Říjen 2011

Nejmenší akvárium na světě se musí plnit kapátkem

30. října 2011 v 17:56 | lucik |  zajímavosti
Díváte se na nejmenší funkční akvárium na světě. Naplní ho pouhé dvě plné čajové lžičky vody. Miniaturní zázrak je vytvořen ze skla. Rozměry jsou obdivuhodné - 30 milimetrů na délku, 24 milimetrů na šířku a hloubka pouhých 14 milimetrů.
Navzdory tomu, že je akvárium skutečně miniaturní, můžete v něm spatřit i drobné kameny a titěrné rostliny. Když dojde na plnění akvária vodou, tak je jeho objem zhruba deset mililitrů. Toto množství se musí aplikovat kapátkem, jinak by se krásné naaranžování poničilo. Stejně tak i ryby se musejí do nádrže vkládat speciálním maličkým sítkem.
Za výrobu výjimečného akvária stojí Rus Anatolij Koněnko z Omsku. Tento sedmapadesátiletý nadšenec je asi jediným člověkem ze Sibiře, který dělá, jak to sám nazývá, "mikrominiaturní umění". To piloval po uplynulá tři desetiletí, kdy se mimo jiné naučil psát na semínka rýže, máku či dokonce lidské vlasy.
V roce 1996 se Koněnkovi podařilo zapsat se do Guinnessovy knihy rekordů, když stvořil nejmenší knihu na světě. Ta měřila 0,9 milimetru na 0,9 milimetru a měla 29 stránek.

7 největších katastrof v historii

30. října 2011 v 17:55 | lucik |  zajímavosti
Zemětřesení, tsunami, výbuchy sopek, morové epidemie. Statisíce a miliony mrtvých. Tady je sedm největších katastrof a pohrom, které decimovaly naše předky.
Přírodní katastrofy jsou něčím, s čím se muselo lidstvo vypořádat už od počátku své existence. Když udeřily, dokázaly vymazat z povrchu zemského obrovské množství lidských výtvorů i jejich obyvatel. Ostatně existuje celá řada lidí, kteří věří, že za vyhynutím dinosaurů stojí právě obrovská přírodní katastrofa a že ta bude i příčinou konce světa. Lidé mají často pocit, že přírodní katastrofy jsou v současné době ničivější a častější než v minulosti a že tak příroda reaguje na nešetrné chování lidí a permanentní znásilňování. Jenže když se podíváte do minulosti, zjistíte, že přírodní katastrofy byly součástí lidské historie vždy. Tady je sedm největších, které naši předci zaznamenali:

1. Zemětřesení, Damghan, Írán, 856 let n. l.
Zemětřesení v Damghanu dosahovalo síly 7,9 a zasáhlo toto město 22. prosince 856. Epicentrum se nacházelo přesně pod Damghanem, které bylo v té době hlavním městem Íránu. Zanechalo za sebou přibližně dvě stě tisíc mrtvých, což z něj učinilo páté nejničivější zemětřesení v lidské historii.

2. Zemětřesení, Antioch, 526 n. l.
Na konci května roku 526 udeřilo v Sýrii v oblasti Antioch. Čtvrt milionu lidí za něj zaplatilo životem. Šlo o třetí nejničivější zemětřesení, které bylo kdy zaznamenáno. Navíc po něm vypukl obrovský požár, který zničil ty budovy, které vydržely zemětřesení.

Hádanka - Výstava psů

30. října 2011 v 17:55 | lucik |  hádanky,obrázky
Letos nastala na výstavě psů poněkud zapeklitá situace. Čtyři bratři - Andy, Bill, Colin a Donald - přihlásili každý dva psy, a každý pojmenoval své psy po dvou svých bratrech. Na výstavě byli dva psi jménem Andy, dva psi jménem Bill, dva psi jménem Colin a dva psi jménem Donald. Z celkového počtu osmi psů jsou tři kokršpanělé, tři labradoři a dva dalmatini. Žádný z bratrů nemá dva psy téhož plemene. Žádní dva psi stejného plemene nemají stejná jména. Ani jeden z Andyho psů se nejmenuje Donald a žádný z Colinových psů se nejmenuje Andy. Žádný velškorgi se nejmenuje Andy a žádný labrador se nejmenuje Donald. Bill nevlastní labradora.
Kdo vlastní dalmatiny a jak se dalmatinové jmenují?

Oživlé dýně

30. října 2011 v 17:54 | lucik |  hádanky,obrázky
Pokud jste fanoušky vyřezávání obličejů do dýní, nechte se inspirovat umělcem jménem Ray Villafane z Phoenixu. Tento mistr carvingu dokáže zhotovit doslova umělecká díla.
Ray Villafane je mistrem carvingu zaslouženě.
Ray Villafane je mistrem carvingu zaslouženě.

Robert Pattinson se podepisuje i na prsa!

30. října 2011 v 17:54 | lucik |  Twilight Sága
STARS: Robert Pattinson se podepisuje i na prsa! - foto
Rozdávání podpisů k popularitě patří, o to víc, když jde o autogramiádu. Celebrity ale i tak může ledacos překvapit, své by o tom mohl vyprávě Robert Pattinson. Koukni na video!
Autogramiáda v Belgii byla pro Roba docela záhul, stovky skandujících fanynek, které prahly po jeho podpisu a společné fotografii. Robert zatnul zuby a podepisoval vše, co mu rozjařené dívky strčily do ruky, obětavě se s každou vyfotil.
Standardně se Rob podepisuje do sešitů, památníčků nebo na fotografie, při této akci ho ale překvapilo, když mu pod fixem ´přistála´ obří prsa. Naštěstí se žádná z fanynek kvůli němu nesvlékla, šlo o prsa plastová. I tak to Roba docela pobavilo, zasmál se a vykroužil na ně další ze svých podpisů.
"Bylo to super. Chvíli jsem si myslel, že je to dárek pro mě a chtěl jsem si je nechat," smál se ještě po akci Robert.

Brad Pitt: Chci další děti

30. října 2011 v 17:53 | lucik |  celebrity
Brad Pitt a Angelina Jolie jsou dokonalý pár už šest let.
Brad Pitt (47) prohlásil, že odmítá přestat rozšiřovat svou rodinu. Otcovství je prý nejsmysluplnější rolí jeho života, proto si hodlá pořídit další potomky. Přitom ale hollywoodský idol přiznal, že nejsnáze s dětmi vychází, když má na každé čas zvlášť.
Na otázku, zda chce další děti, Brad odpověděl: "Pravděpodobně. Nejspíš. Rodičovství je nejúžasnější a nejdůležitější snažení mého života. Proč přestat v tuto chvíli?"
S partnerkou Angelinou Jolie (36) vychovává desetiletého Maddoxe z Kambodže, sedmiletého Paxe z Vietnamu, šestiletou Zaharu z Etiopie a vlastní pětiletou Shiloh plus tříletá dvojčata Knoxe a Vivienne. S péčí a výchovou jim ovšem pomáhá celá garda chův a asistentů.
"Je mnohem snazší vyjít s každým zvlášť. Miluju čas strávený s každým z nich a musím říct, že jsou to nejzábavnější lidé, jaké znám. Užívám si to, kde se teď v životě nacházím. Jsem zodpovědný. Nemůžu za nic vinit své rodiče. Jsem zodpovědný za své chyby a své volby. Velmi pevně věřím, že chyby definují člověka jako nic jiného, je to věc, kdy pochopíte sami sebe. Takto jsem si to vytvořil já sám, takže to musím přijmout a pracovat v rámci těchto omezení. Je to na mně," dodal Brad.

Znovu štíhlá Pink s novým vystříhaným účesem ukázala kouzelnou dcerku

30. října 2011 v 17:53 | lucik |  Muzika a Styl
Rodiče malé Willow se nestydí dát najevo svou lásku.
Pink (32) se zpátky na koncertní pódia nežene, stále si totiž do sytosti užívá svého milujícího manžela, motokrosového závodníka, Carey Harta a především roztomilé již čtyřměsíční dcerky Willow Sage Hart. O víkendu si tříčlenná rodinka vyrazila do newyorské luxusní čtvrti Soho na pozdní oběd a po vulgárních gestech na fotografy, jak bylo jeden čas u Pink i jejího manžela zvykem, nebylo ani památky. Zpěvačka se naopak vinula ke Careymu a pyšně ukazovala malou Willow v čapce s oušky.
Stále zamilovaná dvojice nosí dceru pouze zavěšenou ve speciálním vaku na břiše a kočárek tak na holčičku zatím vůbec nepotřebují. Pink navíc předvedla svůj nový blond účes vystříhaný po stranách hlavy a také opět štíhlou postavu. Zpěvačce se totiž během těhotenství podařilo rapidně přibrat a kilogramy jí nešly shodit ani několik týdnů po porodu.

Jablečný dort s marcipánem

30. října 2011 v 17:52 | lucik |  recepty
Jablečný dort s marcipánem
Ingredience:
1 kelímek smetany ke šlehání
2 sáčky vanilkového cukru
1 sáček vanilkového pudinku + 3-4 lžíce krupicového cukru + 500 ml mléka
5 jablek
šťáva z 1/2 citronu
250 g másla nebo hery + máslo na formu
4 vejce
250 g hladké mouky
150 g krupicového cukru
2 lžičky kypřicího prášku
špetka mleté skořice
150 g marcipánu
plátky mandlí na ozdobu


citáty o štěstí

30. října 2011 v 17:52 | lucik |  básničky,citáty
Šťastný je ten, kdo se sám pokládá za šťastného. Seneca

Odvážnému štěstí přeje. Simonides

Kdo věří ve štěstí, má stěstí. P. Hebbel

Každý je strůjcem svého štěstí. A. Glaudino

Štěstí tvého života záleží na druhu tvých myšlenek. M. Aurelius

Štěstí nespočívá na kráse, ani na bohatství, ale v harmonii dvou srdcí, která patří k sobě. F. Šrámek

Štěstí je mozaika složená z nepatrných malých radostí. Spitzer

Lidské štěstí, to je taková šňůrka, na kterou navlékáme malé korálky, taková malá štěstí - čím jsou drobnější a čím je jich víc, tím je to štěstí větší. Werich

Štěstí je to jediné, co můžeme dávat, aniž bychom ho měli. Halen

Šťastný člověk nevnímá čas. S. ZweigKouzlo make-upu: 7 nejčastějších chyb, které děláme!

30. října 2011 v 17:51 | lucik
Chyba první: Suchá pleť
Profesionální vizážisté začínají nejdříve nanesením zvhlčovače pleti. Na takto připravenou pokožku se snáze nanáší make-up. Nezapomeňte, přirozený vzhled pleti je hlavně o dokonalém nanesení a rozetření make-upu!
Náš tip: Aplikujte zvhlčovač pleti 5-10 minut před nanášením make-upu. Jemně vklepejte do pokožky a zbytek odstraňte ubrouskem.

Chyba druhá: Vadný podklad
Make-upový podklad by měl být stejné barvy jako odstín vaší pleti. Důležité je zjistit, zda má vaše pokožka růžový nebo nažloutlý nádech.
Náš tip: Nejlepší je zkusit nanést trochu podkladu v okolí čelisti na přirozeném světle. (Světlo v obchodech může být velmi zkreslující.)

Chyba třetí: Rty nebo oči?
Pokud to se zvýrazněním očí nebo úst přeženete, může vaše tvář vypadat příliš tvrdě a nepřívětivě. Zdůrazněte jedno nebo druhé!
Náš tip: Pokud chcete mít červené rty, použijte maximálně tenkou linku a spirálu. Pokud zvolíte kouřové líčení, na rty naneste už jen světlý, přírodní odstín rtěnky.

Gwen Stefani: o make-upu, platinových vlasech a rodině

30. října 2011 v 17:51 | lucik |  Muzika a Styl
Dvaačtyřicetiletá rockerka, návrhářka a hlavně máma dvou kluků s čírem Gwen Stefani prozradila střípky ze svého soukromého života.
Jaké to vlastně je být platinovou blondýnkou? "Po našem prvním turné s No Doubt jsem se rozhodla, že blond shodím. Přebarvila jsem se na zrz. Měla jsem totiž pocit, že mě jinak každý na ulici pozná," směje se zpěvačka, jež svoji kariéru na pódiu odstartovala před dvaceti lety. "Ale vydržela jsem to jen chvíli. Nenáviděla jsem to. Teď používám běžně barvu značky L'Oréal. Ale neprozradím vám číslo. A kořínky si dobarvuji stejně často, jak to dělávala Marilyn Monroe. Schválně, vygooglujte si to," vyzývá své fanoušky Gwen.
Co se týče make-upu, má ho Stefani podle vlastních slov za ta léta v malíčku. "Nanáším ho každý den. Dokonce i když se nikam nechystám a jsem celý den doma," přiznává. Ale tam se svým nabitým programem není často. "Je úžasné, že mám tři módní značky. Koukám se na Project Runway (americká reality show s návrháři - pozn. red.), kde se tolik mladých nadaných lidí snaží stát designérem, a říkám si: Jak já jsem toho vlastně dosáhla?" Zpívající návrhářka, jež právě do světa vypouští novou kolekci pro malé děti zaštítěnou labelem Target, se rozpovídala i o svých synech. "Užívám si je, dokud jsou malí. Chci jim věnovat co nejvíc času právě teď, v tomhle věku. Mazlit se s nimi, hrát si. Až vyrostou, už o to nebudou stát."

Selena Gomez má štěňátko

30. října 2011 v 17:51 | lucik |  celebrity
Už i Sel (19) se zařadila mezi stars, které se neobejdou bez zvířecího kamaráda.
Hafan, kterého Selena společně s Justinem přivezli minulý týden z útulku v americkém Winnipegu, dostal jméno Bailer a zpěvačka přiznává, že už si za těch pár dní na něj pořádně zvykla: "Nedokážu si představit, že bych teď měla být bez něj. Vůbec nechápu, že jsem tak dlouho mohla být bez pejska. Je skvělé mít kamaráda, který má pořád dobrou náladu a nadšeně vás vítá, kdykoli vás vidí."
Vedle velké radosti ze štěňátka však Sel teď trápí ošklivá chřipka: "Už několik dní se cítím opravdu špatně, jsem slabá. Piju litry čaje a jím spousty prášků, je to vysilující." Koncerty ale zatím zpěvačka neruší a i přes nachlazení podává na pódiu špičkové výkony: "Vystoupení rušit nebudu. Zvládnu to, i když je to dřina."

Lady Gaga Presents The Monster Ball Tour

30. října 2011 v 17:51 | lucik |  Muzika a Styl
Lady Gaga plní další ze svých slibů a milióny fanoušků po celém světě již příští měsíc potěší svým prvním koncertním nosičem!
Hlavní položkou prvního oficiálního koncertního nosiče Lady Gaga bude záznam jejího koncertu z Madison Square Garden, který před časem uvedl i kanál HBO. Kromě toho se fanoušci mohou těšit na obrovské množství doposud neprezentovaného materiálu, který mapuje přípravu celé show i samotného turné, během kterého zpěvačka zavítala v loňském roce i do Prahy.

Kromě klasického vydání na Blu-ray a DVD, připravuje Lady G. i naprosto speciální edici. Ta dostala prostý název "Born This Way, The Collection" a bude obsahovat hned několik nosičů. Nebude chybět letošní veleúspěšné album "Born This Way", přibalena bude i zbrusu nová remixová deska "Born This Way The Remix", která nabídne čtrnáct exkluzivních remixů vázajících se k letošnímu albu. A samozřejmě zde bude i zmiňované koncertní DVD a Blu-ray "Lady Gaga Presents The Monster Ball Tour at Madison Square Garden".

Všechny nosiče budou k mání od 21. listopadu. Ve stejný den se na trhu objeví i nová kniha Lady Gaga, která vznikla ve spolupráci se světově uznávaným módním fotografem Terry Richardsonem.

Plazi od A až po Ž

30. října 2011 v 17:50 | lucik |  Abeceda
Plazi (Reptilia) jsou studenokrevní obratlovci, jejichž tělo kryjí tuhé rohovité šupiny. Dýchají plícemi. Vědci zatím znají 7 984 druhů dělených do 62 čeledí a čtyř řádů: hatérie, krokodýli, šupinatí a želvy.
Plazi (Reptilia) jsou studenokrevní obratlovci, jejichž tělo kryjí tuhé rohovité šupiny. Dýchají plícemi. Vědci zatím znají 7 984 druhů dělených do 62 čeledí a čtyř řádů: hatérie, krokodýli, šupinatí a želvy.Agamy (Agamidae) - skupina plazů zahrnující četné druhy štíhlých šupinatých ještěrů. Vyskytují se pouze na východní polokouli, nejvíce v tropech a subtropech- v džunglích, ale i na písečných pouštích. Jsou příbuzní leguánů, kteří patří k americkému kontinentu. Mají drobné zrnité šupiny na bocích a částečně i na břiše. Důležitý rozdíl je však v tom, že když agama ztratí zub, další jí už nenaroste, u leguánů se zuby vyměňují.
Bariéra - u všech plazů ji tvoří šupiny na těle. Chrání je před odíráním kůže, proti útokům predátorů, napadením parazity a před dehydratací. To je společné všem plazům, i když jinak se často výrazně liší - například hadi (viz) mají štíhlé a dlouhé tělo bez nohou, želvy (viz) zase krátkou robustní tělesnou schránku krytou krunýřem.
Cyklus denní - má zásadní význam pro život plazů. Například ještěrka se v průběhu noci a časně ráno ukrývá před chladem v noře. S rostoucí teplotou se vyhřívá na slunci, aby získala energii na lov potravy. V poledne kdy slunce výrazně pálí vyhledává úkryt, aby si nepřehřála tělo. Jakmile se vzduch postupně ochlazuje, vypravuje se znovu za hledáním kořisti.

Svíčky v jablkách

30. října 2011 v 17:49 | lucik |  ostatní
Pokud si chcete udělat originální a velmi přírodní svícny, pusťte se do nich!
Jablečné svíčky se výborně hodí k dekoraci stolu venku, anebo na nějakou oslavu v zahradě.

Co potřebujete?
Čajové svíčky, jablka, nůž, lžička

Jak na to?
Nožem postaveným kolmo k jablku udělejte kruh, o rozměrech takových, aby se tam v pohodě vešla svíčka. Řežte a pak vydlabejte lžičkou dužinu do hloubky na svíčku. Na tuhle část jablka vymačkejte trochu citronové šťávy, aby jablko neztmavlo a posaďte dovnitř čajovou svíčku.
Pokud chcete plovoucí jablečné svíčky, před tím než uděláte díru do jablka, vyzkoušejte si na vodě, jak jablko plave, protože každé to umí trochu jinak.

největší blb podle mě je...

30. října 2011 v 17:49 | lucik |  Formule 1
podle mě je největší blb ve Formuli 1 tento jezdec
Lewis Hamilton
Lewis Hamilton

Neobvyklý trest pro zlobivé školáky - horší jídlo v jídelně!

26. října 2011 v 22:24 | lucik |  ostatní
Neobvyklý trest pro studenty střední školy Atlantic City High School v americkém městě New Jersey, zvolily kuchařky místní školní jídelny. Někteří studenti se totiž telefonicky domluvili a v čase oběda ve sjednaný den uspořádali bitvu, při které po sobě a po jídelně házeli uvařeným jídlem. Kuchařky odmítly vařit a do konce týdne budou vydávat pouze sýrové sandviče. Hned po jejich ochutnání většina studentů oznámila, že tento oběd by byli schopni sníst oprvadu pouze otrlí zločinci.

Skrytá kamera : GORILA

26. října 2011 v 18:38 | lucik |  vtipná videa

Klimatické změny se poznají dle moči

26. října 2011 v 18:38 | lucik |  zajímavosti
Daman, africké zviřátko o velikosti králíka, má pudový instinkt, který pomáhá vědců odhalit klimatické změny - i celá tisíciletí močí na stejném místě.
Jak se měnilo klima v průběhu uplynulých tisíceletí či desetitisíciletí vědci zjišťují jen obtížně. Nejlépe se stopy těchto změn uchovaly v jezerních usazeninách nebo v hlubokých vrstvách rašelinišť. Ale v suchých (odborně aridních) oblastech se mnoho jezer či rašelinišť nevyskytuje, informací o změnách klimatu je tu tedy velmi málo, případně žádné. Ale v subsaharské Africe již pátým rokem probíhá zajímavý výzkum.
Vědci totiž objevili zdroj informací o klimatických změnách právě ve zmíněných suchých oblastech. Poskytla jim ho zajímavá africká zvířátka velikosti králíka - damani skalní. Damani svým vzhledem připomínají hlodavce, ale s těmi nemají nic společného, přes svou nepatrnou velikost patří do vzdáleného příbuzenstva slonů či ochechulí. Žijí v koloniích čítajících přibližně 50 jedinců a jak jejich jméno napovídá, jejich domovem jsou skalnaté srázy.
Tito damani mají zajímavý zvyk - moč, která na vzduchu pomalu krystalizuje, odkládají na stále stejné místo v jeskyni či pod nějakým skalním převisem. Společné toalety využívá kolonie damanů po celá desetiletí až staletí a krystalická moč v nich vytváří vrsty tvrdé hmoty podobné jantaru. A stejně jako v jantaru jsou i ve zkamenělé moči uchovány různé komponenty, především stopy potravy, kterou se damani během svého života živili.
Vědci tak podle nich poznají, kolik trávy měli v tomto období k dispozici a jak suchá byla. A protože se v jeskyních vyskytují neporušené vrstvy damaní moči staré až 28 tisíc let, získávají vědci zcela nové informace, které mění dosavadní předpoklady a teorie. Např. až donedávna se domnívali, že před přibližně 5500 lety vysychala severní polokoule, ale jižní byla poměrně vlhká. Nyní se podle damaní moči ukázalo, že v tomto období už začala vysychat i jižní polokoule.
S vědci spolupracují na výzkumu i četní horolezci, jeskyně či převisy s damaními usazeninami jsou většinou přístupně pouze jim. Namáhavé je i odsekávání vzorků tvrdé usazeniny, musejí k tomu používat silné dláto. Navíc tyto usazeniny poněkud páchnou. "Není to kdovíjak nepříjemné," nechal se slyšet jeden z horolezců, "ale také to není nic pěkného. Prostě - smrdí to jako moč..."