7 mýtů v péči o vlasy

4. listopadu 2011 v 19:46 | lucik |  ostatní
1. Pravidelné stříhání vlasů podporuje jejich rychlejší růst
Jedna z nejrozšířenějších lží. Kratší vlasy sice vypadají hustší, ale jde pouze o optický klam. Vlasy v žádném případě neporostou rychleji díky tomu, že si je ostříháš. Každý má v sobě uloženou určitou genetickou informaci a ta určuje, jak rychle nám vlasy porostou. Proto se můžeš postavit třeba na hlavu, a přesto ti vlasy neporostou rychleji.

2. Čím více šamponu použiji, tím budu mít čistší vlasy
Pravidlo úměru - čím více šamponu, tím čistší vlasy - tady nehledej. Pro dlouhé vlasy ti stačí množství šamponu o velikosti ořechu, pro velmi dlouhé o něco víc. Šetři :-)

3. Kondicionér jako lék na roztřepené konečky
Kdyby to tak bylo, tak jsme všechny šťastné. Kondicionér vlasy sice vyživuje a usnadňuje rozčesávání, ale neoplývá schopností dát do pořádku tvé roztřepené konečky. Pokud na konečcích po použití kondicionéru vidíš změnu, jde o pouhý klam.

4. Suchá pokožka = lupy
Lupy a suchá pokožka jsou dvě naprosto rozdílné věci. Kvalitní šampon a kondicionér pro suché vlasy ti vlasy dokonale vyživí, ale problémy s lupy nevyřeší. Na druhou stranu přípravky na odstranění lupů nejsou vhodné pro suchou pokožku hlavy. Lupy jsou spíše zdravotním problémem, který je způsobený nadměrnou funkcí mazových žláz a projevuje jako žluté mastné vločky.

5. Žehlička a fén jako zabiják kvality vlasů
Není to tak horké, jak se na první pohled zdá. Samozřejmě, že by bylo lepší, kdybychom nechali vlasy volně uschnout, ale kde na to máme vzít čas? Vlasy si můžeš bez starostí žehlit a fénovat, jen dávej pozor na teplotu. Příliš horký vzduch vlasy vysuší a ty se pak velmi jednoduše lámou. Navíc vlasy mnohem více poškodí tření ručníkem při vysoušení hlavy! Na to tedy pozor :-)

6. Díky častějšímu česání budou vlasy lesklejší
Kartáčování pouze pomáhá stimulovat produkci mazu a distribuci přírodních olejů. Tvé vlasy tedy nebudou lesklé, nýbrž mastné. Čím více se vlasy kartáčují, tím snáze dojde k jejich poškození. Proto si pročeš vlasy jednou, maximálně dvakrát denně.

7. Každodenní mytí vlasům neprospívá
Záleží na tom, jak si vlasy myješ. Nevhodné vlasové prostředky v kombinaci s horkou vodou a s horkým vzduchem vlasům určitě neprospívá, zvlášť ne každý den. Pokud však máš šampon určený na každodenní mytí a zároveň vhodný pro tvůj typ vlasů, nic by se stát nemělo :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama