Červenec 2011

Čím jezdí ryby a korýši? Broukem!

6. července 2011 v 20:44 | lucik |  zajímavosti
Neotřelý nápad, jak vyřešit podmořskou bytovou politiku, dostal sochař Jason deCaires -Taylor z britského města Canterbury.
Osm let pracoval na betonovém věrném modelu lidového vozítka VW Brouk, které pak bylo usazeno osm metrů pod hladinu moře u Manchoneského útesu v Mexiku.
Jeho umělecké dílo je duté a vybavené otvory tak, aby v jeho útrobách našli nový domov obyvatelé podmořského světa.

Opalovačka-Desatero FAKT dobrých rad!

6. července 2011 v 20:43 | lucik |  ostatní
1. Vyhni se slunci v době od 11. do 15 hodiny, kdy je sluneční záření nejsilnější.
2. Při koupání si namoč hlavu nebo neodkládej čepici (klobouk, šátek...).
3. Nezapomínej na správný pitný režim, doplňuj tekutiny pravidelně a často a spíš než po studených, nebo dokonce ledových tekutinách sáhni radši po vlažných.
4. Letní strava by měla být lehká: těstoviny, saláty, ovoce a zelenina s velkým obsahem vody (broskve, melouny, rajčata, okurky).
5. Zapomeň na mýtus, že se před sluncem schováš ve vodě! Pravda je, že 50 % slunečního záření proniká až 50 cm pod hladinu vody!
6. Stejným mýtem je, že se nespálíš, pokud je zataženo! Omyl - skrz mraky proniká až 80 % slunečních paprsků.
7. Opalovací krém nanášej vždy před opalováním, tzn. ne až na pláži, ale nejlépe ještě doma, aby se ochranný faktor stačil aktivovat.
8. Krém nestačí nanést 1x denně! Naopak! Krémem nešetři a nanášej jej na celé tělo pravidelně max. po hodině a samozřejmě kdykoli vylezeš z vody.
9. Po opalování ošetři pokožku poopalovacím balzámem, který dodá vysušené pokožce potřebnou hydrataci, zvláční ji a zabrání nehezkému loupání kůže.
10. Sleduj na své pokožce přibývající znaménka, jejich velikost, zabarvení a tvar. I při sebemenším podezření na zvětšení, změnu tvaru nebo barvy vyhledej kožního lékaře!

Test-Pravda nebo lež

6. července 2011 v 20:43 | lucik |  testy,vtipné texty
odpovídej ano či ne
1.Pozoroval Galileo Galilei prvním astronomickým teleskopem Haleyovu kometu?
2.Nazývá se chorobná obava z papeže anuptafobie?
3.Je Harvard nejstarší univerzitou v USA?
4.Trvala cesta Marca Pola 24 let?
5.Byl T.G.Masaryk prvním českým prezidentem?

odpovědi v celém článku

recept na cake pops: americká mlska na špejli

6. července 2011 v 20:43 | lucik |  recepty

Ingredience:
1 směs na pečení perníku
35 špejlí (bez ostrého konce)
400 g kvalitní čokolády (bílé nebo tmavé)
175 g másla
vanilkové aroma
260 g práškového cukru

Postup:
Promíchejte máslo s vanilkovým aroma a zamíchejte do něj cukr. Pak upečte perníkové těsto podle návodu na obalu. Odřízněte z něj krustu a prsty ho rozdrolte na malé kousky. Zamíchejte do něj připravenou směs z másla, vanilky a cukru, dokud nevznikne těsto, ze kterého vytvoříte malé pevné koule. Dejte je na 15 minut do ledničky.
Pak rozehřejte čokoládu ve vodní lázni, namočte do ní okraj špejle a na ni napíchněte kouli. Teprve když čokoláda na špejli zaschne, namočte do lázně celou kouli. Cake pop je hotový. Zabodněte ho do polystyrenu, a až dozdobíte všechny ostatní, dejte je vychladit do ledničky.

