Ta chytřejší a ta krásnější: Dana a Karen z Krok za krokem

21. října 2011 v 19:37 | lucik |  seriály
Jedna je chytrá, druhá krásná a navzájem se doplňují. To jsou sestry Dana a Karen Foster ze sitcomu Krok za krokem. Herečky Staci Keanan (35, Dana) a Angela Watson (35, Karen) začínaly jako modelky, poté se proslavily rolemi v oblíbeném Krok za krokem. Svým účinkováním si vydělaly slušný balík peněz. Zatímco Angele všechny peníze rozfofrovali rodiče, Staci investovala do vzdělání.

Naivní kráska Karen
Angela Watson je dcerou farmářů Barbary a Allena Watson z Danville ve státě Illinois. V roce 1985 se rodina přestěhovala na Floridu. Rodiče si uvědomovali její krásu a chtěli na tom vydělat, proto ji neustále přihlašovali do soutěží krásy a Angela vyhrála 60 korunek a 200 trofejí. Už v mládí tak obohatila rodinou pokladnu.
Rodiče z ní vyždímali všechny peníze
Angela ale po čase soutěže krásy přestaly bavit a vrhla se na herectví. Začala v divadle, poté natáčela reklamy. Její úspěch rodině dovolil přestěhovat se do Los Angeles, kde získala svoji nejznámější roli Karen Foster v úspěšném sitcomu Krok za krokem. S koncem seriálu přišel i konec kariéry.
V roce 2000 založila Angela organizaci Child Actors Supporting Themselves (CAST), která pomáhá dětským hercům a atletům starat se o finance. K tomu ji přivedla vlastní zkušenost. Její rodiče totiž utratili všechny peníze, které si vydělala z natáčení Kroku za krokem.

Dana: Uštěpačná a nejchytřejší z rodiny
Staci Keanan (původním jménem Anastasia Sagorsky) se narodila v Devonu, ve státu Pennsylvania. Svou kariéru začala už jako čtyřletá holčička, když se fotila do módního časopisu. V osmi letech se s matkou a sestrou přestěhovala do New Yorku a rozhodovala se mezi modelingovou a herectvím. Nakonec se od modelingu, natáčení reklam a dabingu dostala až do seriálu.
Herectví pověsila na hřebík, nyní studuje
Její první větší role byla v seriálu My Two Dads (1987-1990) a poté Step by Step (1991 - 1998). V sitcomu Krok za krokem ztvárnila roli věčně mudrující teenagerky Dany Foster. Za svou roli získala několik ocenění. Nakonec se dostala i do filmu. Za zmínku stojí role ve snímcích Lisa (1989), Ski Hard (1995) nebo Stolen Poem (2004). Jako jednu z posledních rolí ztvárnila postavu Rachel Wilson v komediálním dramatu Hidden Secrets (2006). V současné době studuje dějiny umění na University of California v Los Angeles.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama