Harry Potter-zajímavosti

31. května 2012 v 16:56 | lucik |  celebrity
Obrázek “http://www.harrypottervaganza.com/wp-content/uploads/HarryPotter.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
-Poslední díl série o Harrym Potterovi byl nominován na tři Oscary, a to v kategoriích Nejlepší umělecké ztvárnění, Nejlepší make-up, a Nejlepší vizuální efekty. Celkem všech osm filmů dosáhlo na dalších devět nominací, ale tvůrci si bohužel nikdy neodnesli ani jednoho.

-Harryho jizva na čele je v podstatě nejdůležitějším detailem série. Umělečtí maskéři museli jizvu vyrobit jen během natáčení posledního filmu celkem 5800krát. Z toho jen 2000krát na čelo Daniela Radcliffa, zbytek na čela jeho dublérů a kaskadérů.

-Asi nikoho nepřekvapí, že v tak úspěšné sérii se chtěli objevit ti nejslavnější herci. Ne všem se to podařilo. Mezi ty, kteří neúspěšně usilovali o roli v Harrym Potterovi, patří například Ian McKellen, Daniel Day-Lewis, Daniel Craig nebo James McAvoy.

-V průběhu natáčení celé série se v roli Lorda Voldemorta objevilo celkem šest různých herců. Nejznámějším z nich je Ralph Fiennes, který ho ztvárnil ve většině z nich a stal se oficiální "tváří" toho, jehož jméno se nesmí vyslovit.

-I ten nejméně úspěšný díl Harryho Pottera vydělal o 90 milionů dolarů více než nejúspěšnější díl série Stmívání. Harry Potter a vězeň z Azkabanu vydělal "pouhých" 795 milionů dolarů, zatímco Stmívání: Nový měsíc vydělal 709 milionů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama