kterého si nejspíš pamatuješ jako Gellerta Grindelwalda ze zatím posledního dílu Harryho Pottera nebo jako Caiuse ze ságy Twilight, by teď rád změnil žánr...
Jamie (22) je přesvědčený o tom, že za samé nadpřirozené role v jeho filmovém životopisu může jeho nezvyklý vzhled: "Jsem si jistý, že na vině jsou hlavně mé vlasy, zvláštní výraz v obličeji a také to, že jsem Angličan."
Na své role si ale herec v žádném případě nestěžuje: "Jsem šťastný, že jsem mohl být součástí ságy Twilight i Harryho Pottera. Tyhle filmy jsou dokonalé a je pro mě čest, že jsem se v nich mohl objevit."

Podle herce už je však nejvyšší čas na změnu: "Chtěl bych si zahrát obyčejného kluka, který se zamiluje do krásné holky v nějaké romantické komedii. Myslím, že by to bylo skvělé. Pro mě by to byla velká výzva. Doufám, že tenhle rozhovor uvidí nějaký producent, který se teď právě chystá takový film natočit." :-)

Pottermore.com

26. června 2011 v 14:13 | lucik |  zajímavosti
"Harryho Pottera není nikdy dost," řekla si asi J.K.Rowling a spustila nový web Pottermore.com!

Ve čtvrtek ve 13:00 nastala hodina H, na kterou čekaly miliony příznivců příběhů o čarodejnickém učni. Youtube profil J.K.Rowlingové do té doby "střežilo" několik sov, stejně tak jako webovou stránku Pottermore.com.

S úderem třinácté hodiny bylo video zveřejněno a web spuštěn. A o co konkrétně půjde? Web Pottermore.com bude zaměřen na své čtenáře, kteří mohou vytvářet další příběhy o Harrym a kouzelnickém světě, ve kterém žije! I ty se tak můžeš ponořit do světa fantazie a podílet se na vytváření nových příběhů.

J.K.Rowling a její tým budou zveřejňovat ty nejpovedenější příspěvky a skládat tak pokračování příběhu o čarodějnickém učni. Je tedy jen na fanoušcích téhle kouzelnické ságy, jak bude celý příběh pokračovat!

Fanoušci se budou moct na této stránce navíc i podělit o své zážitky, radosti a strasti, které jim Harryho příběhy v průběhu let způsobily a přinesly. Dalo by se tedy říct, že se možná bude jednat o speciální sociální síť, zaměřenou na Harryho Pottera.

Pottermore.com bude navíc exkluzivním místem, kde si budeš moct stáhnout všechny díly Harryho Pottera jako audio knihy v mnoha jazycích, a také jako eBooks pro elektronické čtečky!

V plné verzi bude web fungovat od října tohoto roku. Registrace do systému budou údajně spuštěny do konce července. Část z registrovaných navíc bude mít exkluzivní možnost nahlédnout do obsahu webu ještě před jeho oficiálním spuštěním!

Jak má vypadat péče o domácnost

26. června 2011 v 14:12 | lucik |  testy,vtipné texty
Rady do života:

Okna myji málokdy, protože miluji ptáky a rozhodně nechci, aby si rozbíjeli zbytečně hubu.

Podlahy nevoskuji, protože myslím na bezpečnost svých hostů.

Hmyz mi nevadí. Každý brouk má jméno a souhlasí se vším, co řeknu.

Jarní úklid nedělám. Mám ráda všechny roční sezony a nechci, aby ty zbylé žárlily.

Nepleji zahradu, protože nechci mařit Boží úsilí.

Nevařím moc chutná jídla, protože nechci vystresovat moje hosty, co mají uvařit oni, až přijdu já k nim.

Nevyhazuji staré věci. Manžel nemůže nic najít i tak, nač ho plést více.

Nežehlím. Rozhodla jsem se věřit cedulkám 'nežehlivé'.

Nestresuji se ničím. Kdo to dělá - umře mladý. A já chci vydržet co nejdéle!

A pamatuj! Uklizený dům je znakem, že se ti posral "kompjútr" !

Tvá dobrá hospodyňka


Vyrob si-Aranžérská tvorba

26. června 2011 v 14:12 | lucik |  ostatní
Co budeme potřebovat? Starý květináč, kousek pytloviny, kostku zelené aranžovací hmoty florex, různé nasušené květiny (růže, bodláky, tráva,...). Provázek na uchycení pytloviny.

Jak budeme postupovat? Do květináče položte kostku florexu. Zvolte tak velkou kostku, aby přesně pasovala do velikosti květináče. Obalte květináč pytlovinou tak, aby nahoře zůstal otvor dovnitř. Upevněte obal pomocí provázku. Pořádně to utáhněte, aby pytlovina nesklouzla dolů. Usušené květiny napíchejte různě dlouhé do aranžovací hmoty tak, aby k sobě ladili. Třeba červené růže s bodláky apod. Neplatí pravidlo, čím víc, tím líp.

Tančící gorila Zola

26. června 2011 v 14:11 | lucik |  zvířátka
Podívej se na chlupatou krasavici ze ZOO v Calgary, která se totálně zabouchla do tance...


Na krásy romantické i tajemné Paříže stačí i pět dní

26. června 2011 v 14:11 | lucik |  ostatní

Na to, abyste mohli obdivovat krásu nejvýznamnější a nejvyhlášenější památky Paříže, trochu pronikli i do místních obyčejů a nadýchali atmosféru nejromantičtějšího města světa, vám postačí i necelých pět dnů.

Začít dobrodružnou noční procházkou ve spodní části Montmartru na Boulevard de Clichy bych v současné době nedoporučila. Ještě před deseti lety návštěvníci ulice, které vévodí nejslavnější kabaret světa Moulin Rouge, byli pohoršeni, když na ně z erotických podniků a barů pokřikovali některou z lechtivých francouzských frází.

Červený mlýn otevřeli v roce 1889.

Červený mlýn otevřeli v roce 1889.

Dnes je tato třída plná přistěhovalců, kteří procházejícím nabízejí prakticky cokoli za jakoukoli cenu, ale legálního z toho je jen málo. Vesměs mužské hloučky nahánějí strach. Více než dříve halí ulici zápach odpadků. Stále tu však v neděli večer na chodnících stojí stovky navoněných cizinců, kteří čekají na svůj zážitek v Moulin Rouge.

Versailles, Louvre a Champs Elysées
Nejjemnějším balzámem na drsnou tvář Paříže je někdejší lovecký zámeček Versailles, kam v dobách své největší slávy Ludvík XIV. vměstnal až 20 000 dvořanů.
Z centra Paříže k němu dojedete vlakem. Cesta za hranice metropole trvá zhruba půlhodinu. Obchůdek naproti nádraží nelze kvůli frontě přehlédnout. Tady si turisté starší 25 let musí zakoupit vstupenky. Částka pětadvaceti eur, za kterou se dostanete dovnitř, vám ovšem nikterak nezaručí nerušený kulturní zážitek. Zvláště v horní části zámku patří k folklóru obdivování Ludvíkových sálů a nábytku v průvodu dychtivých, převážně asijských turistů.
Vyrazíte-li ráno, stihnete ještě večer posedět v některé z pařížských brasserií s neopakovatelnou atmosférou, téměř totožnou nabídkou i s přijatelnými cenami. Pokud se vám trochu kaboní obloha, je ten správný den na prohlídku Louvru. Ideální je začít procházku u Vítězného oblouku. Nejste-li výborní řidiči, nejezděte tam autem. Je to snad jediný kruhový objezd, jenž má zhruba osm pruhů, ale žádná pravidla a značky.

Vítězný oblouk

Vítězný oblouk

Selena Gomez: New video Who Says

26. června 2011 v 14:10 | lucik |  Muzika a Styl
Selena Gomez má nové video k singlu Who Says a my ho pro tebe máme.
Tohle zbrusu nové video zároveň představuje i Selenin nový film Monte Carlo, který v kině uvidíš už letos v srpnu.

Před samotným videem má Sel pár slov k fanouškům, kterým nový klip se záběry z filmu představuje a doufá, že se jim v kinech bude líbit.

Monte Carlo vypráví o třech kámoškách, které jsou na prázdninách v Paříži. Super dobrodružství zažijí, když přijdou na to, že jedna z nich je podobná britské dědičce, která je tu netrpělivě očekávána.
Holky neváhají a její roli převezmou a dobrodružství v podobě 'královské povinnosti' v Monte Carlu jim přinese víc, než jen trochu luxusu... Ve filmu kromě Seleny uvidíš Leighton Meester a Katie Cassidy. V českých kinech film poběží už letos v srpnu!


