Duben 2012

Chytřejší během 30 sekund-Jak poznáme stáří ryby?

30. dubna 2012 v 19:34 | lucik |  přísloví,chytřejší během 30...
Jako běžní majitelé akvária to zřejmě tak snadno nezjistíte.Je to totiž docela věda a věk rybiček se odborně zjišťuje prostřednictvím takzvané sklerochronologie.

Věk prozradí uši
Vědci při použití této metody zkoumají drobná vápenatá zrnka usazená ve vnitřním uchu zvířat.Každý den života ryby se tam utvoří nová vápenatá vrstva.Podobně jako stromy tak mají i tyto"ušní kameny"jakési letokruhy.Znáte-li dobu,kdy ryba uhynula,pomocí těchto usazenin lze zjistit,kdy se vylíhla.Podle zkušeností se průměrně rybičky dožívají věku mezi 10 až 17 lety.Záleží na druhu.

Nejdéle žijící ryba
Například 11 let žije Cichlasoma severum,Rasbora einthoveni,14 let Hemichromis bimaculatus a 17 let Astronotus ocellatus.Nejstarší akvarijní rybička jménem Fred se prý dožila dokonce úctyhodných 41 let.

Vyrob si-luxusní vonný olejíček

30. dubna 2012 v 19:34 | lucik |  ostatní
Potřebuješ:Skleněný flakónek,černou krajku,sametovou stužku,dekorativní motýlky,černou hrubou nit,lepidlo,100 ml mandlového oleje,10 kapek éterického oleje(např.pomeranč)

Jak na to:Připevni krajku pomocí lepidla na flakónek,sametovou stužkou ovaž uzávěr a přizdob ho ještě nití s dekorativními motýlky.Flakónek naplň směsí mandlového a éterického oleje.Olejíček můžeš používat do koupele,k masáži nebo ho kápnout do odpařovače na topení.

Jaký taneční styl ti sedne?

30. dubna 2012 v 19:33 | lucik |  testy,vtipné texty
Vyber sedm odpovědí,které se na tebe nejvíc hodí!

b)Při tancování ve více lidech se cítím mnohem líp než sama.
c)Ráda tancuju na každou hudbu,je jedno,jestli je to taneční disko,hip-hop,rock nebo třeba jungle.
d)Už jsem někdy chodila na hodiny tance nebo jsem o tom alespoň dost vážně přemýšlela.
a)Před klukama jsem spíš stydlivá.
b)Ráda poslouchám hip-hop a rap.
c)Myslím si,že jsem celkem sebevědomá.
a)Baletky mi nepřipadají divný,ale krásný.
b)Vím,co to znamená headspin.
d)U tancování záleží i na tom,jestli má člověk cool oblečení.
a)Ráda nosím sukně a jsem typická holka.
c)Je pro mě těžké řídit se v tanci pravidly.
a)S gymnastikou,protahovacím cvičením,jógou a podobnými záležitostmi nemám problém.
c)Většinou je mi jedno,co si o mně myslí ostaní.
b)Při tancování mám ráda co nejpohodlnější oblečení.
d)Umím si představit,že tancuji na těsno s cizím klukem.
c)Neuměla bych si lehce zapamatovat taneční choreografii.
b)Při tanci chci působit co nejvíc v pohodě a cool.
d)Často mám strach,že udělám něco špatně.
a)Přísné předpisy se mi zdají ok,také bych se podle nich řídila.
d)Tance jako foxtrot,valčík a rumba se mi zdají vtipné a zábavné.

Vyhodnocení v celém článku.

Barevné jednohubky podle Gwen Stefani

30. dubna 2012 v 19:33 | lucik |  recepty
Potřebuješ:nůž,formičku ve tvaru čtverce,pánvičku,ozdobná dlouhá párátka,olej,toastový chleba,šunku,papriku,okurku,sýr,máslo

Jak na to:Formičkou vykrájej z toastového chleba čtverečky.Na pánvi rozehřej lžičku oleje a opeč na něm čtverečky toastového chleba z obou stran a pak je nech vychladnout.Na čtverečky nakrájej šunku,papriku a sýr,na kolečka okurku.Pak se vrhni na výrobu jednohubek.Základnu tvoří čtverečky toastového chleba,které prokládáš šunkou,sýrem,paprikou a okurkou.Končit bys měl/a opět toastovým chlebíkem.Na závěr celý barevný "sloupeček"propíchni dlouhým ozdobným párátkem.Pozor !Sloupeček by měl být tak vysoký,jako máš dlouhé párátko !Čtverečky toastového chleba můžeš potřít máslem.

Kristen Stewart -nejlépe oblékaná žena světa

30. dubna 2012 v 19:32 | lucik |  Twilight Sága
Kristen Stewart je podle britského časopisu Nejlépe oblékanou ženou světa pro tento rok.
Představitelku Belly Swan z upírské Twillight ságy, herečku Kristen Stewart (22), kterou módní guru kritizují za její styl v oblékání, časopis Glamour vyhlásil Nejlépe oblékanou ženou roku.
Půvabná Kristen, jež jen známá tím, že jejím nejoblíbenějším outfitem je kombinace trička, kalhot a tenisek, porazila i takové hvězdy, jako je Victoria Beckham (38), Kate Moss (38) nebo Emma Watson.
Je s podivem, že se vítězkou stala právě tmavovlasá kráska, pro kterou je typické minimum make-upu, vlasy svázané do culíku a absence šperků.
V první desítce nejlépe oblékaných žen se mimo jiné objevily také Emma Watson, Victoria Beckham,Kate Middleton (30), Blake Lively nebo Rihanna (24).

Krásné květiny neboli květinová numerologie

30. dubna 2012 v 19:31 | lucik |  SMS,Snář,Horoskopy
Který den jsi přišla na svět?Najdi svoje číslo a přečti si,jaké jsi kvítko :-)

4,13,22,31-Chrpa
Plusy:Solidní,spolehlivá a umíněná.Když se pro něco rozhodneš,budeš tvrdě a vytrvale pracovat na tom,abys toho dosáhla.Netoužíš po velké společnosti,dáváš přednost několika ověřeným přátelům.
Minusy:Vždycky čekáš to nejhorší,proto se bojíš riskovat a nerada něco měníš.Potřebuješ velkou dávku optimizmu.Měla bys taky víc věřit ostatním.
Láska:Flirt?To není nic pro tebe.Vztahy bereš hodně vážně,jsi věrná a loajální.To samé očekáváš od kluka.Kyticí květů nebo serenádou pod tvým oknem tě rozhodně nezíská.Pochopí tě někdo jako jsi ty:druhá Chrpa,silný Tulipán nebo vážná Orchidej.

5,14,23-Lilie
Plusy:Inteligentní,živá a nestálá.Nerada sedíš na jednom místě,zato ráda cestuješ.Stále máš málo nových dojmů a známostí.Máš bláznivé nápady a dokážeš ostatní překvapit svým entuziasmem.
Minusy:Rychleji konáš než myslíš,proto často opakuješ stejné chyby.Býváš povrchní.Chybí ti trpělivost a nic nedokážeš dovést do konce.
Láska:Nejvíc si ceníš své svobody,proto se nerada vážeš.Udrží si tě jen ten kluk,se kterým se nebudeš ani chvilku nudit.Může to být fascinující Hrášek,energická Slunečnice nebo druhý stejně praštěný kvítek jako ty.

6,15,24-Mák
Plusy:Přátelská,vždycky upřímná a milá.Myslíš víc na druhé než na sebe.Každému ráda pomůžeš,každého vyslechneš a potěšíš.Nikoho nehodnotíš,jen se mu snazíš porozumět.Máš ráda dobré jídlo,pěkné oblečení a vůně.
Minusy:Býváš závistivá a podezíravá.Ráda se mícháš do věcí ostatních a dáváš svému okolí"dobré"rady.Někdy se o ostatní staráš tak moc,že zapomínáš na sebe.
Láska:Hledáš vytouženého prince z pohádky a ...nenacházíš.Protože ideál neexistuje.Když se necháš sbalit normálním klukem,budeš s ním šťastná.Nejlíp se shodneš s citlivou Konvalinkou,taktní Orchidejí a šlechetnou Růží.

Příště napíšu další

Seriál Čarodějky-Kdo jsou a co umí?

30. dubna 2012 v 19:31 | lucik |  seriály
Holly Marie Combs je Piper Halliwell
Jejími kouzelnickými zbraněmi jsou molekulární urychlování(může nechat cokoli a kohokoli explodovat)a zmrazování času.Jenže to má nevychytané mouchy.Protože někteří zlí démoni jsou proti výbuchu imunní a jsou schopni se z vlastní exploze vzpamatovat.Proti zmrazování času však nikdo žádnou obranu nemá.Piper může čas zmrazit,na jak dlouho chce.
Herečka Holly Combs to v dětství neměla zrovna jednoduché.Když se narodila,její matce Lauralei bylo teprve 15 let.S otcem Holly se její matka po dvou letech rozvedla,a když bylo Holly osm,ze San Diega se přestěhovaly do New Yorku.Tam se Lauralei živila jako podřadná herečka a barová zpěvačka,její nový manžel jako příležitostný muzikant.Neměli tedy moc peněz a kvůli neplacení nájmů se velmi často museli stěhovat.Tím si Holly vysvětluje svou vášeň v dekorování a zařizování interiérů."Jako dítě jsem nikdy neměla svůj vlastní pokojíček,své malé království.Tak často jsme se stěhovali,že jsem si nikdy nebyla jistá,jestli si večer lehnu do stejné postele,ve které jsem se ráno probudila,"vzpomíná.O to víc si užívá své momentální možnosti.Svůj první vlastní dům si vybírala celé 4 roky a kromě psů má také dva koně.Stále s ní žije i její matka Lauralei.Svou první roli Holly získala když jí bylo 11.V osmnácti zazářila v Picket Fences a pak už přišly Čarodějky.
Zajímavost:Holly je mluvčí sdružení pro léčbu rakoviny prsu.Holly má na obou zápěstích tetování.Při natáčení je zakrývá buď širokými náramky nebo dlouhými rukávy.

Alyssa Jayne Milano je Phoebe Halliwell
Její velkou výhodou je umění vznášet se volně ve vzduchu.Ve spojení s bojovým uměním,které Phoebe ovládá,jde o velmi účinnou a užitečnou zbraň.Podobně jako Nicolas Cage ve filmu Next umí Phoebe pohlédnout do krátkodobé budoucnosti.Díky tomu jsou sestry schopny osvobozovat nevinné ze spárů démonů.Její další velkou schopností je,že může cítit emoce druhých.
Alyssa Milano se narodila módní návrhářce Lin a hudebnímu skladateli Tomovi.Vyrůstala v Brooklynu a do showbusinessu se dostala úplnou náhodou.Její chůva se snažila uplatnit coby tanečnice a jednou ji sebou vzala na důležitý konkurz.Nebyla to však chůva ani nikdo jiný,kdo konkurz vyhrál,ale právě Alyssa.To jí bylo sedm.Následující rok a půl se stávala známější a známější.Jenže tancování nebylo přesně to,co jí opravdu zajímalo.Proto toho nechala a ve svých deseti získala roli v sitcomu"Kdo je tady šéf?".Háček byl v tom,že se natáčelo v Hollywoodu.Těžko říct,jaká kouzla tehdy Alyssa použila,faktem je,že se kvůli její kariéře celá rodina přestěhovala!
Zajímavosti:Oba seriály,ve kterých měla zásadní role,v Kdo je tady šéf a Čarodějky,dosáhly shodně osmi sérií.V minulém roce byla zvolena 27.nejvíce sexy ženou na světě.Absolutně neumí vařit.Veřejnými aktivitami bojuje proti drogám.

Příště napíšu o dalších :-)

Šťastná věštba ze tří kamenů

30. dubna 2012 v 19:30 | lucik |  magie a kouzla
Potřebuješ:3 kamínky(bílý,šedý a černý)

Postup:Připrav si tři kamínky:bílý,šedý a černý.Polož otázku a hoď kameny na stůl.Odpovědi vyčteš z polohy kamenů.Bílý symbolizuje tvou otázku.Pokud blízko něho padl šedý kámen,odpověď zní ANO,pokud je mu blíže kámen černý,odpověď je NE!

Zoufalky ronily slzy

30. dubna 2012 v 19:30 | lucik |  seriály
Skupinové foto na památku: Eva Longoria, Dana Delany, Felicity Huffman a Marcia Cross.
Vzedmuté emoce, slzy a objetí provázely minulý týden poslední natáčení kultovního seriálu Zoufalé manželky. Ten končí po osmi letech, během nichž si našel milióny věrných fanoušků.
Eva Longoria(37), představitelka zoufalky Gabrielle Solis, na svém Twitteru zveřejnila sérii dojemných fotek, na nichž se loučí se svými kolegy a kolegyněmi. Za léta natáčení se mezi mnohými herci vytvořilo silné přátelské pouto.
Kromě Evy závěr seriálu těžce nesla i Marcia Cross (50), která hrála zrzku Bree Van de Kamp. "Je 13:38. Světla na Zoufalých manželkách zhasla," napsala na Twitter.

Selena Gomez: Líbat Justina Biebera? Trapas!

30. dubna 2012 v 19:30 | lucik |  celebrity
Justin Bieber a Selena Gomez
Nejtrapnější zážitek Seleny Gomez: polibek s Justinem Bieberem! A ne ledajaký.

Mladý pár byl donucen políbit se na basketbalovém zápase. Selena Gomez přiznala, že moment, kdy měla před tisíci diváky políbit svého přítele Justina Biebera, byl pro ni nejtrapnější v životě.
Devatenáctiletá zpěvačka si se svým o rok mladším přítelem zašla na basketbalový zápas, kde je v přestávce nachytala "Kiss Cam". Jde o kameru, která pokud v hledišti objeví dvojici milenců, musí se ti dva políbit. A jejich záběr vidí všichni přítomní na promítací obrazovce.
Selena sice polibek Justinovi uštědřila, ale později se vyjádřila, že šlo o velmi trapnou situaci. V rozhlasové show moderátora Ryana Seacresta řekla: "Byla to asi nejvíce ponižující věc, co se mi kdy stala."
"Nejdříve kamera ukazovala starší páry, a bylo to velmi milé. A pak jsme se tam nahoře objevili my dva, což bylo skutečně... divné." Přestože mladé hvězdy tvoří pár už téměř dva roky, zřejmě jim není příjemné, projevovat si něžnosti na veřejnosti.

Abeceda pražských zajímavostí (2.část)

29. dubna 2012 v 19:58 | lucik |  Abeceda
M-Čtvrtí ,kterou běh času změnil z celé Prahy nejméně,je Malá Strana.Na svazích pod Pražských hradem se rozprostírá už od roku 1257 a v době renesance a baroka tady vyrostlo velké množství šlechtických paláců a kostelů.Se Starým Městem spojuje Malou Stranu Karlův most.

N-K Pražskému hradu vede do kopce úzká Nerudova ulice.Své jméno dostala podle básníka Jana Nerudy,který tu bydlel v domě U dvou slunců.Až do roku 1770,kdy se zavedla domovní čísla,se domy odlišovaly jen domovními znameními.V Nerudově ulici se jich zachovala celá řada a jedno je hezčí než druhé-jsou na nich různé erby i heraldická zvířata.

