Duben 2012

Úchvatné sochy z pletiva

1. dubna 2012 v 17:22 | lucik |  hádanky,obrázky
Britský umělec Derek Kinzett se živí výrobou soch z pletiva. Z obyčejného kusu drátu dokáže vykouzlit jakoukoliv věc. Jedna taková přijde zájemce cca. na 180 tisíc korun. Derekovy výtvory si oblíbil i americký herec Nicholas Cage (48), jemuž tak zkrášlují zahradu poblíž Glastonbury.
Nevšední sochy mají svou duši.

Michelle Williams randí s Jasonem Segelem

1. dubna 2012 v 17:22 | lucik |  celebrity
Michelle Williams randí s Jasonem Segelem.
Americká herečka Michelle Williams (31), známá například z televizního seriálu Dawsonův svět nebo z filmu Můj týden s Marilyn, je až po uši zamilovaná. Chodí s hvězdou seriálu Jak jsem poznal vaši matku Jasonem Segelem (32). Informaci pro magazín People potvrdil hereččin přítel.
"Chodí spolu už několik měsíců. Nikdy předtím jsem ji neviděl šťastnější," nechal se slyšet zdroj, podle kterého se obě hvězdy seznámily díky Michellině kamarádce Busy Philipps.
Michelle, která chodila se zesnulým hercem Heathem Ledgerem a porodila mu dceru Matildu, se už několikrát spatřili se Segelem i v Brooklynu, kde herečka žije.

The Hunger Games-Trailer

1. dubna 2012 v 17:21 | lucik |  ostatníUdělejte si kokosové mýdlo

1. dubna 2012 v 17:20 | lucik |  ostatní
Potřeby:
Připravte si kokosové ořechy, med a různé formičky

Postup:
Jedná se o velmi jednoduchý recept, jak si připravit mýdlo z kokosového ořechu. Připravte si několik kokosů, vyndejte z nich bílou dužinu a nechte sušit na slunci alespoň tři dny. Potom je dejte vařit na mírný oheň, společně se stejným množstvím medu jako kokosu. Za chvíli se začnou tvořit kokosové kouličky a jakmile budou mít trochu pevnější tvar, dejte je do malých formiček (třeba vánočních nebo na hraní na písku, použijte klidně i hrnečky) a nechte venku usušit. Až se mýdlíčka usuší, opatrně je vyndejte z formiček a můžete se s nimi opatrně mydlit, anebo si je jen tak nechat v koupelně jako dekoraci, protože vám tam budou krásně vonět!

vtipy o Pepíčkovi

1. dubna 2012 v 17:19 | lucik |  jazykolamy,vtipy
Děti dostaly za úkol přinést do školy předměty spojené s medicínou. Přinesly obvaz, stříkačku, stetoskop... "A copak jsi přinesl ty, Pepíčku?" ptá se paní učitelka. "Respirátor!" "Ano...? A odkudpak ho máš?" "Od dědečka." "A co na to dědeček?" "Eeechhh... chhhhh..."

"Můj tatínek má zase nové auto," vytahuje se Pepíček před kamarády. "A kde ho má?" zajímají se spolužáci. "Schne v garáži. Celou noc ho barvil a vyměňoval čísla."

"Pepíčku, pročpak jsi přišel pozdě do školy?" "Protože jedna paní ztratila tisícikorunu." "A tys jí pomáhal hledat, viď?" "Ne!!! Stál jsem na bankovce a čekal, až odejde."

Přiběhne Pepíček k benzínové pumpě s kanystrem: "Deset litrů benzínu, honem!" "Co je, hoří snad?" "Jo, naše škola. Ale nějak to uhasíná."

"Představ si, mami, Pepíček včera přišel do školy špinavý a paní učitelka ho za trest poslala domů." "A pomohlo to?" "To se ví, dneska přišla špinavá celá třída."


Tohle miluje Matt Pokora

1. dubna 2012 v 17:19 | lucik |  Muzika a Styl
http://mina3018.files.wordpress.com/2011/02/z5256980x1.jpg
Volné hadříky
Má rád pohodovou hopperskou modu.Nejčastěji ho uvidíš v bílém tílku,modně volných džínách,mikče a v čepici.

Francie
Miluje vše s Francií spojené,nejvíc ale typickou atrakci-Eifelovku.Přestože je Francouz jen na půl a v jeho žilách koluje polská krev.

Posilovna
Má dokonalou postavičku.Aby taky ne!Cvičí 3krát týdně v posilovně a dává si pořádně do těla!

Krémy na ruce
Nesnáší suché a popraskané ruce.Používá speciální krémy a dává si záležet,aby jeho dlaně byly jako sametové.

Jojo
Matt si moc rád hraje s touhle hračičkou.Umí s ní dělat doslova psí kusy a prý ho inspiruje a uklidnuje.

Fotbal
Někdy si rád zahraje fotbálek s kámošema v parku.

Zvířátka
Miluje všechny němé tváře.Nejradši má kočky.

Boty
Zbožnuje kožené botky,které umí dost dobře sladit s oblečením.

Skvělé hádanky na dnešní den...

1. dubna 2012 v 17:18 | lucik |  hádanky,obrázky
1. Jaky je rozdíl mezi mrazem a traktorem?
Když vám po zádech přejde mráz, dá se to vydržet.

2. Co vznikne zkřížením cukráře a astronoma?
Orion, vaše čokoládová hvězda.

3. Jaky je nejlepší manžel?
Archeolog - protože čím je žena starší, tím je pro něj zajímavější.

4. Co se vznáší nad masovým hrobem?
Kolektivní duch.

5. Je to zlé a sprostě se to tváří, co je to?
Vietnamec na daňovém úřadu.

6. Víte co je největší odvaha?
Zapít prášky na spaní šaraticí.

7. Co udělá žirafa, když ji napliveš do tváře?
Odkopne ti žebřík.

8. Jaký je rozdíl mezi automatickou pračkou a Stalinem?
Stalin i věšel.

9. Jaky je nejlepší prostředek na plešatění?
Prostředek hlavy.

10. Z čeho má vyrobený nábytek upír Drákula?
Z krevních destiček.

11. Jak se oblékají Eskymáci?
Rychle…

12. Jak se japonsky řekne miminko?
Čumi z fusaku.

13. Které zvíře je nejpřítulnější?
Anakonda - když obejme člověka, do smrti ho nepustí….

14. Jaká je nejoblíbenější barva Číňanů?
Rýžová.

15. Co je důkazem, že Zem se točí?
Na východ jsme se vysrali a hovno přišlo ze západu.


16. Jak poznáte pravou svíčkovou omáčku?
Trčí z ní knot.

17. Je to barevné a není to vidět. Co je to?
Zakopané pastelky.

18. Jak rozdělí Sněhurka 6 jablek mezi 7 trpaslíků?
Jednoduše - upeče štrúdl.

19. Jak poznáte, že vám někdo obletoval ženu?
Je celá špinavá od cínu.

20. Proč se Jan Hrášek nekoupe?
Protože by vyklíčil.

21. Kdy je tchyně nejvíce naštvaná?
Když zná kupu nových klepů a ztratí hlas.

22. Jak se říká člověku, který má cukrovku a AIDS?
Diapozitiv.

Sága Elfů Bernarda Hennena vstává z mrtvých. A v plné zbroji

1. dubna 2012 v 17:18 | lucik |  ostatní
Bernard Hennen, německý fantasy autor, patří k řadě spisovatelů, kteří křísí klasické rasy z fantastického žánru. Hennen si vzal na triko Elfy. Úspěšně. V České republice mu z elfí ságy vyšla už pátá kniha.
Román nazvaný Světlo elfů začíná patnáct let po konci čtvrtého dílu (nazvaný Zima elfů), po krvavých válkách mezi elfy a troly, jež byli vyhnáni z rodného Albenu do světa lidí. Trolové získávají čím dál tím větší sílu a moc, a chystají se zaútočit pomocí albské stezky (magické cesty vytvořené pradávnými předky - Alby) přímo na hrad elfí královny Emerelle. Aby tomu zabránila, ničí pomocí albského kamene stezku a stovky trolích válečníků se zřítí do nicoty. Spolu se zničením stezky ale do Albenu proniknou Yingizové, stínové bytosti, které pradávno vyhnali do nicoty všemocní Albové, a jež se živí světly života všech bytostí.
Kniha funguje na principu střídání mnoha dějových linek. Čtenář sleduje například putování královnina mistra šermíře Ollowaina a lutinky Gandy do největší knihovny světa, aby vyzvěděli, jak zahnat zákeřné Yingizi, cesty zlého démona Devanthara, s ním se čtenáři seznámili už v předchozích dílech nebo syna lidského bojovníka Manfréda, Alfadase.
Trochu moc zamotané
Jak už si čtenáři mohli všimnout, autor si hodně potrpí na spletitý děj a velké množství dějových linek. A to tak moc, že se člověk mnohdy nemá šanci v příběhu orientovat. Jednotlivé celky se střídají neuspořádaně a často se stává, že čtenář nemá šanci pochopit, proč se rozebírají osudy té a té postavy, jelikož se prostě nikdo neuráčí mu to sdělit. Takováto situace však nenastala poprvé. I v předešlých dílech se stále tato chyba opakovala a autor si to stále ne a ne uvědomit.
Jako protiklad k nedokonalosti návaznosti stojí úžasný námět i jeho propracovanost. Od dob tolkienových elfů uplynula spousta vody a jedna z nejznámějších a nejjemnějších ras upadla v zapomnění. Bernard Hennen patří společně s Markusem Heitzem (Trpaslíci) a Christophem Hardebushem (Trolové) k německé trojce spisovatelů, kteří se zaměřili na klasické fantasy rasy.