Účiněji se hubne pomocí jogurtů a ořechů, než ovocem a zeleninou

26. června 2011 v 14:10 | lucik |  zajímavosti
Štíhlá linie není jen otázkou zkonzumovaných kalorií. Podle odborníků je důležitější složení stravy než její množství.

Během studie na 120 000 lidech, z nichž pět šestin byly ženy, se ukázalo, že dostatečné množství jogurtů, ořechů, ovoce, obilnin a zeleniny pomáhá snížit hmotnost.
Týmu vědců z Harvardovy školy veřejného zdraví se podařilo vyčíslit, jaký efekt mají jednotlivé druhy potravin na přírůstek, nebo naopak úbytek váhy. Například konzumace jogurtů a ořechů je účinnější než zelenina a ovoce, protože po nich vydržíme být delší dobu sytí. Jak ale autoři studie upozorňují, neznamená to, že velké množství těchto potravin jednoduše zajistí zhubnutí.
"I ony obsahují kalorie a rozhodně nezmění termodynamické zákony," uvádí vedoucí autor Dariush Mozaffarian.
Lidé, kteří je konzumují, ale podle něho mají menší potřebu "dojídat se" vysokokalorickými jídly - například masem, brambůrky, moučníky či sladkými nápoji.
"Zvýšená konzumace zdravých potravin jako jogurtů a ořechů nahrazuje jiné, nezdravější produkty, a z dlouhodobého hlediska brání ztloustnutí," uvádí Mozaffarian v časopise England Journal of Medicine.

„Zapeklitá“ tajemství hradu Houska

26. června 2011 v 14:09 | lucik |  tajemné příběhy
O existenci pekla můžeme pochybovat, jeho neexistenci však nelze jednoznačně dokázat. Peklo se téměř jistě nenachází v prostoru pod zemským povrchem. Tam se podle dosavadních poznatků vyskytuje pouze několik zcela prozaických vrstev zemské kůry obalujících zemské jádro. Mohlo by snad peklo existovat jako jakási jiná dimenze, fungující paralelně s reálným světem? Pokud byste do této dimenze hodlali projít, "pekelný turistický průvodce" by vás nejspíš poslal na hrad Houska, kde se podle historických pramenů a pověstí nachází centrální brána do pekla.

" ... Léta 878: …nalezena jest nedaleko od toho hradu díra jedna u veliké skály, v kteréžto díře množství rozličných duchuov obývalo, kteříž pomalu více a více lidem tu obývajícím překážku činili a někdy rozličných hovad tvářností proměňujíce se lidem tu obývajícím ukazovali tak hrozně, že tudy lidé nesměli choditi…," píše v 16. století o tajemné Housce kronikář Václav Hájek z Libočan. Hrad stojí v Dubské pahorkatině, jihovýchodně od České Lípy, na místě, které nemá ze strategického hlediska žádný význam. Nenanachází se poblíž žádné důležité stezky, nebyla hradem královským ani hraničním, krajina kolem byla naprosto pustá a bez dostupného zdroje vody. Proč tedy stavba vyrostla právě na tomto místě? Někteří historikové se domnívají, že hrad nechal postavit Hynek Berka z Dubé, aby jako první zabral půdu, kterou chtěl získat rod Michaloviců. Zvláštní je i způsob, jakým byl vystavěn. Hrady byly zpravidla koncipovány tak, aby odolaly nájezdům a obléhatelům, tedy nebezpečí zvenčí. V případě Housky je tomu zcela opačně. Hrad je postaven takovým způsobem, aby bránil "někomu" či "něčemu" zevnitř dostat se ven. Co však bylo to "něco", co mělo zůstat skryto ve zdech hradu? To ani odborníci zatím nedokáží vysvětlit. Čtvercový půdorys a soustava několika vnitřních věží (dnes už neexistujících) připomíná současné věznice. V podstatě jde o středověkou obdobu Mírova. Na Housce byla přísně střežena obytná část komplexu, v jejímž centru stojí hradní kaple. Celý hradní komplex údajně plnil funkci jakési gigantické "zátky" proti zlu, který měl zatnout tipec démonům, jež se tudy prodírali do našeho světa. Tak alespoň praví staré pověsti…

