Březen 2012

Chytřejší během 30 sekund...(2)

31. března 2012 v 19:09 | lucik |  přísloví,chytřejší během 30...
Je v mušli slyšet šumění moře?
Šumění moře se bohužel nedá schovat do mušle.Není pravda ani to,že slyšený šum způsobuje náš vlastní krevní oběh.Uvnitř mušle se nachází vzduch,který kmitá.Duté těleso tyto vibrace zesiluje a my je vnímáme jako zvuk.Ale není to jedno?Vždyt pokaždé,když si přiložíme k suvenýru ucho,probudí se v nás vzpomínky na dovolenou u moře...

Co je to sakra za počasí?:-(

31. března 2012 v 19:09 | lucik |  ostatní
Ahoj všichni,tady u nás v Liberci je přímo odporný počasí:-(Nejdřív ráno padaj kroupy a ted je tu sněhová vánice,je to fakt děs :(

Tajemství jmen

31. března 2012 v 18:31 | lucik |  ostatní
Barbora
Jméno vzniklo z řeckého barbaros(cizinec).Barbora byla cizinka,která se objevila mezi Řeky jako ne právě vítaný cizí element.Jméno bylo v podstatě hanlivé až do 3.století,kdy se jedna z jeho držitelek coby mučednice stala křestanskou světicí.Jedna z prvních křestanských legend praví,že pohanka Barbora byla krásná a inteligentní dívka,kterou její otec Dioskuros ochránil před nápadníky uvězněním ve věži.Barbora se mu pomstila tím,že se dala pokřtít.Tátínek se rozlítil a vydal ji úřadům.Ani po krutém mučení se ale dcera nevzdala své víry,a tak ji Dioskuros zabil.Ačkoliv církev autenticitu legendy již dávno nehájí,dojemný příběh se stal ve středověku velmi oblíbeným a jméno se rozšířilo také proto,že svatá Barbora je patronkou lidí ve složitých situacích.Dát dceři jméno Barbora znamenalo zdůraznit jeho ochranitelský význam v životních situacích spadajících pod pojem pomoc v nouzi,a to v situacích,jako je těžká nemoc,ztráta blízkého či rodinná tragédie.Nomenologická energie jména ale už nepomůže k úspěšnému zvládnutí maturity či k zajištění štastného manželství.O taková a podobná splnění přání se současná dívka Barbora musí postarat sama.


Čokoládový hotelový pokoj

31. března 2012 v 18:31 | lucik |  zajímavosti
Čokoládový pokoj.
Londýnský hotel The Cavendish má svůj čokoládový pokoj, v němž bylo použito na 100 kilogramů čokolády k vytvoření různých doplňků jako jsou bačkory, hygienické potřeby nebo dekorace. To vše vytvořili studenti a učitelé z Westminster Kingsway School of Hospitality.

Ashley Greene a Jackson Rathbone

31. března 2012 v 18:31 | lucik |  Twilight Sága
Tak jsem našla jedno video na kterém Ashley a Jackson nacvičují tanec na svatbu Edwarda a Belly:-)

Dinosaurus-Baryonyx

31. března 2012 v 18:30 | lucik |  zvířátka
Název:Baryonyx
Velikost:až 10 m dlouhý a 4 m vysoký-tedy až čtyřikrát vyšší než dítě
Hmotnost:až 2 tuny-stejně jako velký automobil!
Potrava:ryby a býložraví dinosauři,například iguanodon
Kdy žil:v raném období křídy,přibližně před 130 miliony lety
Kde žil:v západní Evropě

Baryonyx ("těžký dráp") byl spinosauridní teropodní dinosaurus, pojmenovaný podle obrovského drápu, který měl na palci předních končetin. Ten dosahoval za života délky až 35 cm.Baryonyx žil v období spodní křídy, přibližně před 130 milióny let. Jeho fosílie byly nalezeny v Anglii a v západoafrickém Nigeru.
Baryonyx dosahoval délky kolem 10 metrů, výšky ve hřbetě do 4 metrů a hmotnosti kolem 2 tun. Byl to po dvou chodící masožravec, který se nejspíš živil především rybami a mršinami. Tato skladba potravy byla odvozena z tvaru jeho štíhlých a prohnutých čelistí, které do značné míry připomínaly čelisti krokodýla (gaviála).Také jeho silné přední končetiny napovídají tomuto předpokladu.

Říční tulák
Tento neobvyklý dvounohý dinosaurus žil před 130 miliony lety.Podnebí bylo tehdy teplejší a země byla plná jezer a řek.Baryonyx měl tělo podobné tělu velkých masožravých dinosaurů,jako byl například T.rex,ale hlavu a čelisti měl podobné jako krokodýl.

Rybí hostina
Vědci nalezli uvnitř zkameněliny baryonyxe rybí šupiny a zuby,ale také kosti býložravého dinosaura nazývaného iguanodon.Nevíme zda baryonyx ostatní dinosaury sám zabíjel,nebo zda pouze jedl ty,které již našel mrtvé.

Krokodýlí lebka
Vědcům připadalo,že baryonyxova lebka je tak podobná lebce krokodýla,že chtěli zjistit,zda se také podobně chová.Porovnali model baryonyxovy lebky s modely lebek masožravého dinosaura,aligátora a krokodýla.Zjistili,že baryonyxova lebka se pohybuje stejně jako lebka krokodýla,který se živí rybami.

Dráp Baryonyxe:


Robbie Williams bude poprvé otcem

31. března 2012 v 18:29 | lucik |  Muzika a Styl
Robbie Williams se svou krásnou manželkou Aydou Field čekají miminko.
Britský zpěvák a člen znovuobnovené chlapecké kapely Take That Robbie Williams zažívá krásné období. V osmatřiceti letech se stane poprvé otcem. Po létech bouřlivého života plného alkoholu, řádění a náhodných milenek se před sedmi lety usadil po boku herečky Aydy Field (32), se kterou se v roce 2010 oženil. Právě kvůli ní přestal dokonce i kouřit, a to byl zvyklý na tři krabičky denně. Je vidět, že americká herečka s tureckými kořeny má na Robbiho ten nejlepší vliv. Robbie se navíc přiznal, že je poslední dobou pořád naměkko a dojímají jej i reklamy s dětmi.
Dřívější bouřlivák dokonce řekl, že když poprvé spatřil ultrazvukové snímky jejich miminka v maminčině bříšku, s Aydou se oba rozplakali.
Nebyl by to ale Robbie, kdyby radostnou zprávu nesdělil světu s určitou dávkou nadsázky a vtipu: "Hej, kamarádi, tajil jsem před vámi jedno tajemství. Já a Ayda budeme už letos máma a táta!!! Měli jsme sex! A vyšlo to!"
"Prostě jsem se zamiloval do toho malého človíčka v maminčině bříšku… nemůžu se dočkat, až budu táta. Právě pláču," netajil se se svými niterními pocity Robbie na sociální síti.


Pět nejčastějších omylů o spánku

31. března 2012 v 18:28 | lucik |  ostatní
Po alkoholu býváme ospalí?
Ale kdepak!Po sektu,pivu nebo vínu sice rychleji usneme,ale alkohol narušuje fázi hlubokého spánku.To znamená,že spíme neklidně a povrchně,a jakmile narkotizační účinek alkoholu pomine,zase se probudíme.Ten kdo trpí poruchami spánku,by večer rozhodně neměl vypít více než jednu skleničku.

Tabletky na spaní zaručí klidnou noc?
Ani tohle není pravda.Užíváte-li prostředky na spaní déle než čtyři týdny,potom mohou dokonce podporovat nespavost!Proto je lepší se předem poradit s lékařem.

Počítání oveček zklidňuje?
Tak na tohle zapomeňte!Vědci z univerzity v Oxfordu dospěli k překvapivému výsledku:Kdo v noci počítá ovečky,ten si jen přivolává stres.Myslete raději na vlnící se pole s obilím nebo jemný mořský příboj.

Čím je v ložnici chladněji,tím se nám lépe spí?
Tak jednoznačné to není.Někomu se spí dobře při otevřeném okně,jiný usne spíše,když je mu příjemně teplo.Proto si teplotu v ložnici a noční oděv zvolte tak,abyste se cítili dobře!Jen tehdy se totiž dokážete úplně uvolnit a dobře spát.

Sledování televize v posteli podporuje únavu?
Ani v nejmenším!U lidí s poruchami spánku může dokonce sledování televize působit přesně opačně.Napínavé filmy a zajímavé pořady nás spíše proberou,než uvolní.Lepší je pustit si příjemnou relaxační hudbu,přitom zavřít oči a na nic nemyslet!Justinu Bieberovi se asi prodraží nepodařený vtípek

31. března 2012 v 18:27 | lucik |  Muzika a Styl
Justin Bieber
Nepodařený vtípek Justina Biebera (18) pořádně znepříjemnil život dvěma Američanům z Texasu, napsal deník The Sun. Co jim zpěvák provedl? Na svém Twitteru, který sleduje 19 miliónů fanoušků, uveřejnil telefonní číslo, jemuž chyběla poslední cifra. A přidal výzvu: "Zavolejte mi právě teď".
Co vzkaz způsobil, není těžké uhodnout. Natěšené fanynky, které si chtěly popovídat se svou oblíbenou hvězdou, se pokoušely chybějící číslo uhodnout. Zda se zpěvákovi dovolaly, není jasné, pro Texasany Dilcii a Kenta ale nastal problém.
Ačkoliv Justin vzkaz záhy smazal, ubohým Američanům zavolalo přes tisíc lidí, a jak uvedl jejich právní zástupce, už jim došla trpělivost.
Od zpěváka tak chtějí omluvu, lístky na koncert a samozřejmě také nějaké peníze. Bieber zatím neoznámil, zda jejich požadavku vyhoví.

Jak se změnila Miley Cyrus

31. března 2012 v 18:27 | lucik |  Hannah Montana
Miley Cyrus zkrásněla.
Herečka, zpěvačka a textařka Miley Cyrus (19), kterou mnoho lidí zná díky účinkování v Disney Channel v sériích Hannah Montana, během poslední doby vykvetla z mladé dívky ve velmi přitažlivou ženu.
Miley, která byla již od útlého dětství hvězdou, si svoji image teenagera udržovala velmi dlouho. V poslední době ale nastala změna. Herečka se stala nadšenou fanynkou cvičení pilates, na které chodí téměř každý den. Díky tomu hodně zhubla, což také způsobilo, že velmi zkrásněla.
Na zápase Muhammad Ali Celebrity Fight Night všechny přítomné okouzlila v dlouhých šatech meruňkové barvy, v nichž vynikly její štíhlé nohy a opálená pokožka. Miley také změnila účes, což velmi prospělo její celkové vizáži.

TOP 5-Arktická dobrodružství

31. března 2012 v 18:26 | lucik |  ostatní
První na pólu
Americký badatel Robert Peary byl prvním mužem na severním pólu v březnu roku 1909.

První žena
V severoamerickém týmu se stala Ann Bancroft první ženou,která dorazila k vrcholu zeměkoule,v květnu 1986

První sólo
Nor Børge Ousland dosáhl pólu bez pomoci,nesl si veškeré své vybavení sám,v březnu 1994.

Nejmladší
Čtrnáctiletý brit Jordan Maguiere urazil 178 km dlouhou cestu pěšky v dubnu 2006.

Nejstarší
Jack MacKenzie z Kanady dorazil k pólu na lyžích v roce 1999 v 77 letech!

umění z vaječných skořápek

31. března 2012 v 18:26 | lucik |  ostatní
1.Na tlustý kartón nakreslete obrázek nebo vzor.

