Srpen 2012

Chytřejší za 30 vteřin-Proč mají banány zahnutý tvar?

31. srpna 2012 v 11:12 | lucik |  přísloví,chytřejší během 30...
Protože opice se v džungli nudily a všechny banány zohýbaly?To je samozřejmě nesmysl.Banány vznikají z květů banánovníků.Na začátku jsou tyto květy přikryté velkými listy,mladé banány proto rostou do strany.Později krycí listy odpadnou a plody se stočí ke slunci,tedy nahoru.Kvůli této změně směru získají svůj charakteristický křivý tvar.

Robert Pattinson prodává hnízdo lásky, které sdílel s Kristen Stewart

31. srpna 2012 v 11:11 | lucik |  Twilight Sága
Oblíbený herec Robert Pattinson (26) nemůže zapomenout na nevěru herečky Kristen Stewart (22), která ho podvedla s režisérem Rupertem Sandersem. Rozhodl se proto zbavit se všeho, co mu vztah s hereckou kolegyní připomínalo. Mezi věci patří i nemovitost v Los Feliz, která sloužila jako společné hnízdečko lásky slavného páru."Robert tvrdí, že je tam příliš mnoho vzpomínek. Necítí k ní (Kristen) nenávist, není to žádný blázen. Jen prostě nechápe, proč to udělala. Miluje ji a pořád na ni myslí," svěřil Pattinsonův kamarád americkému bulvárnímu týdeníku Us Weekly.
Když se Pattinson dozvěděl o tom, že ho Kristen podvedla, dva týdny se skrýval před veřejností na luxusním ranči v Ojai, který patří jeho kamarádce, herečce Reese Whiterspoon.
Naštěstí se zdá, že se herec přes všechna zklamání přenesl a s Kristen by se měl dokonce zanedlouho sejít.


Olympiáda zvířat

31. srpna 2012 v 11:11 | lucik |  zvířátka
Kdo je nejrychlejší běžec?Kdo doskočí nejvýš?A kdo se umí nejlépe potápět?

Gepard zrychlí za 4 sekundy z 0 na 100 km/h,a tím se stává nejrychlejším suchozemským tvorem.Tyto energeticky náročné sprinty však vydrží maximálně 500 m.

Při hledání potravy se Vorvaň může v oceánu potopit až do hloubky 3 km.Pro srovnání:člověk se může potopit jen do hloubky 60 m.

Nejrychlejší lovec Sokol stěhovavý se na svou kořist řítí rychlostí až 320 km/h.Křídla má dravec pevně přitisknutá k tělu,teprve těsně nad zemí brzdí.Tak chytí i hbité myši.

Nejrychlejší pták běžec je pštros,dosáhne maximální rychlosti 70 km/h.


Recept-Pruhovaný dezert

31. srpna 2012 v 11:10 | lucik |  recepty
Je to pro 6 porcí

Kávový krém:100 ml smetany ke šlehání,1 lžička rozpustné kávy,200 g krupicového cukru

Tvarohový krém:250 g mascarpone,250 g tučného tvarohu,1 vanilkový cukr,2 lžíce moučkového cukru,3 plátky želatiny

Dohotovení:kakao na posypání,2 banány,cukrářské piškoty

Postup:Smetanu si zahřejeme a rozpustíme v ní kávu.Cukr roztavíme na světlý karamel.Přilijeme kávovou smetanu.Směs zvolna povaříme,až se cukr zcela rozpustí.Potom ji odstavíme a za občasného promíchání necháme vychladnout.Mascarpone rozmícháme s tvarohem a cukrem.Želatinu necháme nabobtnat ve studené vodě.Vymačkáme ji a jen v trošce vody zahřejeme.Když se zcela rozpustí,vmícháme ji do tvarohové směsi.Krém uložíme do ledničky,když začne tuhnout,vyndáme ho.Pohárky v pravidelných vrstvách naplníme světlým a tmavým krémem.Dozdobíme je kakaem a kolečky banánu.Servírujeme s cukrářskými piškoty.

Nejbláznivější trendy v hubnutí

31. srpna 2012 v 11:09 | lucik |  ostatní
Nulová dieta
Živit se pouze světlem a láskou...Stoupenci ezoteričky Jasmuheen věří,že světelná strava úplně stačí,i voda je nadbytečná.Že by se tloustlo z velkého množství vody?

Krmit se jako Flinstounovi
Obzvlášť v USA podléhají miliony fanoušků paleodietě jako stravě našich předků:maso,maso-a ještě více masa.

Opravdu gaga
Popová hvězda Lady Gaga věří v dietu kojenecké kaše.Údajně už nejí nic jiného,a chce tak dosáhnout postavy snů...

Nedopalková dieta
Herečka Michelle Pfeiffer dříve kouřila,místo aby jedla.

Spolustrávníci přímo v těle
Ve 20.letech minulého století polykaly ženy tasemnici-ta měla zneškodnit kalorické bomby.Fuj!

Vidět červeně
Jahody,grepy,hroznové víno-jen to,co je červené a fialové,se smí objevit na jídelníčku při barevné dietě.

Mužský sen
"Tu trošku,kterou sním,můžu taky vypít."Při pivní dietě je výživa přijímána jen v tekuté formě.Na zdraví!

Kobra 11-Smrtící sláva

31. srpna 2012 v 11:09 | lucik |  seriály

Jennifer Aniston je těhotná, vyzradila světu její maminka

31. srpna 2012 v 11:09 | lucik |  celebrity
Herečka Jennifer Aniston (43) je těhotná. Dítě čeká se svým snoubencem Justinem Therouxem (41). Radostnou zprávu do světa vyhlásila pravděpodobně její šťastná maminka Nancy.
Justin před několika týdny požádal svou přítelkyni Jennifer o ruku, čímž z ní udělal nejštastnější ženu pod sluncem. A nyní? Světem letí zpráva, že herečka bude mít konečně miminko.
Alespoň to tvrdí informovaný zdroj pro americký magazín National Enquirer. "Jennifer je těhotná a Justina si v nejbližší době vezme v Mexiku za muže," prozradil zdroj magazínu.
Zpráva se rozletěla do světa i díky mamince Jennifer, která si informaci nemohla nechat pro sebe a tak rodinným příslušníkům a nejbližším přátelům prozradila, že Jenn je těhotná. "Nemůžu se dočkat, konečně budu babičkou," měla říci svým přátelům nastávající babička.
Těhotenství Jennifer nejspíš opravdu připadá v úvahu, proč by jinak Aniston při natáčení svého nového filmu We Are The Millers požadovala svoji dvojnici, když je známá tím, že všechny scény s radostí točí sama?

Tajemné lodě duchů: Kam zmizela jejich posádka?

31. srpna 2012 v 11:08 | lucik |  tajemné příběhy
Během dlouhých plaveb si námořníci vyprávějí historky o opuštěných a záhadně ztracených lodích. Podobně tajemné příběhy se skutečně odehrály.


Když 4. prosince 1872 námořníci z Dei Gratia objevili mezi Azory a portugalským pobřežím dvoustěžník Mary Celeste, netušili, jaké problémy jim to přinese. Strašidelně prázdnou a zřejmě narychlo opuštěnou loď totiž unášel mořský proud.
Plavidlo Mary Celeste vyplulo z New Yorku do Janova 5. listopadu téhož roku, jenže podle nalezených zápisů v lodním deníku byla naposledy posádka přítomna na palubě v oblasti takzvaného Bermudského trojúhelníku (lokalita v Karibském moři, kde se často ztrácejí lodě a letadla). Pak kamsi zmizela…
Kam se všichni poděli?
Podle následného vyšetřování byla Celeste v době svého nalezení zcela nepoškozena. Nejenže byla zcela schopná plavby a funkční, ale v kajutách zůstaly osobní předměty posádky, včetně cenností. V podpalubí ležel nedotčený náklad v hodnotě tehdejších 30 tisíc dolarů, což představovalo ohromné jmění.
Vyšetřovatele z pojišťovny Lloyd překvapil dobrý stav plavidla i třeba lahvičkou s lékem, kterou její majitel zanechal v jedné z kajut otevřenou. Také další narychlo položené a poházené věci nasvědčovali tomu, že námořnici opustili Mary Celeste ve velkém spěchu.
Piráti!To nebyli...
První vyšetřovací hypotéza pracovala s předpokladem, že loď přepadli piráti, případně že její posádku zabili námořníci z Dei Gratie. Nedávala ale moc smysl. Na Mary Celeste totiž zůstal nejenom velmi cenný náklad - tedy pro piráty velmi vítaná kořist, ale nebyly na ní nalezeny ani žádné stopy po krvi, výstřelech nebo boji.
Jenže přepadení, vzpoura posádky nebo jiný násilný incident by se bez nich pravděpodobně neobešel. Jediné poškození dvoustěžníku bylo objeveno na jeho boku. Šlo o dlouhou rýhu neznámého původu.
Co se stalo a kam se poděla ztracená posádka nedokázali zjistit ani zkušení detektivové. Ti na počátku roku 1873 prohlásili před londýnským soudem, že nejsou hypotéz o jejich osudu.
Smetl je infrazvuk?
Teorie o otrávení posádky potravinami nebo zamořenou vodou byla ihned zavržena, neboť stejné zásoby jedli a pili bez úhony také objevitelé z Dei Gratie. Mohli být tedy námořníci zabiti neznámým otravným plynem, nebo se nakazit jakousi infekční nemocí a zemřít?
V tom případě je ale zvláštní, že na palubě nezůstala ani jedna jejich mrtvola. Že by všichni umírající naskákali nebo spadli do moře, je nepravděpodobné.
Podle některých spekulací mohl být příčinou katastrofy zvuk o nízkém kmitočtu (infrazvuk), který vznikl jako následek přírodních procesů. Infrazvuk může u člověka způsobit závažné zdravotní problémy, panický strach nebo dokonce šílenství. Že by pak všichni z Mary Celeste naskákali do moře?
Jiná, ještě fantastičtější teorie uvažuje o tom, že posádku vyděsilo něco opravdu nečekaného. Zda to mohlo být neznámé zvíře, nebo dokonce cosi z vesmíru nechme řešit autory sci-fi. Jisté je, že v takzvaném Bermudském trojúhelníku se podezřele často dějí divné věci.

Na svatbě Brada Pitta se bude pít jeho vlastní víno Pink Floyd

31. srpna 2012 v 11:07 | lucik |  celebrity
Svatba BradaPitta (48) a Angeliny Jolie (37) proběhne ve Francii. Kdy? To se můžou média jen dohadovat. Dvojice se pokusí obřad na provensálském zámku Miraval v komuně Correns utajit. Britský list The Sun však tvrdí, že se nepodařilo utajit to, co se bude na svatbě podávat k pití. Mělo by to být víno z Miravalu, nad jehož výrobou Brad osobně dohlížel. Vlastní víno ze směsi odrůd pak nazval Pink Floyd."Hosté by neměli být chutí tohoto vína zklamáni. Brad měl vždycky velký zájem o víno a poté, co si letos udělal vinařský kurz, je už vlastně oficiálně expertem. Pink Floyd je jedním z jejich vlastních vín vyrobených v Miravalu. Bradovy sklepy ukrývají několik velmi vzácných vín a mohou ohromit nejlepší znalce Evropy," píše The Sun.
Komuna Correns sama o sobě tvrdí, že je přední bio obcí Francie, přičemž produkuje především bio vína.

SMS-blahopřání

31. srpna 2012 v 11:07 | lucik |  SMS,Snář,Horoskopy
Běží bílý králíček, nese kytku růžiček, tomu kdo dnes svátek slaví, přeje lásku, štěstí zdraví!!!

Já Ti přeji blahorodí, všechno co se k svátku hodí, automobil,fůru sena, at jsi pěkně opálená, hodně peněz, žádnou práci a tím končím svou gratulaci !!!!!

Lžičku hrdosti,hrneček radosti,kotlík úspěchů,jezírko peněz,moře štěstí,oceán zdraví a celý vesmír lásky!!!!

Ke tvým dnešním narozkám psaníčko Ti posílám.At ti svítí sluníčko,ty má sladká růžičko!

Dnes je tvych narozenin den, necht se ti splni kazdicky sen. Stesti, zdravy, lasku preji, at te vsichni radi meji. To vse a jeste vice, preje .......... krasavice.


Fanynka ságy Stmívání zemřela při cestě za svými idoly

31. srpna 2012 v 11:06 | lucik |  Twilight Sága
Setkání fanoušků ságy Stmívání skončilo tragicky. Fanynku Giselu Gagliardi (†53) při cestě na sešlost totiž srazilo auto. Těžkým zraněním bohužel podlehla.Při cestě na velmi populární sešlost Comic con, která se každoročně pořádá v San Diegu, zemřela jedna z fanynek ságy Stmívání. Třiapadesátiletou Giselle Gagliardi totiž při přecházení ulice srazilo auto.

Ačkoliv se řidič automobilu snažil ženě okamžitě pomoct a zavolal záchrannou službu, fanynka upadla do bezvědomí a v nemocnici podlehla těžkým zraněním.
Fanoušci a její přátelé pár hodin po tragédii vytvořili internetové stránky, na kterých se snažili získat nějaké peníze na pohřební náklady. Během poměrně krátké doby vybrali šedesát tisíc korun.
Čtyřdenní setkání Comic Con se každý rok pořádá v San Diegu. Na velmi populární sešlost vždy míří tísíce fanoušků, kteří se chtějí setkat se slavnými herci nebo osobnostmi ze světa filmu.

Odkud pochází rčení:Jsi falešná jako kočka!

27. srpna 2012 v 17:34 | lucik |  zajímavosti
Kočka rozhodně není družná tak jako pes.Je na našem životě také daleko méně závislá a řídí se pro sebe typickými vrozenými pudy.V přírodě se vždy musela spoléhat jen sama na sebe,proto loví,i když má u nás plnou misku.Byla vždy opředena mnoha pověrami a mýty.Zatímco Egypťané kočky zbožňovali,křesťanská středověká Evropa je považovala za vtělení ďábla s nejhoršími vlastnostmi-záludné,podlé,falešné...Kočky ale takové vůbec nejsou.To jen my bychom chtěli,aby byly jiné,takové,jaké by se nám líbily-ať v dobrém,či ve zlém-a neposuzujeme je podle jejich přirozenosti.Jsou samotářské,nenechají se k ničemu nutit,i jejich nálada se dokáže rychle proměnit.My lidé máme dojem,že by nám kočky měly být za naší péči vděčné,ale ony žijí tak,jak jim velí instinkty.Nejsou falešné,jsou prostě své!

moje oblíbené písničky

27. srpna 2012 v 17:34 | lucik |  Muzika a Styl
Tyhle 3 songy se mi momentálně líbí nejvíce:


Korsika-Císařova kolébka

27. srpna 2012 v 17:33 | lucik |  ostatní
Přiroda,zejména pak hory,bývají hlavním důvodem,proč míří turisté právě sem.Korsikou se táhne mohutný horský masiv,jemuž dominuje vrchol Monte Cinto,tyčící se do výšky 2706 metrů.Ve srovnání s jinými středomořskými státy je Korsika nebývale zeleným ostrovem.Pláže,oficiální i ty "divoké",jsou rozmanité jako konečně celý ostrov."Slunce se tak často milovalo s mořem,až se zrodila Korsika..."to jsou slova spisovatele a letce Antoina de Saint-Exupéryho z jeho slavné knihy Malý princ.Ironií osudu je,že právě odtud,z letiště ve městečku Borgo,odstartoval 31.července 1944 naposledy.Trosky jeho letadla se našly nedaleko ostrova až v roce 2000.Nejslavnější osobností spojenou s ostrovem je samozřejmě Napoleon Bonaparte.Narodil se ve městě Ajaccio,které se pyšní neoficiálním titulem "hlavní město" ostrova,a samotnému ostrovu se také přezdívalo císařský ostrov.V ulici pojmenované po nejznámější a nejmocnější rodině,rue Bonaparte,stojí i rodný Napoleonův dům.Mezi exponáty tady najdete i jeho posmrtné masky vytvořené na ostrově Svatá Helena,kde byl vězněn až do své smrti.Na malého velkého Korsičana i jeho rodinu narazíte ve městě mnohokrát.Jeho sochy z kamene či bronzu dominují například náměstím Place du Palmier nebo Place General de Gaulle.Ajaccio je živé přístavní městečko a moře tu zásobuje i místní kuchyni.Tu ovlivnila Francie,a tak zde najdete například skvělé sýry a křehké bagety.Typickými korsickými pochoutkami jsou pak výtečné salámy,voňavá uzená šunka prisuttu nebo figatelli,skvělé domácí klobásky.Na stole pak nesmí chybět skvělé místní víno,které roste na zdejších vinicích.A tak spolu připijme na zdraví Korsice aneb Vive la Corse!

Smažené špagety

27. srpna 2012 v 17:33 | lucik |  recepty
Potřeby(na 4 porce):
400 g špaget,sůl,3 stroužky česneku,120 g parmezánu,3 vejce,1 žloutek,černý pepř,lžíce nasekané petrželky,olivový olej na smažení,lístky bazalky na ozdobu

Postup:
Špagety uvaříme ve vroucí osolené vodě na skus.Poté je scedíme,propláchneme studenou vodou,necháme okapat a nastříháme na kousky dlouhé přibližně 10 cm.Česnek prolisujeme,parmezán nastrouháme.Do mísy rozklepneme vejce,přidáme žloutek,parmezán,česnek a sekanou petrželku.Vše promícháme,osolíme,opepříme a vmícháme do špaget.Na pánvi rozpálíme olej,ze špaget vytvoříme menší hromádky a po obou stranách je opečeme dozlatova.Vyjmeme je,položíme na papírový ubrousek a rozdělíme je do misek.Ozdobíme je lístky bazalky a podáváme.

Tajemství v kamenu ukrytá-Svítící ostrovní kameny

27. srpna 2012 v 17:32 | lucik |  zajímavosti
Nejen drsňák Indiana Jones hledal ve filmu Indiana Jones a Chrám zkázy posvátné kameny se schopností vyzařovat podivné světlo.Kameny booya z Murrayových ostrovů(jenom pro vaši lepší orientaci,ty bychom našli mezi nejsevernějším cípem Austrálie a ostrovem Papua-Nová Guinea)původně patří kněžím,kteří si je hrdě předávali z generace na generaci.Jeden odvážný australský cestovatel,který si získal důvěru místních,kameny zkoumal a pak zjistil,že tyto na pohled nenápadné šutříčky umí vydávat modré světlo s intenzitou rentgenového záření.Když se kameny spojí,mohou člověka klidně i zabít.Dříve,než ale stihl odhalit,zda se třeba nejedná o čisté radium,kněží kameny ukryli před "invazí civilizovaných lidí a zájemců".Ony tři tajemné a zářící minerály s mocí ďábla jsou teď neznámo kde,snad v nějakých jeskyních,a zřejmě tam tiše čekají na příchod Harrisona Forda nebo jiného akčního hrdiny...

Robert Pattinson a Katy Perry si spolu vyšli na rande

27. srpna 2012 v 17:32 | lucik |  Twilight Sága
Zpěvačka Katy Perry (27) dostala kopačky od hudebníka Johna Mayera. Obrátila se tak na kamaráda Roberta Pattinsona (26), aby u něj našla povzbuzení. Britský herec ji chápe, neboť sám prožil velké zklamání v lásce, když ho přítelkyně Kristen Stewart podvedla. Mezi Robertem a Katy to na schůzce v restauraci však rozhodně jiskřilo víc než přátelsky.
Společně vyrazili do restaurace Soho House v Los Angeles a údajně se nechovali jen jako kamarádi.
"Ona měla upnutý lesklý top a Robert se jí pořád díval na prsa. Snažil se tomu vyhýbat, když s ní mluvil, ale často mu tam oči opět sklouzly. Posadili ji naproti Robertovi, ale brzy si sedla vedle něj. Ona rozehrála svůj šarm, pohazovala vlasy dozadu, smála se jeho vtipům, dotýkala se jeho ruky a točila si s vlasy," cituje britský The Sun zdroj ze Soho House.