Tak malý a tak záhadný
Ač první zmínky o této "bráně do pekel" pocházejí již z roku 878, stávalo na původním místě dnešního hradu jen dřevěné hradiště. Písemný záznam o kamenném hradu Houska, založeném Přemyslem Otakarem II., se poprvé objevuje až v roce 1316. Jednou z možností pojmenování hradu je podědění jména původního dřevěného hradiště, které vystavěl vévoda Pšovanů Slavibor pro svého syna Houseka. Další spekulace o vzniku jména sahají až ke Keltům, kteří v historii území obývali, a pohrávají si s keltskou etymologií. V gaelštině totiž slovo "geastam" (gosca) znamená brána. Mluvili snad již Keltové o bráně do pekla? Keltskou hypotézu by mohly potvrzovat i podivné znaky nalezené v chodbách hradu, které se podobají keltským runám. Když o několik století později dorazíme serpentinami k hradu, jsme na první pohled překvapeni jeho velikostí, či spíše nevelikostí. Navenek taková větší vila. Upravené nádvoříčko, bytelně a nezchátrale působící stavba, kastelánova chaloupka přilepená na zeď hradu. Za poledního slunce ani náznak tajemna. Jelikož jsme ovšem obeznámeni s legendami, jimiž je toto místo opředeno, nechválíme dne před večerem. Cestou od brány přes obě nádvoří si všímáme neobvyklého množství uhynulých ptáků.

SMS - blahopřání

26. června 2011 v 14:09 | lucik |  SMS,Snář,Horoskopy
Na tvůj svátek málo piw,usměj se a bude líp !

Já Ti přeji blahorodí, všechno co se k svátku hodí, automobil,fůru sena, at jsi
pěkně opálená, hodně peněz, žádnou práci tím končím svou gratulaci!!!!!

Lžičku hrdosti,hrneček radosti,kotlík úspěchů,jezírko peněz,moře štěstí,oceán

zdraví a celý vesmír lásky!!!!
Oznamil mi kalendar, a ten neni zadny lhar, ze tu nekdo svatek slavi, preju
stesti, lasku, zdravi.

Pořádně svůj svátek oslav, ale nepřežeň to! Vzpoměň si, jak to dopadlo loni!
Vidíš??! Už si ani nevzpomínáš!!!

Zvonky zvoni, svet se smeje a kazdy Ti dneska preje stesti, zdravi, pohodu,
vzdycky dobrou naladu. Vsechno nejlepsi!

Vse nejlepsi k Tvym narozeninam, tento listek posilam, same ruze, same kviti,
spokojenost dlouhe ziti, at se na Te stesti smeje to vse ze srdce Ti preje....

Vis, jak lasku prozivat, zivota si uzivat. Lahev sektu pena bila, Ty jsi proste
super trida.

Uz te chytla , uz te lapla, uz ti (jmeno) pusa sklapla. Brzy poznas holoubku, jak
se chodi v chomoutku.

Stebetala myska v trave, ze se svatek slavi prave. Hodne stesti, lasky, zdravi,
jak ten mysak vedle pravi.

Debbi zářila v Jazz Docku!

26. června 2011 v 14:09 | lucik |  Reality show

Osmnáctiletá zpěvačka Debbi odehrála ve středu večer v pražském Jazz Docku bezmála dvouhodinový koncert.
Teprve měsíc plnoletá a přesto už zářící hvězda na české hudební scéně, to je zpěvačka Debbi. Semifinalistka prvního ročníku Česko Slovenské SuperStar je také jasným důkazem toho, že umístění v této show není zas tak důležité. Její současnou popularitu by jí totiž mohl závidět i pozdější vítěz, Martin Chodúr!

Debbi si v SuperStar všiml "lovec talentů" Martin Červinka a po něm i hudebník a producent Martin Ledvina. Následoval podpis exkluzivní smlouvy se Sony Music a začaly vznikat hity … "Možná se mi zdáš", "Touch the sun" (song z reklamy na Metaxu), nebo "La,La". Jakoukoliv písničku Debbi vypustí, setká se s více než pozitivním ohlasem fanoušků i hudebních kritiků. Na jejím albu "Touch The Sun" se mj. autorsky podílela i slovenská zpěvačka Jana Kirschner!

Středeční koncert sledoval zcela zaplněný pražský Jazz Dock. Debbi a její čtyřčlenná kapela vytvořily v klubu příjemnou atmosféru i přesto, že Prahu právě zasypávaly milióny dešťových kapek a časté zvuky hromů byly slyšet i uvnitř klubu. Během koncertu odznělo kromě písniček z Debbiina alba "Touch The Sun" i několik cover verzí známých hitů. Např. od Amy Winehouse, nebo Leonarda Cohena. Svůj nejznámější song "Touch the sun" zazpívala mladá zpěvačka k velké radosti všech přítomných dokonce dvakrát :)

V následujících týdnech má Debbi velmi nabitý program. Kromě mnoha festivalů vystoupí i jako předskokanka slavné kapely Roxette, 27.6. v Ostravě. Ona sama říká, že jejím splněným snem je hlavně účast na červencovém festivalu Rock For People v Hradci Králové.

Zamiluj se do běhání!

26. června 2011 v 14:08 | lucik |  ostatní
Hledáš pohyb, který tě bude bavit, nestojí moc peněz ani času a zatočí se špeky? Pak vyzkoušej běhání! Splňuje všechny tyhle požadavky naprosto dokonale.
Jestli se chceš dostat do formy, naordinuj si běhání 3x týdně po dobu 30 minut. Aby ses nevymlouvala, přemluv kámošku a stanovte si pravidelné ´tréninky´. Jakmile si předem určíte dny i hodinu, neexistují pak žádné výmluvy, proč nejít!

Před běháním
Nejlíp se ti bude běhat ´na lehko´, takže žádné přecpávání předem. Jasně, tělo potřebuje energii, ale s plným břichem ti bude jen šoufl. Dej si něco lehkého max půl hodinky předem. Dostatečně pít bys měla celý den, ale než vyběhneš, dej si klidně deci vody bez bublinek. Celý půllitr by ti moc škrundal v břiše a neběhalo by se ti dobře.

Jestli můžeš běhat někde kolem domu, vydržíš to bez pití s sebou. Pokud ale budeš popojíždět třeba tramvají někam do přírody, vezmi si láhev s vodou nebo peníze a po tréninku se dostatečně napij.

Správné boty
To je to jediné, co na běhání potřebuješ. Běžecké tenisky mají speciální podrážku a vnitřní vložku, která ti chrání chodidlo a klouby před nárazy. Obyčejné plátěnky nejsou na běh to pravé. Se správnými botami ti běhání půjde lépe a bude příjemnější.


Film Monstra vs. Vetřelci ke stažení

26. června 2011 v 14:08 | lucik |  Hry a Filmy


Obsah:
Film pocházející z dílny DreamWorks je parodií na béčkové sci-fi z padesátých let. Příběh vypráví o dívce z Kalifornie jménem Susan Murphy, která přijde do styku se spadlým meteoritem. Ten způsobí, že Susan vyroste do obřích rozměrů. Když je proti ní nasazeno vojsko, ukáže se, že není zdaleka jediným monstrem, o kterém americká vláda ví. Když pak na zemi zaútočí robot jménem Gallaxhar, jsou všechna monstra povolána do boje proti společnému nepříteli...

Odkaz ke stažení:
http://download.hellshare.cz/nove/monstra-vs-vetrelci-2009-dvdrip-cz-dabing.avi/698888

Takhle vypadá Ind, který se už 37 let nemyje, nestříhá a neholí

26. června 2011 v 14:07 | lucik |  zajímavosti

Opravdu neobvyklým způsobem se rozhodl pětašedesátiletý Ind Guru Kailash Singh řešit svou touhu po synovi. Vytrvalost chce dokázat tím, že se odmítá mýt a stříhat si vlasy a vousy. Toto "voňavé" odříkání si přitom dopřává už 37 let. Doufá, že právě toto nelehké odmítání hygieny dospěje k tomu, aby se nad ním Bůh slitoval a obšťastnil ho příchodem vytouženého syna.

Ind by přitom rozhodně nemusel mít dojem, že po něm na světě nic nezůstane. Se svou ženou Kalavati Devio má totiž sedm dcer. Celá rodina žije u města Váránasí, kde je vousáč známý především svým nepříjemným odérem, který vyluzuje na hony daleko. Za 37 let mu narostl dlouhý plnovous a jeho dredy dosahují délky 1,5 metru. Narození syna by tak bylo odměnou i pro celou jeho rodinu, jelikož by se Ind snad už konečně začal mýt.