Prosinec 2011

Navštivte vampýří restauraci

12. prosince 2011 v 10:58 | lucik |  zajímavosti
Pokud vás vítr zavane do Tokia, můžete zaskočit do stylové vampýří restaurace.
Trochu strachu, milý brachu...
V tokijské čtvrti Ginza je restaurace, která se jmenuje Vampire Cafe. Milovníci upírů nebo gothic stylu si tu přijdou na své. Celý podnik je situován do ponuré noční atmosféry, kterou problikávají světla svíček. Japonské servírky tu chodí v černých ultrakrátkých šatech, číšníci nosí tmavé obleky a tváří se nanejvýš tajemně.
Japonská Drákulova rakev
Jakmile usednete do starožitného křesla potaženého červeným sametem a trochu se rozhlédnete kolem, spatříte interiér, za které by se nemusel stydět ani filmový štáb z hororu Drákula. Všude jsou lebky, kříže, pavouci a dokonce i Drákulova rakev. Když ponoříte zrak do jídelního lístku budete úplně ztraceni, protože všechny pochoutky jsou psané v japonštině. Přestože znaky vypadají tajemně, skrývají se za nimi docela obyčejná francouzská, italská nebo japonská jídla, jako třeba smažené chobotnice, uzený losos či kachnička nebo kuřátko na bylinkách...

dost dobrý video

12. prosince 2011 v 10:57 | lucik |  Muzika a Styl

Dánská přísloví

12. prosince 2011 v 10:57 | lucik |  přísloví,chytřejší během 30...
Kdo chce daleko doskočit, musí se nejprve pořádně rozběhnout.

Staří jdou špatně, ale radí dobře.

Kdo seje hrách na silnici, moc toho nesklidí.

Hněv pomine, nenávist v srdci zůstane.

Komu se nabízí sele, má mít připravený pytel.

Štěstí a duhu vidíme vždycky ne nad sebou, ale nad hlavami druhých.

Jednou je nikdy, ale dvakrát je zvyk.

Kdo krmí slepici, chce mít vejce.

Green Day znovu vydají svá první alba!

12. prosince 2011 v 10:56 | lucik |  Green Day
MUSIC NEWS: Green Day znovu vydají svá první alba! - foto

Legendární punk-rocková kapela potěší všechny sběratele a nadšené fanoušky.
Už 19. prosince by se měly na pultech music shopů objevit jejich vůbec první dvě desky, a to doslova! Green Day se totiž za pár dní chystají vypustit na trh alba 39/Smooth a Kerplunk na vinylových nosičích. Půjde o speciální sběratelskou reedici.

39/Smooth z roku 1991 bude navíc doplněno o songy z EP Slappy a 1000 Hours! CD Kerplunk vzniklo jen o rok později a je považováno za jedno z nejprůlomovějších alb téhle americké kapely. Deska se tak nemůže obejít bez mega hitu Welcome To Paradise. Tuhle sběratelskou lahůdku si můžeš už teď předobjednat na www.epitaphstore.com.

Nejstrašidelnější jeskyně Anglie děsí dobrodruhy, potápěčům se tam zjevuje lebka

12. prosince 2011 v 10:56 | lucik |  zajímavosti
Jen ti nejzdatnější speleologové jsou schopni poprat se s mrazivými vodami jeskyně u lomu Hodge Close nedaleko britské vesnice Coniston. A pokud pochybujete o tom, že jsou prostory opuštěného břidlicového lomu strašidelné, asi byste si neměli příliš prohlížet snímek, který v jeskyni pořídil potápěč Peter Bardsley. Nic nevidíte? Možná byste si měli snímek pootočit.
Vodní plocha, ze které potápěč snímek pořídil, je přístupná přes tunel dlouhý 25 metrů. Jeskyně je v oblasti jedním z nejpopulárnějších míst mezi potápěči. Bezpečno však uvnitř není. Tajemné místo si v posledních letech vyžádalo životy nejméně tří dobrodruhů.
"Podívejte se na tu fotografii. Je pořízená u břidlicového lomu Hodge Close. Potápěči tu umírali v podvodních tunelech, lezci se tu zabili pří nešťastných pádech. Když si ten snímek pootočíte o 90 stupňů, uvidíte jasné kontury lebky," řekl Bardsley.
Nic nevidíte? Možná byste si měli snímek pootočit.
"S tím snímkem jsem vůbec nemanipuloval. Je to děsivé, jak z nějakého filmu o Indiana Jonesovi. Všiml jsem si toho až ve chvíli, kdy jsem doma zpracovával snímky z ponoru," upřesnil potápěč.
V tomto období roku klesá teplota vody v zatopeném lomu až k šesti stupňům Celsia. Webové stránky lákající na tuto atrakci však případné zájemce jasně varují, že by měli zvážit své zkušenosti a schopnosti před případným ponorem. Upozorňují, že tři potápěči, kteří zde zahynuli, nebyli příliš zkušení.

Julia Jones & Booboo Stewart: Exkluzivní rozhovor!

12. prosince 2011 v 10:55 | lucik |  Twilight Sága
TWILIGHT: Julia Jones & Booboo Stewart: Exkluzivní rozhovor! - foto
V sáze Twilight hrají sourozence Clearwaterovi. Ve skutečném životě jsou Julia (30) a BooBoo (17) i přes svůj velký věkový rozdíl docela dobří kámoši. Zeptali jsme si jich na pár zážitků z natáčení...

Booboo vypadáš nějak bez nálady, takového tě neznáme. Co to?
BOOBOO: "Jsem jen unavený. Musel jsem dneska vstávat brzy ráno, protože má sestra odcházela do školy a probudila mě. Vidíte, moje rodina je úplně normální. :-) Řekl bych, že mě dost drží při zemi. Mám taky pořád stejné kamarády jako jsem míval dřív. Dobře vím, kdo jsem a odkud pocházím, nehraju si na žádnou mega star!"

Jak to probíhalo, když ti zavolali, že role Leah je tvoje?
JULIA: "Vzpomínám si, že jsem zrovna byla s mým přítelem ve sport baru. Měla jsem obrovskou radost a pořádně jsme to oslavili. Měla jsem tušení, že mě čeká něco velkého. Druhý den jsem si šla koupit televizi, abych se mohla dívat na upírské filmy."

Kristen Stewart na premiéře Twilight-Rozbřesk

12. prosince 2011 v 10:55 | lucik |  Twilight Sága
STYLE: Kristen Stewart na premiéře Twilight - foto
Patnáctého listopadu to vše vypuklo slavnostní premiérou v Nokia Theatre v Los Angeles, kde se vše neslo v upířím duchu. Dokonce i to, že místo červeného koberce byl natažený koberec černý. Vše ostatní se odehrálo už podle klasického scénáře, takže kromě nadšených fanoušků nechyběli všichni tvůrci a herci, samozřejmě ve slavnostních róbách. Pro ´něžnou´ část týmu to o to víc znamená, vybrat na každou premiéru jiné, úžasné večerní šaty.
My ti přinášíme ve slavnostním Kristen Stewart, která se vydala na londýnskou premiéru filmu Twilight sága - Rozbřesk v černých šatech značky Roberto Cavalli pro jaro 2012. Oproti originálu však kupodivu neukázala nohy a namísto nízko položeného volného pásku zvolila zvýrazněný pas značky Alexander McQueen. Která verze šatů je lepší, můžeš posoudit z fotek.

Bezkonkurenční Lady Gaga opět šokovala. Vypadala jako sexy zombie

12. prosince 2011 v 10:55 | lucik |  Muzika a Styl
Lady Gaga
Je známo, že zpěvačka Lady Gaga (25) je mistryní převleků. O jejím dalším povedeném kousku se mohli přesvědčit diváci, kteří sledovali nominační večer cen Grammy 2012. Úspěšná umělkyně se totiž stylizovala do role zombie a opět předvedla nevídanou show.
Gaga měla tvář pokrytou make-upem, který podtrhoval její děsivý vzhled. Vlasy měla sčesané dozadu a pod sakem se jí rýsovala černá podprsenka. Kromě toho měla na sobě už jen kalhotky a boty na vysokém podpatku. S elánem jí vlastním a se skupinou vynikajících tanečníků rozpohybovala přítomné hudební nadšence.
Kontroverzní umělkyně je navíc nominována hned ve dvou kategoriích - Album roku a Popové vokální album roku. Samotné Grammy se budou předávat 12. 2. 2012.

