survivor-ostrov vyhnanství

11. června 2011 v 11:02 | lucik |  Reality show

Koncept "Ostrova vyhnanství" (Exile island) byl poprvé představen v Survivor: Palau, kde jeden trosečník zůstal sám na pláži v důsledku proher jeho kmene v soutěžích o imunitu. Skutečný "Ostrov vyhnanství" byl však poprvé použit v Survivor: Panama - Exile island a poté v Survivor: Cook islands, Survivor: Fiji, Survivor: Micronesia - Fan vs. Favorites, Survivor: Gabon a naposled v Survivor: Tocantins. Funkce "Ostrova vyhnanství" spočívá v tom, že vybraný hráč je po soutěži o odměnu vyhoštěn na ostrov či odlehlé místo minimálně na jeden den a vrací se před soutěží o imunitu. Hráč poslaný na "Ostrov vyhnanství" je vybrán většinou vítězným kmenem nebo vítězem z individuálních soutěží. V Survivor: Micronesia - Fan vs. Favorites a Survivor: Tocantins byli vybrání dva hráči, kteří museli na "Ostrov vyhnanství" (jeden z poraženého a jeden z vítězného kmene). Není-li uvedeno jinak a pravidla to dovolují, může rozhodující hráč poslat na "Ostrově vyhnanství" sám sebe.

Rovněž pokud je nerovnoměrný počet soutěžících při tvorbě kmenů (v počátečním rozdělení nebo při výměnách kmenů) je jeden z hráčů vybrán a poslán na "Ostrov vyhnanství" (toho bylo využito v Survivor: Panama - Exile Island, Survivor: Fiji a Survivor: Gabon) a je tam do té doby, než jeden z kmenů nedojde na Kmenovou radu a nevyloučí svého člena, kterého poté hráč nacházející se na "Ostrově vyhnanství" nahradí.
Jakmile je hráč vybrán, je okamžitě převezen lodí na "Ostrov vyhnanství" nebo mu je dána mapa s přesným místem, kde se "Ostrov vyhnanství" nachází. Tam se nachází pár důležitých nástrojů na přežití, většinou mačeta, hrnec, čutora na vodu a malé místo na ukrytí. Dvě hlavní nevýhody "Ostrova vyhnanství" jsou nedostatek jídla a vody, díky čemuž se hráč může oslabit a snížit svou zdatnost při další soutěži a izolace od ostatních hráčů, což může oslabit jeho postavení v kmeni. Většinou právě z těchto důvodů jsou soutěžící na "Ostrov vyhnanství" posíláni.
Osoba poslána na "Ostrov vyhnanství" však dostane cenu útěchy těchto typů - nápovědu ke skryté imunitě, která může být umístěna na ostrově, ale také nemusí, "okamžitý komfort" (Survivor: Gabon) nebo právo na změnu kmene (Survivor: Tocantins). Pokud je vyhoštěný soutěžící požádán o navrácení do hry před Kmenovou radou, nemůže být vyloučen a dostává imunitu na příslušné Kmenové radě.
Pouze ve dvou sériích byly použity rozdílné zvraty s vyhnanstvím. V Survivor: China kmen, který vyhrál soutěž o odměnu, měl právo "unést" jednoho člena z druhého kmene, který s nimi musel strávit celou dobu do další soutěže o imunitu. V Survivor: Samoa tomu bylo obráceně a to tak, že vítězný kmen musel vybrat jednoho svého člena, který jel s poraženým kmenem do jejich tábora a mohl pozorovat vztahy v tomto kmeni. Po sloučení se již tyto zvraty nepraktikovaly.
Přestože "Ostrov vyhnanství" se již dále nevyskytoval po sérii Survivor: Tocantins, v Survivor: Redemption Island se znovu objevil a to ve formě "Ostrova vykoupení" (Redemption Island), kde vyloučení soutěžící budou mít možnost bojovat o návrat zpátky do hry.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama