Září 2011

Kanaďan poslal 4 800 vzkazů v lahvi, dostal 3 100 odpovědí

28. září 2011 v 21:23 | lucik |  zajímavosti
Kanaďan Harold Hackett žije na Ostrově prince Edwarda a od roku 1996 se každý den baví tím, že jde na procházku k moři a vyhazuje do něj lahve. Nedělá to proto, že by považoval oceány za odpadkový koš, v lahvích posílá vzkazy. Za patnáct roků jich takto rozeslal přes 4 800. A zajímavý experiment má slušné výsledky, odpověď mu poslalo přes 3 100 nálezců.
Znamená to, že lidé naleznou a odpoví na 65 procent po mořských vlnách putujících lahví, což je úctyhodný poměr. "Já prostě miluju ten starý způsob komunikace. Myslím, že toho nenechám, dokud navždy nezavřu oči," svěřil Harold, o jehož koníčku natočila dokument BBC.
Do každé lahve Harold uzavře barevný kus papíru se svou adresou, číslem zprávy a krátkým vzkazem pro nálezce, aby mu poslal odpověď o místě a čase objevu lahve. Nejdelší interval mezi odesláním lahve a doručením odpovědi má zatím deset roků. Odpovědi přicházejí z Afriky, Ruska, Nizozemí, Velké Británie, Baham a různých oblastí USA.

Nebezpečné dortíky

28. září 2011 v 21:23 | lucik |  hádanky,obrázky
Umělec Scott Hove se už od roku 1980 zabývá designovými imitacemi jídla. Jeho posledním počinem jsou tyto hrůzné dortíky, které by se mohly zakousnout spíše do vás, než vy do nich.

Nositelé smrti: 10 nejjedovatějších zvířat světa

28. září 2011 v 21:23 | lucik |  zvířátka

1. Plíživá smrt
Za nejjedovatějšího hada světa se považuje australský tajpan (Oxyurans scutellatus), jehož jed usmrtí dospělého člověka někdy již za pár minut. Naštěstí je velice plachý a obývá málo osídlené australské vnitrozemí, takže ke střetu s člověkem dochází jen zřídka. Tajpanovi "na paty" šlape indická kobra královská (Ophiophagus hannah), nejdelší jedovatý had světa (může měřit až 6 m), která na rozdíl od něj žije v hustě osídlených oblastech. Za normálních okolností je poměrně neútočná, ale patří mezi několik málo hadů, kteří se starají o svá vajíčka a hlídají je. A v případě, že se k jejímu hnízdu někdo neopatrně přiblíží, okamžitě zaútočí. Má proto na svědomí mnohem víc lidských obětí než tajpan.

2. Vražedná vlákna
Mimořádně jedovaté druhy najdeme mezi žahavci. Nevelká medúze podobná čtyřhranka Fleckerova (Chironex fleckeri) z vod při severoaustralském pobřeží je mnohými zoology považována za nejjedovatějšího živočicha světa. Poleptání jejími žahavými vlákny je nesmírně bolestivé a způsobuje ochrnutí a šok, který může vést až k smrti. Pomoc je přitom snadná - účinky jedu neutralizuje obyčejný ocet, podmínkou ovšem je, aby se poraněný člověk dostal včas na břeh. Podobně obávaná je i kolonie trubýšů (druh láčkovců) známá jako měchýřovka portugalská (Physalia physalis), jejíž žahavá vlákna mohou být až 30 m dlouhá. Tento živočich žije v mořích jižní a jihozápadní Evropy, a pokud ho vítr zanese k pobřeží, představuje značné nebezpečí pro koupající se turisty na plážích.

Thriller Cat

28. září 2011 v 21:22 | lucik |  zvířátka
Tenhle kocourek umí perfektně napodobit tanec Michaela Jacksona, který předvedl v klipu Thriller.

Seriál Dva a půl chlapa přiostřuje: Nazí Ashton Kutcher a Jon Cryer se tulí pod ručníkem

28. září 2011 v 21:22 | lucik |  seriály
S nástupem Ashtona Kutchera (33) do amerického seriálu Dva a půl chlapa se začaly dít věci. Zatímco v prvním díle deváté řady se miliardář Walden Schmidt, kterého Ashton hraje,producíruje po domě zcela nahý.
V druhé epizodě se už dokonce pod ručníkem tulí k rovněž svlečenému Alanu Harperovi (Jon Cryer), bratrovi zesnulého Charlieho Harpera, kterého hrál Charlie Sheen (46).
V úterý vyšlo najevo, že Sheen a spolutvůrce seriálu Chuck Lorre urovnali svůj právní spor ohledně hercova vyhazovu ze sitcomu. Podle zdrojů listu Los Angeles Times dostal Charlie 25 miliónů dolarů, aby s ukončením sporu souhlasil.

Podvody ve vědě

28. září 2011 v 21:22 | lucik |  zajímavosti
Co mají společného mořská panna, mládě draka a dělo poháněné vesmírnou silou? Jednu věc ano, jsou to podvody, které měly ošálit vědce a přinést svým "otcům" nějaké výhody.

Zdá se, že lidé podvádějí často a ani vědci nejsou výjimkou. V historii existuje vědeckých podvodů celá řada. Některé byly pro peníze, jiné zase jejich strůjci zosnovali, aby ukázali svým kolegům, že mají pravdu. Některé padělky rozpoznali už jejich současníci, jiné se podařilo odhalit až po letech a některé byly tak přesvědčivé, že dodnes vzrušují milovníky záhad.

Drak v garáži
V roce 2004 přišel za biologem Allystayrem Mitchelem jakýsi David Hart, přinesl mu skleněný válec, v němž byl ve formalínu záhadný tvor zřetelně připomínající malého draka. Našel ho prý, když uklízel starou garáž po svém dědovi, který byl před více než sto lety vrátným v londýnském přírodním muzeu. Nádobu s dračím mládětem do Londýna údajně poslali v roce 1890 němečtí vědci jako vzácnost, o které se chtěli poradit. Po krátkém váhání však tehdy Britové usoudili, že jde o padělek, jehož účelem je jen zmást a zesměšnit. Vedení muzea proto tehdy vrátnému Hartovi přikázalo, aby předmět zničil. Ten si však dráčka odnesl domů, takže ho jeho potomek mohl po více než sto letech opět vytáhnout na veřejnost.
Podle Allystayra Mitchela, který jako první ve 21. století dračí mládě zkoumal, je tento "tvor" bezchybný "od zubů, drápků až po pupeční šňůru" a "pravděpodobně byl vyroben z gumy kombinované s voskem".
Od roku 2004 bylo o dráčkovi napsáno několik článků. Část lidí v nich vyjadřuje přání, aby se jednalo o opravdového draka, část věří, že za podvrhem stáli Němci, a někteří naznačují, že by snad drak mohl vzniknout až v dnešní době, aby pomohl Allystayru Mitchelovi propagovat jeho knihu.

Greyson Chance - Hard To Handle

28. září 2011 v 21:21 | lucik |  Muzika a Styl
Tehle čtrnáctiletej kluk umí nejenom skvěle zpívat, ale také dokonale hraje na klavír.

Jak pečovat o mastnou pleť?

28. září 2011 v 21:21 | lucik |  ostatní
Mastná pleť se často nevzhledně leskne a je velmi náchylná k tvorbě akné a černých teček. Pokud patříš mezi holky, které mají tento typ pokožky, nezoufej, prozradíme ti, co na ní platí. V první řadě bys měla změnit svůj jídelníček a to tak, že do něj zahrneš co nejvíc proteinů a omezíš svůj každodenní příjem cukru a soli. Další důležitou věcí je hygiena. Svůj obličej by sis neměla mýt častěji než třikrát denně (dvakrát by ale mělo stačit). Častější mytí totiž způsobí, že tvůj obličej se bude mastit ještě mnohem víc. Neboj, na to abys zvítězila nad svou problematickou kůží, nemusíš vykoupit celou drogérii, postačí ti pár surovin, které určitě najdeš doma v kuchyni. Tak jdeme na to...
Maska z podmáslí a mrkve
Smíchej dvě lžíce sušeného podmáslí a dvě lžíce čerstvého mrkvové džusu. V případě, že nemáš po ruce podmáslí, vezmi bílý jogurt bez příchutě a na jemno do něj nastrouhej jednu mrkev. Masku nanes na obličej, nech působit 10 až 15 minut, poté opláchni vlažnou vodou a obličej osuš.

Kristen Stewart v music klipu

28. září 2011 v 21:21 | lucik |  Twilight Sága
Kristen Stewart si zahrála v hudebním videu svého kamaráda Marcuse Fostera 'I was Broken'.
Slavní herci se v klipech moc často neobjevují, je nasnadě, že by natáčení pár minutového videa jejich účast pořádně prodražila.
Jinak tomu ale je, když je pojí přátelství s hudebníkem, jako v případě Kristen. Ta Marcuse poznala díky Robovi, s kterým jsou velcí přátelé.
Stejně takl tak třeba Angelina Jolie hrála v klipu Rolling Stones nebo Scarlett Johnannsen v klipu "What Comes Around, Goes Around" Justina Timberlake.
Písnička I was Broken je baladou, která vypráví příběh kluka, který má zlomené srdce. Celé video je jen černobílé, tím přidává na pochmurnosti, ale i na uměleckém dojmu. A Kristen to v klipu vážně sluší!
Pro Twilight fandy není Marcus úplně neznámý. Jeho první singl "Let Me Sign" byl na prvním soundtracku Twilight ságy.

Kellan Lutz je samý sval!

28. září 2011 v 21:20 | lucik |  Twilight Sága
TWILIGHT: Kellan Lutz je samý sval! - foto

Kellan Lutz (26) se od svého začátku v Twilight pěkně vyloupl. Teď nafotil žhavé fotky pro australský magazín, na kterých vypadá téměř jako drsný kovboj!

Tvrdý pohled, pevné svaly a naběhlé žíly. Takový je drsňák Kellan Lutz na fotkách magazínu GQ.

"Běhám, plavu, hraju squash, basketball, ... to se pak svaly tvoří sami," říká o svém těle Kellan. Na jeho fotkách je alespoň vidět, že jeho impulsivní Emmett Cullen má přeci jenom i něco z Kellana.
A jak se mu líbí svaly na holkách? "Mám rád, když holka sportuje a je to na její postavě vidět. Pořád ale musí vypadat jako holka a ne už jako kluk," směje se.
I když má Kellan super tělo, není pro něj prý snadné, najít si přítelkyni. "Se známou tváří je to trošku problém. Spousta holek mi 'klepe na dveře' jen proto, že jsem známý. Když potkám 'normální' holku, musí mít zase spoustu pochopení pro mou práci, pro to, že můžu být týdny pryč, že můžu natáčet intimní scény, ...," vysvětluje své peripetie Kellan.
Řeší ale i úplně běžné problémy, na kterých se učí, jako my všichni: "Byl jsem nedávno s partou přátel na večeři a nabídl se, že účet zaplatím kartou a oni mi pak svůj podíl dají. Nějak to ale neklaplo, teď se nikdo k placení nemá," krčí rameny herec.
Je vidět, že i jeho se týkají úplně stejné trable jako kohokoliv jiného...