Krasavec Taylor Lautner z Twilightu se neudržel na zuřivém býkovi

12. prosince 2011 v 10:54 | lucik |  Twilight Sága
Herec Taylor Lautner (19) známý jako Jacob ze série filmů o upírech Twilight se ukázal jako špatný kovboj. Na elektronickém býkovi se sotva udržel půl minuty. Trapas ale vzal v show Jimmyho Fallona, kam byl pozván, s úsměvem.
Taylor měl na sobě těsné triko a kovbojské kalhoty. Na hlavě mu nechyběl ani typický klobouk. Svalnatý Taylor nastoupil na býka ve snaze porazit moderátora. "Není pro to žádný důvod, ale mysleli jsme si, že by to mohlo být zábavné," vysvětlí situaci Fallon televizním divákům. Fallon se na býkovi udržel 35 sekund. Pak přišla řada na Taylora.
Nový film Bez dechu pojednává příběh o mladém Nathanovi Harperovi (Taylor Lautner), který se najde v záznamu pohřešovaných dětí a zjišťuje, že jeho rodiče vlastně nejsou jeho. Hledá tak svou pravou rodinu i identitu. Při tom ho ale stíhá policie, sám ale neví proč je pro ně tak nebezpečný. Na jeho cestě za pravdou ho doprovází přítelkyně Karen, kterou si zahrála herečka Lily Collins.
S Collins během natáčení filmu zažil románek, který se přehoupl ve vztah. Oba herci se ale na premiéře filmu k sobě chovali odtažitě. Podle zasvěcených zdrojů se pár rozešel. "Byl to jasný rozchod, který rozhodně zahájil právě Taylor. Na party po premiéře filmu Abduction to bylo dost divné. Promluvili spolu sotva slovo," napsal magazín Us Weekly. Lautner v nejbližší době zazáří v kinech v listopadu ve filmu Twilight Breaking Dawn.

Robert Pattinson: "Předstírání orgasmu bylo trapné!"

12. prosince 2011 v 10:54 | lucik |  Twilight Sága
TWILIGHT: Robert Pattinson:
Ačkoli na plátně působily sexy scény opravdu žhavě, filmový Edward tvrdí, že jejich natáčení bylo víc než nepříjemné.
Robert (25) sice točil intimní scény se svou skutečnou přítelkyní Kristen Stewart (21), v místnosti ale rozhodně nebyli sami, tak jak jsou na to zvyklí ve své soukromé ložnici. Byl tam celý štáb!

"Když se točily celkové záběry na postel, tak to ještě docela šlo," vypráví Rob: "Nejtrapnější ale bylo, když kamera zabírala zblízka naše obličeje ve chvílích, kdy jsme předstírali orgasmus. Cítil jsem se tak příšerně, že jsem nebyl schopen tvářit se přirozeně, takže s to muselo natáčet na několik pokusů. Jsem rád, že to mám za sebou. Na plátně to vypadá docela dobře!"

"Můžu si za to ale sám," směje se Robert. Byl to totiž právě on, kdo v minulosti tvrdil, že v předešlých dílech ságy Twilight bylo málo sexu. Tvůrci ho vyslyšeli a poslední díl je mnohem žhavější. "Myslel jsem, že nejtěžší pro mě bude ukázat se před kamerou nahý. Když ale Kristen začala radit režisérům, jak bychom se měli hýbat, aby to působilo věrohodněji, zjistil jsem, že nejtěžší budou intimní pohyby a vzdechy."

Exotická pochoutka: smažené banány

12. prosince 2011 v 10:53 | lucik |  recepty
Ingredience (pro 4 osoby):
1 lžíce nasekaných mandlí
4 velké banány
1 lžíce citronové šťávy
150 g mouky
1/2 lžičky mletého muškátového oříšku
1/2 lžičky kardamomu
1/2 lžičky skořice
1-2 lžíce hnědého cukru
1/2 lžičky soli
2 vajíčka
120 ml mléka
olej (nejlépe kokosový)

Griffinovi-zajímavosti

12. prosince 2011 v 10:53 | lucik |  seriály
Tento seriál je zakázán v následujících zemích: Indonésie, Taiwan, Vietnam, Írán, Jižní Korea, JAR a Malajsie.

Stewieho e-mail je loismustdie@yahoo.com.

Family Guy byl přerušen dvakrát, poprvé během druhé sezóny na jeden rok a podruhé mezi třetí a čtvrtou sezónou na tři roky.

V Britském TV hlasování se Family Guy umístil na 5. místě mezi "100 Greatest Cartoons".

Rodina Griffinu žije na 31 Spooner Street, Quahog, Rhode Island.

Brianův hlas je normálním hlasem Setha MacFarlana.

Bonnie Swanson je těhotná celé první tři sezóny. Peter tuto skutečnost zmíní v jedné z pozdějších epizod.

Hlas Stewieho je inspirován hlasem Rexe Harrisona.

Stewieho celé jméno je Stewart Gilligan Griffin. Chrisovo celé jméno je Chris Cross Griffin. Peterovo celé jméno je Peter Lowenbrau Griffin.

Soused Glen Quagmire byl inspirován Bobem Hopem.

V seriálu se objevily i pornohvězdy Ron Jeremy a Jenna Jameson a svou postavičku i nadabovali v epizodě 3×02.

V původních nákresech je Lois blonďatá.

"Quahog", název města, kde žije rodina Griffinových, je také názvem jedlé Ústřice. Název baru, který často postavy navštěvují, "The Drunken Clam" ("Opitá Ústřice"), je narážkou na tento fakt.

Taylor Lautner nejen o Lily Collins

12. prosince 2011 v 10:52 | lucik |  Twilight Sága
TWILIGHT: Taylor Lautner nejen o Lily Collins - foto

Kromě ságy Twilight je teď Taylor (19) hlavní hvězdou filmu Abduction, při jehož natáčení potkal svou novou lásku Lily Collins (22). Nejen na ni jsme se ho zeptali...

Co ty a škola?
"Natáčel jsem filmy a u toho dokončoval střední školu. Byla to docela dřina, přesto jsem se hned zapsal na vysokou. Za první rok jsem sice nasbíral nějaké credity, pak se ale můj pracovní plán zaplnil mnohem víc a to už jsem nestíhal, takže jsem musel studium přerušit. Rád bych se jednou vrátil. Chtěl bych studovat psychologii."

Prý jsi velkým fanouškem Simona Cowella (porotce v talentové soutěži X-Factor, pozn. red.)?
"Jsem hlavně obrovským fandou všech talentových soutěží. Na X-Factor se vždycky těším ze všeho nejvíc, protože komentáře Simona Cowella mi připadají opravdu trefné a zasměju se při nich. Jednou jsem se zúčastnil The Voice, to je moje velké tajemství... a víc vám k tomu neřeknu. Věřte mi, že byste mě nechtěli slyšet zpívat. Zpívám si, jen když jsem v koupelně." :-)

Jaké bylo první setkání s Lily?
"To nejúžasnější, co na Lily obdivuju, je její otevřenost. Jste vedle ní minutu a už se smějete, je neuvěřitelně zábavná. Takové bylo i naše první setkání a skvělé na tom je, že od té doby se vůbec nic nezměnilo, pořád se spolu smějeme. Lily se prostě nebojí být sama sebou a to je na ní krásné."

Johnny Depp není jen herec, ale také skvělý kytarista

12. prosince 2011 v 10:52 | lucik |  celebrity

Fanouškům Alice Coopera se dostalo speciálního dárku během jeho včerejšího vystoupení v Londýně. Na scénu totiž vstoupila hollywoodská hvězda Johnny Depp (48).
Depp, který započal svou kariéru jako hudebník, ohromil dav, když s Cooperem zahrál na kytaru hit I'm Eighteen. Dvojice pak zahrála píseň Another Brick In the Wall od Pink Floyd a dav šílel. Po dozpívání písní řekl Cooper Deppovi: "Myslím, že bychom mohli využít dalšího kytaristu, ne?"
Lidé v hledišti byli ohromeni Deppovým talentem a někteří se nechali slyšet, že by ho po boku Coopera rádi viděli znovu.

Retro linky Hannah Montany

12. prosince 2011 v 10:51 | lucik |  Hannah Montana


Hannah je star, která se výrazného líčení nebojí. Miley navíc nosí linky i v civilu. A k tomu frčí retro, ke kterému linky patří!


1. krok
Nejdřív nanes na obličej štětcem pudr, který pleť zmatní a barevně vyrovná.

2. krok
Nad horním okrajem řas veď linku (když u líčení nadzvedneš loket tak, abys ho měla ve vzduchu, půjde ti to snáz). Konec linky stoč lehce směrem nahoru.

3. krok
Horní řasy přetři řasenkou víckrát, dole jen jednou. Vytvoříš tak dokonalý efekt "kočičích očí"!

4. krok
Lehce bronzový odstín pleti, jakou má Miley, rozzáří tvářenka v oranžovohnědé barvě.

5. krok
U tohoto looku můžeš na rty klidně použít odvážnější odstín lesku nebo rtěnky. Cool je třeba jahodová!

Dakota Fanning-kouzelné triky

12. prosince 2011 v 10:51 | lucik |  Twilight Sága

Tajemná díky oční lince
Dakotiným trikem, který odkoukala od profesionálních vizážistek, je dokonalá oční linka, díky které řasy opticky zhoustnou a oči vypadají otevřeněji, rozzářeněji a taky víc sexy! Zkus to jako ona, ale musíš si uvědomit, že pokud se rozhodneš pro oční linky, musí být zbytek make-upu jemňounký a nenápadný. Tvůj pohled bude pak ještě pronikavější, tajemnější a výraznější!

Krok 1
Pudr v natur odstínu propůjčuje dokonalou pleť elfů nejen Dakotě - můžeš ji mít i ty. Nanes ho rovnoměrně po celém obličeji houbičkou nebo ještě lépe - štětcem.

Krok 2
Na horní víčka nanes růžové oční stíny a teď se soustřeď na tajemný Dakotin look, za který vděčí oční lince. Zvládneš ji hravě i ty. Linku veď těsně nad kořínky řas, a pokud chceš mít linku silnější, líčení zopakuj. Linku nech u vnějšího koutku oka vybíhat lehce nahoru. Pak nanes stejně pečlivě řasenku.

Krok 3
Jako ideál krásy vládne už delší dobou na lícních kostech nádech zdravého růžového odstínu. Pod lícní kosti proto nanes směrem od středu k uchu trochu růže

Krok 4
Ke smyslným a plným rtům ti dopomůže jen lehce zabarvený lesk. Rovnoměrně jej nanes na spodní i horní ret.

Telefonní budka plná zlatých rybek

2. prosince 2011 v 17:33 | lucik |  zajímavosti
Tuto nevšední telefonní budku, která je uměleckým dílem a v níž plavou zlaté rybky, můžete vidět v parku v japonské Osace.
Nevšední telefonní budka se nachází v Japonsku.

Pomohli duchové k dopadení zlodějů?

2. prosince 2011 v 17:32 | lucik |  zajímavosti
Tuto otázku neúspěšně řeší dva teenageři z amerického města Deytona Beach. Již delší dobu získávali peníze z drobných krádeží, ale vloupání do auta pro ně skončilo překvapením. Když se domlouvali, jak se dostanou do jednoho vyhlídnutého auta před jedním nočním klubem, odposlouchával je dispečer na nouzové lince 911. Toto číslo totiž vytočil mobil, který měli u sebe, právě v době plánování loupeže. Policii jen stačilo na místě počkat a oba překvapené mladíky zatknout.

Nejmenší solární kino je ve Walesu. Vejde se do něj osm lidí

2. prosince 2011 v 17:31 | lucik |  zajímavosti
Ekologické věci jsou dneska potřebné a jsou in. Solární kino tak jde s dobou a splňuje nejnovější trendy. A navíc je nejmenší!

FOTO: Solární kino
Sol Cinema, nejmenší kino vůbec, je vybudováno ve starém karavanu. Jeho strůjce je Peter O'Connor a jeho kolegové. Je poháněno sluncem, využívá totiž solární panel o výkonu 125 W. Ten je napojen na čtyři velké Li-Ionové baterie, které poskytují napětí i během noci a nepříznivého počasí. V interiéru karavanu je LED projektor, který slouží k promítání. Kino se zaměřuje hlavně na promítání ekologických dokumentů.
Mimo to, že funguje ekologicky, je Sol Cinema zvláštní ještě jednou věcí: je to nejmenší solární kino na světě. Avšak navzdory své velikosti se sem vejde až osm lidí, i když to na první pohled nevypadá. Kino sídlí v jižním Walesu a párkrát již vyjelo na některá místa v Británii. Plánuje i turné po evropských zemích. Jestli přijede do České republiky, se však neví.

Zajímavosti "Vynálezy"

2. prosince 2011 v 17:31 | lucik |  zajímavosti
Ford vyrobil 15 700 003 automobilů modelu T, všechny měly černou barvu.

Elektrické křeslo vynalezl zubař.

Thomas Alva Edison je držitelem více jak 1300 patentů po celém světě.

40 % světového deního tisku se tiskne na papír z kanadských lesů.

První sklo bylo vyráběno před cca 3500 lety v Mezopotámii.

Lednička byla patentována 8. srpna 1899.

Vinylové LP (long-playing record) vymyslel Peter Carl Goldmark v roce 1948.

První pouliční telefonní automaty nebyly na mince, ale stál vedle nich "výběrčí", kterému se platilo. Automaty přijímající peníze se objevily v roce 1899.

Barbie a Ken jsou pojmenováni po dětech zakladatelů firmy Mattel.

Prvním nafilmovaným sportovním záznamem byl box. T. A. Edison záběry pořídil v roce 1894.