Červenec 2012

To byste do nich neřekli...

11. července 2012 v 16:34 | lucik |  celebrity
Jakými talenty oplývají a co dokáží slavní lidé!

Bud Spencer
Známý italský herec byl 12krát mistrem Itálie v plavání a dokonce prvním Italem,který zaplaval 100 metrů volným stylem pod hranicí jedné minuty.

Michail Gorbačov
V roce 2004 získal cenu Grammy za album pro děti,ve kterém namluvil jednu z postav příběhu Péťa a vlk.

Jimi Hendrix
Jeho první kytaru mu v roce 1956 věnoval jeho otec.Bylo to jednostrunné ukulele,na kterém si přehrával písničky od Chucka Berryho.

Karel Gott
Víte,že se náš několikanásobný zlatý slavík pokusil v roce 1952 emigrovat?Tehdy mu bylo 13 let a se spolužákem Oldou Bukovským je ovšem nedaleko Cínovce chytila tehdejší hlídka Sboru národní bezpečnosti a oba nemilosrdně vrátila rodičům.

Beate Ushe
Na přelomu 30. a 40. let minulého století se stala první pilotkou Německa.Po druhé světové válce své prvenství opakovala-založila první sexshop na světě.

Královna Alžběta II.
Patří k nadšeným průkopníkům internetu.Už více než třicet let posílá e-maily.Ten první prý odeslala prostřednictvím elektronické pošty už v roce 1976.Stalo se tak při návštěve jedné z britských vojenských základen.

Povídka-Láska a Čas

11. července 2012 v 16:33 | lucik |  ostatní
Před dlouhou,dlouhou dobou existoval ostrov,na kterém žily všechny pocity člověka:Dobrá nálada,Smutek,Vědění...A také Láska.Jednoho dne se pocity dozvěděly,že se ostrov potápí.Každý si tedy připravil svou loď a odplouval z ostrova.Jen Láska chtěla čekat do poslední chvíle.Ještě než se ostrov potopil,prosila Láska o pomoc.Na luxusní lodi plulo kolem Lásky Bohatství.Zeptala se:"Bohatství,můžeš mě vzít s sebou?" "Nemůžu.Mám na své lodi mnoho zlata a stříbra.Tady pro tebe není místo."Tak Láska prosila Smutek:"Smutku,vem mě s sebou. "Ach,Lásko,"řekl Smutek,"já jsem tak smutný,že musím zůstat sám."Najednou řekl cizí hlas:"Pojď,Lásko,já tě vezmu."Byl to nějaký stařec,kdo promluvil.Láska byla tak vděčná a šťastná,že se zapomněla zeptat na starcovo jméno.Když přijeli na pevninu,stařec odešel.Láska si uvědomila,že mu hodně dluží,a zeptala se Vědění:"Vědění,můžeš mi říct,kdo mi pomohl?" "To byl Čas,"odpovědělo Vědění."Čas?"zeptala se Láska,"proč mi pomohl Čas?"A Vědění Lásce odpovědělo:"Protože jedině Čas ví,jak důležitá je Láska v životě!"

Ian Somerhalder-zajímavosti

11. července 2012 v 16:33 | lucik |  seriály
-Ian Somerhalder je synem maskérky a stavaře.
-Jízdu na koni a rybaření už v 10 letech vyměnil za modelingová pole.
-Na střední škole se závodně věnoval baseballu a fotbalu,které hrál za školní týmy.
-Jeho otec Robert, stavební podnikatel, je anglicko-francouzského původu.
-Příjmení Somerhalder získal od svého adoptivního pradědečka.
-Jeho rodiče se rozvedli v Ianových třinácti letech, potom vyrůstal s matkou.
-Již v deseti letech se stal modelem. Procestoval celý svět a předváděl modely značek:Calvin Klein,American Eagle Outfitters,Versace,Guess, Dolce & Gabbana.
-Jeho první velká role byla ve filmu režiséra Rogera Avaryho-Pravidla Vášně.
-Jeho matka Edna má předky v Irsku a mezi severoamerickými indiány a vyrůstala na prasečí farmě v Mississippi.
-Má bratra Roberta a sestru Robyn.
-Chodil do katolické školy.
-Ian a jeho sourozenci vlastní pizzerii v Idaho.
-Má svou vlastní nadaci s názvem Ian Somerhalder foundation.
-Kdyby se nestal hercem,byl by si zvolil kariéru v mořské biologii,v psaní nebo reklamě.
-Jeho nejoblíbenější film je Absolvent(1967).
-Jeho nejoblíbenějším hercem je Sean Penn.

Romantické citáty

11. července 2012 v 16:29 | lucik |  básničky,citáty
"Láska je mocná čarodějka.I když jsi sám kouzelník,nikdy nepochopíš její kouzla."
Johann Wolfgang Goethe

"Nic na světě nemá takovou cenu,abychom se kvůli tomu museli vzdát toho,co milujeme."
Albert Camus

"Je mnohem lehčí složit hromadu uhlí,než vyznat lásku."
Emanuele Bolognessi

"Láska je tak krátká a zapomínání tak dlouhé."
Emanuele Bolognessi

"Kdo tě nechce,ten si tě nezaslouží."
Carlo Goldoni

"S láskou je to jako s ledvinovou kolikou.Dokud tě nepostihne záchvat,nedokážeš si něco takového ani představit.A když ti někdo vypráví,nevěříš."
Andrzej Sapkowski


Slavné cizí jazykolamy

11. července 2012 v 16:28 | lucik |  jazykolamy,vtipy
Holandština:Moeder sneed zeven schevesneden brood(Matka nakrájela sedm křivých koleček chleba).

Esperanto:Cxu sxi cxiam cxe cxio rugxigxas?(Červená se vždy kvůli každé příčině?).

Esperanto:La oleoj el ajlo jam je junio junas(Česnekový olej je dozrálý už v červenci).

Hebrejština:Keshishim kushim kshishim(Okolo šedesáti černochů).

Angličtina:I saw Susie in a shoe shine shop.Where she sits she shines,and where she shines she sits.(Viděl jsem Susie v zářícím obchodě s obuví.Kde seděla,tam zářila,a kde zářila,tam seděla).

Italština:Centottantotto lite piú cinque-cento-cinquanta-cinque centesimi.(188 lir a 555 centů).

Thajština:Jakjai lai jaklek:jaklek lai jakljai.(Velký démon stíhá malého démona:malý démon stíhá velkého démona).

Mongolština:Elee heree galuu gurav ereg ergeldene.(Jestřáb,vrána a husa letí přes břeh).

Švédština:Droskkusken Max kuskar med fuxar och fuskar med droskkusktaxan.(Řidič drožky Max řídí kaštanové koně a šidí s poplatky za drožku).

Němčina(nářečí):Bou dou dein rollolodn rorolln loun.(Hej,chlapče,sroluj si své žaluzie).

Bleskové triky pro krásu

11. července 2012 v 16:28 | lucik |  ostatní
Sametová kůže ze sprchy
Místo sprchového gelu použijte sprchový krém s pěstícími přísadami jako bambucké máslo,makadamový olej a močovina.To vám ušetří natírání tělovým mlékem.Mokrou kůži pak jen zlehka osušte,tak zůstane pěstící film zachován.Pokud dáváte přednost koupeli přidejte do ní koupelový olej.

Zářivá pleť
Po škole/práci spěcháte na schůzku a potřebujete zvýraznit líčení?Je to snadné.Na tváře štětcem naneste jemnou vrstvu mozaikového pudru,který sjednotí pleť.Využijte ho i jako oční stíny:Na víčka štětcem naneste meruňkový a terakotový odstín.

Kouzelné líčení
Bleskový make-up,který dodá vašim očím sexy kouzlo:Víčka zvýrazněte kombinací barevně sladěných krémových stínů a konturky v jedné tužce(např.Eyeshadows 2 in 1,Dermacol).Nejprve naneste na celé víčko jako podklad oční stín.Potom lehce vytečkujte konturovací tužkou linii ohybu víčka a rozetřete ji směrem vzhůru do ztracena.

Objem pro jemné vlasy
Nemáte čas,abyste si zašla ke kadeřníkovi nebo si vlasy umyla a upravila?Řešení je jednoduché:Vlasy u kořínků postříkejte objemovým sprejem.Při fénování je nadzvedávejte a masírujte prsty.Pak je promněte a načechrejteni po celé délce.

Pudink s ovocným želé

11. července 2012 v 16:27 | lucik |  recepty
Ovocné želé:60 g moučkového cukru,1 balíček červeného dortového želé,200 g mraž.lesních plodů

Vanilkový pudink:1 sáček vanilkového pudinku,400 ml mléka,60 g krupicového cukru,1 vanilkový cukr,4 žloutky,100 ml smetany ke šlehání

Postup:Pudinkový prášek rozmícháme asi ve 100 ml mléka.Zbylé mléko osladíme a přivedeme k varu.Vlijeme do něj pudinkovou zálivku a uvaříme hustý krém.Pudink odstavíme a vmícháme do něj žloutky.Za stálého míchání ho necháme zchladnout.Poté do něj zašleháme tuhou šlehačku.Krém rozlijeme do skleniček a necháme ztuhnout.Ovoce necháme rozmrazit a okapat.Promícháme ho s cukrem a rozdělíme do pohárků.Dortové želé připravíme dle návodu na obalu a poté,co bude mít správnou teplotu,zalijeme jím ovoce ve skleničkách.Pohárky uložíme do ledničky vychladit.

Básnička-Miluji tě

11. července 2012 v 16:27 | lucik |  básničky,citáty
Miluji tvůj dech a tvoje ústa,
miluji tebe,tím jsem si jistá.
Miluji ten pocit,když se ke mně skláníš,
jen mě objímáš,líbáš a hladíš
Je to však jen pocit v mých snech,
když se zatajeným srdcem poslouchám svůj dech.
Proč ale nemůžu poslouchat i tvůj?
A mám jen snů plný stůl?
Miluji tě,ale už nevím,jak ti to říct,
chtěla bych jen kousek z tvého srdce mít.
Vážila bych si ho a s ním usínala,
kdybych ho jen kousek měla a ve svých rukou
svírala!

Neodolatelní sexy upíři, jak je neznáte

11. července 2012 v 16:27 | lucik |  celebrity
Na filmovém plátně jsou krásní, záhadní a někteří z nich dost nebezpeční. Upírská sága Twilight - Stmívání a seriál The Vampire Diares dobyly svět a přinesly úplně nové idoly. Znáte je?

Když loni přestižní časopis Glamour přinesl nejnovější žebříček nejpřitažlivějších mužů planety, ukázalo se, že první příčky bez výjimky okupují upíři, vampýři a další podivné temné bytosti. Jediný, kdo za nimi zůstal v závěsu, byl Johnny Depp - ten si ostatně střihnul upíra na filmovém plátně letos. Takže... Něco na nich bude.

Robert Pattinson-Lidskou krev nepije
Představitel hlavní role v sáze Twilight, idol teenagerů, je ve skutečnosti relativně plachý mladý muž. Skvěle se obléká, nedávno vyhrál i žebříček nejvíc šik celebrit. Miluje hru na kytaru a tvrdí: "Když hraju, jsem v úplně jiné dimenzi." Svou slávu moc neprožívá. "Těžko můžu zpychnout, když mám takový vzor, jaký mám. Jackovi Nicholsonovi nesahám ani po kotníky." Nicholson Pattinsona zaujal v roli vlkodlaka ve filmu Vlk. "Od té doby se mu marně snažím přiblížit."

Ian Somerhalder-Plachý muž
Tohohle krasavce s pronikavě modrýma očima, kterého si nejspíš pamatujete také ze seriálu Lost, by jen málokdo tipoval na velmi plachou povahu. "Já mám ale například obrovské potíže s tím, abych se na veřejnosti nečervenal," přiznává sympatický Ian, který se v začátcích kariéry úspěšně živil jako fotomodel. "Když jsem byl kluk na škole, měl jsem ze svého červenání mindrák."
Místo aby balil holky, kterých dnes může mít na každém prstu deset, chodil radši na ryby. Pečlivě si vybírá přátele a tvrdí: "Mám jen dva tři nejbližší lidi, kterým můžu říct opravdu všechno." Praktikuje jógu.

Kellan Lutz-Mírumilovná hora svalů
Jeho dokonalé tělo s vypracovanými svaly se líbí fanynkám po celém světě. Aby si ho udržel, jí syrová vajíčka - takže toho, že by vám pil krev, se bát nemusíte:-) Jednu červenou potravu však nabízet můžete, a to dokonce aktuálně. Je právě jahodová sezona a Kellan jahody miluje. Nejraději má ale jahodový koláč od své maminky. "Dělala ho na tři plechy," zasnil se v loňském rozhovoru pro The Sun. Není divu. Kellan má šest bratrů a sestru. "Naše rodina, to byla úžasná škola života. Jen urvat kus toho koláče dalo práci nebo dost diplomacie," směje se.

Johnny Depp-Nejčerstvější krev na rtech
Aktuálně vysává krev na filmovém plátně Johnny Depp v novém filmu Tima Burtona Temné stíny. Dokonce vzkázal Robertu Pattinsonovi prostřednictvím rozhovoru pro magazín US Weekly: "Otevřel se prostor pro dva upíry, ovšem pouze za předpokladu, že on si uvědomuje, že alfa upír jsem já."
No... O tom by se dalo diskutuvat. Zatím to vypadá, že divákům pije krev především hodně špatný scénář.

Vyrob si-Blýskavé ozdobičky

11. července 2012 v 16:26 | lucik |  ostatní
Co potřebuješ:hliníkové kalíšky od čajových svíček,staré nůžky(nové by se stříháním ztupily),tužku,papír,korálky(barva dle tvé libosti),silnou jehlu nebo vypsané kuličkové pero,lepidlo(univerzální nebo vteřinové),šňůrku na zavěšení.

Jak na to:Kalíšek očisti od zbytku vosku.Vezmi nůžky a nastřihni po stranách kalíšku trojúhelníčky,nedostříháváš do konce!Takto roztříhaný kalíšek rozevři,máš jakousi hvězdičku.Tu rukou vyhlaď,ať není hrbatá.Vymysli si nějaký vzorek,klidně si ho namaluj tužkou na papír,potom si tuhle předlohu přenes na hvězdičku a předkresli.Jednotlivé vzorky do hvězdičky vypichuj jehlou nebo kuličkovým perem.Až budeš mít motiv hotový,doprostřed něho přilep vteřinovým lepidlem korálek,a zezadu hvězdičky šňůrku na pověšení!Ozdobička je hotová!