Únor 2012

Největší hamburger světa

28. února 2012 v 21:57 | lucik |  zajímavosti
Hamburger, který připravili kalifornští kuchaři, by jednomu člověku stačil nejméně na rok. Jak by ne, vždyť byl také uznán za největší pokrm svého druhu, jaký kdy lidstvo vytvořilo.
Na jeho přípravu potřeboval desetičlenný tým třináct hodin práce a použil maso z celé krávy.
Obrovský hamburger vážící 352 kilo hravě překonal svého rekordmanského předchůdce, jehož hmotnost činila "pouhých" 267 kilogramů.
Tohle je největší hamburger světa.

Robert Pattinson - S tátou do sex klubu!

28. února 2012 v 21:57 | lucik |  Twilight Sága
STARS: Robert Pattinson - S tátou do sex klubu! - foto
V rámci promo tour k novému filmu Miláček, ve kterém hraje hlavní roli, herec nedávno navštívil německý Berlín, kde na něj čekalo velké překvapení...
Robert totiž dostal VIP pozvánku do tamního vyhlášeného nočního podniku KitKatClub, kde si měl užít divokou noc. Když později herec telefonoval se svým otcem a svěřil se mu s neobvyklou pozorností, táta mu přivodil další šok tím, co odpověděl.

"Říkal jsem taťkovi do telefonu o té pozvánce," vypráví se smíchem Rob: "Na rozdíl ode mne z ní byl nadšený a prohlásil, že za mnou okamžitě přiletí, půjde do toho klubu se mnou a užijeme si."

Pro filmového Edwarda však není tento druh zábavy tím "pravým ořechovým", a tak k návštěvě podniku vůbec nedošlo. Robert svým telefonátem však potvrdil, že má velmi dobrý vztah se svými rodiči. "Za všech okolností mi pomáhají zvládat všechny nepříjemné situace, které souvisí s popularitou," svěřuje se herec a dodává: "Dělám všechno proto, abych byl maximálně nenápadný. Jakmile paparazzi zjistí, kde jsem, nedají mi pokoj. Dohání mě to k šílenství. Jedině díky rodině zůstávám v pohodě."

Vyrob si Balzám na rty

28. února 2012 v 21:57 | lucik |  ostatní
Potřeby:
Připravte si tekutou vazelínu, včelí vosk, vanilkovou, jahodovou nebo mátovou esenci, dvě lžičky čaje a malé skleněné nádobky, kousky rtěnky

Jak na to:
Nejprve si vysterilizujte skleněné nádobky tím, že je povaříte ve vodě přibližně pět minut, pak je nechte uschnout. Do mísy dejte dvě lžičky čaje, dvě lžičky včelího vosku, čtyři lžičky tekuté vazelíny, jednu vámi zvolené esence a přidejte kousíčky rtěnky, abyste přimíchali do směsi barvu. To vše dejte do hrnečku a ten vložte do hrnce s vodou, míchejte na ohni. Jakmile je směs dobře rozpuštěná a promíchaná, sundejte ji z ohně a nechte asi dvacet minut odpočívat. Vytvoří se tvrdý povlak, který rozbijte vidličkou a celou směs důkladně promíchejte. No a nakonec pomocí lžíce naplňte připravené skleničky a nechte vychladit několik hodin před používáním. Samozřejmě pokud si chcete vytvořit větší množství, znásobte si materiál, který budete potřebovat.

South Park-Cartmanovo první interview!

28. února 2012 v 21:56 | lucik |  seriály
Je ti patnáct,ale chodíš do čvrté třídy.Jak je to možné?
Protože mě baví předměty,které nás učí.V páté třídě bych měl přednášky o reklamách a to by mě fakt nebavilo.Vždyt to není ani trochu cool!

Čím chceš být,až vyrosteš?
Profesionálním hráčem videoher.Celý den budu sázet a hrát.Máma na mě bude určitě hrdá!

Kdybys nebyl TV hvězdou,jakým hrdinou bys chtěl být?
Vládcem světa,to by se mi fakt líbilo!

Co ty a sport?
Proč se ptáš zrovna na tohle-myslíš,že jsem tlustý?Já mám jenom těžké kosti!

Na FB máš spoustu kámošů.Přidáš si mě do přátel?
To je fakt,mám přes 1,2 milionu přátel.No jasně,klidně si mě přidej,ale nevím,jestli tvou žádost potvrdím.

devět faktů o yoyo

28. února 2012 v 21:56 | lucik |  ostatní
Vznik prvního yoyo se datuje kolem roku 5OO př.n.l. A vyrábělo se ze všeho,co bylo k dostání-nejčastěji ze dřeva a keramiky.

Yoyo ve filipínštině znamená něco jako pojd-pojd.

Světový rekord v rotaci yoyo drží Japonec Masonbu Hishida,kterému se v roce 2009 yoyo točilo neuvěřitelných 21 min a 15 s.

Dříve se soutěžilo pouze ve vytrvalosti-jak dlouho vydrží soutěžící klasické yoyování.

Se vznikem modernějších yoyo se soutěží hlavně v šikovnosti a hodnotí se především předepsané triky nebo freestyle-volná sestava,kdy může soutěžící předvést ve stanoveném čase de facto cokoliv.

Soutěže jsou,jako ve většině sportovních odvětví,bud krajské,národní,evropské nebo světové.

Triků je velké množství,většinou si je vymýšlí yoyeři sami.

Mistrovství ČR probíhá od roku 2004 každoročně na podzim v Praze.

Pokud tě yoyo zaujalo,mrkni na www.firelovers.com nebo www.22.cz,kde seženeš yoyo už od 179 kč.

Movie kvíz

28. února 2012 v 21:55 | lucik |  testy,vtipné texty
1.Jak se jmenuje populární nekonečný český seriál?
A)Silnice
B)Ulice

2.Jakou přezdívku má doktorka Brennanová v seriálu Sběratelé kostí?
A)Šlacha
B)Kůstka

3)Jak se jmenují ségry Barta Simpsona?
A)Lisa a Maggie
B)Lisa a Marge

4)Lucka Vondráčková je hvězdou nového českého filmu:
A)Bludiště
B)Labyrint

5)Zac Efron hrál ve filmu:
A)Znovu 17
B)Znovu 18

6)Justin Timberlake randil s herečkou:
A)Cameron Diaz
B)Carmen Electra

7)Hrdinku Laru Croft ztělesnila ve filmu:
A)Jessica Alba
B)Angelina Jolie

odpovědi v celém článku

Netradiční sporty

28. února 2012 v 21:55 | lucik |  ostatní
Člověk versus kůň
V anglickém Walesu se pořádá věhlasný závod nazývaný Maraton člověk versus kůň. Lidé závodís koňmi. Závodní trať vede krajinou a je dlouhá 22 mil, což je asi 35,5 km. Řeknete si vždyť kůň přece dokáže běžet daleko rychleji než člověk. Na trati jsou ale nejrůznější překážky, které musejí dvounozí i čtyřnozí závodníci překonat. Jsou to například husté porosty, které člověk může prolézt, ale kůň je musí oběhnout. Tento závod má dlouhou tradici, ale většinou skutečně vyhraje kůň. Nedávno byl však vítězem jeden námořník, který byl speciálně vytrénován na tento závod a vyhrál vysokou finanční odměnu.

Souboj skladníků
Dosti šílenou zábavou je rytířský souboj skladníků. Probíhá ve skladové hale a soutěží proti sobě dvoučlenná družstva. Jeden z týmu sedí v kancelářském pojízdném křesle a druhý ho tlačí. Sedící bojovník má zahradnickou motyčku jako zbraň a kancelářský pořadač jako štít. Cílem hry je vytlačit ostatní posádky ze skladového prostoru.

Souboj kánoí
Velkolepá zábava je také souboj kánoí. Začíná jako obyčejný závod dvou kánoí. Když se obě setkají ve stanoveném cíli, začne souboj. Cílem je potopit kánoi soupeře všemi možnými prostředky.

Šnorchlování v kanále
Soutěže v tomto netradičním sportu probíhají ve východní Anglii, kde je mnoho odvodňovacích kanálů. Závodníci v potápěčských úborech a se šnorchlem závodí v zabahněných kanálech. Vyhrává ten nejrychlejší, který se přes bahnitou neprůhlednou vodu v kanále dostane nejdříve do cíle.

Nošení manželek
Finové každoročně pořádají Mistrovství světa v nošení manželek. Muž uchopí ženou (popřípadě naopak) a běží s ní do cíle společně s ostatními závodníky. Kdo je první v cíli, vyhrává. Váhu manželky pravidla nestanovují. Závodníci mohou běžet s vlastní manželkou nebo i s cizí. A ještě jedno zvláštní mistrovství se pořádá ve Finsku. Je to Mistrovství světa v saunování a jde o to, kdo vydrží nejdéle v horké sauně. Vzhledem k tomu, že téměř každý Fin má doma saunu, jsou skvěle vytrénovaní a vždy jsou v tomto sportu mistři světa.

S „kytkou” v posteli-Gerbera

22. února 2012 v 20:44 | lucik |  ostatní
Gerbera
Co říká květinou:Muž,který vám daruje gerberu,si není svým chováním jistý.Jsou dokonce chvíle,kdy se před vámi stydí.Chtěl by se s vámi vyspat,ale nemá odvahu jít rovnou na věc.Tak na to jde oklikou přes květinu.Až tedy příště dostanete od muže gerberu,pamatujte si,že byste s ním měla strávit večer jinde než v baru.

Jaký je v posteli:Jakmile ovšem s vámi skočí do peří,budete koukat,jak se mu rozváže jazyk.Bez ostychu vám poví,co mu dělá dobře,a elegantně zjistí,co se líbí vám.Sexuální fantazií příliš neoplývá,zato ale moc dobře ví,kam přesně sáhnout.A tak si můžete být jistá,že bez orgazmu s ním postel neopustíte.

Domy z průhledného cementu změní způsob, jak bydlíme

22. února 2012 v 20:44 | lucik |  zajímavosti
Tým italských architektů vyrobil průhledný cement - materiál, že kterého se dají stavět domy a přitom je průsvitný.
Nestává se často, že bychom psali o cementu s velkým nadšením. Ale v případě tohoto nového typu musíme udělat výjimku. Základem nového stavebního materiálu je zvláštní pórovitý materiál, ve kterém jsou uzounké dvoumilimetrové dírky. Zblízka tvoří v materiálu zvláštní vzor a ze střední vzdálenosti nejsou vůbec vidět. Ale za slunečného dne, pokud na ně dopadá sluneční světlo, se díky nim stává zeď vyrobená z tohoto materiálu průsvitnou. Nový cement má zatím pracovní název "i.light."

Cement vzniká tak, že se do něj přimíchávají speciální pryskyřice. Mikroprasklinky nijak nenarušují pevnost materiálu, ale dokáží do jinak neproniknutelných staveb přivést světlo. Zatím z tohoto materiálu vznikla jen jediná budova - stavba italského pavilonu pro Expo 2010 v Šanghaji. Čtyřicet procent osmnáct metrů vysokého domu tvoří průsvitný cement a vypadalo to nádherně - italský pavilon právě díky němu patřil k nejnavštěvovanějším expozicím výstavy.

Průsvitný cement
Uspoří spoustu elektřiny
Patent na něj drží italská společnost Italcementi, která si od něj slibuje revoluci ve stavebnictví. Každá panel je proděravělý asi 50 dírkami, což způsobuje, že je materiál asi ze 20 procent průsvitný. O něco podobného se snažili architekti už předtím, ale s pomocí optických kabelů. Italská verze je nejen mnohem elegantnější a levnější, ale také úspornější.

Farmář v kukuřici vytvořil dva největší portréty Harryho Pottera

22. února 2012 v 20:42 | lucik |  zajímavosti
Britský farmář Tom Pearcy zcela propadl příběhům o čarodějnickém učni Harrym Potterovi a svůj obdiv k této literární a filmové postavě se rozhodl vyjádřit opravdu ve velkém stylu.
Filmová sága totiž dílem Harry Potter a relikvie smrti 2,definitivně končí. Tom se rozhodl, že se se svým oblíbeným hrdinou rozloučí uměleckým dílem, které pak vytvořil v poli s kukuřicí.
Dvě Harryho podobizny ukryté v obrázcích připomínajících labyrint farmář vytvořil na ploše asi osmi fotbalových hřišť. Jen pěšinky v bludišti jsou dlouhé téměř deset kilometrů.
"Chtěl jsem udělat něco nápaditého, čím bych Harrymu řekl sbohem. Vytvořil jsem mu tedy největší podobiznu, jaká kdy spatřila světlo světa. Udělal jsem z toho něco jako hru ve stylu "najdi rozdíly na obrázcích". Myslím, že to byl zajímavý způsob, jak se s ním rozloučit," vysvětlil Tom podle britské BBC.
Obří portréty Harryho Pottera, které v kukuřici vytvořil Tom Pearcy.

citáty-Karl Heinrich Waggerl

22. února 2012 v 20:42 | lucik |  básničky,citáty
Trvanlivé je v podstatě jen to, co je neužitečné.

Jak by byl život jednoduchý, kdyby těmi zlými mohli být jenom zlí.

Na trhu světa může každý levně nakoupit pokud se spokojí s nezaplatitelným.

Pokud je víra silná, může i hory přenášet. Pokud je však slepá, pak to nejlepší pod nimi pochová.

Podstatné na existenci člověka je schopnost nepřizpůsobit se.

Kdo odsoudí svého bližního, může se zmýlit. Kdo mu však odpustí, ten se nikdy nemýlí.

Dokud žijeme, umíráme vícero smrtí - ta poslední přitom není nejhorší.

Mlčení je nádherným požitkem. Abychom je úplně vychutnali, nesmíme být sami. Jinak jsme němí.

Na světě není nic příjemnějšího, než hloupost, která mlčí.

Osud nesmíme dráždit žádnými návrhy, neboť si velmi zakládá na tom, že má vlastní nápady.

Úplně dokonalý člověk by byl nepotřebný.

Kdyby se spravedliví tohoto světa náhle změnili v podvodníky, ani bychom to nezpozorovali. Kdyby se však z darebáků stali najednou pořádní lidé, nastal by nepředstavitelný zmatek.


Skutečná noční můra z Elm Street!

22. února 2012 v 20:41 | lucik |  tajemné příběhy
Mají domy duši? V některých případech se spíše zdá, že mezi jejich zdmi duše přebývají. V případě rezidence zvané Phelps Mansion je to snad jediné možné vysvětlení zdejších podivných událostí, jež významně překračují hranice přirozena a dostávají se hluboko do oblasti nadpřirozena! Co se stane, když přistoupíme na hru bez pravidel, již s námi hraje tajemné neznámo? Poznejte příběh domu, jehož prokletí nestrávily ani plameny...

V americkém Stratfordu ve státě Connecticut stával na adrese Elm Street 1738 velmi zvláštní dům. I když jej roku 1972 zachvátil ničivý požár, jeho legenda zůstává stále živá. Jeho příběh se začíná psát již roku 1848, kdy se sem stěhuje reverend Eliakim Phelps s rodinou. Tehdy ještě nikdo netuší, co se zde v následujících letech bude odehrávat za hrůzy. Temnota však má již brzy vystrčit růžky!

Nejapný žert, nebo výhružka?
Začátkem března roku 1850 se farář Phelps vrací z nedělní bohoslužby a najde ve svém domě nečekanou spoušť. Nábytek je převrácený, oblečení i nádobí vyházené ze zásuvek, dveře otevřené dokořán! Phelps Mansion vypadá jako po vloupání. Ale všechny zámky jsou nepoškozené, okny sem zjevně také nikdo nepronikl. Navíc ani nic nechybí. V ložnici v horním patře ovšem zděšený reverend objeví něco, z čeho jde mráz po zádech. Na posteli leží noční košile jeho manželky vycpaná prádlem a rukávy má složené na prsou, stejně jako se skládají nebožtíkům ruce do rakve! Kdo mohl něco takového udělat? Zdá se, že strůjce cynického žertu nepochází z našeho světa a jeho úmysly zřejmě nebudou právě láskyplné.

Dvanáct vycpaných panáků
Reverend Phelps se rozhodne, že záhadě přijde na kloub. Nejprve uvede dům do původního stavu a poté pošle svou ženu a děti na několik hodin mimo budovu. Sám se ukryje ve druhém patře a vyčkává, co se bude dít. Když pak sejde dolů, v jídelně na něj čeká ponurý výjev. Z oblečení jeho rodiny kdosi vytvořil šokující scenérii. Jedenáct vycpaných hadrových postav klečí na zemi s rukama sepnutýma v modlitbě a zdá se, že vzdávají úctu té dvanácté, jež se houpe na lustru. Jedna z figur prý dokonce drží Bibli! V uzamčené budově ovšem kromě něj není ani živáčka. Kdo to tedy provedl? Phelps začíná tušit, že to, co se dostalo do jeho domu, rozhodně není přátelské. Otevřela se snad na Elm Street brána zla?

6 nejděsivějších atrakcí na pouťi

22. února 2012 v 20:41 | lucik |  ostatní
Obří kola titánů
První obří kolo sestrojil americký konstruktér George Ferris v roce 1893 v Chicagu. Kolo mělo i na dnešní poměry úctyhodnou výšku 80 m. Obří kola příliš neděsí jízdou, většinou jezdí docela pomalu, aby měli lidé dostatek času na rozhlížení. Přesto ta opravdu vysoká obří kola hodně lidí odradí. V současnosti mezi nejvyšší kola patří Londýnské oko v Anglii, které má výšku 135 m. Letos budou ale dostavena dvě obří kola, která svou výškou Londýnské kolo strčí do kapsy. Nejvyšším obřím kolem se stane 208 m vysoké kolo v Čínském Pekingu (nejvyšší budova u nás měří pouhou polovinu!). My ale nemusíme jezdit tak daleko. V německém Berlíně letos totiž otevřou obří kolo s výškou 185 m, které bude druhým nejvyšším na světě.

Dráhy pro šílence
Jen těžko si člověk může představit šílenější horskou dráhu než je Kingda Ka v americkém New Jersey. Dosahuje výšky až 127 m a rychlosti 206 km/h. Oba tyto údaje se týkají tzv. věže, která je součástí dráhy. Tvoří ji úzký oblouk, z něhož se vozík řítí pod úhlem 90o, to znamená, že lidé ve vozíku padají dvěstěkilometrovou rychlostí obličejem k zemi. Pád mají zpříjemněný ještě tím, že padají v mírné spirále. Kingda Ka drží rekordy jak ve výšce, tak v rychlosti. Přesto je po světě hned několik horských drah, které jsou podobně šílené. Je to např. dráha Superman v americkém San Antoniu, která má rekordní looping (otočku o 360o) s výškou 44 m.

Volným pádem
Volný pád patří jistě k nejděsivějším atrakcím vůbec. Usadíš se do sedačky jakéhosi otevřeného výtahu, takže ti nohy plandají ve vzduchu.Výtah tě vyveze několik desítek metrů nahoru a poté celý výtah spadne volným pádem dolů, kde se bezpečně zbrzdí. Prožíváš přitom pocit skutečného volného pádu. Jeden z rekordních volných pádů mají v německém Soltau. Jmenuje se Scream (vřískot), měří 103 m a umožňuje padat rychlostí 100 km/h. Světový rekordman ale stojí až v australské Coomeře. Říkají mu Giant Drop (obří pád), má výšku 120 m a rychlost pádu 135 km/h!

vývoj hodin

22. února 2012 v 20:41 | lucik |  zajímavosti
Čas je něco, co nelze zachytit a co si lidé dokáží představit jen velmi obtížně. Pochopit jej se snažili staří filozofové i moderní vědci. Ale už od pradávna se lidé pokoušeli ubíhání času nějakým způsobem měřit.

Pravidelné střídání dne a noci nemohli přehlédnout ani úplně první lidé. Později si také všimli, že měsíc na obloze mění svůj tvar s železnou pravidelností. Mohli tak začít sledovat časové úseky, které dnes známe jako měsíce. Podle archeologických nálezů k tomu došlo nejméně před 12 000 lety, v době paleolitu - tedy starší době kamenné. Později lidé začali využívat nejen pozorování měsíce, ale také pohybu ročních změn polohy slunce a některých hvězd. Sloužilo jim to například k tomu, aby si načasovali dobu, kdy mají začít osévat svá pole, nebo věděli, kdy mají čekat záplavy. Tímto způsobem vznikaly první kalendáře.

Kolík a kámen
Kalendáře ale nestačily - lidé chtěli měřit čas i v menším měřítku, tedy v rámci jediného dne. Umožnila jim to skutečnost, které sis určitě sám všiml - totiž že během dne se mění délka stínů, které vrhají různé předměty. Lidé toho začali využívat už před několika tisíci lety. Na slunných místech zapichovali kolmo do země dřevěné kolíky, které vrhaly krásný čistý stín, měnící se podle výšky slunce. Kolík mohl nahradit také opracovaný kámen, kterému se říká gnómon. Na gnómonech mohly být vyryté různé znaky, na které během dne postupně padal stín. Ke slavným gnómonům patří obelisk vysoký 35,5 metru, který z egyptské Káhiry do Říma nechal dopravit římský císař Caligula v roce 38 našeho letopočtu.

Abeceda držitelů nobelovi ceny

22. února 2012 v 20:40 | lucik |  Abeceda
A
Nobelovu cenu může dostat nejen člověk, ale také nějaká organizace. V roce 1977 došlo na hnutí Amnesty International, které dostalo Nobelovu cenu míru. Čím se zabývá? Sleduje, jestli se ve světě dodržují lidská práva, a pokud ne, snaží se to pokud možno napravit. Nehledí přitom na politiku, náboženství nebo ekonomické zájmy.

B
Američan John Bardeen (1908-1991) jako jediný člověk obdržel dvě Nobelovy ceny za fyziku: první v roce 1956 za objev tranzistoru (na obrázku) a druhou v roce 1972 za teorii supravodivosti - tedy jevu, při kterém materiál neklade žádný pozorovatelný odpor elektrickému proudu.

C
Někdy se o Nobelovku podělí manželé. Stalo se to Carlu Ferdinandovi (1896-1984) a Gerty (1896-1957) Coriovým. Oba se narodili v Praze a odešli do Ameriky. Zkoumali, jak se hormony žlázy hypofýzy podílejí na trávení cukrů. Za svůj výzkum dostali v roce 1947 Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu.

Dalším případem jsou manželé Curieovi - Marie (1867-1934) a Pierre (1859-1906), kteří ji za fyziku dostali v roce 1903 za výzkum radioaktivity. Marie ji pak dostala ještě jednou za chemii. Bylo to v roce 1911 za izolaci prvku radia.

D
Duchovní vůdce Tibetu, 14. dalajláma (vlastním jménem Tändzin Gjamccho, *1935), cestuje po celém světě a snaží se v souladu s buddhistickým učením šířit mír a dodržování lidských práv. Roku 1989 za své aktivity dostal Nobelovu cenu míru.

E
Autora teorie relativity, fyzika Alberta Einsteina (1879-1955) ti určitě nemusíme moc představovat. Takže jen pro pořádek, Nobelovu cenu za fyziku dostal v roce 1921 za své zásluhy o teoretickou fyziku a vysvětlení fotoelektrického jevu, při kterém jsou z látky (nejčastěji z kovu) uvolňovány elektrony.

G
Al Gore (*1948) je bývalý americký viceprezident, který neúspěšně kandidoval i na prezidenta. V roce 2007 dostal Nobelovu cenu za mír za to, že se věnoval změnám klimatu naší Země. Výbor pro udílení cen ocenil hlavně jeho snahu šířit povědomí o změnách klimatu a o tom, jak se na nich člověk podílí.

jedna vtipná reklama

20. února 2012 v 18:37 | lucik |  vtipná videa

pár rekordů

20. února 2012 v 18:37 | lucik |  zajímavosti
Nejdelší krky na světě mají ženy kmenů Padaung a Kareni z Myanmaru (dříve Barma). Nejdelší známý lidský krk měřil 40 centimetrů (až čtyřnásobek běžného krku). Prodloužení se docílí postupným nasazováním měděných kroužků.

Nejdéle bez potravin a vody vydržel Rakušan Andreas Mihavecz. Dne 1. dubna 1979 byl zadržen ve vazbě, dozorci na něj ale zapomněli. Když ho po 18 dnech objevili, byl na pokraji smrti.

Nejdelší dobu v záchranném člunu přežil stevard Poom Lim z Hongkongu. Po ztroskotání jeho lodi SS Ben Lomond 23. listopadu 1943 vydržel ve člunu rekordních 133 dní.

Nejdelší nos na světě měl Angličan Thomas Wedders. Žil v 70. letech 18. století a vystupoval v kočovném cirkusu. Jeho nos měřil úctyhodných 19 centimetrů.

Nejrozsáhlejší ropné pole na světě se nachází v Saúdské Arábii. Je 240 kilometrů dlouhé (jako z Prahy do Prostějova) a 35 kilometrů široké (vzdálenost Praha-Benešov). Podle odhadů obsahuje více než 70 miliard barelů ropy.

Nejtěžší kroupy padaly z nebe 14. dubna 1986 v Bangladéši. Vážily až 1 kilogram a v městečku Gopálganž usmrtily 92 lidí.

Největší jeskyně světa se nachází v národním parku Gunung Mulu v Malajsii. Je dlouhá 700 metrů (jako Václavské náměstí v Praze) široká 300 a vysoká nejméně 70 metrů. Pohodlně by se do ní vešla i londýnská katedrála sv. Pavla.

Nejhlučnějším suchozemským savcem je vřešťan (latinsky Alouatta), žijící ve Střední a Jižní Africe. Jeho vřískot je slyšet na vzdálenost 4,8 kilometru.

Největší tlamu ze všech vodních živočichů má velryba grónská (Baleana mysticetus). Její "úsměv" měří 5 metrů do šířky, 4 metry do výšky a 2,5 metru do hloubky (je o něco větší než fotbalová branka).

Pozooor! Krokodýl!

20. února 2012 v 18:36 | lucik |  zvířátka
Tam, kde jsou ve vodě krokodýli, není radno plavat, natož se potápět...
V Jihoafrické republice to však neplatí! Ve městě Oudtshoorn je potápění s těmito predátory oblíbenou zábavou!

Na ranči Cango Wildlife, jehož součástí je i jezírko plné zubatých monster, totiž sestrojili speciální klec, ve které je potápěč spuštěn na dno a odtud může nebezpečné plazy pozorovat.

"Přestože je kolem vás spousta železa, strachu se neubráníte," říká Paul, který si adrenalinové potápění vyzkoušel na vlastní kůži! Ve vodě totiž nejsou žádná mláďátka, ale čtyřmetroví krokodýli nilští, kteří by si ve volné přírodě na člověku s radostí pochutnali!

"Pokud nevystrkujete ruce ven z klece, je to zcela bezpečné," tvrdí místní průvodce a komentáře spokojených potápěčů v návštěvní knize to dokazují!

Blake Lively( Gossip Girl)- Konec obtěžování!

20. února 2012 v 18:34 | lucik |  seriály
STARS: Blake Lively - Konec obtěžování! - foto
Nebezpečný stalker, který hvězdu seriálu Gossip Girl pronásleduje na každém kroku, dostal konečně STOP!
Na základě podkladů, které Blake (24) tento měsíc dodala soudu, byl muži se jménem Sergei Mifle vydán zákaz přibližovat se k ní a její matce blíž než na 100 metrů.

Mifle byl podle herečky a zároveň modelky přítomen na každém jejím veřejném vystoupení, a to v její bezprostřední blízkosti. Navíc několikrát kontaktoval i její mámu Elaine.

Blake na něj proto podala žalobu, ke které byla připojena i jeho fotografie. Je na ní muž s výrazným nosem, v kšiltovce, polo tričku a kabátu. Ve spisu se píše, že star se obává o svou a matčinu bezpečnost s tím, že sledování začalo 1. února.

Ačkoli byl již muži, který prý tvrdí, že mezi ním a Blake je metafyzické spojení, vystaven zákaz přiblížit se ke star, půjde ještě před soud. K tomu má dojít 2. března.

Blake není jedinou hvězdou, která je pronásledována. Stalkeři například obtěžovali i Miley Cyrus, Kirsten Dunst nebo Paris Hilton.