Selena Gomez se v bikinách stydí

6. července 2011 v 20:42 | lucik |  celebrity

Selena ve svých osmnácti letech cítí, že začíná vypadat spíš jako dospělá žena, než dívka, a hledá tu správnou míru toho, jak být ´tak akorát´ sexy. Ukazovat se v bikinách ji ale dělá pořád problém.
Jasně, že na pódium sexy kostýmy zkrátka patří. Soukromí život je ale jiná věc. Jenže Sel je celebrita, od které se očekává, že bude stále krásná, upravená, dobře naladěná a samozřejmě sexy. Jak se k tomu staví ona? "Teď, když dospívám, a stává se ze mě žena, baví mě na sobě tuhle novou stránku objevovat. Ale pořád se cítím trapně, jakmile mám na sobě bikiny," svěřuje se Sel.
Selena si chce ale určitě zachovat upřímnost k fanouškům. "Nechci se stát jejich vzdálenou, obdivovanou star. Chci k nim mít pořád blízko. Klidně bych šla na oběd s kýmkoliv z mých fanoušků," říká otevřeně. Sama ví, jaké to je, někoho obdivovat. Kdysi sama vzhlížela k Jesse McCartneyovi.
"Neumím být nepřístupná a mí fanoušci se mi za to odvděčují tím, že mě nijak nesledují a neboří můj soukromí život."
Od čeho se Sel ale drží dál, je internet. "Lidi tam řeknou spoustu věcí, které by se dotyčnému nikdy neodvážili sdělit tváří v tvář," stěžuje si smutně na dobu, kdy začala randit s Justinem Biebrem, což vyvolalo spoustu pomluv právě na netu. "Jsem jenom člověk, takže je jasné, že mě to bolí. Ale občas se už umím dostat i do bodu, kdy se takovým lžím musím jenom smát…"


Žralok dlouhoploutvý

6. července 2011 v 20:42 | lucik |  žraloci
Žralok dlouhoploutvý (Carcharhinus longimanus) je velký pelagický druh žraloka z čeledi modrounovitých, vyskytující se v mořích a oceánech subtropického a tropického pásu. Upřednostňuje hluboké vody, ale občas navštěvuje i vody pobřežní. Je snadno rozpoznatelný podle dlouhých prsních ploutví s bílými skvrnami. Studie Mezinárodního svazu ochrany přírody (IUCN) ukazuje, že jeho populace stále klesá.
Žralok dlouhoploutvý je agresivní a je považován za jeden z nejnebezpečnějších druhů žraloka pro člověka. Je hrozbou pro přeživší trosečníky lodních či leteckých neštěstí, mimo jiné se mu připisuje smrt mnoha trosečníků lodi Nova Scotia, která se potopila ve vodách Natalu za druhé světové války.

Výskyt a rozšíření:
Žralok dlouhoploutvý se zpravidla vyskytuje v hlubokých, otevřených vodách s teplotou vyšší než 18 °C.Preferuje vody s teplotou mezi 20-28 °C a má tendenci se stahovat z oblastí, kde teplota moře klesne níže.Dříve byl tento druh žraloka hojně rozšířený, nicméně studie IUCN z roku 2010 naznačuje, že početnost drasticky poklesla. Podle analýzy údajů z amerických statistik z let 1992-2000 (zahrnujících severozápadní a střední Atlantik) poklesl výskyt v daném období o 70 procent.
Běžně se s těmito žraloky lze setkat mezi 45° severní šířky a 43° jižní šířky. V roce 2004 byl objeven mrtvý jedinec na západním pobřeží Švédska, tedy za severní hranicí oblasti svého výskytu.
Žralok dlouhoploutvý tráví většinu času v horních vrstvách oceánu do hloubky maximálně 150 metrů a dává přednost otevřenému moři. Podle statistických údajů roste počet těchto žraloků se vzdáleností od pobřeží. Občas se vyskytnou i u pobřeží na mělčinách s hloubkou okolo 40 metrů, a to zejména v blízkosti oceánských ostrovů jako je Havaj nebo v oblastech, kde je
kontinentální šelf úzký a hluboký oceán není daleko. Žralok dlouhoploutvý je samotářský, ačkoliv byl pozorován i v hejnech, pokud byl poblíž bohatší zdroj potravy.Oproti většině druhů žraloků nemá pevný denní cyklus, je aktivní ve dne i v noci.Plave pomalu, s prsními ploutvemi široce roztaženými.

Hádanka - Kdo je kdo?

6. července 2011 v 20:41 | lucik |  hádanky,obrázky
Pan Kuchař, pan Řezník, pan Hajný a pan Pekař pracují jako kuchař, řezník, hajný a pekař. Nikdo z nich nemá jméno shodné se svým zaměstnáním. Tady jsou čtyři tvrzení:
1. Pan Kuchař je pekař.
2. Pan Hajný je kuchař.
3. Pan Řezník není pekař.
4. Pan Pekař není řezník.
Podle těchto tvrzení by řezníkem musel být pan Řezník, ale to není pravda. Tři ze čtyř tvrzení nejsou pravdivá. Kdo pracuje jako hajný?

řešení v celém článku

Jak to chodí na silnicích

6. července 2011 v 20:41 | lucik |  testy,vtipné texty
1. objevi-li se na semaforu cervena, musi na ni velkou rychlosti projet jeste 3 vozy, ktere maji v krizovatce absolutni prednost pred temi, kteri jedou uz na zelenou.
2. dojede-li nekolik aut prekazku ci odstavene vozidlo, jako prvni zacne predjizdet ten zadni.
3. pri prejizdeni z pruhu do pruhu je zakazano pouzivat smerova svetla.
4. 2 jizdni pruhy ve stejnem smeru byly zrizeny proto, aby mohly kamiony jezdit vedle sebe.
5. pro motocyklisty neplati zadna omezeni rychlosti.
6. pro cyklisty a motocyklisty neplati jizdni pruhy ani pravidla pro odbocovani, jedinym kriteriem je to, kam se s odrenyma usima vejde.
7. dodavka skladajici naklad smi zastavit kdekoli, na jakkoli dlouhou dobu, cim vice jinych aut zablokuje, tim lepe.
8. ve meste je prisne zakazano jezdit mene, nez 60 km/h, mimo mesto pod 100 km/h, na dalnici pod 130 km/h.
9.pravidlo 8. smim porusit pouze mimo obec na rovne silnici se zakazem predjizdeni, v takovem pripade musim jet 55 km/h a mit na hlave klobouk.
10. pokud automobil na dalnici predjizdi v levem pruhu rychlosti 145 km/h kolonu kamionu v pruhu pravem, nejblizsi ridic nasledujiciho automobilu musi zrychlit, prilepit se 30 cm za nej, blikat, troubit a kricet neslusne nadavky.
11. nemohu-li predjet automobil vlevo, jsem povinen predjet ho vpravo a nesmim pri tom blikat.
12. na ulici v obci parkuji zasadne tak, aby pro jizdu ostatnich nezbylo dostatecne misto a v takovem rozestupu od sousedniho stojiciho automobilu, aby se mezi nas jine auto uz neveslo. Cim vice pri parkovani ztizim vyhled do krizovatky, tim lepe.
13. davani prednosti v jizde / neohrozeni ucastnika s.p. zname z drivejsich pravidel chapeme tak, ze tomu, komu davame prednost v jizde naznacime, ze zpomalime a pak na posledni chvili pred nej vjedeme, abychom pecovali o jeho bdelost a rychle reakce.
14. pokud predjizdime v protismeru a jede proti nam automobil, vystraznymi svetly mu dame najevo, aby se klidil do prikopu
15. Cykliste jsou povinni jet nejmene 3 vedle sebe
16. Cyklista smi odbocovat doleva pouze tesne red kapotou automobilu nic netusiciho ridice
17. Ridic drazsiho vozu musi za kazdou cenu predjet ridice vozu levnejsiho
18. Ridic levnejsiho vozu si to nesmi nechat libit, i kdyby se mu ta jeho popelnice mela na miste rozsypat.
19. Pokud ridic pred nami jede podle starych pravidel, jsme povinni mu sproste nadavat
20. Na krizovatce neodbocuji doleva az pote, co dam prednost protijedoucim vozidlum, nybrz predtim.
21. Predjizdi se zasadne pres plnou, pres dve nebo pres zebru.
22. Jezdce na kolech je treba vytlacit ze silnice.
23. Jezdce s LPG je treba vytlacit ze silnice.
24. Kdyz vidim cyklistu bez svetel, sejmu ho.
25. Kdyz vidim cyklistu se svetlem, sejmu ho a ukradnu mu svetlo.
26. Nejlepsi masaz mozku je celnim narazem do protijedouci Tatry.
27. Kdyz se tvori kolona tak zasadne predjizdej a snaz se vecpat do volneho mista. Ridici ostatnich vozidel totiz schvalne drzi misto pro takove talenty a ne proto, aby meli bezpecnostni odstup.
28. Mlhova svetla jsou proto mlhova,aby se s nimi svitilo porad.
29. Korektor potkavacich svetel je v aute proto,aby se nepouzival - zejmena u nalozenych kombiku.
30. Pokud mam male auticko a chci zaparkovat, najdu 2 volna mista vedle sebe a zaparkuji uprostred.

Jazykolamy na C,Č

6. července 2011 v 20:39 | lucik |  jazykolamy,vtipy
Češka se češe. (Vícekrát za sebou)

Cyryl vyryl celý celer pro Cyrylku.

Cukr pudr, cukr pudr.. (Vícekrát za sebou)

Čistý s Čistou čistili činčilový čepec.

Copak si to šuškáte v květináči muškáte? Šuškáte do ouška mouše, že vás stále něco kouše.

Čtvrt tvrze - půl tvrze.

Cinky linky - konvalinky.

Apokalyptický mrak písku zahalil americké město Phoenix

6. července 2011 v 20:39 | lucik |  ostatní
Obří mrak prachu a písku na několik desítek minut zahalil do tmy některá města v americké Arizoně.
Apokalyptický výjev jako z nějakého sci-fi filmu mohli na vlastní oči spatřit obyvatelé americké Arizony. Přes její území se v úterý 5. července přehnala silná bouře, která s sebou přinesla i nevídaný oblak prachu. Ten prakticky ponořil do tmy některé části tohoto státu na jihozápadě Spojených států.
Masivní prachová bouře zásadním způsobem zhoršila viditelnost v oblasti. Kvůli špatnému počasí musela být uzavřena některá místní letiště a komplikace potkaly i řidiče na dálnicích.
Velké písečné bouře, kterým se také říká haboobs, jsou v Arizoně od května do září poměrně častým jevem. A to díky vysokým teplotám a nízké vlhkosti v této pouštní oblasti. Úterní bouře byla ale podle místních mnohem větší než obvykle. Vítr během ní dosahoval rychlosti až 112 kilometrů za hodinu a oblak prachu měl místy v průměru až 48 kilometrů.
Oslepující písečná bouře na několik hodin uzavřela největší místní letiště Phoenix Sky Harbor a kvůli téměř nulové viditelnosti byli donuceni zastavit i řidiči na mezistátní dálnici.

Horoskop-jaký anděl ti pomáhá a jakého máš démona.

6. července 2011 v 20:39 | lucik |  SMS,Snář,Horoskopy
13.-17.září
anděl Chavaquiah
... dává svým chráněncům vzácný talent - schopnost usmiřovat nepřátele a řešit rodinné problémy. Z těchto lidí vyzařuje zvláštní klid a umějí prominout i urážky. S pomocí tohoto dobrého ducha získáte i hmotné a duševní statky. Nesmíte však být sobečtí - snažte se myslet na druhé a Chavaquiah nad vámi rozprostře svá ochranná křídla.
démon Marchiosas
... to s vámi nemyslí tak zle. Bere vám jen klid, rozvahu a schopnost akceptovat porážku. Zamyslete se, zda tento malý nedostatek nenabírá ve vašem životě velké rozměry.

18.-23.září
anděl Menadel
... tento dobrý duch má rád lidi domáckého typu. Ti nemají v lásce změny a dávají přednost svému domácímu území před velkými a vzdálenými kraji. Menadel jim pomáhá i v zaměstnání, kde pravidelně postupují. S pomocí tohoto anděla můžete vést solidní a počestný život, plný míru a spokojenosti.
démon Stolas
... je spíš malý domácí šotek. Někdy vás navádí abyste trochu slevili ze svých zásad. O vaši duši však příliš neusiluje. Pod jeho vlivem se můžete třeba pohádat se svým partnerem, ale už druhý den bude všechno jak má být. Máte prostě štěstí.

24.-28.září
anděl Aniel
... vás obdaří vytrvalostí při práci tělesné i duševní. Pod jeho ochrannými křídly si zachováte chladnou hlavu i v nejtěžších životních situacích. Váš anděl strážný vám také daruje velké kouzlo osobnosti. Držte se své cesty a věřte, že vaše plány nakonec vyjdou.
démon Phoenix
... na vás zkouší své štěstí a pravidelně mu to vychází. Občas vás navede, abyste zkoušeli důvěřivost svého okolí drobnou lží, nebo abyste neplnili dané slovo. A snažte se také vyvarovat dvojsmyslných řečí a narážek - mohly by vás dostat do nesnází.


Daniel Radcliffe alias Harry Potter šokuje: Musel jsem přestat pít, byl jsem závislý

6. července 2011 v 20:39 | lucik |  celebrity
Daniela Radcliffa (21), který se proslavil jako správňácký čarodějnický učeň Harry Potter ve stejnojmenné filmové sérii, by nikdo nepodezíral z toho, že žil bouřlivým bohémským životem.
Sám mladý herec se ale nyní v rozhovoru pro magazín CQ přiznal, že to ještě nedávno přeháněl s alkoholem, na kterém byl "příliš závislý", a tak se raději bujarého života i opojných nápojů zcela vzdal.
"Pár let jsem byl zcela fascinovaný životním stylem některých slavných lidí, to ale nebylo nic pro mě," uvedl Daniel, který měl podle svých slov největší problémy s alkoholem během natáčení dílu Harry Potter a princ dvojí krve v roce 2009.
Herec nyní tvrdí, že se alkoholu naposledy dotkl v srpnu 2010, tedy krátce poté, co dokončil práci na filmu.
"Není žádná hanba trávit klidný život. A přesně to je poučení, které jsem si vzal z několika posledních let, uzavřel Daniel.

Demi Lovato má vlastní singl

6. července 2011 v 20:38 | lucik |  Muzika a Styl

Je to tak. Disney hvězdička jde do hudebního světa se svým prvním vlastním singlem. A těch tajností kolem toho!
Singl s názvem Skyscraper vyjde 19. července. Zatím nikde, ale vážně nikde není ani ke slyšení, i když už víme, že klip k němu je dotočený a střihové práce se blíží do finiše.
Na internet unikl pouze cover k singlu a pár slok textu ("Go on and try to tear me down, I will be raising from the ground… like a skyscrape"), melodie ale ne a ne. Vypadá to, že si na první singl Demi Lovato budeme muset opravdu počkat.

Demi se ale svěřila, že její první singl je pro ni opravdu něco velmi zvláštního: "Znamená pro mě opravdu hodně. Symbolizuje celou mou cestu, až sem, k tomu šťastnému a zdravému člověku, kterým dnes jsem. Jsem moc ráda, že se mi to navzdory všem okolnostem povedlo," svěřila se vyrovnaná a šťastná Demi.

V Mexiku otevřeli největší podmořské muzeum světa

3. července 2011 v 16:39 | lucik |  zajímavosti
V hlubinách Karibského moře, nedaleko přímořského letoviska Cancún, vznikl velkolepý projekt spojující lásku k umění a životnímu prostředí.
Mořské dno pyšnící se bezmála čtyřmi stovkami soch, vytvořenými britským umělcem Jasonem de Caires Taylorem, má za úkol odlákat masy vášnivých potápěčů okupujících vody Národního parku Marine.
Tvůrci doufají, že projekt přiláká část ze 750 tisíců turistů obdivujících každoročně krásy zdejšího okolí, a na čas odlehčí podmořskému životu. Neznalí nadšenci totiž ve velké míře devastují citlivé prostředí mořské fauny a flóry. Podle vědeckých předpovědí do roku 2050 vymizí více než 80% korálových útesů.
Z tohoto důvodu spatřila světlo světa, respektive moře, největší podmořská atrakce zvaná MUSA (Museo Subacuático de Arte) neboli Podmořské muzeum umění čítající 403 soch vytvořených z odlitků skutečných lidí. Muzeum se dělí na čtyři části, kterým dominuje soubor soch nazvaných Tichá evoluce.
Mimo jiné také můžete zhlédnout soubory soch s výstižnými názvy jako Muž v ohni, Archív ztracených snů a v neposlední řadě Zahradu naděje.
Sochy, vytvořené ze speciálního druhu cementu, jehož úkolem je odolávat přírodním živlům, časem zcela pohltí uměle zasazené korály, houby, sasanky a žluté chaluhy, a vznikne tak nový umělý útes.
Mezi zvěčněnými postavami je k vidění například stará jeptiška, tříletý chlapec, účetní, instruktor jógy, tulák, student, akrobat, tesař či muž na bicyklu. Sochy zabírají 420 metrů čtverčních a váží více než 180 tun.

Čelisti? Ne, žralok je i mlátička se smrtícím ocasem

3. července 2011 v 16:38 | lucik |  žraloci
Vědci rozlouskli tajemství, proč mají někteří žraloci tak nepochopitelně obrovské ocasní ploutve - dlouhé, jako celé tělo.
Po dlouhá léta si biologové nebyli jistí, k čemu přesně slouží. Domněnky, že pomocí ocasů nahánějí ryby do houfů a snadněji je loví, nyní zpřesnil výzkum, který provedli mořští biologové ze Střediska pro výzkum životního prostředí v Oceanside v Kalifornii a z Massachusettské univerzity.
Ukázal, že žraloci svými ocasy ryby nejen nahánějí. Častěji se chovají jako podmořské mlátičky: Přesným úderem kořist omráčí a mohou v klidu hodovat.
Vědci se zaměřili na liškouny, konkrétně na Liškouna obecného (Alopias vulpinus, říká se mu také Žralok liščí), Liškouna velkookého (Alopias superciliosus) a Liškouna pelagického (Alopias pelagicus).

Banánové nanuky

3. července 2011 v 16:38 | lucik |  recepty
Jak na to:
Banány oloupeme a příčně rozkrojíme napůl.
Banánové půlky pak napíchneme na odpovídající dřívko, například z kupovaného nanuka.
Půlky s držátkem jednotlivě zabalíme do voskovaného papíru či jiné vhodné fólie a dáme na několik hodin do mrazáku.
Zmrazené banány můžeme poté namočit do rozpuštěné čokolády nebo čokoládové polevy nebo je obalit v drcených oříšcích či ve strouhaném kokosu.
Potom lahůdku znovu vložíme do mrazáku.
Skvělý osvěžující letní moučník je připraven pro mlsaly.

Seriál Simpsonovi: 470 způsobů, jak si sednout na gauč

3. července 2011 v 16:37 | lucik |  seriály

Homer, Marge, Bart, Líza a Maggie se i se zbytkem Springfieldu neustále vrací, aby nám ukázali, proč jsou nejlepší. Co se stane, když svěříte Homerovi odpadky? Jaký spolek je ještě mocnější než starobylí zednáři? Pokud neznáte správnou odpověď, je čas pustit si Simpsonovy.

Těžko by se v dnešní době našel někdo, kdo by neznal Springfield, domov jedné z nejúžasnějších rodin, co kdy navštívily naše televize. Simpsonovi žijí v domě na Evergreen Terrace na předměstí tohoto malého městečka. Mají psa, kočku, dědu a spoustu starostí. Ve Springfieldu je totiž každý den dobrodružství a tahle rodinka je prožívá opravdu často.

Trouba s pastelkou v hlavě
Homer je otcem téhle povedené rodiny. Pracuje v místní jaderné elektrárně jako bezpečnostní technik. Je to přihlouplý a líný sobec s rozvinutým alkoholismem. O to úžasnější je sledovat jeho postavu v roli kladného hrdiny, který je především díky své jednoduchosti přímo odkázán na charakter ostatních postav.
Homer ale ve skutečnosti není tak hloupý. Jeho IQ přesahuje normál a na intelektuálním vrcholu je schopen dokázat i to, že Bůh neexistuje. Bohužel si v dětství nastrkal do nosu moc pastelek a jedna mu uvízla v mozku, čímž se z něj stal Homer, jak ho známe dnes. A tak ať už Homer škrtí Bárta, bojuje proti prohibici nebo se stará o odpadky, vždy je tím, koho máme rádi pro jeho nevinnost skrytou za nesvéprávností.
Jeho nejlepšími přáteli jsou Leny, Carl, Barney a Vočko. Naopak největšími nepřáteli jsou jeho švagrové Patty a Selma a jeho pánbíčkářský soused Ned Flanders. Pokud není Homer doma, v práci nebo v nemocnici, popíjí pravděpodobně pivo ve své oblíbené hospodě u Vočka. Jeho nejoblíbenějším jídlem jsou koblihy.


Simple Plan zahrají v Praze. Představí novou desku s hvězdnými hosty

3. července 2011 v 16:36 | lucik |  Muzika a Styl
Kanadští pop-punkeři Simple Plan se rozhodli, že svůj rozjetý vlak s novým albem Get Your Heart On pošlou na koleje vedoucí do České republiky. Jejich nově schválenou zastávkou se stala Praha, kde kapela vystoupí 2. září v Incheba Aréně.

Kanadská kapela Simple Plan prošla nejrůznějšími náladami a proměnami. Jejich čtvrté album Get Your Heart On je dalším stupínkem v nemilosrdném běhu našeho světa. Deska byla uvedena na trh teprve před týdnem, obsahuje jedenáct skladeb a stala se dalším střípkem jednoduchého plánu mladých kluků, jak se bavit a zároveň dosáhnout úspěchu.
Simple Plan kvůli albu uspořádají celé turné, během kterého chtějí svůj počin představit. Na Get Your Heart On spolupracovalo mnoho známých a výborných umělců, kteří jsou v hudebním světě jako doma. Za všechny lze jmenovat rappera K'Naana nebo Alexe Gaskartha (All Time Low).
Deska se do světa uvedla ještě před svým samotným oficiálním vydáním skladbou Can't Keep My Hands Off You. Také na této písni spolupracovali nositelé zvučných jmen. Spolu se Simple Plan si v ní zazpívá také Weezer Rivers Cuomo. Navíc k němu byl natočen také videoklip, který vznikl v dílně Walt Disney Pictures. Přesto se ale oficiálním pilotním singlem nového alba stala skladba Jet Lag. Píseň vznikla ve dvou verzích. V anglické kapela spolupracuje s Natashou Bedingfield. Kvůli francouzské verzi byla oslovena zpěvačka Marie-Mai.
Kanadská pětice muzikantů se se svým čtvrtým albem rozjede do světa již za pár týdnů, aby dokázala, že v jejich hudbě je stále něco podmanivého. V Praze rozezní své hlasy a nástroje 2. září v holešovické Incheba Aréně. Kromě skladeb z nového alba zazní i nesmrtelné kusy ze starších desek. Nebude chybět Perfect World, Welcome to My Life nebo Save You.

5 nejznámějších případů bezuzdného řádění hlučného ducha

3. července 2011 v 16:36 | lucik |  tajemné příběhy
1) Děsivé běsnění mstivé ženy?
KDO: čarodějnice Kate z farmy Bellových
KDE: farma v městečku Adams v Tennessee, USA
KDY: 1817-1821
CO: podivné zvuky, promlouvající ženský hlas, útoky neviditelného útočníka

Dřevěná farma na kraji městečka Adams je ponořena do nočního ticha a temnými pokoji zní jen oddychování několika spáčů - farmáře Johna Bella (1793-1862), jeho manželky Lucy a osmi dětí. Náhle se zdmi domu začínají rozléhat hrůzostrašné zvuky - tlučení a skřípání, jako když se do pelestí postelí zakusují obrovské krysy a ostrými drápy drásají podlahu. Pokrývky samy od sebe padají na zem a vyvolávají u vystrašených dětí záchvat pláče, který ještě zesiluje, když je údajně jakási neviditelná ruka surově pleská přes tváře a tahá za vlasy! Tu noc už nikdo z rodiny nedokáže zamhouřit oka. Ráno však strašidelné události pokračují se stejnou intenzitou - ozývá se děsivé hvízdání a dunivé rány, jejichž původ se nedaří odhalit ani přivolaným sousedům. Záhy se podivné zvuky mění ve skřípavý ženský hlas, jenž podle četných svědků prohlašuje: "Já jsem Kate Batts, stará čarodějnice, a jsem odhodlána Johna Bella strašit a soužit, dokud bude naživu!" Nenávistná slova vyvolávají v rodině Bellových naprosté zděšení. Skutečně v jejich domě řádí duch čarodějnice? Nebo se tu projevuje jev, jenž pozdější vědci označí za fenomén hlučného ducha poltergeista?

Zabila Kate otce rodiny?
Duch Kate Batts patří mezi nejznámější americká strašidla. Prý se snaží pomstít Johnu Bellovi za podvod spáchaný při nějakém obchodě, a tak se po smrti zabydluje právě na jeho farmě. Jeho přítomnost má být provázena podivnými zvuky, ale také létajícími předměty, které se snaží Johna zasáhnout. Cílem útoků je také Johnova dospívající dcera Betsy, zatímco ostatní členy rodiny nechává duch prakticky bez povšimnutí. Zprávy o děsivých událostech na farmě se šíří po celé zemi a mezi zvědavci, jež touží spatřit řádění ducha na vlastní oči, je dokonce i pozdější americký prezident Andrew Jackson (1767-1845). Ani jemu se ale nedaří strašidelnou záhadu odhalit. Katino řádění trápí rodinu čtyři roky a končí bohužel tragicky. Johna Bella údajně postihuje jakási podivná nemoc, které krátce před Vánoci 1820 podléhá. Byla to pomsta Kate Batts? Pomstychtivý duch prý ještě odradí Betsina snoubence Joshe Gardnera, na něhož rovněž s oblibou útočí, a poté beze stopy mizí. Dnešní parapsychologové se však shodují, že nejspíš nešlo o nadpřirozený útok ducha, ale o projev klasického poltergeista, vyvolaný právě mladou Betsy, jež má mít k otci podvědomě silně negativní vztah. Způsobila snad hrůzostrašné řádění, vrcholící smrtí Johna Bella, dospívající dívka?