O-Počátkem 15.století získala staroměstská radnice svůj první orloj,který pak v roce 1490 zdokonalil hodinářský mistr Hanuš.Jeho dílo bylo zcela nevídané a radní se začali obávat,aby Hanuš něco podobného nesestrojil také v dalších městech.Ze strachu jej proto nechali oslepit.Jeho orloj ale funguje dodnes.

P-Nad Malou Stranou se do výšky 318 metrů tyčí kopec Petřín.Jméno Petřín je snad odvozené od pohanského boha Peruna nebo latinského Mons Perinum(Skalnatý kopec).Od 12.století tady byly vinice,ale v 18.století se z nich staly sady a zahrady,kterými dnes vede vyhlídková trasa.Na Petříně můžeš také navštívit zrcadlové bludiště,lanovku nebo hvězdárnu.

R-V petřínských sadech se skrývá jakási malá Eiffelovka-osmiboká rozhledna o výšce 60 metrů.Na vyhlídkovou plošinu,ze které je krásný výhled na Prahu,si můžeš vyšlapat 299 schodů nebo se svézt výtahem.Pokud bude hezky,můžeš spatřit i 150 km vzdálenou Sněžku!

S-Strahovský klášter v Praze stojí už od roku 1140.Nechal ho postavit král Vladislav II,na popud olomouckého arcibiskupa.Možná ale časem litoval-stavba totiž svou krásou a velikostí soupeřila i s královským sídlem.Dnes je v klášteře obrazárna a knihovna.

T-Na vltavském nábřeží najdeš i velice moderní stavbu,kterou obdivuje celý svět-Tančící dům.Jeho dvě rozvlněné věže jsou prý inspirovány dvojicí slavných tanečníků-Fredem Astairem a Ginger Rogersovou.Tančící dům je postavený ze skla a železobetonu a dostavěn byl v roce 1996.

V-Václavské náměstí se původně jmenovalo Koňský trh.Dnes je tu kůň jenom jeden a sedí na něm svatý Václav.Bronzovou sochu odlil v roce 1912 slavný český sochař Josef Václav Myslbek.Malé sochy na podstavci představují patrony Čech: svatou Anežku Českou,svatou Ludmilu,svatého Prokopa a svatého Vojtěcha.

Z-V krátké a úzké Zlaté uličce na Pražském hradě uvidíš maličké pestře pomalované domky,které jsou vestavěné přímo do oblouků hradeb.Vznikly koncem 16.století jako obydlí pro hradní střelce.O sto let později se v nich ale usídlili zlatníci,podle kterých se dnes ulička jmenuje Zlatá.Kouzlo-Výbuch sopky

29. dubna 2012 v 19:57 | lucik |  magie a kouzla
Potřebujete:
plastelínu nebo hlínu,zažívací sodu nebo prášek do pečiva,ocet,prostředek na mytí nádobí,červené potravinářské barvivo,talíř

Tajná příprava:
1.Vyrobte sopku.Vezměte plastelínu nebo hlínu a rozdělte ji na dvě přibližně stejné části: z jedné utvořte plochou základnu,z druhé kuželovitý vršek.Spojte oba díly dohromady a jejich okraje pořádně přitiskněte k sobě,aby jimi neprotékala voda.Uprostřed by měl být volný prostor velikosti vejce.Svůj výtvor postavte na talíř.
2.Smíchejte kávovou lžičku prostředku na mytí nádobí s několika kapkami červeného potravinářského barviva.Tuto směs vmíchejte do polévkové lžíce zažívací sody.To bude vaše láva.
3.Kápněte lávu do sopky a připravte si k ruce ocet.Nyní může kouzlo začít.

Představení:
1.Oznamte publiku: Tohle je Etna,nejobávenější sopka všech dob.A já mám tu moc ji přinutit,aby na můj povel začala soptit.Potom nalijte do jícnu sopky trochu octa.
2.Vaše publikum bude se zděšením v oku pozorovat,jak sopka začíná soptit.Vykřikněte: Sopka chrlí lávu!Utíkejte všichni rychle pryč!Nikoho nebudete muset dvakrát pobízet.

K čemu došlo:
Tím,že jste smíchali dohromady ocet a zažívací sodu,vyrobili jste syčící pěnu.

Recept na palačinky s medem a ořechy

29. dubna 2012 v 19:56 | lucik |  recepty
Palačinky s medem a ořechy(4 porce)

Potřeby:125 g hladké mouky,2,5 dl mléka,2 vejce,1 lžíce oleje,15 g cukru,špetka soli,fritovací olej na smažení,200 g vlašských ořechů,8 lžiček medu,8 lžiček kysané smetany.

Postup:Z mouky,mléka,vejce,oleje,cukru a soli připravíme těsto na palačinky.Potom těsto lijeme malou naběračkou na rozpálený olej a smažíme z obou stran do zlatova.Ořechy vylouskáme a nastrouháme.Med podle potřeby nahřejeme,aby měl svou typickou konzistenci.Hotové palačinky ihned potřeme medem,hustě posypeme strouhanými ořechy a složíme do šátečků.Podáváme ozdobené kysanou smetanou


P!nk-Fucking Perfect-text písničky

29. dubna 2012 v 19:55 | lucik |  texty písniček
Text písničky:
Made a wrong turn
Once or twice
Dug my way out
Blood and fire
Bad decisions
That's alright
Welcome to my silly life
Mistreated, misplaced, misunderstood
Miss knowing it's all good
It didn't slow me down
Mistaken
Always second guessing, Underestimated
Look, I'm still around

Pretty pretty please
Don't you ever ever feel
Like you're less than
F*ckin' perfect
Pretty pretty please
If you ever ever feel
Like you're nothing
You're f*ckin' perfect to me!

You're so mean
When you talk about yourself
You were wrong
Change the voices
In your head
Make them like you instead
So complicated
Look happy, you'll make it!
Filled with so much hatred...

Such a tired game
It's enough!
I've done all I can think of
Chased down all my demons
I've seen you do the same

Oh, pretty pretty please
Don't you ever ever feel
Like you're less than
F*ckin' perfect
Pretty pretty please
If you ever ever feel
Like you're nothing
You're f*ckin' perfect to me!

The whole world's scared so I swallow the fear
The only thing I should be drinking is an ice cold beer
So cool and lime
And we try try try
But we try too hard and it's a waste of my time
Done looking for the critics, cause they're everywhere
They dont like my jeans, they don't get my hair
Exchange ourselves, and we do it all the time
Why do we do that?
Why do I do that?
Why do I do that?

Ooh, pretty pretty please
Pretty pretty please
Don't you ever ever feel
Like you're less then
Fuckin' perfect
Pretty pretty please
If you ever ever feel
Like you're nothing
You're fuckin' perfect, to me

You're perfect
You're perfect
Pretty pretty please
If you ever ever feel
Like you nothing
You are perfect to me

Hádanka-Moucha a vlaky

29. dubna 2012 v 19:55 | lucik |  hádanky,obrázky
Dvě města A a B jsou od sebe vzdálena 90 km. Z města A do města B vyjede vlak rychlostí 60 km/h. V tu samou chvíli vyjede z města B vlak do města A po té samé koleji stejnou rychlostí tj. 60 km/h.
Ve chvíli, kdy se vlaky rozjedou proti sobě, z předního okna (lokomotivy) vlaku jedoucího z A do B vystartuje moucha rychlostí 100 km/h a letí vstříc druhému vlaku. Ve chvíli, kdy k němu doletí, dotkne se nožkou jeho předního skla a letí ihned zpátky. Takto moucha lítá mezi vlaky než jí rozmáčknou na placku. Úkolem je zjistit, kolik kilometrů moucha celkem nalétala. Nějaké zrcyhlení a zpomalení zanedbáme, je to supermoucha.

řešení v celém článku

Leonardo DiCaprio natočil film s Tarantinem

29. dubna 2012 v 19:54 | lucik |  celebrity
Leonardo DiCaprio si poprvé zahrál ve filmu Quentina Tarantina
Režisér Quentin Tarantino přidal na konto své filmografie další snímek. Do filmu o otrocích obsadil Leonarda DiCapria a Jamieho Foxxe. DiCaprio si kvůli roli vypěstoval nový look s vousy.
Film Nespoutaný Django se odehrává na jihu Spojených států 2 roky před vypuknutím Občanské války. Držitel Oscara Jamie Foxx v něm hraje Djanga, otroka, jehož krutá minulost u jeho bývalých vlastníků ho přivede až k nájemnému lovci lidí německého původu Dr. Kingu Schultzovi (Christoph Waltz). Schultz je na stopě vraždících bratrů Brittlových a jen Django ho může dovést k jeho odměně. Nekonvenční Schultz dá Djangovi slib, že ho osvobodí poté, co dopadne Brittlovi - mrtvé nebo živé.
Díky úspěšnému dopadení Schultz Djanga osvobodí, přesto si oba muži vyberou jít i nadále společnou cestou. Schultz hledá s Djangem po svém boku nejhledanější kriminálníky na jihu. Django, který si tříbí životně důležité lovecké schopnosti, se zaměří na jeden cíl: najít a zachránit Broomhildu (Kerry Washington), ženu, kterou kvůli obchodu s otroky před lety ztratil.
Djanga a Schultze jejich hledání nakonec dovede ke Calvinu Candiemu (Leonardo DiCaprio), vlastníkovi "Candylandu", neblaze proslulé plantáže, kde jsou otroci cvičeni Acem Woodym (Kurt Russell), aby bojovali mezi sebou pro zábavu druhých. Django a Schultz, kteří pod falešnou záminkou prozkoumávají ohrazený pozemek, vzbudí podezření u Stephena (Samuel L. Jackson), věrného domácího otroka Candieho. Jejich pohyb je sledován a zrádná organizace kolem nich utahuje pomyslnou smyčku. Pokud chtějí Django a Schultz uniknout s Broomhildou, musí si vybrat mezi nezávislostí a solidaritou, mezi obětí a přežitím…

Citáty-Zkušenost

29. dubna 2012 v 19:54 | lucik |  básničky,citáty
Zkušenost na rozdíl od vědění ví, ale neví proč.
Aristotelés

Vlastní chyby nazýváme zkušenostmi.
Oscar Wilde

Zkušenost dělá lidi opatrnými.
Walther von der Vegelweide

Do nových životních údobí vstupujeme pokaždé ve stavu takové prvotní nevinnosti, jako kdybychom za sebou neměli letitou zkušenost.
Francois de la Rochefoucauld

Lidé jsou moudří nikoliv v poměru ke své zkušenosti, nýbrž v poměru ke své způsobilosti pro zkušenost.
George Bernard Shaw

Zkušenost vybírá hrozně vysoké školné, ale učí jako nikdo jiný.
Thomas Carlyle

Zkušenost mě naučila, že to nejdůležitější je neudělat chybu, ale i když to člověk posral, neztratit glanc. A jít do toho znova.
Jiří Voskovec

Svět se ničeho tak nebojí jako nové zkušenosti, protože ta nahradí tolik starých zkušeností.
David Herbert Lawrence

Zkušenost je drahá škola, ale hlupáci nechtějí do jiné chodit.
Benjamin Franklin

Za zkušenosti musíme v životě platit. Máme-li štěstí, dostaneme slevu.
Oskar Kokoschka