výtvory z čokolády

1. dubna 2012 v 17:17 | lucik |  hádanky,obrázky
všechno bych to snědla :))

Školní řád nového tisíciletí aneb škola snů

1. dubna 2012 v 17:16 | lucik |  testy,vtipné texty
1. Učení musí být osvěžující, proto jakékoliv přepracování je trestné. Kdo bude přemýšlet, bude okamžitě vyloučen ze školy.

2. Počátek vyučování stanovuje třídní profesor, nesmí být však dříve než v 10.00 hodin.

3. Před započetím výuky se podává svačina: obložené chlebíčky, chlazené víno, sodovky (limonády) - vše podle přání žáků. V průběhu dne taky pivo a likéry prvotřídních značek, to vše zdarma.

4. Jedna vyučovací hodina nesmí trvat déle než 20 minut. Jestliže profesor svým výkladem žáky nudí, je jeho povinností postarat se o náhradní program (karty, estrádní zábava apod.).

5. V hodinách je dovoleno zpívat. Začne-li někdo melodii, ostatní nechají práce a zpívají společně.

6. Polední přestávka je od 12.00 do 13.00 hodin, soukromé pochůzky se v této době povolují. Žák, který poruší polední přestávku, si ji může úměrně prodloužit.

7. Usne-li někdo během vyučování, musí být zachován klid (ostatní opustí školu a zbytek dne mají volno).

8. V 15.00 hodin je slavnostní ukončení vyučovací doby, hraje hudba a profesor děkuje každému žáku osobně za vykonanou práci.

9. Známky profesor uděluje po dohodě s žáky. Stane-li se, že se neshodnou, platí zákon presumpce neviny.

10. Musí-li se žák(-yně) ženit (vdávat), platí škola útratu včetně výbavy a svatební cesty. Slaví se v bytě třídního profesora a celá škola má volno.

11. Povinné volno je dvakrát v roce: 10 týdnů v létě a 6 týdnů v zimě. Zbytek dle vlastního uvážení.

V Kanadě objevili neznámé dinosaury. Vypadají jako papoušci

1. dubna 2012 v 17:16 | lucik |  zvířátka
Paleontologové objevili dva doposud neznámé druhy dinosaurů patřících mezi tzv. rohaté dinosaury.
Název však klame - nově objevení ještěři nemají žádné rohy a jsou svým "zobákem" spíše podobní papouškům. Patří mezi tzv. leptoceratopsidy a jedná se o býložravé tvory. Na Zemi žili v době před 75-83 miliony lety. Představme si je postupně…

Unescoceratops koppelhusae žil před 75 miliony lety a měřil na délku kolem dvou metrů. Protože vážil jen 91 kilogramů, patřil mezi svými příbuznými spíše k těm menším. Na první pohled na něm zaujme jeho papouščí zoban - ve skutečnosti kostní výrůstek ostrý jako břitva. Měl funkci nůžek, dinosaurus s ním "ošmikával" trávu a listí.
Gryphoceratops morrisoni žil v minulosti vzdálené 83 milionů roků; mezi ostatními leptoceratopsidy vynikal především kratší čelistí. Jeho objevitelé se domnívají, že nalezli plně dospělý exemplář - což znamená, že tento ještěr dorůstal délky pouhých 50 centimetrů. Je-li to pravda, šlo o nejmenšího býložravého dinosaura Severní Ameriky.

Zase víme víc
Kurátor v Clevelandském muzeu přírodních věd Michael Ryan v oficiální zprávě o nálezu vysvětlil: "Tito dinosauři jsou pro vědu velmi důležití. Vyplňují mezeru v našem poznání evoluce malých rohatých dinosaurů bez rohů." Exemplářů podobných dinosaurů se zatím podařilo najít jen pramálo. "Přestože rohatí dinosauři pocházejí z Asie, naše analýza předpokládá, že se leptoceratopsidi nejvíce vyvíjeli až v Severní Americe. Gryphoceratops je totiž vůbec nejstarším zástupcem tohoto rodu," doplňuje Ryan.