Předpověď počasí podle listů

28. června 2012 v 20:47 | lucik |  ostatní
Kaštan věští sucho
Kaštan koňský najdete na našem území prakticky kdekoliv.Listy,které žloutnou,ačkoliv jsou zčásti ještě zelené,prý předpovídají suchý následující rok.Pokud naopak zežloutnou celé a teprve potom opadají,bude následující rok spíše vlhčí a čekat můžeme i povodně.

Platan říká:bude tuhá zima
Na platan narazíte především v parcích,protože se často vysazuje jako okrasná dřevina.Podle jeho listů se prý dá poznat délka a tuhost přicházející zimy.Pokud je střed listů dohněda,zatímco kraje si udržují zbytky zelené barvy,značí to,že opadaly brzy,a strom proto očekává tuhou a dlouhou zimu.

Dub nemusí opadat
V našem podnebném pásmu duby většinou opadají,v subtropech ale existují i druhy stálezelené.Podle zkušeností předků se stane,že i u nás dub opadá třeba jenom z poloviny a zbylé listy zůstanou částečně zelené.To prý znamená,že zima bude extrémně teplá a teplý se dá očekávat i celý příští rok.

Javor ukazuje čistotu půdy
Podle listů javoru se prý výborně pozná kvalita půdy,což bylo důležité hlavně pro zemědělce.Když jsou listy javoru vícebarevné,je pravděpodobné,že půda kolem je plná živin a minerálů.Pokud jsou listy spíše jednobarevné,půda je chudá a není vhodné jí využívat pro pěstování.

Kalina prorokuje špatné časy
Kalina obecná je okrasný keř oblíbený hlavně ve východní Evropě.Pokud listy zežloutnou tak,že jsou v podstatě průhledné,blíží se na kraj nějaká pohroma.Může to být živelná pohroma,ale třeba i válka.Na konci 30.let prý byly všechny kaliny na Slovensku prakticky úplně průhledné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama