Listopad 2011

Nad Anglií se zjevila převrácená duha

5. listopadu 2011 v 19:45 | lucik |  zajímavosti

Přírodní fenomén převrácené duhy je v přírodě poměrně vzácný a právě proto je fotografy vysoce ceněný. Nad britskými hrabstvími Warwickshire a Leicestershire bylo v pátek možné po několik minut pozorovat velmi výrazný převrácený duhový oblouk. Jev se podařilo zachytit obchodníkovi se starožitnostmi Williamu Freemanovi.
Ačkoli vypadá převrácená duha podobně jako běžná, pouze jinak směrově orientovaná duha, vzniká jiným způsobem. Způsobuje ji totiž sluneční svit, který prochází v určitém úhlu skrz drobné ledové krystalky v oblacích ve výši okolo sedmi až osmi kilometrů nad zemí.
Převrácená duha je tedy důsledkem takových podmínek, které jsou značně netypické pro jiné oblasti, než jsou Jižní a Severní pól.
"Právě jsem dojedl svou večeři a šel na chvíli ven, když jsem zahlédl převrácenou duhu. Nikdy jsem něco takového neviděl. Vzhledem k tomu, že byl krásný slunečný večer, tak to byl poměrně bizarní pohled. Vzal jsem telefon a udělal aspoň pár fotek," uvedl Freeman.

Netradiční umění

5. listopadu 2011 v 19:44 | lucik |  zajímavosti
Napadlo tě někdy, že místo toho, aby ses při čekání na kamarádku u kafe nudila a mazala si zprávy z mobilu, můžeš tvořit

A nepotřebuješ k tomu s sebou po kavárnách a hospodách tahat vodovky. Úplně ti postačí jeden štětec, kus papíru a obyčejná káva nebo pivko.

Jedna nápaditá američanka začala s kvalitním ležákem v ruce malovat celebrity a jak se zdá, daří se jí to čím dál tím lépe, protože o jejím umění se právě teď dozvídá celý svět.


Nejlepší jídla pro krásnou pleť

5. listopadu 2011 v 19:43 | lucik |  ostatní
1. Avokádo
Není možné bavit se o jídlech, která prospívají pleti, a nezmínit se o avokádu. Toto krémové zelené ovoce překypuje esenciálními oleji a komplexem vitamínů B, které poskytují pokožce výživu zvenčí i zvnitřku. Niacin (vitamín B3) je pro zdravou kůži extrémně důležitý a velké množství se ho nachází právě v avokádu. Jedno avokádo pokryje třetinu doporučované denní spotřeby niacinu, uvádí magazín Life Script.
2. Mango
Mango dodá vaší pleti víc než osmdesát procent denní spotřeby vitamínu A, a proto je pro ni skutečným požehnáním. Vitamín A dokáže obnovovat a "opravovat" kožní buňky a jeho nedostatek se projeví jako suchá, šupinatá kůže. Navíc se jedná o antioxidant, který bojuje s volnými radikály poškozujícími kůži, které mohou být příčinou jejího předčasného stárnutí. Kromě toho toto ovoce obsahuje jen sedmdesát kalorií v jedné porci, takže kromě pleti bude užitečné i vaší postavě.
3. Mandle
Mandle jsou naprosto úžasnou potravinou, která prokáže vaší pokožce velkou službu. Jedna porce pokryje až padesát procent denní dávky vitamínu E. Oleje obsažené v mandlích zvlhčují suchou pokožku, antioxidanty pro změnu chrání kůži proti poškození a předčasnému stárnutí.

Hrdinové Twilight ságy jsou zvěčněni v betonu

5. listopadu 2011 v 19:42 | lucik |  Twilight Sága
Hrdinové Twilight ságy jsou zvěčněni v betonu

Robertu Pattinsonovi, Kristen Stewart a Tayloru Lautnerovi se dostalo velké pocty, mohli si šlápnout do betonu.


Twilight sága se stala po celém světě takovým fenoménem, že hlavní představitelé Robert Pattinson, Kristen Stewart a Taylor Lautner si mohli otisknout ruce a nohy do betonu na chodníku slávy před Grauman's Chinese Theatre v Hollywoodu.


Kristen si na to oblékla sexy šatičky a na nohy nazula kostkované plátěnky s mřížkovanou podrážkou, aby mohla pohodlně zvěčnit svoji nožku mezi Robertovu a Taylorovu.


Booboo Stewart: Muzika je moje vášeň!

5. listopadu 2011 v 19:41 | lucik |  Twilight Sága
STARS: Booboo Stewart: Muzika je moje vášeň! - foto

Začínal v deseti letech jako TV herec. Obrovskou slávu mu přinesla role Setha Clearwatera v sáze Twilight. Booboo (17) ale přiznává, že opravdové potěšení mu přináší hlavně hudba.

Pověz nám, jaké to je mít kapelu se sestrami?
BOOBOO: "Mrzí mě, že většina lidí mě zná jen z Twilight, já se věnuji hudbě už od dvanácti let a myslím, že nám to opravdu jde. :-) Muzika je moje obrovská vášeň. Jednou se chci věnovat jen jí. Hrajeme pop-rock a myslím, že naši hudbu mohou poslouchat jak děti, tak jejich rodiče. Fivel je hlavní zpěvačkou a také hraje na piano, moje starší ségra Maegan hraje na basu a já zpívám a hraju na kytaru. Poslechněte si naše songy, určitě se vám budou líbit. Už brzy by nám mělo vyjít album."

Právě jsi dotočil nový film s názvem White Frog. Řekni nám o něm víc.
BOOBOO: "Hraju tam teenagera, který trpí autismem. Jediná osoba, které věřím a která mi rozumí je můj starší brácha, toho hraje Harry Shum. Jenže on zemře a moje perfektní rodina se rozpadne. Já se pak vlastním způsobem snažím, dát ji zase dohromady. Je to úžasný příběh a já jsem velmi pyšný, že v něm můžu hrát. Ta role je naprosto odlišná od všeho, co jsem doteď hrál. White Frog se dotkne každého, kdo tenhle film uvidí."

Nová videa z Twilight – Rozbřesk

5. listopadu 2011 v 19:41 | lucik |  Twilight Sága
Točit soukromé scény s celým štábem za zády, kdy si Edward a Bella užívají vysněné líbánky, není nic jednoduchého. Přesvědčit se o tom můžeš na těchto dvou videích.
Je zajímavé vidět, jak se mimo záběr chovají herci, jak k nim přistupuje režisér a jak složité je samotné natáčení jednolivých záběrů, které ve filmu mnohy vypadají úplně jednoduše.
K tomu ještě někdy nezaprší, když je potřeba déšť, nebo nehřeje sluníčko, právě když se točí romantické scény pod vodopádem. Divák ale nesmí nic takového poznat...

origami

5. listopadu 2011 v 19:40 | lucik |  hádanky,obrázky
Jestli nevíš co s penězi, podívej se, jak si poradil jeden Korejec. Prostě z nich začal skládat origami.

Korejský milovník origami Won Park smotává neuvěřitelné tvary zvířat, květin i věcí, které vidí kolem sebe, z různých bankovek. Je mu jedno, jestli jde o Dolary, Eura nebo třeba korejské Wony.KFC odmítlo rezervovat stůl Johnu Travoltovi

5. listopadu 2011 v 19:39 | lucik |  celebrity
John Travolta
Herec John Travolta (57) má rád rychlé občerstvení KFC. V pobočce v anglickém East Grinstead tomu ale nechtěli věřit. Takže když si slavný herec rezervoval stůl, byl odmítnut. Pracovníci bistra mu nechtěli stoleček rezervovat, prý nevěřili, že se skutečně jedná o slavného herce a scientologa.
John byl v Anglii právě kvůli setkání členů této kontroverzní americké sekty. Odpoledne dostal chuť na smažené kuře a chtěl si rezervovat stolek v pobočce v East Grinstead. Jenže zaměstnanci mu vzkázali: "Ať si počká ve frontě jako všichni ostatní."
"Zaměstnanci si mysleli, že si někdo vymýšlí, když volá do rychlého občerstvení a chce stůl na jméno John Travolta, ale nakonec vyšlo najevo, že nás opravdu chtěl navštívit! Je nám to nedorozumění líto a moc rádi bychom ho příště pozvali k nám do podniku na jídlo," omluvil se mluvčí KFC.
Zaměstnanec, který Travoltu odmítl, pak britskému listu The Sun svěřil: "Pro mě jsou zákazníci prostě zákazníky, nezáleží, kým jsou v civilu. Není v tom žádný rozdíl, když je někdo slavný. Ta dáma, která volala, mi nechtěla říct své jméno, jen řekla, že stůl bude pro pana Travoltu. To mě trochu rozhodilo. Myslel jsem, že to bude nesmysl, ale ona to myslela zřejmě docela dost vážně."

Rozhněvaná zpěvačka Adele popřela, že má rakovinu

5. listopadu 2011 v 19:39 | lucik |  Muzika a Styl
Adele
V současnosti velmi oblíbená zpěvačka Adele (23) je rozčílená ze zvěstí, které kolují internetem. Britka byla nucena zrušit všechna svá plánovaná vystoupení, která měla absolvovat do konce roku. Zlí jazykové tvrdí, že zpěvačku postihla rakovina.
"Rádi bychom zdůraznili, že se Adele podrobí operaci kvůli krvácení do hlasivek. Všechny zprávy hovořící o jiné diagnóze jsou na sto procent lživé," uvedl mluvčí zpěvačky.
Adele musela už začátkem října zrušit třetí sérii koncertů v Severní Americe v rámci svého turné nazvaného Adele Live, které odstartovalo 21. března v Oslu.

Selena Gomez chce hrát v Glee!

5. listopadu 2011 v 19:38 | lucik |  celebrity
STARS: Selena Gomez chce hrát v Glee! - foto

A nejen tam. Sel (19) by se ráda objevila i v některé z epizod oblíbeného seriálu Super Drbna...
Jak ji to napadlo? Selena nedávno skončila natáčení nového filmu Monte Carlo, kde spolu s ní hraje Cory Monteith, kterého znáš coby Finna Hudsona z Glee a hvězda Gossip Girl Leighton Meester. Oba herci jí prý o svých seriálech tak často a nadšeně vyprávěli, že star zatoužila po tom, aby se objevila před kamerou spolu s nimi.

Sel říká: "Obě dvě show zbožňuju a díky Leighton a Corymu jsem dostala chuť si v nich zahrát. Říkala jsem jim, aby mi to u nich zařídili. Ale to byl samozřejmě jen vtip. Oni nejsou ti, kdo rozhodují v castinzích. Stačila by mi malá rolička v jedné epizodě. To by mě vážně potěšilo."

Selena letos dokončila práci na posledních dílech oblíbeného seriálu Kouzelníci z Waverly a ačkoli doufá, že se herectví bude věnovat dál, rozloučení s její rolí Alex Russo pro ni bylo velmi smutné. "Je to sice už docela dlouho, co jsme dotočili poslední díly, ale i tak se mi o tom těžko mluví. Jsem smutná, že Kouzelníci skončili, ale chápu, že to tak muselo být. Roli Alex jsem milovala a bude mi chybět stejně jako celý štáb. V budoucnu bych se mnohem raději než televizi, věnovala natáčení filmů. Doufám, že se brzy naskytne zajímavá příležitost."


TEST-filmové pohádky

5. listopadu 2011 v 19:37 | lucik |  testy,vtipné texty
1. Na úvod jedna jednoduchá: Jak se jmenovala Pyšná princezna?
a) Lada
b) Krasomila
c) Liběna

2. V pohádce O štěstí a kráse si zahrála dvojroli Markéta Fišerová. Kromě princezny ztvárnila ještě postavu:
a) Švadlenky
b) Pekařky
c) Pradlenky

3. Poněkud méně známou pohádkou je O zatoulané princezně. Kdo je autorem námětu i scénáře?
a) Libuše Koutná
b) Josef Lada
c) Václav Vorlíček

4. Mezi vánoční evergreeny patří pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Natočil ji Zdeněk Troška na motivy pohádky Jana Drdy. Víte ale jaký hrad budete muset navštívit, když se budete chtít podívat, kde bydlela Jasněnka se svým královským otcem a chůvou?
a) Bouzov
b) Bítov
c) Pernštejn

5. Tři oříšky pro Popelku jsou tak notoricky známé, že nemá cenu ptát se na jména představitelů ani podrobnosti z děje. Vzpomněli byste si však, kdy byl tento pohádkový poklad natočený?
a) 1973
b) 1975
c) 1979

6. Roku 1959 byla natočená pohádka O medvědu Ondřejovi. Ondřej byl myslivec, který se scházel s princeznou, a posléze ji v medvědí kůži vysvobodil z vysoké věže. Vzpomenete si, jak se jmenovala ona princezna?
a) Šárka
b) Julie
c) Blanka

7. V pohádce Byl jednou jeden král, která byla natočena na motivy pohádky Sůl nad zlato, excelovali Vlasta Burian a Jan Werich. Kdo oblíbený snímek režíroval?
a) Václav Vorlíček
b) Martin Frič
c) Bořivoj Zeman

8. Relativně novou pohádkou je Anděl Páně, jak se jmenuje hlavní představitel (tedy anděl), kterého ztvárnil Ivan Trojan?
a) Theofil
b) Petronel
c) Gabriel

9. V pohádce Obušku, z pytle ven! slíbí hostinský (Josef Beyvl) muzikantovi (Ladislav Pešek) za jeho muziku:
a) Jitrnici
b) Klobásu
c) Krajíc chleba

10. Čím kurýroval Dařbuján v pohádce Dařbuján a Pandrhola svého prvního pacienta?
a) Pivovarským mlátem
b) Pšeničnou moukou
c) Řídkým těstem

11. Písnička Dělání z filmové pohádky Princové jsou na draka už stihla zlidovět. Doplňte její text: Upeč třeba chleba...
a) Dej těsto do díže...
b) Postav třeba zeď...
c) Dej cihlu k cihle...

12. Kde se natáčely exteriéry k pohádce Antonína Moskalika Třetí princ?
a) V Adršpašskoteplických skalách
b) V Hřensku
c) V Jizerských horách

13. Kdo ztvárnil roli roztouženého bubeníka v pohádce Honza málem králem?
a) Jiří Korn
b) Jiří Bartoška
c) Josef Kemr

14. Na kterém z těchto zámků se nenatáčela pohádka Šíleně smutná princezna?
a) Český Šternberk
b) Blatná
c) Bojnice

15. A na závěr skutečná lahůdku pro opravdové znalce: Jak se jmenovala dvojice čertů, kteří bydleli v čertově mlýně a prohráli s Martinem Kabátem mariáš v pohádce Hrátky s čertem?
a) Karborund a Trepifajksl
b) Karborund a Omnimor
c) Karborund a Kunygung

4 věci, které si můžeš vytvořit z tenisáku

5. listopadu 2011 v 19:37 | lucik |  ostatní

Napadlo tě někdy, že je tenisák vlastně strašně cool věc? Žlutá barva je trendy, tak si z něj zkus vytvořit originál.


Cool penál do školy

Svalovec Kellan Lutz

5. listopadu 2011 v 19:36 | lucik |  Twilight Sága
Kellan Lutz (26) se od svého začátku v Twilight pěkně vyloupl. Teď nafotil fakt žhavé fotky pro australský magazín GQ, na kterých vypadá jako pořádný drsňák!
Kellan nemaká v posilce jako spousta jiných kluků, ale miluje sporty a nejvíc asi extrémní skateboarding, baseball, basketball, lacrosse, plavání, tenis, racquetball, badminton, lyžování, snowboarding a tanec. To je slušná sestavička co? Jak sám říká: "Běhám, plavu, hraju squash, basketball, ... to se pak svaly tvoří lehce." Na jeho fotkách je alespoň vidět, že jeho impulsivní Emmett Cullen má přeci jenom i něco z Kellana.
A jakou postavičku upřednostňuje u holek? "Mám rád, když holka sportuje a je to na její postavě vidět. Pořád ale musí vypadat jako holka a ne už jako kluk."

Tento cukrouš začínal jako model. Pak si zahrál pár mini rolí třeba v reklamě na parfém Hilary Duff a o rok později se objevil i v jejím videoklipu With Love. Poté přišlo dalších pár klipů, no a jak už to bývá, takovému hřebečkovi se začaly sypat malé role jedna za druhou, až přišla ta stěžejní ve filmu Twillight, kde si zahrál Emmetta Cullena, ale to ty jistě víš:-).Zóna Stmívání - odhal pravé tváře sexy upírů

5. listopadu 2011 v 19:36 | lucik |  Twilight Sága
Jak byste popsali vaše filmové postavy?
Robert: Edward je pořád s něčím v rozporu a neustále se brání být upírem. Je básník, velmi oduševnělý a vážný. A jen zřídkakdy se dostane do nějakého maléru.
Kellan: Emmett je tak trochu rebel, ochránce a vzor pro svého mladšího brášku. Je to sice takový blázen, ale když se do něčeho zakousne, vytrvá a nic ho nezastaví.
Taylor: V prvním díle Stmívání je Jacob úplně normální středoškolák, který se rád baví, má hodně kámošů a je takový ten "správňák". Vlastně trochu jako já... Ale můžu prozradit, že se v pokračování jeho charakter dost posune. Jsem opravdu nadšený z toho, že ho můžu hrát.

Jsou vám postavy, které ztvárňujete, něčím blízké?
Kellan: Robert je celý Edward. Je tak komplikovaný, zasněný... Nemůžeš si ho nezamilovat! Řekl bych, že já jsem, stejně jako Emmett ochranářský typ. Mám totiž šest bratrů a jednu sestru a byl jsem uprostřed té naší smečky docela otloukánek. Na druhou stranu jsem se díky tomu naučil bránit.
Robert: Jasně, obzvlášť mě Kellan neustále brání. Jako by kolem mě tvořil ochrannou zónu. On je vlastně taková jedna velká ochranná zóna! Stmívání není jen obyčejný upírský film. Je to i zamilovaný příběh.

Winter - Delfín s novým ocasem!

4. listopadu 2011 v 19:48 | lucik |  zvířátka
Hvězdou mořského akvária na Floridě je delfíní samička Winter! Předvádí sice úchvatné kousky, hlavní star je ale kvůli svému ocasu - přesně řečeno, kvůli protéze!
V roce 2005 floridská pobřežní hlídka zahlédla na jedné pláži vyplavenou rybu, když pak záchranáři přišli blíž, zjistili, že jde o zhruba dvouměsíční delfíně a že ještě žije!
"Měla nenávratně poškozený ocas, nejspíš po potyčce s velkým krabem. Byla tak malinká," vzpomíná Kevin z pobřežní hlídky a dodává: "Zavolal jsem do akvária a oni si pro ni okamžitě přijeli."
Ošetřovatelé pak Winter ocas amputovali a nechali ji v samostatném bazénku, aby jí ostatní delfíni nezranili. "Winter se rychle zotavila a samota jí nedělala dobře. Delfíni by ji ale bez ocasu nepřijali," říká Melissa, v jejíž hlavě se zrodil plán na ocasní protézu. Sama totiž přišla při nehodě o nohu!
O náhradním ocasu se pak Mel poradila s veterinářem a ten jí ho pomohl nechat vyrobit. "Je z měkkého plastu a dá se s ním hýbat doleva a doprava, nahoru a dolů to bohužel nejde," dodala ještě ošetřovatelka s tím, že Winter to vůbec nevadí a je teď moc šťastná mezi svými delfínimi přáteli.


Odpadkové umění

4. listopadu 2011 v 19:48 | lucik |  ostatní
MAZLÍČCI: Odpadkové umění - foto

Že patří odpadky do kontejnerů? Ne tak docela...
Leo Sewell z americké Philadelfie dokáže s použitými a zdánlivě nepotřebnými věcmi neuvěřitelné kousky. Říká si odpadkový umělec a jeho sochy se nedávno dokonce dočkaly velké výstavy.
"Obcházím kontejnery, opuštěné domy a sběrné dvory ve městě," přiznal se Leo s tím, že kromě zaměstnanců smetišť se zná i se spoustou bezdomovců.
"Zpočátku to bylo dost těžké, bezdomovci si totiž mysleli, že jim z popelnic kradu jídlo. Teď už mě znají, tak vědí, že jdu jen po plechovkách a věcech, které oni nepotřebují," svěřil se sochař. Jeho umělecká díla vznikají z plastů, kovů a dřeva. A když se Leo rozhoduje, kterou věc zrovna použije, jediným kritériem je barva. "Je úplně jedno, jestli použiju vypsanou fixu nebo odznak, rozhodující je výsledná kombinace barev," vysvětlil umělec.
Radní, kteří přispěli k uskutečnění neobvyklé výstavy, si Lea pochvalují. Nejen, že poskytl městu umělecký přínos, navíc ukazuje, jak se dá zacházet s odpadky


recept na banánky

4. listopadu 2011 v 19:47 | lucik |  recepty
Banánky
Potřeby:
-27 dkg Hery nebo másla
-37 dkg hladké mouky
-10 dkg moučkového cukru
-1 žloutek
-1/2 balíčku vanilkového pudink.prášku
-marmeláda na slepení
-čokoláda a trochu ztuž.tuku na ozdobu

Postup:
Zpracujeme si těsto, které nemusíme dávat do lednice odpočinout, jestli-že ho budeme vytlačovat na plech zdobičkou. Pokud budeme banánky dělat strojkem na maso, klidně těsto může být tuhé z lednice.
Tou zdobičkou jsou banánky menší a lépe to vypadá. Banánky děláme dlouhé asi 4 cm, pokládáme na pečící papír a pečeme v předehřáté troubě asi 9 minutek. Během pečení si plech můžete přendat z nižšího roštu na vyšší. Každému trouba peče jinak.
Budeme mít plech a kousek.
Hotové slepujeme marmeládou a polijeme čokoládou.
Banánky jsou měkké už druhý den po upečení.

Dva tisíce let stará mumie má rakovinu prostaty

4. listopadu 2011 v 19:47 | lucik |  zajímavosti
Portugalští vědci objevili u egyptské mumie, jejíž stáří se odhaduje na 2 150 roků, zhoubný nádor prostaty. Mohl být příčinou smrti muže, jehož dnes vedou v Národním archeologickém muzeu v Lisabonu pod evidenčním označením M1. Mumie byla pohřbena s dřevěnou maskou a složitě malovaným rubášem.
Egypťan měřil asi 163 centimetru a měl 51 až 60 roků, když bolestivě a pomalu umíral na onemocnění předstojné žlázy.
Analýzu mumie provedl radiologický expert Carlos Prates z Imagens Médicas Integradas v Lisabonu. Snímání mu pomohlo odhalit zhoubný nádor prostaty, který měří něco kolem centimetru.
"Léze na kostech jsou považovány za důkaz metastáz rakoviny prostaty. Je to nejstarší důkaz rakoviny prostaty v antickém Egyptě a druhý nejstarší důkaz v historii," tvrdí Prates.

vyrob si svíčku

4. listopadu 2011 v 19:46 | lucik
Potřeby:
-Staré svíčky nebo parafín (koupíte v lékárnách či drogeriích)
-Knoty (buď ze starých svíček, obyčejných svíček na hřbitov nebo přímo koupíme v drogerii)
-Špejle
-Formy (můžeme použít nejrůznější kelímky od jogurtů nebo hezky vypadá taky krabice od -džusů….fantazii se meze nekladou)
-Plechovku
-Voskovky
-Vonný olej
-Hrnec
-Ozdoby (nepř. Kávové zrna, sušené plody, skořice, vanilka…)
-Staré noviny

Postup:
1. Připravíme si vše na výrobu svíček, takže si vezmeme hrnec a dáme do něj vodu, rozprostřeme staré noviny na kuchyňskou linku, abychom nic nezašpinily voskem.
2. Poté nasekáme staré svíčky (když budou barevné, nemusíme už potom používat na obarvení voskovky) nebo si přichystáme parafín do plechovky.
3. Plechovku postavíme do hrnce s vodou a déme zahřívat na sporák.
4. Mezitím si přichystáme formy na svíčky. Můžeme postupovat několika způsoby. Buď máme přímo koupené formy nebo si je vyrobíme. Můžeme použít kelímky od jogurtů, které mají někdy opravdu pěkné tvary. Dále můžeme ustřihnout krabici od džusu nebo si vzít ruličku od toaletního papíru, postavit ji na Tvrdý papír a zafixovat plastelínou. Způsobů na výrobu forem je spousta. Stačí zapojit fantazii.
5. Nyní si vezmeme knot potřebné délky a namotáme ho trochu na špejli. Poté špejli položíme na formu tak, že knot visí dolů do nádoby.
6. A teď je čas vylévání vosku do nádob. Pokud chcete aby vám svíčka voněla, tak do roztopeného vosku kápněte pár kapek vonného oleje. Nekapte ale vonného oleje příliš.
7. Nyní si nalijeme trochu vosku na dno nádoby a tím zafixujeme knot na dně. Pokud chceme mít svíčku vyzdobenou, tak je právě čas na skořici, sušené plody apod. Vysteleme tedy formu po okrajích ozdobami.
8. Nyní už jen stačí zalít zbytek vosku a nechat zaschnout.
9. Pokud chceme mít svíčku z více barevných vrstev, musíme vždy počkat až vrstva trochu zatuhne (až je na povrchu škraloup). To brzy poznáte sami jak dlouho čekat.
10. Po zaschnutí vosk možná trochu nahoře u knotu klesne. Stačí si jen nechat trochu vosku stejné barvy na druhý den a poté jen dolít.