Leden 2012

Lidé na severu mají až o 20 procent větší mozky, než lidé žijící na rovníku

26. ledna 2012 v 18:00 | lucik |  zajímavosti
Život blízko u pólů je v mnoha ohledech těžší než v oblastech s mírnějším klimatem. Ovšem tuhé zimy, dlouhá polární noc a chladnější počasí nemusí mít negativní vliv na vývoj mozku. Naopak mají vliv pozitivní, což prokazuje poslední výzkum Oxfordské univerzity. Čím dále lidé žijí od rovníku, tím mají větší mozky a větší oči.
Je to adaptace na chladné počasí s nedostatkem slunce a světla. Mozek má více šedé kůry mozkové, aby zvládal nepříznivé počasí produkující deprese. Velké oči lépe fungují v prostředí, které je půl roku zahaleno ve tmě a šeru. Oči i mozek musejí pracovat usilovněji, aby v prostředí se špatným osvětlením poskytovaly vysoké rozlišení při vidění.
Rozdíl ve velikosti mozku z mírného pásu a mozku z rovníkových tropů je až 200 mililitrů, což představuje rozdíl patnácti procent, u Skandinávců je rozdíl až 20 procent ve srovnání s lidmi žijícími na rovníku.
"Jak se pohybujete od rovníku, ubývá stále světla. Lidé se tak museli adaptovat a vyvinuly se jim větší oči. Jejich mozky také musejí být větší, aby dobře rozeznávaly a viděly prostředí, v němž žijí," tvrdí Eiluned Pearce z Oxfordské univerzity.

Trapas v posteli-Mitchel Musso

26. ledna 2012 v 18:00 | lucik |  Hannah Montana
http://www.mtv.com/shared/promoimages/bands/m/musso_mitchell/photos/flipbook_1124/cr-michele-crowe/promo/281x211.jpg
Moje poprvé překazili zákeřní mravenci!S kámoši jsem byl kempovat a cestou jsme narazili na partu holek,které se k nám přidaly.Do jedný z nich jsem se zakoukal a podle všeho jsem se líbil i já jí.Jednou večer,když šli ostatní spát,přišla ke mně do stanu:nejdřív jsme si povídali,pak jsme se začali líbat a všechno nasvědčovala tomu,že dojde i na sex.Ale najednou mě z ničeho nic začala šíleně svědit noha,záda a zbytek těla,a ona na tom byla úplně stejně!Takže místo toho,abychom se milovali,jsme se navzájem škrábali.Druhý den jsme zjistili proč-svůj stan jsem totiž postavil hned vedle mraveniště!

Nejúčinnější zeštíhlující čaje

26. ledna 2012 v 17:59 | lucik |  ostatní
Zázvor podporuje spalování tuků
Jak čaj působí:Ostré látky obsažené v zázvoru a vitamin C z citronu zvyšují spalování tuků.Květ ibišku má lehké močopudné a pročistující účinky.

Jak ho připravíte:Z půlky bio-citronu nařežte proužky kůry,štávu vymačkejte.Kousek zázvoru o velikosti lískového oříšku oloupejte a nakrájejte na plátky.1,5 polévkové lžíce ibiškových květů,zázvor,citronovou štávu a kůru přelijte 500 ml vroucí vody.Nechte asi 5 minut louhovat.Potom čaj přecedte přes jemné sítko.Můžete ho pít okamžitě horký i později studený

Čím byli slavní,než byli slavní?

26. ledna 2012 v 17:59 | lucik |  celebrity
Julia Roberts:
Navštěvovala spolu se svou sestrou a bratrem divadelní školu v New Yorku,ale mezitím si musela přivydělávat jako prodavačka obuvi.Aspon ví,jak nejlépe nakupovat botky.

Beyoncé Knowles:
V pubertě si přivydělávala v salonu krásy své matky zametáním ostříhaných vlasů.To ještě netušila,že jednou se všichni budou moct přetrhnout,aby mohli pracovat na její hřívě.

Brad Pitt:
Aby si vydělal na herecké kurzy,věnoval se obvyklým zaměstnáváním začínajících herců:prodával zmrzlinu,hlídal parkoviště a převlečen za kuře dělal živou reklamu.Neuvěřitelné!

Orlando Bloom:
Ve třinácti letech si vydělával na střelnici jako chytač hliněných terčů.Byla to jeho první a docela nebezpečná práce.Kdo by do miláčka Orliho řekl,že je tak statečný?

Mick Jagger:
Pracoval jako zmrzlinář a během studií působil i jako vrátný na psychiatrické klinice.Dodnes je vidět,že tam leccos okoukal :-)

Ozzy Osbourne:
Ještě předtím,než se proslavil zpěvem,pracoval na jatkách.Zřejmě proto mu nedělalo žádný problém ukusovat při koncertech hlavu netopýrům.

Skatepark v domě

25. ledna 2012 v 21:27 | lucik |  hádanky,obrázky
Prezident společnosti Etnies Pierre-Andre Senizergues si v Malibu postavil dům, který mu zároveň plní i funkci skateparku.
Sen každého kluka. Skatepark v domě.

seriál Přátelé-hříchy mládí

25. ledna 2012 v 21:27 | lucik |  seriály
Ross kouřil za mlada v pokoji marihuanu a roztavil při tom tátovi desky.Když nečekaně vtrhli do pokoje rodiče a ucítili ve vzduchu nějakou podezřelou látku,svedl všechno na Chandlera,který údajně vyskočil oknem a utekl.

Ross se na výletě do Disneylandu přejedl tacos u podivně vypadajícího přívěsu,dostal otravu žaludku a velmi zle na to doplatil na jedné atrakci.

Chandler se v Atlantic City líbal s klukem.Na svou obranu říká,že to bylo v baru,kde byla úplná tma a ten kluk vypadal zatraceně dobře.

Rachel na střední střídala kluky jak na běžícím pásu.Na Moničině party se spustila s jedním jen proto,že byla tak strašně nudná-i když měli karikaturistu!

Phoebe žila v krabici s člověkem,který mluvil s vlastní rukou.

Rachel si nechala na střední škole udělat plastiku nosu.

Phoebe si celý život přála růžové kolo.Když ji ho Ross koupil,tajně ho vodila po Manhattanu,protože se styděla přiznat,že neumí jezdit.

Joey evidentně chodil s klukem!Vyprávěl totiž,jak mu na jeho přítelkyni vadí,že má tak velký ohryzek.

Monica jezdila na psovi,když měla sto kilo,ten musel kvůli tomu na operaci a ona pak za trest nedostala rovnátka.

Moniku jednou za trest zavřeli rodiče do pokoje bez večeře a ona ze zoufalství snědla krabičku slepenou z těstovin.Ale lepidla tam prý bylo jen málo.

Phoebe se vyspala s Jasonem Hurleyem hodinu poté,co se rozešel s Monikou.

Ross se oblékal za holku,pořádal čajové dýchánky a zpíval.

Chandlera na základce přistihli při masturbaci,i když on údajně jen hledal v kapse drobné na autobus.

Joey chodil do kina se sklenicí džemu a lžící.

Taneční styly-Hip hop a Dancehall

25. ledna 2012 v 21:26 | lucik |  ostatní
Hip hop
Taneční styl vychází ze streetového tance obohaceného o prvky jazzu a je spojením hiphopového základu a rytmu s choreografií.Tanec je inspirován trendy,videoklipy,módou apod.
Výhody stylu
Výuka hip hopu díky své náročnosti zlepšuje celkovou tělesnou kondici,at už samotným tancem nebo nutným posilováním.A bleskově si zdokonalíš i pohybovou pamět!
Očekávej!
Hodina se skládá z rozcvičení,hiphopového rozehřátí a z výuky choreografie.Lekce základních úrovní jsou určeny pro všechny,i pro úplné začátečníky!Zlepšíš si fyzičku,odreaguješ se a vyřádíš ve stylu,který miluješ!

Dancehall
Vznikl na Jamajce z původní reggae hudby.Styl je ale mnohem tanečnější.Interpreti?Beenie Man,Sean Paul a Movado.Odvaz musí být velké Dancehall párty na Jamajce,tzv.Passa-Passa,kdy 2 až 3 dny tančí celá ulice a zablokuje běžný provoz :-)
Zaujme tě,že....
...taneční styl čerpá z pohybů pánve a boků,je velmi sexy a proti hip hopu je práce s tělem tanečníka úplně jiná.Dancehall milují především dívky,ale může se tančit v páru i sólo.
Proč do toho jít?
Jde o velmi atraktivní styl,který stojí za to!Je plný dynamiky,vyzývavosti,ale zároven dá parádně zabrat tvé fyzičce.A pokud to někde v klubu rozbalíš,nikdo tě nepřehlédne!!!
Tom Felton(2 část)

25. ledna 2012 v 21:25 | lucik |  celebrity
http://en.naanoo.com/wp-content/uploads/2010/12/tom-felton-m.jpg
Mám rád plyšáky
Když jsem poprvé v pokoji nějaké holky,doufám,že bude mít spousty plyšáků!Plyšoví medvídci a jiná zvířátka mi připadají roztomilí.

Mám rád rande v ZOO
Ty jsou prostě super!Můžete se tam procházet,v klidu si povídat a seznamovat.A u terárií s hady pištící holky ochranuju a objímám!

Nesnáším vysoké podpatky
Hodně klukům se na holkách líbí vysoké podpatky,mně to připadá strašný!Vypadají nepohodlně a nepůsobí na mě vůbec sexy.Naopak-hrozně mě děsí!

Jsem rád zlej kluk
Je daleko lepší hrát toho zlého.Jako Draco jsem si užíval hlavně ve druhém díle Harry Potter a tajemná komnata!Je tam ta scéna,ve které se utkají v souboji u dlouhého stolu ve velké hale Harry a Draco.Líbí se mi hrát nějakou povahu,která je totálně jiná,než jsem ve skutečnosti já.Obrazy vyřezané do listu

24. ledna 2012 v 18:21 | lucik |  hádanky,obrázky
Carving je dekorativní vyřezávání do ovoce a zeleniny. Číňan Chen Liming tuto technologii dovedl k dokonalosti a z javorových listů vyrábí skvostná umělecká díla.
Umělecké dílo na javorovém listu.
Chen Liming je nesmírně šikovný.

V Jižní Dakotě je na prodej celé městečko jen za 12 miliónů korun

24. ledna 2012 v 18:20 | lucik |  zajímavosti
Městečko dříve vzkvétalo, dalo se najít i na řadě upomínkových předmětů.
Téměř celé město včetně obchodů, pošty a věznice je na prodej v Jižní Dakotě. Majitelky většiny půdy a objektů v městečku Scenic se rozhodly majetek rozprodat a odejít na odpočinek. Požadují přitom za vše dohromady 730 tisíc dolarů - zhruba dvanáct miliónů korun.
V ceně je sedmnáct hektarů půdy včetně pěti hektarů v katastru města, dále poštovní úřad, čerpací stanice a obchod s potravinami, pravý salon a taneční dům s basketbalovým hřištěm, muzeum, hotel, dva krámky, historické nádraží, funkční věznice a jedna opuštěná historická věznice, stodoly, pojízdný dům a samostatně stojící dům.
"Všechny podniky a půdu vždycky obhospodařovala naše rodina, ale teď je čas, aby se o to postaral někdo jiný a přinesl sem zpět život. Teď jsem tu jen já a moje máma, a když je teď na tom špatně se zdravím, je to na nás obě moc," svěřila LeeAnn Keester listu Rapic City Journal.
Na počátku devatenáctého století byl ve městě Scenic čilý život, fungovala tam dokonce i střední škola. Ve městě je dnes ale jen osm stálých obyvatel, denně jím však projede na 700 automobilů.

Opeřenci a jejich příbytky

24. ledna 2012 v 18:19 | lucik |  hádanky,obrázky
Fotograf Eric Isselée nafotil několik ptáků těsně po vylíhnutí. Podle jeho slov byl příchod těchto zvířat na svět kouzelný.
Ptáci a jejich

Čarování s bylinkami-šalvěj

24. ledna 2012 v 18:19 | lucik |  magie a kouzla
Šalvěj
Není jistě náhoda,že šalvěj využívali při rituálech staří Řekové,Keltové i indiáni.Šalvěj totiž dokáže rozšířit mysl,zlepšit schopnost vidění do budoucnosti a komunikovat s jinými světy.Nezanedbatelná je i jeho schopnost zahánět neklidné a zlé duchy,tedy strašidla.Pokud máte dojem,že ve vašem domě či bytě straší,vykuřte ho svazkem šalvěje.Uvidíte,že strašidelné rejdy ustanou.

Zapomeňte na 101 dalmatinů, 16 jich bohatě stačí

24. ledna 2012 v 18:18 | lucik |  zvířátka
Stačí chvilka nepozornosti a početná rodinka se během chvíle rozuteče.
Neuvěřitelné černobílé a puntíkaté nadělení dostala Becky Elvins (21) z anglického hrabství Shropshire. Její fenka Milly totiž koncem května přivedla na svět 16 štěňátek. Poklidný venkovský statek se hned proměnil ve scénu z disneyovské pohádky 101 dalmatinů.
Becky, která pracuje jako učitelka, se už všech šestnáct mláďátek naučila rozeznávat. "Tohle je Tilly! Je jedna z nejzlobivějších. Můžete ji rozeznat podle dvou černých uší. Miluje útěky a schovává se za skleníkem," popsala žena jedno ze štěňátek redaktorům deníku The Daily Mail.
Fenku Milly si Becky pořídila v patnácti. Chtěla, aby k labradorovi a dvěma Jack Russell teriérům, které už doma měli, přibyl i její vlastní pes. Jako číšnice v hotelu si ušetřila 500 liber. Když v novinách uviděla inzerát, že se prodávají štěňátka dalmatina, přemluvila maminku, aby se tam jely podívat.
"Maminka mi řekla, že se tam můžeme jet jen podívat. Já se hned samozřejmě do Milly zamilovala," svěřila se Becky.
Nebude trvat dlouho a všechna puntíkatá štěňátka se psí mamince Milly rozutečou do světa. Čtyři fenky si už našly kupce, který za ně zaplatil 600 liber (téměř 17 tisíc korun). Většina psíků, které Becky prodává za 550 liber, si svého páníčka ještě bude muset najít.

Řezy s krémem z burákového másla

24. ledna 2012 v 18:18 | lucik |  recepty
Ilustrační foto
Ingredience (pro 6-8 osob):
6 bílků
200 g krupicového cukru
100 g jemně mletých vlašských ořechů
30 g hladké mouky
NA BURÁKOVÝ KRÉM
200 ml smetany ke šlehání
110 g burákového másla
160 g bílé čokolády
NA ČOKOLÁDOVÝ KRÉM
25 g moučkového cukru
3 žloutky z čerstvých vajec
140 g tmavé čokolády
175 ml smetany ke šlehání

Příprava:
Z bílků ušlehejte sníh a postupně, po třetinách, do něj zašlehejte cukr tak, abyste získali pevnou, lesklou hmotu. Vmíchejte ořechovou moučku a mouku. Těsto rozdělte nejlépe do dvou čtvercových forem o straně cca 20 cm vyložených pečicím papírem a v horkovzdušné troubě pečte při 150 °C do světlehněda.
Bílou čokoládu rozpusťte s trochou smetany ve vodní lázni. Zbytek smetany vyšlehejte a opatrně přimíchejte vychladlou rozpuštěnou čokoládu a burákové máslo. Dejte chladit.
Tmavou čokoládu rozpusťte ve vodní lázni a zašlehejte do ní žloutky. Po vychladnutí vmíchejte do ušlehané smetany a přidejte cukr.
Sestavte řezy: na spodní plát naneste krém z burákového másla, přiklopte druhým plátem a rozetřete na něj čokoládový krém. Dejte alespoň na hodinu chladit.

Nejšílenější vyhlídky světa

24. ledna 2012 v 18:17 | lucik |  ostatní

Skalní kazatelna v Norsku
Unikátní skalní vyhlídka Preikestolen (anglicky známá jako Pulpit Rock), tyčící se ve výšce 604 metrů nad fjordem Lysefjord na jihozápadě Norska, patří k přírodním divům Evropy. Plošina o rozměrech 25 × 25 metrů láká turisty z celého světa, někteří tady dokonce bivakují.
Na vyhlídku se chodí z parkoviště poblíž města Stavanger, trasa měří asi čtyři kilometry, převýšení něco přes 300 metrů.

http://2.bp.blogspot.com/-k6Mf9rGap8M/TbVUjJ5_mwI/AAAAAAAAApU/EnEmC2znNPc/s1600/skywalk.jpg
Skywalk v Grand Canyonu
Grand Canyon si na nedostatek turistů nemohl stěžovat nikdy. Jejich počet se však výrazně zvýšil po otevření skleněné vyhlídky zvané Skywalk. Ochoz ve tvaru podkovy z oceli a skla vybíhá 21 metrů do prostoru ve výšce 1 220 metrů nad údolím řeky Colorado.
Před otevřením vyhlídky v březnu roku 2007 mířila drtivá většina návštěvníků (ročně kolem pěti milionů) do východní části Národního parku Grand Canyon.Originální skleněná podkova se nachází na západním konci 446 km dlouhého kaňonu, v rezervaci indiánů kmene Hualapajů, jimž tak přinesla obživu.