2.Vaječné skořápky omyjte a usušte.Pomalujte je barvami,které chcete mít ve své obrázku.Nechte barvy uschnout a pak skořápky opatrně nalámejte na malé kousky.

3.Nyní za použití lepidla nalepte tyto barevné kousky na svůj obrázek.Nechte zaschnout a pověste mozaiku na stěnu!

Tohle úžasné sídlo Madonny v Beverly Hills je k mání za půl miliardy

31. března 2012 v 18:25 | lucik |  Muzika a Styl
Madonna prodává tento dům s bazénem a tenisovým kurtem.
Honosné Madonnino sídlo ve francouzském stylu na lukrativní adrese v losangeleském Beverly Hills je právě v prodeji. Zájemce si jej může dopřát za cenu více než půl miliardy korun, konkrétně za 28 miliónů dolarů, což dělá v přepočtu 518 miliónů korun.
Rozsáhlý dům stojí na kopci a v jeho bezprostředním sousedství se nenachází žádné další stavby, pouze příroda. Pozemek má téměř dva tisíce čtverečních metrů a součástí prodeje je samozřejmě i velký bazén a obrovská garáž nebo tenisový kurt.
Zpěvačka však na nemovitosti hodlá i pořádně vydělat, podle dostupných informací si ji totiž pořídila před devíti lety, tedy ještě v době, kdy byla vdaná za filmového režiséra Guye Richieho, a to za cenu kolem 12 miliónů dolarů (222 miliónů korun).
Madonna se údajně chce domu zbavit, protože jej nevyužívala. Nejčastěji totiž pobývá ve svém dalším domě v newyorské části prominentů Upper East Side, který koupila v roce 2009 v přepočtu za úctyhodných 601 miliónů.

Prosím o hlas

30. března 2012 v 16:29 | lucik |  zajímavé odkazy
ahoj všichni jsem v soutěži o nejlepší seriál zde:http://best-actresses.blog.cz/1203/sonserial-1-kolo#komentare
tak vás prosím o hlas jsem tam jako lucik,předem moc děkuju :-),
když budete potřebovat tak oplatím.

Chytřejší během 30 sekund

29. března 2012 v 18:14 | lucik |  přísloví,chytřejší během 30...
Jak hluboké jsou oceány?
Oceány pokrývají více než polovinu povrchu naší planety a skrývají tajemství,která ještě nikdy nikdo neodhalil.Postupně se dozvídáme například záhadu hloubky oceánů.S hledáním nejhlubšího místa se začalo až v polovině 19.století.Pokládání telefonního kabelu mezi Evropou a Amerikou si tehdy vyžádalo změření hloubky mořského dna.Naprosto fenomenální hlubiny byly však naměřeny až v roce 1951,kdy posádka lodi Chalenger II pomocí echolokátorů zjistila v Mariánském příkopu(u Filipín)hloubku 10 899 metrů(tzv.Challenger bod).Později byla objevena ještě hlubší místa-Trieste bod s 10 916 metry(rok 1960) a Witjas bod s 11 034 metry(sovětská výzkumná lod Witjas).To jsou dosud nejhlubší známá místa v našich světových oceánech.

Odkud pochází rčení?

29. března 2012 v 18:14 | lucik |  zajímavosti
To spíš velbloud projde uchem jehly
Nejtypičtějším znakem tohoto sympatického zvířete je jeho hrb a chůze.Velbloud je mimochodník-při chůzi zvedá nohy na téže straně.Zdomácněl někdy ve 4.tisíciletí před naším letopočtem na jihu Arabského poloostrova a byl chován hlavně pro mléko.Velbloud jednohrbý(Camelus dromedarius)je rozšířenější než dvouhrbý(Camelus bactrianus).Velbloudi se páří po celý rok,díky agresivnosti samců bývá doba říje opravdu dost bouřlivá.Velbloudice je pak březí celých 390 dní!A co že to má velbloud společného s příslovím o jehle?Vlastně nic.Všechno prý způsobil jen špatný překlad jednoho citátu z bible...