Black Forest: Straší v Černém lese duchové?

11. června 2011 v 11:05 | lucik |  tajemné příběhy
Koupíte si za naspořené peníze dům svých snů, s radostí se do něj nastěhujete a říkáte si, jak si teď budete krásně žít. Jenomže ouha! Najednou se začnou dít zvláštní věci - jakoby se vás někdo snažil vyhnat. A ten někdo, zdá se, není "z tohoto světa"! Opravdu mohou existovat domy, v nichž existuje jakýsi portál mezi světem živých a mrtvých?

Už sám název regionu v americkém státě Colorado - Black Forest, tedy Černý les - budí dojem, že v sobě tato lokalita nese něco temného. Mladí manželé Steve a Beth Leeovi to ale nevnímají a v roce 1991 si zde pronajmou svůj vysněný velký dům na dvouhektarovém pozemku. Věří, že se pro ně a pro jejich dva malé syny stane šťastným domovem. Jenomže předchozí nájemník jim zapomněl říct jeden detail - v domě má strašit. A to pořádně!

Jen dětská fantazie?
Možná už se vám někdy stalo, že se vám doma samo od sebe zapnulo, nebo naopak zhaslo světlo, či se samy otevřely, nebo zavřely dveře. U Leeových je ovšem něco takového na denním pořádku! Jejich synové navíc přicházejí s tím, že v jejich pokoji se objevují zvláštní světla a pohybují se tam tmavé stíny, které je děsí. Vymýšlejí si děti, aby na sebe upoutaly pozornost rodičů? Jenomže nevysvětlitelné jevy začínají pociťovat i Steve a Beth. Domem se údajně šíří agresivní zápach, který je pálí v očích a dráždí sliznice. Jeho zdroj se však nedaří najít a stejně záhadně, jako do domu zavane, opět odezní. Ale ještě horší než nepříjemný odér jsou světla a hluk, která na dům útočí snad odevšad.

Dělá si někdo srandu?
"Jednou jsme se vrátili domů a v našem obýváku a ložnici to vypadalo jako na 4. července (tento den se velice bouřlivě oslavuje vyhlášení nezávislosti USA - pozn. red.). Nejrůznější světla blýskala všude okolo a znělo to, jakoby nám po střeše dupali lidé," líčí Beth své zděšení, které zažila jednoho večera ve svém novém domě, do kterého se přistěhovala s rodinou teprve před několika týdny. Tím to ale zdaleka nekončí! "V noci jsme leželi v posteli a slyšeli jsme řinčet řetězy. A jednou v noci jsme se vzbudili a slyšeli jsme hrát orchestr. Zvláštní události se začaly odehrávat každý den." Steve - čtyřiatřicetiletý řidič náklaďáku, který se jen tak něčeho nezalekne - začne nabývat dojmu, že se jeho rodinu někdo snaží z nového domu vypudit. Jsou to snad nějací sousedi, kterým se noví nájemníci nezamlouvají? Anebo jde jen o něčí hloupý vtip? Pro jistotu Steve pořizuje do domu bezpečnostní alarm a také kameru. Podaří se mu odhalit, kdo jsou oni tajemní záškodníci?

Policie to vzdává
Během několika prvních měsíců zaznamená alarm neuvěřitelných 62 narušení. Na místo pokaždé přijíždí policie, ale nikoho nechytí. V domě se po jejím příjezdu nic neobvyklého neděje. Jsou to snad sami Leeovi, kdo si dělá z místních žerty? Proč by pak ale Steve utrácel desetitisíce dolarů za drahý bezpečnostní systém? Na další hlášení o "vloupání" do podezřelého domu v Black Forest už policie ani nereaguje. Vždyť všechny její snahy o rozluštění záhady beztak vyznívají naprázdno. Vypadá to, že policisté nejsou tím, kdo zde pomůže. Steve a Beth proto berou situaci do vlastních rukou...

Na pomoc přichází technika
Výdaje na všechna bezpečnostní opatření, včetně soukromých detektivů, přesáhnou 40 000 dolarů! Přesto se v domě nikdy nic neobvyklého nenajde. Steve si však na některých záznamech z bezpečnostních kamer, i na některých fotografiích všímá, že se zde objevuje něco velice podezřelého. Rozhodne se proto postupně nafotit a nafilmovat celý dům, každý jeho kout. Při pohledu na výsledek nevychází z úžasu! Co jsou zač všechna ta záhadná světla, tajemné stíny a mlžné postavy, jež se objevují na některých snímcích? Steve i jeho žena Beth jsou zděšeni. Citlivý film dokáže prokazatelně zachytit víc než lidské oko, rozeznává totiž širší elektromagnetické spektrum (tzv. Maxwellova duha - škála elektromagnetického vlnění o různých vlnových délkách - pozn. red.). Jenomže některé úkazy jsou údajně pozorovatelné i pouhým okem! Co je to za neuvěřitelnou sílu? Manželé se až v roce 1995 odhodlají k tomu, poslat některé z filmů a fotek do televizního pořadu Sightings o paranormálních jevech. Dokáže záhadu rozluštit někdo z televize, nebo snad z diváků?

Může za to satelit?
Nyní už je zřejmé, že události, odehrávající se v domě Leeových, nebudou dílem neznámého vtipálka, ale paranormálních sil. Z pořízených záznamů je vidět, že nejčastěji se záhadná světla a mlhovina objevují v obývacím pokoji, v ložnici a u venkovní zdi, kde je umístěn satelit. Mohl by právě satelit okolo sebe vytvářet okruh elektromagnetických vln, které je možné zachytit na fotografii? Jenomže jsou zde stále ještě ty záhadné zvuky. A navíc na některých snímcích má mlhovina jasné obrysy lidského těla, nebo dokonce zvířat! Edson Williams, odborník na speciální filmové efekty, dochází k závěru, že snímky, které Leeovi zaslali do televize, jsou pravé. Filmový štáb se tak vydává přímo na "místo činu".

Nic pro slabé povahy
Známá senzibilka z amerického Minneapolis, Echo Bodine, se "lovu duchů" věnuje už od roku 1979. Není divu, že ji zaujal i dům Leeových v Black Forest a přijíždí sem spolu se štábem pořadu Sightings. Při jeho prohlídce prohlašuje, že v obývacím pokoji cítí přítomnost nějakého zlovolného mužského ducha. V celém domě se pak má podle Bodine vyskytovat až 20 různých zbloudilých duší! Jejich největší koncentrace má prý být právě v ložnici. Dokonce i na tak ostřílenou "lovkyni duchů" je toho v děsivém domě v Black Forest až příliš. Ale nejen zkušená senzibilka, ale i někteří členové filmového štábu, kteří v domě natáčejí, pocítí sílu něčeho pro ně dosud zcela neznámého. Jedna z asistentek, Sherry, dokonce musí dům opustit poté, co její tělo zůstává jakoby ochromené a na prsou cítí zvláštní zátěž. Sherry věří, že do jejího těla vstoupil duch! Je vůbec možné něčemu takovému uvěřit? Nepodlehla žena spíše strachu, který v ní vyvolaly duchařské historky?

Co zjistil šaman?
Zoufalí manželé volají do domu několik badatelů, kteří se zabývají výzkumem paranormálních jevů. Mezi jinými sem přichází i šaman kmene Hopi (jejich rezervace leží na severovýchodě státu Arizona - pozn. red.). Jeho vysvětlení zní, že dům stojí na velice zvláštním vortexu - místu, kde dochází k fyzikálním anomáliím (elektromagnetickým, časovým, gravitačním atd.). Právě tento vortex v Black Forest má být jedním z mála na planetě, který umožňuje průchod mezi dvěma světy. S tímto tvrzením souhlasí i mnozí další badatelé v oblasti paranormálních jevů, kteří dům navštívili. Jeden z nich, Peter James, říká: "Je tady energie, jakou jsem za celá léta své praxe nikde jinde nezažil. Black Forest je bezpochyby velice zajímavé místo, které by mělo být dále zkoumáno." A to se také děje.

Hlavní portál otevřen
S šamanovou teorií o průchodu mezi dvěma světy jsou zajedno snad všichni psychotronici, kteří dům zkoumají. Za hlavní portál přitom shodně označují šatnu v ložnici Leeových. Duchy, kteří tudy mají podle nich procházet, je údajně možné pozorovat v zrcadle v ložnici. Právě u tohoto zrcadla také vzniká nejvíce záhadných snímků mlžných postav. Je to jen náhoda, nebo se opravdu podařilo odhalit průchod do nějakého jiného světa, snad světa zemřelých? Na fotografiích se nejčastěji objevuje jakási žena s malou dívkou, urostlý muž v oblečení z 18. století a také "létající pes". Kromě toho se zde objevuje bezpočet dalších rozličných postav a děsivých obličejů. Jsou to snad bývalí obyvatelé domu? Anebo touto hypotetickou otevřenou branou může procházet kdokoliv?

Přichází vládní návštěva
"Strašidelný dům" neunikne pozornosti ani ve vyšších kruzích. Na pozvání Leeových navštěvuje jejich dům senátor Charles Duke, který si dokonce přináší svůj vlastní fotoaparát. Uvidí i on záhadná světla a podaří se mu vyfotit mlžné postavy duchů? "Musím přiznat, že jsem tam šel se značnou dávkou skepticismu," líčí později svou návštěvu senátor Duke. "Nevěřím na duchy a ani pan Lee na ně nevěří. Ale v tom domě se jednoznačně něco děje. Byl jsem šokován…" Vedle několika snímků děsivých mlhavých obličejů pořizuje senátor také fotografii "létajícího psa". Stejného, který byl v domě zaznamenán již několikrát předtím! Je to tedy důkaz toho, že předešlé fotografie byly pravé a nikdo je nijak neupravoval? Steve si myslí, že by mohlo jít o jeho psa, který zemřel před 10 lety. Doprovází snad svého pána i po smrti?

Duchové, nebo armáda?
I když už skeptický Steve tak úplně nezavrhuje myšlenku, že jeho dům ovládli duchové, přesto se snaží najít prozaičtější vysvětlení. A teorie, kterou vytváří, je opravdu hodně svérázná. Steve se domnívá, že jeho rodina se mohla stát součástí jakéhosi zvráceného tajného experimentu. "Opravdu si myslím, že americká vláda v tom má prsty," říká Steve a svou teorii dál rozvíjí: "Vláda tady testuje něco v souvislosti s armádou." Podle něj kdosi ovládl elektřinu v jeho domě a záměrně zhasíná a vypíná světla a vytváří speciální světelné efekty. Neznámý chemický sprej má pak podle Steva vyvolávat halucinace. Jsou to jen nepodložené úvahy, které nikam nevedou? Možná už Steve, pod neustálým tlakem a sledován médii a veřejností, začíná být paranoidní. Anebo by se skutečně mohl svou teorií přiblížit pravdě? Zkoumá tady snad někdo chování a reakce lidí na nepřiměřené situace?

Je odpověď pod zemí?
Možná by někdo mohl nabýt dojmu, že manželé Leeovi se jen snaží upoutat pozornost. Několikrát se v jejich domě natáčí, objevují se v televizi, vystupují v rozhlase, lidé se o jejich příběh nesmírně zajímají. Jsou snad za celou záhadou samotní Beth a Steve? "Je to nesmírně aktivní místo. A není tam nic, co by dělal Steve nebo jeho žena, aby tyto jevy vyvolali," tvrdí rezolutně Bill Gibbens, odborník na elektromagnetismus z amerického Denveru. Myslí si, že zdroj zvláštní síly je přímo pod domem Leeových, a proto chce toto místo prozkoumat pomocí hloubkového sonaru. Podaří se mu pomocí moderní techniky rozluštit duchařskou záhadu?

Proč se neodstěhují?
Od roku 1991, kdy se Leeovi do svého domu nastěhovali, až do roku 1997 navštívily jejich dům desítky badatelů a vyšetřovatelů v oblasti paranormálních úkazů, ale také několik seriózních vědců. Nikdo z nich ale nedokázal přinést logické vysvětlení jevů, k nimž zde dochází. Bylo pořízeno přes 3000 fotografií a 400 video nahrávek. Žádný výsledek. Ptáte se, proč se Leeovi nepřestěhují? "Protože to chceme vyřešit a chceme si nechat svůj dům," vysvětluje Beth Lee. Podaří se jim jednoho dne přijít celé záhadě na kloub a budou tak moci konečně v klidu bydlet ve svém vytouženém domě? Anebo jim nezbude nic jiného, než se naučit žít společně s duchy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama